STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Lyžování Gruzie - Kavkaz, historie a víno

Gruzie, Gruzie

Recenze

Recenzi k hotelům mohou přidávat všichni zákazníci, kteří si u nás zakoupili zájezd. Po návratu z dovolené je jim zaslán odkaz na webovou stránku, kde mohou recenzi na hotel přidat.

Hodnocení hotelů probíhá formou 1 – 10, kdy 1 znamená nejmenší spokojenost a 10 naprostou spokojenost. Výsledné skóre je vypočítáno průměrem všech hodnocení. Recenze se zobrazují podle data přidání od nejnovější po nejstarší.

Hodnocení hotelů neověřujeme.

U textových recenzí upravujeme gramatické a pravopisné chyby, jejich sdělení a obsah ponecháváme beze změny.

V rámci zachování bezpečnosti na internetu nezobrazujeme recenze, které:

  • Obsahují osobní a citlivé údaje
  • Obsahují nadávky, sexuální, rasové, diskriminační a další amorální narážky
  • Obsahují nevhodný, propagační a podvodný obsah nebo spam
  • Obsahují informace, které nesouvisí s pobytem

Vzhledem k neustálé modernizaci hotelů a vylepšování služeb si vyhrazujeme právo nezobrazovat recenze starší 48 měsíců.

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Lyžování Gruzie - Kavkaz, historie a víno

Neoficiální popis ubytování

Neoficiální právně nezávazný popis ubytování má pouze informativní charakter. Popis ubytování a rozsah služeb se může u jednotlivých cestovních kanceláří lišit.
Lyžování Gruzie - Kavkaz, historie a víno

Spojte skvělou lyžovačku pod vrcholky Velkého Kavkazu spolu s poznáním zimní Gruzie. Čeká na vás největší lyžařské středisko na Kavkaze - Gudauri, příjemný hotel s polopenzí, zkušený průvodce a v neposlední řadě prohlídka orientálního Tbilisi. Zaslouženou odměnou bude večeře s tradiční gruzínskou kuchyní a domácím vínem a místní pálenkou za doprovodu gruzínské hudby ????. Zájemci mohou také zrelaxovat v typických sirných lázních. Tak neváhejte a pojeďte s námi za lyžařskou exotikou! V ceně máte 4 dny lyžování, 1 den poznávání a 1 volný den (zájemci mohou lyžovat i tento den), a na to vše potřebujete jen 5 dní dovolené!

Základní informace
  • Největší lyžařský areál na Kavkaze a SKIPAS na 4 dny v ceně zájezdu!
  • Ubytování s polopenzí
  • Poznání Tbilisi a okolí
  • Tradiční gruzínská večeře s ochutnávkou vína a místní pálenky
Ubytovaní

Hotel Gudauri Hut je tradiční gruzínský hotel, jenž byl v nedávné době zrekonstruován, ale přesto si v něm budete připadat jako na horské chatě pod Kavkazem. Pohodlné pokoje, ochotný personál, chutná polopenze, příjemné prostředí, bar a sauna. Prostě vše, co můžete na lyžích potřebovat. Check in probíhá standardně od 14:00, v případě, že je možnost, tak dříve.

Poloha a popis hotelu

Hotel se nachází ve spodní části lyžařského střediska Gudauri, které leží ve 2 000 metrů nad mořem. V jeho okolí najdete supermarket, restaurace a bary. Od hotelu k lanovce a zpět vás sveze hotelový transfer, který jezdí ráno a odpoledne, vzdálenost je cca 500 m a dá se pohodlně dojít i pěšky, nazpět se dá dojet i na lyžích. Hotel disponuje tradiční jídelnou, společenskou místností, barem.

Pokoje

Hotel nabízí 33 nově zrekonstruovaných pokojů. V těchto pokojích lze ubytovat 1-4 hosty. Pokoje pro 4 osoby jsou na poptávku. Všechny pokoje mají TV, základní výbavu a Wi-Fi.

Služby hotelu

Úschovna lyží a lyžařských bot je samozřejmostí. Po lyžování budete moci relaxovat ve společenské místnosti s barem, kulečníkem a TV. Ideální volbou k relaxaci je také využití sauny (cca 80 GEL/4 osoby) nebo objednání masáže. V nabídce je také soukromá gruzínská tradiční místnost, kde se podávají gruzínské speciality. Mezi služby hotelu se řadí také již zmiňované transfery hotel - lanovka - hotel (zdarma). V blízkém okolí hotelu je k dispozici půjčovna lyžařského vybavení za příznivé ceny (cca 400,- Kč na den), lyžařská škola pro děti i dospělé, půjčovna sněžných skútrů a paragliding.

Stravování

Ubytování v Gudauri nabízíme s polopenzí, která je podávána formou bufetu. Stravování v hotelu ve Tbilisi bude se snídaní. V hotelu je zároveň á la carte restaurace a bar. Dle počtu klientů otevírá také pivnice. Součástí programu je také večeře v tradiční místnosti s krbem, kde se podává místní gruzínská kuchyně, domácí víno a místní pálenka chacha.

