STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Zlaté pobřeží Černého moře

Bulharsko, Slunečné Pobřeží a další letoviska jižní riviéry, Slunečné Pobřeží

Recenze

Recenzi k hotelům mohou přidávat všichni zákazníci, kteří si u nás zakoupili zájezd. Po návratu z dovolené je jim zaslán odkaz na webovou stránku, kde mohou recenzi na hotel přidat.

Hodnocení hotelů probíhá formou 1 – 10, kdy 1 znamená nejmenší spokojenost a 10 naprostou spokojenost. Výsledné skóre je vypočítáno průměrem všech hodnocení. Recenze se zobrazují podle data přidání od nejnovější po nejstarší.

Hodnocení hotelů neověřujeme.

U textových recenzí upravujeme gramatické a pravopisné chyby, jejich sdělení a obsah ponecháváme beze změny.

V rámci zachování bezpečnosti na internetu nezobrazujeme recenze, které:

  • Obsahují osobní a citlivé údaje
  • Obsahují nadávky, sexuální, rasové, diskriminační a další amorální narážky
  • Obsahují nevhodný, propagační a podvodný obsah nebo spam
  • Obsahují informace, které nesouvisí s pobytem

Vzhledem k neustálé modernizaci hotelů a vylepšování služeb si vyhrazujeme právo nezobrazovat recenze starší 48 měsíců.

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Zlaté pobřeží Černého moře

Neoficiální popis ubytování

Neoficiální právně nezávazný popis ubytování má pouze informativní charakter. Popis ubytování a rozsah služeb se může u jednotlivých cestovních kanceláří lišit.
Popis hotelu

Ubytování
Tříhvězdičkový hotel turistické třídy - obvykle se nachází mimo centrum města (7 nocí); např. Continental Blu nebo podobný.

Vybavení
Recepce, trezor na recepci (za poplatek), hlavní restaurace, bar, bazén.

Pokoje
Dvoulůžkové (možnost přistýlky), vybavené klimatizací, koupelnou (WC, sprchový kout/vana) a balkonem nebo terasou.

Strava
Kontinentální snídaně formou bufetu, za příplatek večeře - 6 (formou bufetu nebo sady podávané ke stolům; nápoje k večeřím za příplatek).

Místní kategorie
***

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem do Bulharska, letištní taxy, ubytování (7 nocí během poznávací části nebo za příplatek 10/14 nocí: poznávací část + pobyt na Slunečném pobřeží), všechny transfery klimatizovaným autokarem nebo autobusem, stravování: během poznávací části - 7 snídaní, stravování: během pobytové části (za příplatek) - jak je v popisu hotelů, služby průvodce a delegáta během pobytové části, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, rezervační poplatky, služby průvodců, spropitné a systém Tour guide - cca 151 EUR (platí se na místě); večeře; fakultativní výlety; další jídla (10-15 EUR/1 pokrm) a jiné osobní výdaje. Možnost příplatku večeří (6) dle programu (1. den zájezdu bez večeře) v rezervačním systému (nápoje k večeřím za příplatek).

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Złote Wybrzeże Czarnego Morza
Kód zájezdu: BUJ

Program

Sozopol - perla Černého moře • Beglik Taš - bulharský Stonehenge • banica a šopský salát - vaření ve venkovské chalupě - občerstvení a ochutnávka rakije • Nesebar - nejkrásnější bulharské město (UNESCO) - plavba lodí • Balčik - Bílé město a palác královny Marie • Kaliakra - mys z červených skal • Varna - hlavní město pobřeží Černého moře • plavba na ostrov sv. Anastasia • pro zájemce pobyt na Slunečném pobřeží (3 nebo 7 nocí)

Den 1
Sraz u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Odlet do Bulharska. Po příletu transfer do hotelu v okolí Burgasu nebo Slunečného pobřeží. Volný čas a přenocování. Tento den není v hotelu večeře (týká se to klientů, kteří si doplatili tuto nabídku).

