STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Antarktida - tučňáci císařští

Antarktida, Antarktida

Recenze

Recenzi k hotelům mohou přidávat všichni zákazníci, kteří si u nás zakoupili zájezd. Po návratu z dovolené je jim zaslán odkaz na webovou stránku, kde mohou recenzi na hotel přidat.

Hodnocení hotelů probíhá formou 1 – 10, kdy 1 znamená nejmenší spokojenost a 10 naprostou spokojenost. Výsledné skóre je vypočítáno průměrem všech hodnocení. Recenze se zobrazují podle data přidání od nejnovější po nejstarší.

Hodnocení hotelů neověřujeme.

U textových recenzí upravujeme gramatické a pravopisné chyby, jejich sdělení a obsah ponecháváme beze změny.

V rámci zachování bezpečnosti na internetu nezobrazujeme recenze, které:

 • Obsahují osobní a citlivé údaje
 • Obsahují nadávky, sexuální, rasové, diskriminační a další amorální narážky
 • Obsahují nevhodný, propagační a podvodný obsah nebo spam
 • Obsahují informace, které nesouvisí s pobytem

Vzhledem k neustálé modernizaci hotelů a vylepšování služeb si vyhrazujeme právo nezobrazovat recenze starší 48 měsíců.

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Antarktida - tučňáci císařští

Neoficiální popis ubytování

Neoficiální právně nezávazný popis ubytování má pouze informativní charakter. Popis ubytování a rozsah služeb se může u jednotlivých cestovních kanceláří lišit.
Popis zájezdu

Poznámka: vzhledem k expedičnímu charakteru cesty je program orientační a konkrétní trasa, její části nebo její pořadí se může měnit na základě aktuálních povětrnostních, ledových a jiných podmínek. Rozhodující slovo má vždy kapitán lodi.
Poznámka: každý účastník expedice zahrnujících lety vrtulníkem bere na vědomí, rozumí a souhlasí s podmínkou, že stran letů nelze jakkoli garantovat konání jednotlivých letů, letových sekvencí, nebo garantovat jakýkoli konkrétní počet letů. Rozhodující slovo má vždy kapitán plavidla a piloti helikoptéry.

Loď Ortelius byla postavena pro výzkumné účely Ruské akademie věd. Po dosloužení jako vědecké plavidlo prošla loď v letech nákladnou kompletní rekonstrukcí, tak aby splňovala všechny současné technické i bezpečnostní normy a zároveň vyhovovala expedičnímu charakteru zájezdu. Všechny kajuty mají příslušenství, většina dvoulůžkových kabin je vybavena palandami. Důležitým aspektem je ledoborná klasifikace UL1 / 1A, což lodi umožňuje pohyb v letním a podzimním období ve vodách zamrzlých jednoročním ledem. Společné prostory: Salon s barem a knihovnou, z něhož je výborný výhled na scenérie na trase, restaurace, přednáškový sál, na venkovních palubách lodi lze rovněž pohodlně vychutnávat přírodní krásy po trase. Technická data lodě: Délka 91 m, šířka 17,6 m, ponor 5,8 m, hrubý objem 4.575 t, pohon - 6 kombinované elektrodieselové motory, max. rychlost 14,3 uzlů, ledoborná klasifikace UL1 (=1A) Posádka - cca 48 osob (dle obsazení), cestující - 116

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY
Odlet do Ushuaii přes Buenos Aires.

2. den BUENOS AIRES - USHUAIA
Přílet do Buenos Aires, odlet do Ushuaii. Nocleh v Ushuaii.

3. den USHUAIA - OHŇOVÁ ZEMĚ - NALODĚNÍ
Snídaně. Možnost návštěvy národního parku Tierra del Fuego, nalodění na expediční ledobornou loď a plavba průlivem Beagle směrem na jih.

4. - 5. den DRAKEŮV PRŮLIV
Plavba přes Drakeův průliv. Během celé plavby probíhá na lodi populárně odborný program s polárnickou tematikou (přednášky, filmy, video projekce, odborné komentáře k navštíveným lokalitám, procesům, historii). Možno také pozorovat mořské ptactvo - několik druhů albatrosa (mezi nimi také největší létavý pták na světě albatros stěhovavý), buřňáka.

