STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Budapešť + Györ, hotel Rubín **** autobusem

Maďarsko, Maďarsko, Budapešť

Recenze

Recenzi k hotelům mohou přidávat všichni zákazníci, kteří si u nás zakoupili zájezd. Po návratu z dovolené je jim zaslán odkaz na webovou stránku, kde mohou recenzi na hotel přidat.

Hodnocení hotelů probíhá formou 1 – 10, kdy 1 znamená nejmenší spokojenost a 10 naprostou spokojenost. Výsledné skóre je vypočítáno průměrem všech hodnocení. Recenze se zobrazují podle data přidání od nejnovější po nejstarší.

Hodnocení hotelů neověřujeme.

U textových recenzí upravujeme gramatické a pravopisné chyby, jejich sdělení a obsah ponecháváme beze změny.

V rámci zachování bezpečnosti na internetu nezobrazujeme recenze, které:

  • Obsahují osobní a citlivé údaje
  • Obsahují nadávky, sexuální, rasové, diskriminační a další amorální narážky
  • Obsahují nevhodný, propagační a podvodný obsah nebo spam
  • Obsahují informace, které nesouvisí s pobytem

Vzhledem k neustálé modernizaci hotelů a vylepšování služeb si vyhrazujeme právo nezobrazovat recenze starší 48 měsíců.

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Budapešť + Györ, hotel Rubín **** autobusem

Neoficiální popis ubytování

Neoficiální právně nezávazný popis ubytování má pouze informativní charakter. Popis ubytování a rozsah služeb se může u jednotlivých cestovních kanceláří lišit.
Poloha

Navštívit Budapešť je "in" - moderní pulsující metropole na Dunaji s dvoutisíciletou historií a bohatou kulturní tradicí stejně jako Praha a Vídeň připomíná společnou minulost a stopy rakousko-uherského mocnářství. Bulváry, muzea a paláce nezapřou, že Budapešť má ráda secesi. Připomínkou mocné Uherské říše je slavný Maďarský parlament z přelomu 19. a 20. století, který byl postaven na pešťské straně Dunaje podle westminsterského vzoru ve snaze ukázat světu, že Uhersko je opravdová velmoc. V obdivuhodných interiérech této impozantní budovy uvidíte nejen novogotickou architekturu nejmohutnější maďarské stavby, ale také uherské korunovační klenoty - žezlo, jablko, meč a svatoštěpánskou korunu. V roce 1867 jí byl korunován císař František Josef I. na uherského krále. Budapešť je ovšem i termálním rájem. Jako jediné velkoměsto nabízí relax ve více než padesáti lázeňských domech, napájených z více než osmdesáti vřídel a léčivých pramenů. Tradici lázeňství zde založili Turci. Za osmanské nadvlády v 16. a 17. století tu vznikly slavné lázně, z nichž jsou dodnes v provozu Rudas, Rácz, Király a Császár s jedinečnou orientální architekturou. Lázně Széchényi v parku na konci Andrássyho bulváru patří k největším lázeňským komplexům v Evropě. S tímto zájezdem navštívíme také Györ - město s tisíciletou historií a krásným barokním centrem.

Ubytovaní

RUBIN Wellness and Conference Hotel 4* www.hotelrubin.com se nachází v budapešťské čtvrti Buda, přibližně 2,5 km od Citadely a hradní čtvrti. Pokoje s příslušenstvím, minibarem, SAT-TV, radiem, telefonem a s připojením Wi-Fi zdarma.

Stravování

bufetové snídaně.

Cena zahrnuje

dopravu, 4 dny/3 noci ubytování s bufetovou snídaní, odborného průvodce, prohlídky dle programu, využití hotelového wellness (2 400 m2-bazén, vířivka, sauna, solná-aromatická-parní kabina), prohlídky dle programu, povinné pojištění CK.

Cena nezahrnuje

vstupy do památek a lázní.

Wellness

2 400 m2-bazén, vířivka, sauna, solná-aromatická-parní kabina.

Program

1.den: odjezdy 06.00 hodin Praha, Benešov 06.50 hodin., Tábor 07.45 hod., Č.Budějovice 08.45 hodin, cestou zdravotní zastávky. V Maďarsku začneme prohlídkou starobylého Györu - města na soutoku tří řek. Projdeme se barokním centrem města s měšťanskými domy ze 17. až 19. století. Prohlédneme si hlavní zajímavosti města - náměstí Bécsi-Kaputér, tzv.Tabákový dům, lapidárium, jehož součástí je i historická knihovna s téměř 67 tisíci svazky, dále. biskupský hrad a palác a bazilika sv. Štěpána ze 14. století. Projdemei Královskou ulici s tzv. Napoleonovým domem, kde slavný generál strávil jednu noc po vítězství nad uherskou šlechtou v r. 1809. Prohlídku skončíme na hlavním náměstí města - Széchenyi. Zde se nachází benediktinský komplex sv. Ignáce z Loyoly i muzeum lékařství v historické lékárně. Poté budeme pokračovat do Budapešti, kde se ubytujeme a půjdeme na první prohlídku města. Při procházce po známých bulvárech (Andrássy nebo Bajcsy-Zsilinsky) pocítíme esprit tohoto středoevropského velkoměsta, které je nám blízké i společnou minulostí.

2. den: po snídani věnujeme celý den prohlídce Budapešti. Nejdříve pojedeme autobusem k Budínskému hradu, zhlédneme hrad Budín s gotickým chrámem sv. Matyáše, a blízkou vyhlídku Rybářská bašta. Budapešť vznikla spojením do té doby samostatných měst Buda, Óbuda a Pest (Budína, Starého Budína a Pešti) 17. listopadu 1783. Čeká nás panoramatická projížďka autobusem a pak pěší okruh. Ten začneme na proslulé ulicí Váci, která patří výhradně chodcům a také luxusním obchodům, a dojdeme až k bazilice sv. Štěpána, patrona země. Na náměstí Vörösmarty tér se nachází Gerbaud - jedna z nejproslulejších pešťských kaváren a cukráren s atmosférou c.a.k.monarchie.

3. den: po snídani budeme pokračovat v další prohlídce Budapešti (Pešť a její centrum), kde byla uvedena do provozu první podzemní dráha na našem kontinentu (otevřená v r.1896) a okolí náměstí Hrdinů, kde stojí jedno z nejznámějších sousoší - Památník tisíciletí, vztyčený v r.1896 u příležitosti oslav tisícileté evropské historie maďarského národa. Dále uvidíme Parlament, který dominuje pešťskému nábřeží. Impozantní budova z přelomu 19. a 20. století je nejmohutnější maďarskou stavbou. Jsou zde uloženy uherské korunovační klenoty - žezlo, jablko, meč a svatoštěpánská koruna. Odpoledne navštívíme tržnici Vásárcsarnok pro potěšení oka i chutě. Kdo bude mít zájem, navštíví termální lázně.

4. den: po snídani individuální volno, návrat do hotelu a poté vyjedeme busem na vrch Gellért. Zde stojí takzvaná Citadela, pevnost vybudována v polovině 19. století Habsburky - dnes vojenské muzeum. Z tohoto místa se nabízí krásný výhled na celé město. Prohlédneme si majestátní Sousoší svobody, které je složeno ze sochy řecké bohyně Niké posazené na vysokém podstavci dalších dvou soch, zobrazujících boj proti zlu a pokrok. V parku uvidíme Gellértův památník - socha sv. Gellérta a půlkruhová fontána. Poté odjedeme do ČR. Plánovaný příjezd do Prahy je mezi 23:00 - 23:30 hod.