STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Bosna a Hercegovina - Kalifornie Evropy

Bosna a Hercegovina, Bosna a Hercegovina

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Bosna a Hercegovina - Kalifornie Evropy

Neoficiální popis ubytování

Rychlý přehled
7denní zájezd Bez nočních přejezdů Večeře a degustace v ceně Na pobřeží hotel 4* s wellness a bazény
Počet dní
7denní zájezd bez nočních přejezdů za poznáním a za vínem s objevem pyramid
strucna_trasa
Národní park Una Bihač Štrbački Buk Neum Hutovo blato vodopády Kravica Tvrdoš Dubrovnik Počitelj Tekija Mostar Jablanica Trebevič Visoko
1. den
V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna, svoz Praha přes Rakousko, slovinský Maribor a chorvatský Záhřeb do oblasti Národního parku Una, který se nachází jen několik kilometrů od chorvatské hranice a spolu s Plitvickými jezery tvoří partnerství pro ideální pobyt v nádherné přírodě. Ubytujeme se ve městě Bihač v údolí smaragdově zbarvené řeky Una mezi horami Plješevica a Grmeš. S městem se seznámíme procházkou po pěší zóně tvořenou hlavní ulicí s obchody a kavárnami a centrálním náměstím s radnicí korunovanou místní raritou, jíž je Fethija džamija, jediná gotická mešita v Evropě. Místní specialita, "telecí pod zvonem", pro nás bude připravena v restauraci na břehu jezera.
2. den
Po snídani se budeme věnovat řece Una, jejíž hlavní atrakcí jsou neuvěřitelně krásné a romantické vodopády. Největší se jmenuje Štrbački Buk. Kolem vodopádů vede dřevěný chodník s vyhlídkovými terasami. Pohodlně a bezpečně tak můžeme projít celou trasu s kaskádami. Poté již budeme směřovat na jih. V podvečer přijedeme do přímořského letoviska Neum na pobřeží Hercegoviny. Ubytujeme se ve wellness hotelu jen pár minut chůze od pláže, kam se pohodlně dostaneme výtahy. K dispozici nám také bude venkovní i krytý bazén. Následující dny strávíme v oblasti západní Hercegoviny přezdívané Kalifornie Evropy a na její "vinné stezce". Večeře v hotelu (večeře jsou zajištěny formou bufetových stolů). Nocleh.
3. den
Po snídani pojedeme přes přírodní park ve středomořském klimatu Hutovo blato, který má 7 500 ha močálů a vody a patří k nejlepším rezervacím ptactva. Přesuneme se do proslulého katolického poutního místa Medjugorje, kde se v červnu 1981 Panna Maria zjevila dětem. Podíváme se do kostela sv. Jakuba. Poté nás již očekává degustace místních vín, seznámíme se s odrůdami Žilavka, Blanica i s hutnými červenými víny spolu s prošutem, sýrem, olivami, chlebem a olivovým olejem. Cestou do hotelu budeme mít možnost absolvovat příjemnou procházku k vodopádům Kravica, které jsou 29 m vysoké a 100 m široké a jejich krása je velkým turistickým lákadlem. Využití wellness v hotelu. Večeře a nocleh.
4. den
Snídaně. Dnešní den zamíříme do klášterního komplexu Tvrdoš s kostelem s freskami ze 16. století. Ještě starší je však historie vinných sklepů, ve kterých zdegustujeme typická červená vína Vranac, Cabernet Sauvignon a Merlot, ale také bílá vína. Mniši jsou držiteli ocenění nejvyššího, které je jakýmsi vinařským Oskarem. Odpoledne budeme korzovat v nedalekém Dubrovníku (UNESCO), jehož celé historické centrum tvoří jedinou pěší zónou s mohutnými hradbami, z nichž budeme mít Jadran stále na očích. Po návratu do našeho hotelu relaxace v bazénech a večeře v hotelu. Nocleh.
5. den