6. den ANTARKTIDA - WEDELLOVO MOŘE
Vplutím do Wedellova moře nastává místo prvního skutečného kontaktu s Antarktidou. Během plavby Weddellovým mořem se postupně mohou objevovat mohutné ledové kry připomínající obrovské stolové desky - pro oblast na východ od Antarktického poloostrova typický úkaz. Na mnohých by hravě přistály velké dopravní letouny, na některé by se bez potíží vešlo město o velikosti Prahy. Dosud vůbec největší ledová kra měla rozlohu 31. 000 km2; byla tedy větší než Belgie.

7. - 8. den ANTARKTIDA - KOLONIE TUČŇÁKŮ CÍSAŘSKÝCH
Tyto dva dny jsou vyhrazeny na výsadek helikoptérou ke kolonii tučňáků císařských na ostrově Snow Hill Island. Dosažení kolonie je možné pouze pomocí helikoptéry, jejíž provoz je nicméně závislý na přírodních silách. Pokud příroda dovolí, kapitán najde vhodnou pozici pro zahájení výsadku ke kolonii tučňáků. Let trvá cca. 15 minut (kapacita helikoptéry 6 osob). Místo přistání je vždy velmi pečlivě vybráno zejména s ohledem na nerušený život kolonie. Po přistání je proto nutné jít pěšky cca. 45 minut k vlastní kolonii. Poznámka: Vzhledem k odloučenosti lokality je provoz helikoptéry či konání výsadků bez záruky. Rozhodujícím faktorem jsou vždy aktuální povětrnostní a jiné podmínky a jedinou prioritou je bezpečnost všech zúčastněných. O konání výsadku rozhodne vedoucí expedice či kapitán plavidla.

9. den ANTARKTIDA - OSTROVY WEDDELLOVA MOŘE
Pokud budou výsadky helikoptérou ke kolonii tučňáků císařských úspěšné, následují plánované výsadky na ostrovy ve Weddellově moři nebo na Antarktickém poloostrově. Na ostrovech Gourdin Island, Devil Island či Brown Bluff žijí dravé chaluhy, buřňáci a také tučňáci kroužkoví a oslí, kteří ve srovnání se svými největšími příbuznými, tučňáky císařskými dorůstajícími až 120 cm, vypadají maličcí. Na ostrově Seymour Island je významná přítomnost sedimentů z období křídy a byly zde nalezeny mnohé velmi zachovalé zkameněliny prehistorických ještěrů. Na nedalekém ostrově Jamese Rosse stojí česká Mendelova polární stanice. Další zajímavou zastávkou může být argentinská vědecká stanice Esperanza, která je nejsevernější výspou civilizace na jižním kontinentu. Pokud výsadky za tučňáky v den 7. a 8. nebudou úspěšné, následuje v tyto dny další pokus - výsadek na Snow Hill Island.

10. den ANTARKTIDA - DECEPTION ISLAND
Během dne dle časových možností další aktivity. Následně odpoledne poslední výsadek v zátoce Pendulum Cove na malém vulkanickém ostrůvku Deception Island, kde najdeme velice zachovalé pozůstatky velrybářského průmyslu. Ostrov byl dějištěm důležitých operací během druhé světové války.

11. - 12. den DRAKEŮV PRŮLIV
Plavba na sever Drakeovým průlivem.

13. den USHUAIA - BUENOS AIRES
Vylodění v Ushuaii, přelet do Buenos Aires. Nocleh v Buenos Aires.

14. den BUENOS AIRES
Snídaně. Volný den v Buenos Aires, večer představení argentinského tanga s večeří v národním stylu.

15. den ODLET Z BUENOS AIRES
Odlet z Buenos Aires.

16. den PŘÍLET DO PRAHY

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

 • • leteckou přepravu Praha - Buenos Aires - Ushuaia s přestupy

  • 2x nocleh v Buenos Aires v hotelu 4* se snídaní

  • 1x nocleh v Ushuai v hotelu 4* se snídaní

  • transfery mezi letišti, hotely a přístavem

  • plavbu dle itineráře

  • 10x nocleh na lodi ve dvojlůžkové kajutě Twin Porthole s malým oknem

  • plnou penzi, čaj, kávu a vodu po celý den během plavby

  • všechny výlety ha pevninu, výlety čluny zodiac

  • přednáškový program na lodi

  • zkušeného anglicky mluvícího průvodce

  • zapůjčení nepromokavé expediční obuvi

  • podrobné předodletové materiály

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

 • spropitné
 • fakultativní výlety mimo plavbu i během ní
 • povinné pojištění léčebných výloh se speciální doložkou pro Antarktidu

NA TENTO ZÁJEZD SE NEVZTAHUJÍ ŽÁDNÉ SLEVY.