STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Příroda severního Chorvatska - Plitvice, Paklenica, Vranské jezero a Zadar

Recenze

Recenzi k hotelům mohou přidávat všichni zákazníci, kteří si u nás zakoupili zájezd. Po návratu z dovolené je jim zaslán odkaz na webovou stránku, kde mohou recenzi na hotel přidat.

Hodnocení hotelů probíhá formou 1 – 10, kdy 1 znamená nejmenší spokojenost a 10 naprostou spokojenost. Výsledné skóre je vypočítáno průměrem všech hodnocení. Recenze se zobrazují podle data přidání od nejnovější po nejstarší.

Hodnocení hotelů neověřujeme.

U textových recenzí upravujeme gramatické a pravopisné chyby, jejich sdělení a obsah ponecháváme beze změny.

V rámci zachování bezpečnosti na internetu nezobrazujeme recenze, které:

  • Obsahují osobní a citlivé údaje
  • Obsahují nadávky, sexuální, rasové, diskriminační a další amorální narážky
  • Obsahují nevhodný, propagační a podvodný obsah nebo spam
  • Obsahují informace, které nesouvisí s pobytem

Vzhledem k neustálé modernizaci hotelů a vylepšování služeb si vyhrazujeme právo nezobrazovat recenze starší 48 měsíců.

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Příroda severního Chorvatska - Plitvice, Paklenica, Vranské jezero a Zadar

Neoficiální popis ubytování

Neoficiální právně nezávazný popis ubytování má pouze informativní charakter. Popis ubytování a rozsah služeb se může u jednotlivých cestovních kanceláří lišit.
Cena zahrnuje
dopravu klimatizovaným autobusem, 2× ubytování v hotelu ve dvoulůžkových pokojích, 2× snídani, služby průvodce, pojištění CK.
Příplatky
jednolůžkový pokoj (1 490 Kč), cestovní pojištění Uniqa.
Poznámka
Plánovaný odjezd z Brna - 22:00, předpokládaný příjezd do Brna 05:00. Uvedené údaje jsou předpokládané. Závazná trasa a časy budou uvedeny v pokynech na zájezd, které zašleme zákazníkovi před odjezdem.
Trasa
PLITVICKÁ JEZERA- ZADAR - VRANSKO JEZERO - PAKLENICA
Svozové trasy
A, A1, B, D, E2
1. den
Odjezd z Brna v nočních hodinách.
2. den
V ranních hodinách přijedeme k nejznámějšímu NP Chorvatska - PLITVICKÁ JEZERA (UNESCO). Před samotnou prohlídkou se občerstvíme. Park Plitvická jezera patří k nejúchvatnějším přírodním sceneriím v Evropě. Než se vody Proščanského jezera změní v řeku Koranu a dotečou do moře, překonají výškový rozdíl víc než sto padesát metrů, protnou šestnáct jezer a vytvoří bezmála stovku vodopádů. To vše na pouhých sedmi kilometrech! Podle pověsti jezera vznikla v době velkého sucha, kdy se všichni obyvatelé modlili alespoň za jedinou kapku vody. Nad lidem se tehdy slitovala Černá královna a spolu s větrem a hromy přivolala onen vytoužený déšť. Ten pak trval mnoho dní, dokud se nevytvořila samotná jezera. Naučná stezka nás povede kolem řady kaskádovitých travertinových jezírek s průzračně čistou vodou, vzájemně propojených soustavou vodopády. Sestava krasových jezer zde udivuje svou malebností návštěvníky od nepaměti. I proto si zdejší krajinu vybrali filmaři jako dějiště filmu Poklad na Stříbrném jezeře, kdy se kolem jezer proháněl Vinnetou. Tyrkysová až smaragdově třpytivá hladina, kterou jsme mohli v tomto filmu obdivovat, tak není trikem, ale skutečnou realitou. Tu můžeme poznat na vlastní oči. Máme možnost vybrat si z několika tras různých délek. Prohlídku je možné kombinovat s plavbou lodí po jednom z jezer, část je také možné absolvovat vláčkem po silnici. Ve večerních hodinách se ubytujeme.
3. den
Po snídani zamíříme na k největšímu přírodnímu jezeru v Chorvatsku - VRANSKO JEZERO. Severozápadní část jezera byla vyhlášena zvláštní ornitologickou rezervací téměř nedotčených přírodních stanovišť vodního ptactva, vzácným mokřadním systémem, velkou biodiverzitou a mimořádnou vědeckou a ekologickou hodnotou. Jako takový je zahrnut v seznam významných ornitologických oblastí v Evropě a od roku 2013 chráněný mokřad. Zvláštním zážitkem přírodního parku Vranské jezero je kombinace modré, která se tam střídá a poskytuje ten nejkrásnější pohled na přírodní krásy tohoto jevu. Jako jedno ze vzácných, téměř nedotčených přírodních stanovišť vodního ptactva, se zdroji pitné vody a oblastí s výraznými specifiky a biodiverzitou bylo jezero a jeho okolí vyhlášeno přírodním parkem. Dále navštívíme ZADAR, živé srdce celé severní Dalmácie, které se pyšní dvěma novodobými technicky unikátními atrakcemi: Mořskými varhanami ve schodech do moře a vizuální show Pozdrav slunci. Jelikož jde o historické město, neopomenem se projít po antickém fóru, navštívit katedrálu sv. Anastázie s vyhlídkovou věží, kostel sv. Donáta nebo muzeum antického skla. Ve večerních hodinách se vrátíme na ubytování.
4. den
Dnes se vypravíme do NP PAKLENICA, který tvoří 2 kaňony - Velika i sousední Mala Paklenica. Nachází se v jižní části pohoří Velebit a jde o skutečný horský kaňon s výškou stěn až 700 m. Kolmé stěny kaňonu se nacházejí při vstupu do parku v bezprostřední blízkosti moře. Kvůli tomu je tento národní park jedním z nejznámějších a nejatraktivnějších horolezeckých lokalit v Evropě. Nás však nečeká šplhání, ale procházka divokou přírodou kaňonem Velké Paklenice. Naučné trasy, které na některých místech doprovázejí potůčky, nás provedou Národním parkem Paklenica kolem hlubokých rokli, spatříme chráněné druhy motýlů, neobvyklé ptáky, vzácné rostliny, jakož i díla lidských rukou - paklenické vodní mlýny. V soutěsce Velika Paklenica se natáčely některé scény ze slavných filmů o indiánském náčelníkovi Vinnetouovi. Ve večerních hodinách se vydáme na cestu do ČR.
5. den
Příjezd do Brna v ranních hodinách.
Cena nezahrnuje
pobytovou taxu, vstupy do navštívených objektů - doporučená částka cca 80 €.
Anotace
fascinující podívaná v jedinečném ekosystému