O ubytování

Hotel Gudauri Hut je tradiční gruzínský hotel, jenž byl v nedávné době zrekonstruován, ale přesto si v něm budete připadat jako na horské chatě pod Kavkazem. Pohodlné pokoje, ochotný personál, chutná polopenze, příjemné prostředí, bar a sauna. Prostě vše, co můžete na lyžích potřebovat.

Pokoje 

Hotel nabízí 33 nově zrekonstruovaných pokojů. V těchto pokojích lze ubytovat 1-4 hosty. Pokoje pro 4 osoby jsou na poptávku. Všechny pokoje mají TV, základní výbavu a Wi-Fi.

Služby hotelu 

Úschovna lyží a lyžařských bot je samozřejmostí. Po lyžování budete moci zrelaxovat ve společenské místnosti s barem, kulečníkem a TV. Ideální volbou k relaxaci je také využití sauny (cca 80 GEL/4 osoby) nebo objednání masáže. V nabídce je také soukromá gruzínská tradiční místnost, kde se podávají gruzínské speciality (fakultativně). Mezi služby hotelu se řadí také již zmiňované transfery hotel - lanovka - hotel. V blízkém okolí hotelu je k dispozici půjčovna lyžařského vybavení za příznivé ceny (cca 400,- Kč na den), lyžařská škola pro děti i dospělé, půjčovna sněžných skútrů a paragliding.

Stravování 

Ubytování v Gudauri nabízíme s polopenzí, která je podávána formou bufetu. Stravování v hotelu ve Tbilisi bude se snídaní. V hotelu je zároveň á la carte restaurace a bar. Dle počtu klientů otevírá také pivnice. Dále lze u průvodce fakultativně zakoupit tradiční gruzínskou večeři včetně typického alkoholu.

Přehled praktických informací k zájezdu

1. ZÁKLADNÍ INFORMACE
Hlavní město: Tbilisi
Rozloha: 69 700 km²
Nejvyšší bod: Šchara 5 201 m n. m.
Obyvatelstvo: 3 713 804 obyvatel
Jazyk: gruzínština, abcházština, ruština, osetština
Měna: gruzínské lari (GEL) = cca 9 Kč
Časové pásmo: +2 hod. v letním čase, +3 hod. v zimním čase
Státní zřízení: poloprezidentská republika
Náboženství: 84% pravoslaví, 10% islám, 4% arménské apoštolství

2. VSTUPNÍ FORMALITY
Doklady: Pro cesty do Gruzie Vám stačí cestovní pas nebo občanský průkaz. V případě přestupu je třeba si ověřit, zda v tranzitní zemi vyžadují pas či stačí také občanský průkaz. Vízum není potřeba.
Český zastupitelský úřad
Embassy of the Czech Republic
Chavchavadze Ave., 37-block VI, 0179 Tbilisi
tel.: +995 322 916 740-43
Upozorňujeme, že informace o vízech se mohou měnit. Před cestou doporučujeme kontaktovat příslušnou ambasádu.

3. PLATEBNÍ KARTY, MĚNA
Platí se gruzínským lari aktuální kurz (2022) je 1 GEL = cca 9 Kč. Bankomaty jsou bez problémů široce dostupné ve větších městech, v méně turistických oblastech je počet bankomatů omezený a s výběry spíše nepočítejte. Doporučujeme proto mít s sebou dostatek hotovosti. Na místě nejsnáze vyměníte USD. Platby kartou jsou obvykle bez problémů přijímány v restauracích i větších obchodech. V menších městech a vesnicích a také při nákupech na ulici nejsou platby kartou příliš běžné.
Ceny v Gruzii jsou všeobecně nižší než v Česku a Gruzie je považována z pohledu Čechů za levnější destinaci. Avšak záleží, co porovnáváte. Obchody, na turisty hojně navštěvovaných místech, mohou být dražší, ale většinou stačí popojít a najíte se, či nakoupíte za ceny, jako místní. Pro úplný přehled o cenách doporučujeme navštívit tento odkaz.
Smlouvání v Gruzii je možné, ale není radno to s ním přehánět, místní by se mohli urazit. Dobré je znát přibližnou cenu výrobku a podle toho odhadnout, zda je uvedená cena nadhodnocená, v takovém případě určitě smlouvat můžete. Obecně je smlouvání tolerovanější mezi taxikáři a trhovci.

4. CELNÍ PŘEDPISY
Pro vývoz uměleckých předmětů (jakékoliv hodnoty) a předmětů z drahých kovů je nutné povolení Ministerstva kultury a ochrany památek Gruzie. Sezónně platí zákaz dovozu mléčných a masných výrobků do země. Vývoz a dovoz alkoholu a tabákových výrobků je omezen podobným způsobem jako v zemích schengenského prostoru. Vzhledem k tomu, že se výše zmíněné předpisy mohou měnit, doporučujeme občanům České republiky informovat se o aktuální situaci na zastupitelských úřadech Gruzie v zahraničí. Více informací na stránkách MZV.

