STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Moorea, Raiatea, Tahiti

Francouzská Polynésie, Bora Bora, Moorea

Recenze

Recenzi k hotelům mohou přidávat všichni zákazníci, kteří si u nás zakoupili zájezd. Po návratu z dovolené je jim zaslán odkaz na webovou stránku, kde mohou recenzi na hotel přidat.

Hodnocení hotelů probíhá formou 1 – 10, kdy 1 znamená nejmenší spokojenost a 10 naprostou spokojenost. Výsledné skóre je vypočítáno průměrem všech hodnocení. Recenze se zobrazují podle data přidání od nejnovější po nejstarší.

Hodnocení hotelů neověřujeme.

U textových recenzí upravujeme gramatické a pravopisné chyby, jejich sdělení a obsah ponecháváme beze změny.

V rámci zachování bezpečnosti na internetu nezobrazujeme recenze, které:

  • Obsahují osobní a citlivé údaje
  • Obsahují nadávky, sexuální, rasové, diskriminační a další amorální narážky
  • Obsahují nevhodný, propagační a podvodný obsah nebo spam
  • Obsahují informace, které nesouvisí s pobytem

Vzhledem k neustálé modernizaci hotelů a vylepšování služeb si vyhrazujeme právo nezobrazovat recenze starší 48 měsíců.

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Moorea, Raiatea, Tahiti

Neoficiální popis ubytování

Neoficiální právně nezávazný popis ubytování má pouze informativní charakter. Popis ubytování a rozsah služeb se může u jednotlivých cestovních kanceláří lišit.
Středisko
Moorea, Raiatea, Tahiti
Poloha
Tahiti a její ostrovy známé jako Francouzská Polynésie, se rozprostírají ve východní části Tichého oceánu. Celková rozloha všech 118 ostrovů a atolů tvoří celkem 5 souostroví. Na ostrovech nalezneme svěže zelené pahorkatiny s vrcholy v mracích, prudké útesy, pláže z černého čedičového písku nebo bílé korálové pláže. Hory, které jsou vytvářeny po staletí erozí, nabízí panoramatické výhledy jako například Cookův záliv na Moorea.

Společenské ostrovy, na kterých žije zhruba 80% všech obyvatel souostroví Francouzská Polynésie, se ještě dále dělí na Návětrné ostrovy (Îles du Vent, Winward Islands), jak se říká ostrovům v jejich východní části a Závětrné ostrovy (Îles-Sous-le-Vent, Leeward Islands), ke kterým patří ostrovy na západě). Vznikly sopečnou činností a většina z nich má hornaté a velmi krásné vnitrozemí porostlé bujnou tropickou vegetací. Obklopují je laguny chráněné korálovým prstencem. Díky těmto přednostem ostrovy nabízejí kromě aktivit spojených s mořem veškeré formy objevování vnitrozemí, můžete se rozhodnout pro pěší turistiku nebo si pronajmete auto nebo budete ostrovy zdolávat v koňském sedle. Největším ostrovem této oblasti je ostrov Tahiti, kde se nachází i administrativní centrum s hlavním městem Papeete. Dále sem patří například ostrovy Moorea, Huahine, Raiatea, Bora Bora, Maupiti.
Ubytování
3 noci v hotelu Moorea Beach Lodge se snídaní - garden bungalow
3 noci v hotelu Raiatea Lodge s polopenzí - Lagoon view bungalow
3 noci v hotelu Vanira Lodge se snídaní - standard bungalow
Stravování
Snídaně a polopenze
Nabídka programů
TAHITI 
Je největším ostrovem oblasti Francouzská Polynésie. Ostrov má 250 000 obyvatel a rozlohu 1 048 km². Hlavní město Papeete je umístěno na severozápadním pobřeží a žije v něm asi 150 tisíc obyvatel. Hornatý ostrov pokrývá deštný prales. Tahiti proslavila díla francouzského malíře Paula Gauguina. Ostrov Tahiti je na nejširším místě široký 45 km. Nejvyšší bod je 2 241 m nad mořem: Mount Orohena. Ostrov se skládá ze dvou kruhových částí, kde středem každé z nich je sopečná hora. Tyto dvě části jsou spojeny krátkou pevninskou šíjí, která je pojmenována po malém městě Taravao, které se tam nachází. Severozápadní část je známá jako Tahiti Nui (Velké Tahiti) a jihovýchodní část, mnohem menší, je známá jako Tahiti Iti (Malé Tahiti).

MOOREA 
Blízko největšího ostrova Francouzské Polynésie Tahiti je vysoký ostrov Moorea, který se dá asi nejlépe prozkoumávat na čtyřkolkách nebo na koni. K úžasným zážitkům patří pozorování delfínů a velryb. Neméně zajímavé jsou vyjížďky spojené s krmením rejnoků a žraloků. Moorea je jedním z mála míst, kde se dá mnohem levněji bydlet také v soukromí, se skvělou příležitostí poodhalit všední život pohostinných Tahiťanů.

RAIATEA
Dvojici ostrovů Raiatea a Tahaa najdete na mapě mezi známějšími polynéskými ostrovy Huahine a Bora Bora. Často bývají označovány jako oblast, které se podařilo nejlépe uchovat si svá dávná tajemství. Nabízí totiž příležitost prohlédnout si tu nejcharakterističtější staromódní tvář Francouzské Polynésie. Místní obyvatelé tu žijí v duchu svých tradic, s hlubokým respektem ke své historii i dědictví.Ostrov Raiatea  je největší ze Závětrných ostrovů - rozprostírá se na 170 km2. Žije zde kolem 3,5 tisíce obyvatel a hned po Tahiti je druhým nejdůležitějším ekonomickým centrem Polynésie. Kdysi byl ostrov považovaný za nejposvátnější z ostrovů Francouzské Polynésie a hrál sjednocující roli ve starověké náboženské víře. Duchovno zůstává součástí života i dnešních Polynésanů. Dodnes se na ostrově nachází několik svatyní, z nichž bezesporu nejvýznamnější je polynéská svatyně Marae Taputapuatea. Pro turisty je ostrov známý jako centrum jachtingu a plachtění, zdejší přístavy se tu každoročně plní luxusními plavidly ze všech koutů světa. Symbolem ostrova je jedna z nejvzácnějších květin na světě - tiare apetahi. Jde o květinu s pěti bílými okvětními lístky, které mají dle pověsti představovat pět prstů krásné tahitské dívky, která se zamilovala do prince, a když zjistila, že si ho nikdy nebude moci vzít za manžela, zemřela žalem. Okvětní lístky se zavírají na noc a otvírají při úsvitu s tichým praskáním, které symbolizuje zvuk pukajícího srdce krásné dívky.
Cena zahrnuje
* leteckou dopravu v turistické třídě s přestupem včetně tax a příplatků
* uvítací "lei" po příletu
* veškeré transfery na ostrovech (sdílené)
* vnitrostátní lety v economy třídě
* 9 nocí ubytování se snídaní/polooenzí
* polodenní výlet na ostrově Moorea (Moorea Kayak Tour)
* polodenní výlet na ostrově Raiatea (Raiatea boat tour, Faaroa River and Marae)
* polodenní výlet na ostrově Tahiti (Treasures and Ancestral Legends of Tahiti Iti)
* služby anglicky/francouzsky mluvícího zástupce zahraničního partnera
* virtuální český delegát
* pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

V ceně není:
* vízum nebo ESTA do USA
* pobytová taxa