STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Velikonoce v Římě

Recenze

Recenzi k hotelům mohou přidávat všichni zákazníci, kteří si u nás zakoupili zájezd. Po návratu z dovolené je jim zaslán odkaz na webovou stránku, kde mohou recenzi na hotel přidat.

Hodnocení hotelů probíhá formou 1 – 10, kdy 1 znamená nejmenší spokojenost a 10 naprostou spokojenost. Výsledné skóre je vypočítáno průměrem všech hodnocení. Recenze se zobrazují podle data přidání od nejnovější po nejstarší.

Hodnocení hotelů neověřujeme.

U textových recenzí upravujeme gramatické a pravopisné chyby, jejich sdělení a obsah ponecháváme beze změny.

V rámci zachování bezpečnosti na internetu nezobrazujeme recenze, které:

  • Obsahují osobní a citlivé údaje
  • Obsahují nadávky, sexuální, rasové, diskriminační a další amorální narážky
  • Obsahují nevhodný, propagační a podvodný obsah nebo spam
  • Obsahují informace, které nesouvisí s pobytem

Vzhledem k neustálé modernizaci hotelů a vylepšování služeb si vyhrazujeme právo nezobrazovat recenze starší 48 měsíců.

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Velikonoce v Římě

Neoficiální popis ubytování

Neoficiální právně nezávazný popis ubytování má pouze informativní charakter. Popis ubytování a rozsah služeb se může u jednotlivých cestovních kanceláří lišit.
Cena zahrnuje
dopravu luxusním autobusem, poplatky za vjezd do Říma, 2× ubytování v hotelu ve dvoulůžkových pokojích, 2× snídani, služby průvodce, pojištění CK.
Příplatky
jednolůžkový pokoj (1 990 Kč), cestovní pojištění Uniqa.
Trasa
ŘÍM - VATIKÁN - TIVOLI
Svozové trasy
A, A1, B, D, E2
1. den
Odjezd z Brna v odpoledních hodinách.
2. den
Prohlídku ŘÍMA (UNESCO) zahájíme ve VATIKÁNU, a to návštěvou chrámu sv. Petra, papežské krypty a Vatikánského muzea se Sixtinskou kaplí. Miniaturní stát Vatikán je centrem katolické církve. Byl založen na jednom z římských pahorků, kde byl později mučen, popraven a pohřben Sv. Petr. Veřejně dostupné části Vatikánu dominuje Svatopetrské náměstí, které pojme až 400 tisíc lidí. Barokní náměstí od Berniniho je lemováno 284 sloupy a 140 sochami věřících, středu náměstí dominuje 25 m vysoký a 331 tun těžký obelisk. Z náměstí budeme pokračovat k bazilice Sv. Petra, která dostala dnešní podobu po radikální přestavbě původního kostela v průběhu 16. století. V chrámu lze obdivovat sochu Piety od Michelangela, Berniniho Kapli Nejsvětější svátosti a řadu dalších kaplí, oltářů a soch. Rovněž je možné z kopule chrámu sv. Petra hledat 7 původních pahorků starého Říma. Poté se projdeme podél řeky Tibery k Andělskému hradu, který je jednou z nepřehlédnutelných staveb Říma. Stojí na pravém břehu řeky Tibery a postavit jej nechal římský císař Hadrián jakožto rodinné mauzoleum. Z toho důvodu se dříve ANDĚLSKÉMU HRADU říkalo také Hadriánovo mauzoleum čili Hadrianeum. Večer odjedeme na ubytování.
3. den
Po snídani se vydáme do TIVOLI, bývalého antického města, které se nachází 40 kilometrů od Říma. Toto půvabné městečko nás uchvátí travertinovými lomy, nádhernými renesančními zahradami, parky a obdivuhodnými antickými památkami. Tivoli má vynikající polohu na kopci, díky níž si vychutnáme okouzlující výhledy do okolní krajiny. Již v antických dobách město sloužilo jako útočiště a letovisko pro movité Římany před parnými dny v Římě. Prohlédneme si HADRIÁNOVU VILU (UNESCO) a ZAHRADU VILLY D'ESTE se stovkami krásných fontán. Poznáme "královnu římských cest" - Via Appia Antica a navštívíme slavné římské katakomby v její blízkosti. Zpět na ubytování se vrátíme večer.
4. den
Po snídani se seznámíme s centrální částí Říma, kde se nachází legendární KOLOSEUM. Tuto arénu nechal postavit císař Vespasian a dokončena bylo roku 80. Aréna je oválného tvaru, má 4 poschodí o výšce 50 m a pojala až 50 tisíc diváků. Původnímu účelu sloužilo Koloseum až do počátku středověku, poté bylo využíváno pro různé účely. Vedle Kolosea se nachází zachovalý KONSTANTINŮV OBLOUK z roku 312, který dal postavit senát na počest císařova vítězství nad Maxenciem. Dále spatříme kostel sv. Petra v řetězech s Michelangelovým Mojžíšem. Zavítáme i na FORUM ROMANUM, které bylo v dobách antického Říma centrem všeho dění. Nacházelo se zde mnoho trhů, chrámů, bazilik, vítězných oblouků, ale také místa, kde působili řečníci a politici. V současně době nalezneme na Foru Romanu jen ruiny památek pocházejících převážně z doby starověkého Říma, které byly přímým svědkem světových dějin. Dále spatříme císařská fóra a proslulý KAPITOL. Na Piazza Navona můžeme vychutnat atmosféru venkovních posezení v kavárnách v blízkosti tří monumentálních fontán. Prohlédneme si hrobky králů v PANTHEONU, nejlépe zachovaný chrám antického Říma, který pochází z roku 27 a podle pověstí právě zde Romulus vstoupil na nebesa. Navštívíme také kostel Panny Marie nad Minervou. Velkou pýchou této metropole jsou beze sporu fontány, které zde byly budovány již od dob starověku. Mezi nejznámější fontánu se řadí věhlasná FONTÁNA DI TREVI, která je opředena tajemnem. Traduje se totiž, že když do ní vhodíte minci, splní se Vám Vaše přání. Barokní fontána od Niccoli Salviho je poctou síle moří. Tady se ve filmu La dolce vita ráchala Anita Ekberg s Marcellem Mastroiannim, a i když to vypadá, že si tuto nezapomenutelnou koupel oba rozkošnicky užívali v parném létě, Mastroianni ve svých pamětech vzpomínal, že se scéna točila za mrazivého únorového rána, kdy byla voda ukrutně ledová. Na Španělském náměstí se poté projdeme po ŠPANĚLSKÝCH SCHODECH, na jaře zdobených záplavou květin. Španělské schody nejen oblíbeným místem místních a turistů, ale také dějištěm mezinárodních módních přehlídek. Ve večerních hodinách se vydáme na cestu zpět do ČR.
5. den
Příjezd do Brna v odpoledních hodinách.
Cena nezahrnuje
pobytové taxy, služby místního průvodce (platba na místě), vstupy do navštívených objektů - doporučená částka cca 60 €.
Anotace
putování napříč historií lidstva v oslňující italské metropoli