5. BEZPEČNOST
Gruzie je považována za bezpečnou zemi a Gruzínci jsou velmi přátelští a zakládají si na své pohostinnosti. Samozřejmě toto se může trochu vytrácet na turisty frekventovaných místech, kde se můžete setkat s tím, že Vám například taxikáři dají vyšší cenu, proto je vždy dobré si cenu domluvit předem a ideálně se zeptat více řidičů. Doporučuje se dbát zvýšené opatrnosti ve večerních hodinách a v odlehlejších částech měst. Gruzínci rádi svou pohostinnost dokazují spotřebou alkoholu, proto doporučujeme konzumovat alkohol s místními v přiměřené míře.

6. DŮLEŽITÁ TELEFONNÍ ČÍSLA
Policie, hasiči, záchranná služba: 112

7. ZDRAVÍ
Doporučuje se mít uzavřené cestovní pojištění a pro případnou platbu za ošetření mít vždy připravenou hotovost. Úroveň gruzínského zdravotnictví je však oproti evropským standardům nízká, snažte se proto předcházet případným úrazům. Při pobytu v horských oblastech dbejte na řádné vybavení a vždy se informujte o aktuálních sněhových podmínkách a počasí, které se může rychle měnit.
Několik nemocnic na poměrně dobré úrovni lze nalézt v hlavním městě, v odlehlejších oblastech ale s odbornou pomocí nepočítejte vůbec. Při pobytu v přírodě dbejte na to, abyste měli vždy dostatek pitné vody. Pít z přírodních pramenů je v Gruzii bezpečné, avšak vždy zkontrolujte, zda se v okolí nevyskytuje například pasoucí se dobytek, který by vodu mohl kontaminovat.

8. POČASÍ
Počasí v Gruzii je vzhledem k rozmanitému charakteru země velice různorodé, a to i v zimě. Zatímco v horských oblastech Kavkazu jsou dva metry sněhu naprosto běžnou záležitostí, tak v nížinách se sníh většinou udrží pouze několik dní a zimy jsou tam spíše mírnější a sušší.

9. STRAVOVÁNÍ
Gruzínci jsou velmi pohostinným národem, a tak vám jakékoliv jídlo připraví s láskou a můžete si být jisti, že vám bude chutnat. Gruzínská kuchyně nepatří mezi nejzdravější, ale rozhodně podnítí vaše chuťové buňky. Na své si přijdou i vegetariáni, jelikož spousta tradičních pokrmů sestává ze sýrů a mléka. Ke gruzínskému stolování neodmyslitelně patří chačapuri - chlebová placka (asi 20 cm v průměru) z kynutého těsta plněná speciálním sýrem hrudkovité konzistence. Chačapuri má mnoho obdob, je velmi levné a zakoupíte ho prakticky kdekoliv. Základní sýrové pořídíte od 1 lari, dále můžete ochutnat i fazolemi plněné lobiani nebo kalorickou bombu adžaruli - placku se sýrem, polosyrovým vejcem a máslem.
Dalším oblíbeným pokrmem jsou těstovinové balíčky khinkali, které se plní například masem, sýrem, houbami nebo bramborami.
Badridžani je další z řady bezmasých jídel, jedná se o zapečený lilek s pastou z vlašských ořechů, cibule a bylinek, který se podává studený a jí se většinou s chlebovou plackou. Z dezertů je nejvíce oblíbená tzv. churčchela, kterou seženete úplně všude. Jedná se o vlašské nebo lískové ořechy navlečené na šňůrce a máčené v několika vrstvách hroznového sirupu. Churčchely velmi oceníte zejména při trekování v horách, neboť jsou rychlým zdrojem energie.
Většina průměrných restaurací má velmi podobné jídelníčky sestávájící právě z tradičních pokrmů, proto určitě neprohloupíte, když si některý den dopřejete několikachodové menu v jednom z místních podniků. Placky chačapuri zakoupíte naprosto kdekoliv, od trhovců na ulici, přes stánkaře a pekařství až po pulty v supermarketech. Pokud se rozhodnete podpořit místní obyvatele, kupujte si jídlo přímo od nich - budete mít jistotu, že peníze jdou přímo jim a také vám připraví to nejlepší, co mají, a ještě si navrch dobře popovídáte.

10. INTERNET A VOLÁNÍ
Pokud chcete zůstat online, doporučujeme si koupit místní SIM s datovým tarifem, který je výrazně levnější, než na co jsme zvyklí. Hotely, restaurace a jiná veřejná místa běžně disponují Wi-Fi připojením.

11. DOPORUČENÉ KAPESNÉ
Na jídlo, vstupy, suvenýry a osobní výdaje doporučujeme částku alespoň 200 USD. Přesná částka se těžko určuje vzhledem k tomu, že každý utrácí rozdílně. Doporučujeme si vzít také platební kartu.

12. CO S SEBOU
Nezapomeňte si zabalit ochranné prvky jako je helma a chránič páteře, dostatek teplého oblečení, pohodlnou obuv, sluneční brýle, jelenní lůj a opalovací krém. V Gruzii jsou sítě o napětí 220 V / 50 Hz. Adaptér není potřeba.