STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Mohlabetsi Safari Lodge

Jižní Afrika, Jihoafrická republika

Recenze

Recenzi k hotelům mohou přidávat všichni zákazníci, kteří si u nás zakoupili zájezd. Po návratu z dovolené je jim zaslán odkaz na webovou stránku, kde mohou recenzi na hotel přidat.

Hodnocení hotelů probíhá formou 1 – 10, kdy 1 znamená nejmenší spokojenost a 10 naprostou spokojenost. Výsledné skóre je vypočítáno průměrem všech hodnocení. Recenze se zobrazují podle data přidání od nejnovější po nejstarší.

Hodnocení hotelů neověřujeme.

U textových recenzí upravujeme gramatické a pravopisné chyby, jejich sdělení a obsah ponecháváme beze změny.

V rámci zachování bezpečnosti na internetu nezobrazujeme recenze, které:

  • Obsahují osobní a citlivé údaje
  • Obsahují nadávky, sexuální, rasové, diskriminační a další amorální narážky
  • Obsahují nevhodný, propagační a podvodný obsah nebo spam
  • Obsahují informace, které nesouvisí s pobytem

Vzhledem k neustálé modernizaci hotelů a vylepšování služeb si vyhrazujeme právo nezobrazovat recenze starší 48 měsíců.

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Mohlabetsi Safari Lodge

Neoficiální popis ubytování

Neoficiální právně nezávazný popis ubytování má pouze informativní charakter. Popis ubytování a rozsah služeb se může u jednotlivých cestovních kanceláří lišit.
Proč jet na tento zájezd
Každý, kdo navštíví Jihoafrickou republiku (a je jedno, zda poprvé, nebo poněkolikáté) má touhu navštívit safari - uvidět divokou zvěř v přirozeném prostředí. Způsob jak safari absolvovat je nespočet. Můžete navštívit velké parky, malé parky, soukromé parky. Můžete jet vlastním nebo pronajatým autem, nebo můžete využít služeb specializovaných agentur atd.

Jedním z nejlepších způsobů je návštěva soukromého parku, který má společné hranice s velkým parkem a hranice fyzicky neexistuje - zvířata mohou volně migrovat mezi oběma prostory.

Námi doporučovaná lodž Mohlabetsi Safari Lodge najdete právě v takové soukromé rezervaci Balula, která přímo navazuje na Krugerův národní park. Ideální místo k pozorování zvěře. Do vašeho prostoru nemohou návštěvníci parku, ale zvířata ano.
D1 Stručný přehled programu
Doporučujeme zůstat v Mohlabetsi na tři noci a více. Získáte tak velký klid a nebudete mít pocit, že musíte všechno stihnout hned první den. Díky více času si můžete dohodnout i pěší safari a další aktivity.
Cena zahrnuje
Ubytování ve dvoulůžkovém bungalovu.
Plnou penzi - snídaně, oběd, večeře.
Nejméně 2x denně safari.
Vstupné do parku.
Cena nezahrnuje
Nápoje.
Spropitné pro rangery (doporučujeme cca 10 USD na osobu a den)
Jiné osobní výdaje.
O hotelu
Mohlabetsi znamená v místním kmenovém jazyce "místo sladké vody" a váže se k malému potůčku, který nevysychá ani v nejteplejším období a protéká velmi hezkou krajinou soukromé přírodní rezervace Balule, která je součástí Krugerova národního parku.

Majitelé Mohlabetsi Safari Lodge Tony a Alma vybudovali velmi kvalitní a přirom malou, intimní lodže s 20 lůžky, ve které se budete cítit jako velmi vítaní hosté. Soužití s okolní přírodou je pro Tonyho a Almu naprosto přirozenou věcí a poznáte to na každém kroku. Africká divoká příroda vám bude na dosah ruky.
Lokalita
Přírodní rezervace Balule

Balule Nature Reserve je chráněnou přírodní oblastí v provincii Limpopo a je součástí Národního parku Velký Kruger. Je členem sdružení soukromých přírodních rezervací (APNP) a plně splňuje přísné podmínky pro ochranu přírody - díky tomu byly odstraněny všechny ploty a překážky mezi Balule a Krugerovým parkem. Zvířata mohou volně migrovat a díky tomu je v Balule zaručené dobré safari.
Popis pokojů

Bungalovy - rondovaly

Tony a Alma si přáli, aby jejich bungalovy vycházeli z lokálního stylu. Jsou tedy kulaté rondovaly, s charakteristickou střechou pokrytou trávou. Uvnitř ovšem najdete komfort, který zaručuje dobré zázemí pro váš pobyt v divoké přírodě.

Koupelna se studenou a teplou vodou, velmi kvalitní nábytek, trezor, elektřina, neomezený přístup k WiFi.

Rondovaly jsou velmi pohodlné pro 2 osoby. Pokud cestujete jako rodina, můžeme pro vás vyžádat jeden ze dvou rodinných pokojů.

Restaurace, bary, stravování
Snídaně se podává po ranním safari a čas snídaně pokládají v Mohlabetsi za čas potkávání se, nejen mezi hosty, ale i mezi hosty a personálem lodže. Ranger, který vás doprovázel na safari, pro vás připraví míchaná vajíčka, osmaží slaninu a kuchařky připravují další dobroty. Na bufetovém stole máte čerstvé ovoce, vločky, jogurt, sýry a pečivo. Není kam chvátat, celé dopoledne máte volno.

Oběd se podává na zahradě, na stolech prostřených pod mohutnou akácií. Přímo od stolů můžete pozorovat napajedlo, kam většinou v poledne přicházejí žirafy a některé druhy antilop. Stín akácie je moc příjemný, protože poledne bývá nejteplejší dobou celého dne. Oběd je servírovaný, většinou tříchodový. A alespoň jedno jídlo je vařeno podle tradičního receptu.

Večeře je bud´ servírovaná v restauraci, nebo podávaná formou "boma" - prostření stolů u živého ohně pod otevřeným nebem. Boma své rituály, jako čtení menu, pozorování hvězd apod. Večeře je většinou kombinace servírovaného hlavního jídla a salátového bufetu.

V Mohlabetsi dbají na to, aby měli v nabídce kvalitní výběr vín.
Fitness a lázně
V době volna můžete využít malé, ale příjemné lázně.