STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Ibis Budget Krakow Stare Miasto

Recenze

Recenzi k hotelům mohou přidávat všichni zákazníci, kteří si u nás zakoupili zájezd. Po návratu z dovolené je jim zaslán odkaz na webovou stránku, kde mohou recenzi na hotel přidat.

Hodnocení hotelů probíhá formou 1 – 10, kdy 1 znamená nejmenší spokojenost a 10 naprostou spokojenost. Výsledné skóre je vypočítáno průměrem všech hodnocení. Recenze se zobrazují podle data přidání od nejnovější po nejstarší.

Hodnocení hotelů neověřujeme.

U textových recenzí upravujeme gramatické a pravopisné chyby, jejich sdělení a obsah ponecháváme beze změny.

V rámci zachování bezpečnosti na internetu nezobrazujeme recenze, které:

  • Obsahují osobní a citlivé údaje
  • Obsahují nadávky, sexuální, rasové, diskriminační a další amorální narážky
  • Obsahují nevhodný, propagační a podvodný obsah nebo spam
  • Obsahují informace, které nesouvisí s pobytem

Vzhledem k neustálé modernizaci hotelů a vylepšování služeb si vyhrazujeme právo nezobrazovat recenze starší 48 měsíců.

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Ibis Budget Krakow Stare Miasto

Neoficiální popis ubytování

Neoficiální právně nezávazný popis ubytování má pouze informativní charakter. Popis ubytování a rozsah služeb se může u jednotlivých cestovních kanceláří lišit.
Co můžete navštívit ve Krakowě:


Hrad Wawel

Největším klenotem města Krakow je královský hrad Wawel stojící na stejnojmenném vrchu nad řekou Vislou. Hrad Wawel je dokonce nejnavštěvovanější památkou v Polsku a dá se řadit mezi nejvýznamnější symboly celého Polska. Je zařazen na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Dnes hlavní část hradu tvoří čtyřkřídlý palác obklopující vnitřní nádvoří. Neméně významná je Katedrála svatého Stanislava a svatého Václava, jedna z dominant hradního vrchu. Jedná se totiž o korunovační kostel a pohřebiště polských králů. Na samotném hradě lze navštívit muzeum s několika expozicemi nebo jít na prohlídku reprezentačních sálů a královských apartmá. Zdarma je přístupné hlavní nádvoří mezi hradem Wawel a katedrálou sv. Stanislava a sv. Václava. Nádvoří uvnitř královského hradu je ovšem už přístupné pouze za poplatek 5 PLN. Vstupenky se platí vždy zvlášť do jednotlivých částí Wawelu a neexistuje žádný zvýhodněný lístek pro celý areál.

Královské korunovační klenoty 30 PLN, Královská zbrojnice 15 PLN, Státní pokoje/Trůnní sál 30 PLN, Královské komnaty 25 PLN, Královské zahrady 5 PLN, Sandomierska věž 5 PLNDračí doupě

Na západní straně pahorku Wawel přímo na nábřeží řeky Visly najdete malou jeskyni v bílých skalách Wawelu v polštině nazvanou "Smoczna jama" nebo také "Smok Wawelski". Podle slavné městské legendy se v této jeskyni usídlil drak, který se živil zásobami obyvatel města. Draka zabil až princ Krak, odtud ostatně pochází jméno celého města. Vnitřek jeskyně je přístupný pouze sezonně od dubna do října v časech 10:30-18:00 každý den. Vstupné činí 9 PLNRynek Glówny neboli Hlavní náměstí

Hlavní a zároveň největší krakowské náměstí s tržnicí Sukiennici, Mariánskou bazilikou či Radniční věží.Podzemí Rynku

Podzemí Rynku se logicky nachází pod samotným hlavní náměstím, tedy Rynkem. V jednom z nejnavštěvovanějších polských muzeí dostanete zhruba hodinovou prohlídku v podzemí mezi středověkými krámky a sklepy, během níž se dozvíte nepřeberné množství informací o tisícileté historii Krakova. Vstupné 25 PLN.Židovská čtvrť Kazimierz

