STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Putování za velkou pětkou a jezera Nakuru a Naivasha - s českým průvodcem

Recenze

Recenzi k hotelům mohou přidávat všichni zákazníci, kteří si u nás zakoupili zájezd. Po návratu z dovolené je jim zaslán odkaz na webovou stránku, kde mohou recenzi na hotel přidat.

Hodnocení hotelů probíhá formou 1 – 10, kdy 1 znamená nejmenší spokojenost a 10 naprostou spokojenost. Výsledné skóre je vypočítáno průměrem všech hodnocení. Recenze se zobrazují podle data přidání od nejnovější po nejstarší.

Hodnocení hotelů neověřujeme.

U textových recenzí upravujeme gramatické a pravopisné chyby, jejich sdělení a obsah ponecháváme beze změny.

V rámci zachování bezpečnosti na internetu nezobrazujeme recenze, které:

  • Obsahují osobní a citlivé údaje
  • Obsahují nadávky, sexuální, rasové, diskriminační a další amorální narážky
  • Obsahují nevhodný, propagační a podvodný obsah nebo spam
  • Obsahují informace, které nesouvisí s pobytem

Vzhledem k neustálé modernizaci hotelů a vylepšování služeb si vyhrazujeme právo nezobrazovat recenze starší 48 měsíců.

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Putování za velkou pětkou a jezera Nakuru a Naivasha - s českým průvodcem

Neoficiální popis ubytování

Neoficiální právně nezávazný popis ubytování má pouze informativní charakter. Popis ubytování a rozsah služeb se může u jednotlivých cestovních kanceláří lišit.
Proč jet na tento zájezd

Safari v Africe je nezapomenutelný zážitek. Vydat se na safari můžete v mnoha zemích - v Jihoafrické republice, v Botswaně, v Namibii, v Zimbabwe, v Zambii, v Tanzanii a v dalších zemích. Jedním ze symbolů afrického safari je ale bezesporu Národní rezervace Masai Mara v Keni. Unikátní místo (podobný je jen park Serengeti v Tanzanii).


Naše Putování za velkou pětkou vám dává velikou šanci potkat mnoho zajímavých zvířat a ptáků, včetně tzv. Velké pětky - buvola, slona, lva, levharta a nosorožce. Navštívíte jezero Naivasha s kolonií hrochů, jezero Nakuru s nosorožci a vyhlášenou reservaci Masai Mara.


D1 Stručný přehled programu
1. den - Let z Prahy do Nairobi
D2
2. den - Odjezd do oblasti jezera Naivasha, výlet u jezera

Přílet ráno, seznámení s naším řidičem-průvodcem a odjezd k jezeru Lake Naivasha. Po příjezdu se ubytujeme v kempu u jezera a následuje oběd. Po obědě krátký odpočinek a poté Vás čeká výlet na člunu po jezeře. V případě zájmu je možné absolvovat ještě pěší safari na vyhlášeném ostrově Crescent Island - můžete stopovat žirafy, různé druhy antilop a pozorovat vodní ptáky (za příplatek 33 USD). K večeru návrat do kempu u jezera, odpočinek a večeře v kempu.
D3
3. den - Safari u jezera Nakuru

Dnes se po snídani vydáme na celodenní k jezeru Nakuru hledat nosorožce. V Keni už zbývá jen málo míst, kde můžete toto úchvatné zvíře potkat a jezero Nakuru je jedním z nich. Bývalo vyhlášené především svou komunitou plameňáků, kteří se ale v čase různě stěhují, protože jsou ovšem velmi citliví na výšku hladiny vody v jezeře a při vyšší hladině odlétají jinam - především do Tanzanie na jezero Natron. Okolí jezera je aktuálně nejvíce navštěvováno kvůli populaci bílých nosorožců, které zde máte šanci zahlédnout. Jinak na vás čeká mnoho dalších druhů ptáků, spousta antilop a mnoho dalšího.

Na cestu dostaneme obědový balíček a během dne v parku Nakuru zastavíme na piknikové místě, kde si oběd dáme. V odpoledních hodinách se vrátíme zpět do našeho kempu u jezera Naivasha. Následuje odpočinek a večeře v kempu.
D4
4. den - Přejezd do Masai Mary

Brzy ráno po snídani vyrazíme do rezervace Masai Mara. Cesta trvá přes 5 hodin a budeme se trmácet po nekvalitních keňských silnicích a polních cestách. Budeme projíždět zajímavou krajinou a mnoha různými městečky a vesničkami. Na zajímavých místech zastavíme na focení. Poslední hodina už bude vlastně safari, protože se budeme pohybovat v širším okolí rezervace. Mezi Masai Marou a okolním územím nejsou žádné bariery a zvěř se zde pohybuje úplně volně.