Den 2
Po časné snídani odjezd z hotelu do města Pomorie, které je známým lázeňským střediskem. Cestou uvidíme thráckou hrobku, která byla pravděpodobně postavena ve 2. století a objevena byla v roce 1888. Je postavena z kamene, cihel a sádry. Z Pomorie přejedeme na jih pobřeží do Primorska. Navštívíme tam megalitickou svatyni Beglik Taš. Toto místo je nazýváno bulharským Stonehenge a sloužilo jako chrám, astronomický kalendář a sluneční hodiny. Beglik Taš je nejmladším nálezem svého druhu a jedinečnost tohoto místa byla objevena teprve v roce 2003. Oblast patřila Todorovi Živkovi a do roku 1991 byla nedostupná. Čas na oběd (za příplatek) a odpočinek. Na konci dne, na zpáteční cestě do hotelu, návštěva Sozopolu. Je to jedno z povinných míst k návštěvě na pobřeží Černého moře s tradičními dřevěnými budovami bulharského národního obrození a klidným rytmem rybářské vesnice a jedinečnou uměleckou atmosférou. Návrat do hotelu na přenocování a večeři (fakultativně) v okolí Burgasu nebo Slunečného pobřeží. (Trasa cca 210 km)

Den 3
Odjezd z hotelu po snídani. Přejezd do vnitrozemí země, kde se setkáte se skutečnou bulharskou vesnicí a jejími obyvateli, jejichž mottem je - žádný spěch, stres a všudypřítomný klid. Navštívíme ves Kozichino místními obyvateli nazývanou také vesnicí Erkeč (starý turecký název), kde uvidíme dvě farmy. Seznámíme se s tajemstvím výroby domácí limonády a mechanismem provozu 100letého mykacího stroje na ovčí vlnu. V sousedním domě se proměníme v kuchaře a pod dohledem hostitelů si připravíme dvě typická bulharská jídla: banicu (tenké těsto prokládané slaným sýrem) a šopský salát. Po vaření občerstvení od hostitelů a ochutnávka domácí rakije. Na konci dne přejezd do přístavu Nesebar na odpolední plavbu lodí po staré Messembrii, tzn. do města Nesebar, které bylo založeno Thráky před 3000 lety. Je nazýván perlou Černého moře nebo bulharským Dubrovníkem, od roku 1956 je architektonickou a archeologickou rezervací a v roce 1983 byl zapsán na seznamu Světového dědictví UNESCO. Přenocování a večeře (fakultativně) v okolí Burgasu nebo Slunečného pobřeží. (Trasa cca 100 km)

Den 4
Po časné snídani odjezd z hotelu ve směru Varny. Prohlídku začneme od města Balčik - jinak známého jako Bílé město, obklopené vysokými bílými kameny. Toto místo si vyhlédla královna Marie, manželka rumunského krále Ferdinanda I. Královna Marie se do tohoto místa zamilovala a nařídila postavit palác na pobřeží, kde trávila čas se svou rodinou. Palác je také známý díky zahradám, kde lze vidět druhou největší kaktusovou sbírku po Monaku. Po návštěvě Balčiku volný čas na oběd (za příplatek). Poté nas cesta zavede do samotného centra největšího přístavního města na pobřeží Černého moře - Varny. Uvidíme mimo jiné katedrálu Nanebevzetí Matky Boží - katedrálu metropole, Činoherní divadlo i Státní operu a také hlavní promenádu u přímořského parku. Prohlédneme si také (pokud bude čas) Archeologické muzeum. Volný čas v centru Varny. Pozdní návrat do hotelu v okolí Burgasu nebo Slunečného pobřeží, večeře (fakultativně) a přenocování. (Trasa cca 300 km)