Po snídani nás čeká poslední vinařství na Vinské stezce. Po prohlídce sklepa zdegustujeme také sekt spolu s prošutem, sýrem a ochutnáme také domácí Uštipak. Poté se rozloučíme s herzegovskou riviérou. Přijedeme do městečka Počitelj označovaného za perlu Hercegoviny. Skvěle zachované orientální městečko vzniklo na strmém úpatí skalního návrší na levém břehu řeky Neretvy. Zastavíme se u dervišského kláštera Tekija, který se nachází přímo pod skálou, ze které vyvěrá řeka Buna. Jen pár kilometrů odtud se nachází hlavní město Hercegoviny Mostar, kde již název napovídá, že uvidíme jeho největší atrakci Starý most, který spolu s osmanskou zástavbou vytváří neopakovatelnou atmosféru západu a východu. I když staré město, jež je na seznamu UNESCO, během občanské války značně utrpělo, sami se přesvědčíme, že díky rekonstrukci město zase získává zpět celý svůj půvab zpět. Poté již budeme projíždět západní částí Hercegoviny, jejíž hornatá část je podobnější své severní sestře Bosně. Přes Jablanicu, městečko v údolí řeky Neretvy, přijedeme do hlavního města Bosny a Hercegoviny, v jehož centru se ubytujeme. Sarajevo - město, ve kterém byl v červnu 1914 spáchán atentát na následníka rakousko-uherského trůnu Františka Ferdinanda d'Este, je označováno za malý Istanbul, ale také Jeruzalém Evropy. Večeře, nocleh.
6. den
Snídaně. Dopoledne věnujeme prohlídce Sarajeva. Město budované za tureckého panství, nesoucí si dědictví orientálního koloritu, patří k nejhezčím evropským hlavním městům a hostilo i zimní olympiádu v roce 1984. V historickém centru města objevíme bývalou radnici stavěnou našimi krajany a novorenesanční Národní divadlo, Latinský most z roku 1565 i místo, odkud vystřelil Gavrilo Princip na následníka trůnu Františka Ferdinanda d'Este. Samozřejmě také uvidíme významné muslimské památky, mešity Aliho a Gazi Husreva z 16. století, tržiště Baščaršija, kryté tržiště Bezistan, pravoslavnou i katolickou katedrálu, synagogu i válečné hřbitovy. Odpoledne vyjedeme ze starého města gondolovou lanovkou na horu Trebevič. Za pouhých 12 minut nás vyveze moderní nově zbudovaná lanovka (původní byla během války zničena) na jednu ze tří hor, kde probíhaly Olympijské hry. Odměnou nám bude nejen nádherný výhled na město, ale také zbytky soutěžní sáňkařské dráhy. Večer volno k návštěvě centra města. Pro zájemce bude zajištěna večeře v místním českém pivovaru.
7. den
Po snídani se na vlastní oči musíme přesvědčit o nálezu pyramid - Pyramidy slunce a Pyramidy měsíce v blízkosti městečka Visoko, o kterém před patnácti lety málokdo věděl. Pyramida Slunce je největší na světě a sami si můžete ověřit teorii bosenského archeologa a objevitele Semira Osmanagiče, že pyramidy sloužily v prehistorii mj. jako zdroj pozitivní energie. Poté již budeme projíždět zvlněnou krajinou střední Bosny a dále přes Chorvatsko a Maďarsko do ČR. Do Brna přijedeme po půlnoci (cca 01:00).
Cena zahrnuje
6 nocí (ve 4*hotelech, v Sarajevu 3*, 2lůžkové pokoje s příslušenstvím), 6x snídaně, 4x večeře (3 večeře v hotelu na pobřeží jsou zajištěny formou švédských stolů), autobusovou dopravu, 3x degustace vín s občerstvením, průvodce.
Cena nezahrnuje
pobytová taxa cca 10 Eur/os/pobyt (platí se v hotelu), boční výhled na moře + balkon v hotelu 4* v Neumu (za 3 noci) 350 Kč/os., 3 chodová večeře v pivovarské restauraci v Sarajevu 690 Kč/os, komplexní pojištění.
Minimální výměna na vstupy
Doporučená výměna na vstupy: cca 50 EUR

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.