Naší základnou na následující tři noci bude Basecamp, který leží u řeky Talek, kde můžete pozorovat hrochy poměrně zblízka. Pokud budete mít štěstí možná uvidíte i krokodýla. Do kempu dorazíme na pozdní oběd, ubytujeme se a odpoledne vyrazíme na první pořádné safari v této úchvatné rezervaci. Návrat ze safari před soumrakem, odpočinek a první večeře v kempu.
D5
5. den - Celodenní safari v Masai Mara

Brzy ráno snídaně a pak celodenní safari v Masai Mara - oběd budeme mít formou balíčku, abychom neztráceli čas návratem do kempu a mohli probádat i vzdálenější kouty parku. Jedním z hlavních míst rezervace Masai Mara je řeka Mara, dějiště největší migrace zvířat na světě, která se zde každoročně od léta do podzimu odehrává. Statisíce kusů zvířat, především pakoňů a zeber, se přesouvají mezi Keňou a Tanzánii, aby našla ten nejlepší zdroj potravy a nasytila tak na jaře narozená mláďata.

V odpoledních hodinách se budeme vracet zpět do našeho kempu, následuje odpočinek a večeře.
D6
6. den - Ranní a odpolední safari v Masai Mara

Dnes vyrazíme opravdu časně ráno, ještě před snídaní na brzké safari. V tuto dobu lze pozorovat predátory, kteří v chladnějším ranním počasí loví nebo si pochutnávají na tom, co ulovili během noci. Dopoledne cca 9:00 - 9:30 se vrátíme zpět do kempu na snídani. Poté máte volno až do oběda. Odpoledne se opět vydáme na safari. Návrat do kempu v podvečerních hodinách, následuje večeře.
D7
7. den - Ranní safari - přejezd do Nairobi a ubytování v Nairobi - pozdě večer transfer na letiště

Dnešní den bude dlouhý. Před snídaní se vyjedeme rozloučit se safari. Nasajeme do sebe ještě jednou nádheru svítání v buši a budeme pozorovat divokou zvěř. Do kempu se vrátíme na snídani. Po snídani budeme mít chvilku na odpočinek. Kolem jedenácté dopoledne se vydáme na naši cestu zpět do Nairobi. První část cesty bude vlastně safari, budeme ještě projíždět rezervací a krajinou v jejím okolí, stále tedy můžete vidět divoká zvířata.
Do Nairobi přijedeme kolem páté hodiny odpoledne a ubytujeme se v hotelu nedaleko letiště. Máme tedy pár hodin odpočinku, možnost sprchy a můžeme si zajít na večeři do hotelové restaurace (večeře není v ceně). Dle času odletu následuje transfer na letiště a odlet s přestupem do ČR.
D8
8. den - Odlet z Nairobi a přílet do Prahy
Cena zahrnuje
Letenku na trase Praha - Nairobi - Praha v nejnižší knihovací třídě v ceně max. 19 000,- vč. tax a odbaveného zavazadla
2x ubytování v oblasti jezera Naivasha (Naivasha Crescent Camp nebo obdobné)
3x ubytování uvnitř rezervace Masai Mara (Base Camp Masai Mara nebo obdobné)
1x ubytování v Nairobi před odletem do Evropy (tzv. day room)
Všechny jízdy 4x4 Land Cruisem s anglicky mluvícím řidičem
Vstupy do všech parků a rezervací v rámci programu
1x výlet na člunu v oblasti jezera Naivasha
1x celodenní výlet do NP Nakuru
2x ranní safari v Masai Mara
2x odpolední safari v Masai Mara
1x celodenní safari v Masai Mara
Plnou penzi (začíná snídaní a končí obědem)
Česky mluvící průvodce
Zdravotní pojištění
Zákonné pojištění pro případ insolvence
Zákonný odvod do garančního fondu
Cena nezahrnuje
Vízum (vyřizuje se elektronicky, v případě zájmu vyřídíme - cena na vyžádání)
Připojištění
Spropitné 10 USD na osobu a den na safari
Nápoje na safari
Pěší safari u jezera Naivasha (33 USD)
Osobní výdaje