STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Vánoční Benátky, Miláno, Verona - Letecky A Rychlovlakem Frecciarossa

Itálie, Poznávací zájezd Itálie

Recenze

Recenzi k hotelům mohou přidávat všichni zákazníci, kteří si u nás zakoupili zájezd. Po návratu z dovolené je jim zaslán odkaz na webovou stránku, kde mohou recenzi na hotel přidat.

Hodnocení hotelů probíhá formou 1 – 10, kdy 1 znamená nejmenší spokojenost a 10 naprostou spokojenost. Výsledné skóre je vypočítáno průměrem všech hodnocení. Recenze se zobrazují podle data přidání od nejnovější po nejstarší.

Hodnocení hotelů neověřujeme.

U textových recenzí upravujeme gramatické a pravopisné chyby, jejich sdělení a obsah ponecháváme beze změny.

V rámci zachování bezpečnosti na internetu nezobrazujeme recenze, které:

  • Obsahují osobní a citlivé údaje
  • Obsahují nadávky, sexuální, rasové, diskriminační a další amorální narážky
  • Obsahují nevhodný, propagační a podvodný obsah nebo spam
  • Obsahují informace, které nesouvisí s pobytem

Vzhledem k neustálé modernizaci hotelů a vylepšování služeb si vyhrazujeme právo nezobrazovat recenze starší 48 měsíců.

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Vánoční Benátky, Miláno, Verona - Letecky A Rychlovlakem Frecciarossa

Neoficiální popis ubytování

Neoficiální právně nezávazný popis ubytování má pouze informativní charakter. Popis ubytování a rozsah služeb se může u jednotlivých cestovních kanceláří lišit.
Program zájezdu
1. den
Odlet z Prahy v ranních hodinách do Benátek, jejichž hlavní tepnu tvoří kanál Grande s délkou 4 kilometry a šířkou 70 metrů. Hlavní třídu zde nahrazuje přibližně 100 kanálů, u vesla gondoly tentokrát nečekejte typicky oblečeného gondoliéra v pruhatém triku s kloboučkem, ale Babbo Natale v červeném obleku s čepičkou, což je obdoba našeho Ježíška. Od vodní hladiny se v tomto období odráží tisíce vánočních světýlek z nazdobených domů. Takto jedinečnou vánoční atmosféru nezažijete nikde jinde. Po příletu následuje transfer do hotelu v Mestre, základní seznámení se s městem - např. Dóžecí palác, bazilika sv. Marka, Kampanila, most Ponte di Rialto a další věhlasné benátské památky nebo individuální volno k poznávání města. Návrat na hotel, nocleh.

2. den
Snídaně v hotelu. Ranní odjezd rychlovlakem Frecciarossa do vánočně vyzdobeného Milána (součástí ceny zájezdu je Italský pass na rychlovlaky). Cesta trvá něco málo přes 2 hodiny. Po příjezdu do Milána setkání s místním česky/slovensky mluvícím průvodcem, následuje zhruba 4 hodinová prohlídka města. Během prohlídky uvidíme např. hrad Sforzesco s historickým jarmarkem, projdeme se ulicí Via Dante, která spojuje náměstí Piazzale Cordusio s ulicí Largo Cairoli a dostaneme se na náměstí Piazza della Scala s divadlem a jedinou sochou od Leonarda da Vinciho, dále se projdeme okolo Galerie Viktora Emanuela (Galleria Vittorio Emanuele) s nádherným stromkem od Swarovského a zavítáme do čtvrti Navigli, která se rozprostírá kolem vodních kanálů, které představovaly hlavní tepnu města. V této čtvrti uvidíte ten pravý obraz Milana, jak vypadalo v jeho historii.
Nesmíme vynechat procházku okolo Milánského dómu (Duomo di Milano), která je 5. největší gotickou katedrálou na světě a jejíž hodiny udávaly čas celému světu. Zavítáme do bývalého centra Milána Piazza dei Mercanti, které bylo inspirací Ernestu Hemingway k napsání románu Sbohem armádo. Už jste slyšely o milánském Starbucksu? Od průvodkyně se dozvíte, proč ho musíte v Milánu navštívit.
Místní česky/slovensky mluvící průvodkyně vás provede mnoha místy, která stojí za to vidět a v předvánočním období nasajete pravou atmosféru blížících se Vánoc.

Poté následuje individuální program a odjezd zpět do Benátek rychlovlakem Frecciarossa (červený šíp)s designem od studia Bertone, který vás sveze maximální rychlostí až 300 km/hod při zrychlení během 4 minut.

3. den
Snídaně v hotelu. Ranní odjezd rychlovlakem Frecciarossa do Verony (cesta trvá zhruba hodinu), setkání s místní česky/slovensky mluvící průvodkyní, která vás provede po Veroně, druhým největším městem v Benátsku. Veronu si asi každý vybaví hlavně v souvislosti se slavnou tragédií od Williama Shakespeara – Romeo a Julie. Během prohlídky navštívíme náměstí Bra, které je největším náměstím ve Veroně, možná i v celé zemi. Je zde mnoho kaváren, restaurací a především amfiteátr, který byl postaven před 2000 lety a pravidelně se v něm konají koncerty. Na náměstí Bra se nachází i Veronská radnice, zahrada, Palazzo Barbieri a další velmi zajímavé budovy.
Určitě vás ohromí vánoční trhy, kterých potkáte ve Veroně hned několik.
Dále se projdeme luxusní ulicí Via Mazzini až na Via Cappello do domu Julie (z románu Romeo a Julie) a dále na Piazza Erbe, které stojí na místě bývalého římského fóra (Forum Romanum) a bylo centrem veškerého dění. Na tomto náměstí se nachází např. barokní Palazzo Maffei se sochami Hercula, Venuše, Merkura, Jupitera, Minervy či Apollona. Dále se přes Piazza Dante, Torre dei Lamberti okolo sídla Scaligeri vydáme až k domu Romea.
Nemůžeme zapomenout také na verónský Dóm s klášterem a hrad Castelvecchio ze 14. století, který je nyní jednou z nejkrásnějších obrazáren na severu Itálie.

Po prohlídce následuje individuální program a odjezd zpět do Benátek rychlovlakem Frecciarossa. 

4. den
V časných ranních hodinách nebo dle letového řádu transfer na letiště. Odlet do Prahy.
Fakultativní služby
Příplatek za jednolůžkový cca. 1800 Kč
Informace
CENA NEZAHRNUJE:
Vstupy do muzeí a jiných objektů a jízdné na MHD 
Přejezd Mestre – Benátky a zpět (1. den pobytu)
MHD v Miláně
Místní pobytovou taxu (cca 4 €/os./noc)


Přejezdy vlaky/rychlovlaky a příchody na nádraží probíhají individuálně bez účasti průvodce dle přesných pokynů. Odlet z ČR a návrat do ČR probíhá za účasti průvodce.

K rezervaci nutno dodat datum narození, státní příslušnost, číslo pasu, platnost pasu  od-do od každého účastníka
Cena zahrnuje
Zpáteční letenku v turistické třídě vč. Tax a poplatků do Benátek a zpět
Služby místního česky/slovensky mluvícího průvodce v daných městech
Služby technického průvodce pro odlet z ČR a odlet z Benátek
3 noci v hotelu *** se snídaní 
Italský Rail pass na italské rychlovlaky Frecciarossa 
Transport letiště – hotel a zpět