Den 5
Po snídani odjezd od hotelu a přejezd do přístavu v Burgasu, odkud poplujeme na malebný ostrov sv. Anastasia. Ostrov se nachází ve vzdálenosti cca 6,5 km od města. Ve 14. století se na ostrově nacházel klášter, který byl často napadán piráty. Legenda praví, že právě zde ukryli své poklady. V roce 1923 byl klášter přeměněn na vězení a v 60. letech se ostrov stal oblíbeným místem umělců z Burgasu - dosud se zde konají komorní setkání a kulturní akce. Od roku 2001 má ostrov status přírodní a archeologické rezervace a od roku 2014 je přístupný veřejnosti, čímž se stává neobvyklou turistickou atrakcí. Na ostrově budeme moci vidět kostel Nanebevzetí Panny Marie s dřevěným ikonostasem z 19. století, navštívíme moderní a interaktivní Muzeum sv. Anastasie a ochutnáme čaj z místních bylin. Budeme také obdivovat výhled na Burgas na protější straně. Ve druhé části dne navštívíme Nesebar - jedno z nejkrásnějších bulharských měst, jehož stará část je zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO. Nesebar se nachází na malém poloostrově spojeném s pevninou pouze úzkou úžinou. Jedinečnost tohoto města spočívá v tom, že v něm můžete obdivovat památky z dávných dob. Najdeme zde pozůstatky starých Řeků a Římanů, krásné středověké kostely, fragmenty tureckých budov a malé dřevěné domky postavené ve stylu bulharského národního obrození. Na kouzlu přidává městu mnoho taveren a malých restaurací na nábřeží. To zvláštní spojení přírodních krás, malebných památek a jedinečné atmosféry města způsobuje, že je Nesebar nyní hojně navštěvován turisty z celého světa. Procházka městem a volný čas. Návrat na přenocování a večeři (fakultativně) do hotelu v okolí Burgasu nebo Slunečného pobřeží. (Trasa cca 100 km)
UPOZORNĚNÍ! V případě prohlášení námořní administrace o nepříznivých povětrnostních podmínkách z důvodu bezpečnosti může být plavba zrušena. Tehdy se vydáme do Burgasu a ochutnáme bulharská vína.

Den 6 - 7
Čas na opalování u Černého moře. Pobyt v hotelu - volný čas na odpočinek, opalování nebo využití fakultativních výletů. V závislosti na dnech je možné absolvovat např. výlet na "bulharský večer" nebo výlet do Istanbulu (seznam a aktuální ceny výletů uvede průvodce během poznávací části). Přenocování a večeře (fakultativně) v okolí Burgasu nebo Slunečného pobřeží.

Den 8
Po snídani vystěhování z hotelu (do 10:00 hodiny). Následně transfery:
- pro klienty pokračující v pobytu na Slunečném pobřeží (4 nebo 7 dnů) - přejezd do vybraného hotelu na Slunečném pobřeží, pobyt ve dnech 8-11 (12. den odlet do Polska) nebo 8-14 (15. den odlet do Polska).
- pro klienty, kteří se vracejí do Polska - transfer na letiště a návrat do Polska.

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Víza

Obyvatelé České republiky se mohou účastnit zájezdu na základě platného občanského průkazu nebo cestovního pasu.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna v Bulharsku obvykle trvá od poloviny června do poloviny září.

trip-detail:TripDetail.ShareTripByEmailForm.title

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.

Cookie předvolby

Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

Vlastní preference

Technické soubory cookie

Tyto soubory cookie umožňují základní funkce webu, jako je například přihlášení a dokončení objednávky. Tyto soubory cookie neshromažďují osobní údaje pro marketingové účely a nelze je zakázat.

Soubory cookie pro zvýšení výkonu

Pomáhají sledovat počet návštěvníků a také z jakého zdroje provoz pochází, což nám umožňuje zlepšovat výkon stránky. Můžeme s nimi určovat, které stránky jsou nejoblíbenější a které nejsou oblíbené, a také sledovat, jakým způsobem se návštěvníci na webu pohybují. Všechny informace, které soubory cookie shromažďují, jsou souhrnné a anonymní. Pokud soubory cookie nepovolíte, nebudeme vědět, kdy jste navštívili naši stránku.

Cílené soubory cookie

Tyto soubory cookie mohou být využívány k uchovávání záznamů o určitém uživatelském chování nebo vašich preferencích, aby nabízený obsah lépe odpovídal vašim zájmům a aby se vám na ostatních webech zobrazovaly relevantní reklamy. Tyto soubory cookie mohou být nastaveny prostřednictvím našeho webu námi nebo našimi reklamními partnery. Neukládají přímo osobní údaje, ale využívají jedinečnou identifikaci vašeho prohlížeče a zařízení použitého pro přístup k internetu. Jestliže tyto soubory cookie zakážete, nabízené reklamy nebudou přizpůsobeny vašim zájmům.

Požadované soubory cookie

Tyto soubory cookie zajišťují pokročilejší funkce stránek. Tyto soubory cookie neshromažďují údaje, pomocí nichž by bylo možné určit identitu jednotlivých uživatelů.