Krakowská židovská čtvrť je odlišnou částí města, ve které život plyne pomaleji, všechno je pohodové. Člověk se může zastavit v jedné z desítek restaurací či kaváren. Večery tu jsou bujaré díky barům, které se v židovské čtvrti nachází. Za návštěvu stojí židovské hřbitovy či synagogy. Před vstupem na hřbitov si muži nesmí zapomenout vzít jarmulku či jinou pokrývku hlavy. Bez ní nebudou na hřbitov puštěni.Wieliczka - Solný důl

Necelých 15 km od centra města najdete v předměstské obci Wieliczka slavný solný důl, který byl v průběhu 20. století přebudován na rozlehlé muzeum soli. Solný důl Wielizcka je natolik unikátní, že již v roce 1978 byl zapsán na seznam kulturních památek UNESCO. Důl se rovněž řadí k nejrozsáhlejším v celé Evropě. V jeho útrobách byl vybudován doslova labyrint chodeb, jejichž celková délka přesahuje 300 km a chodby sahají až do maximální hloubky 327 metrů pod povrchem. I když je turistům zpřístupněna opravdu velká plocha areálu, ve skutečnosti se jedná jen o 2% celkové rozlohy dolu. K solnému dolu se nejlépe dostanete příměstským vlakem linky S1 z hlavního nádraží Kraków Glówny či stanice Kraków Zablocie poblíž čtvrti Podgórze. Dojeďte až úplně na konečnou Wieliczka Rynek-Kopalnia, která se nachází asi 75 metrů od hlavního vstupu do dolu. Vstupné 109 PLN.
Ubytovaní
Ibis Budget Krakow Stare Miasto*** je ideální volbou pro ty, kteří cestují do hlavního města Malopolska a hledají dobrou kvalitu za dostupnou cenu. Mezi naše hlavní přednosti patří perfektní poloha přímo u vlakového nádraží a nákupního centra a přivítání příjemným úsměvem.

Za pouhých 15 minut dojdete k Barbakanu nebo Floriánské bráně - srdci Krakova s ​​pulzujícím Tržním náměstím. Pokud je vaším cílem Kazimierz, jeďte tramvají č. 3 a do židovské čtvrti se dostanete za 20 minut.

Pokoje: v jednom z 167 klimatizovaných pokojů, k jejichž vybavení patří LCD televize, se budete cítit jako doma. Bezdrátový internet zdarma vám zajistí spojení se světem a televize, která nabízí satelitní kanály, dobrou zábavu. K vybavení koupelen patří sprcha a toaletní potřeby zdarma. Další užitečné vybavení a služby: psací stůl a na vyžádání také žehlička a žehlicí prkno. Úklid pokojů se provádí denně.

Snídaně jsou podávány formou bufetu. Skvělý hotel a ještě lepší cena.
Ibis Budget Krakow Stare Miasto*** je ideální volbou pro ty, kteří cestují do hlavního města Malopolska a hledají dobrou kvalitu za dostupnou cenu. Mezi naše hlavní přednosti patří perfektní poloha přímo u vlakového nádraží a nákupního centra a přivítání příjemným úsměvem.

Za pouhých 15 minut dojdete k Barbakanu nebo Floriánské bráně - srdci Krakova s ​​pulzujícím Tržním náměstím. Pokud je vaším cílem Kazimierz, jeďte tramvají č. 3 a do židovské čtvrti se dostanete za 20 minut.

Pokoje: k vybavení pokojů patří LCD televize, se budete cítit jako doma. Bezdrátový internet zdarma vám zajistí spojení se světem a televize, která nabízí satelitní kanály, dobrou zábavu. K vybavení koupelen patří sprcha a toaletní potřeby zdarma. Další užitečné vybavení a služby: psací stůl a na vyžádání také žehlička a žehlicí prkno. Úklid pokojů se provádí denně.

Snídaně jsou podávány formou bufetu. Skvělý hotel a ještě lepší cena.
Poznámka
Doporučujeme objednávat s alespoň 2-měsíčním předstihem, vzhledem k možné změně ceny jízdenky. Ceny jízdenek krátce před odjezdem bývají zpravidla výrazně vyšší.
V případě, že objednáváte pojištění léčebných výloh uveďte minimálně data narození u všech pojišťovaných osob. Bez tohoto údaje nelze pojištění zajistit.
V případě zájezdu na 3 nebo 4 noci, je v ceně 3x/4x ubytování se snídaní.