STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Klenot mezi polskými městy - Krakov a okolní památky UNESCO

Recenze

Recenzi k hotelům mohou přidávat všichni zákazníci, kteří si u nás zakoupili zájezd. Po návratu z dovolené je jim zaslán odkaz na webovou stránku, kde mohou recenzi na hotel přidat.

Hodnocení hotelů probíhá formou 1 – 10, kdy 1 znamená nejmenší spokojenost a 10 naprostou spokojenost. Výsledné skóre je vypočítáno průměrem všech hodnocení. Recenze se zobrazují podle data přidání od nejnovější po nejstarší.

Hodnocení hotelů neověřujeme.

U textových recenzí upravujeme gramatické a pravopisné chyby, jejich sdělení a obsah ponecháváme beze změny.

V rámci zachování bezpečnosti na internetu nezobrazujeme recenze, které:

  • Obsahují osobní a citlivé údaje
  • Obsahují nadávky, sexuální, rasové, diskriminační a další amorální narážky
  • Obsahují nevhodný, propagační a podvodný obsah nebo spam
  • Obsahují informace, které nesouvisí s pobytem

Vzhledem k neustálé modernizaci hotelů a vylepšování služeb si vyhrazujeme právo nezobrazovat recenze starší 48 měsíců.

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Klenot mezi polskými městy - Krakov a okolní památky UNESCO

Neoficiální popis ubytování

Neoficiální právně nezávazný popis ubytování má pouze informativní charakter. Popis ubytování a rozsah služeb se může u jednotlivých cestovních kanceláří lišit.
Cena zahrnuje
dopravu klimatizovaným autobusem, 2× ubytování ve dvoulůžkových pokojích, 2× snídani, pojištění CK.
Příplatky
jednolůžkový pokoj (1 490 Kč), cestovní pojištění Uniqa.
Trasa
WADOWICE - KALWARIA ZEBRZYDOWSKA - FORT 2 KOSCUSZKO - SOLNÝ DŮL BOCHNIA - TARNOV - ZALIPIE - KRAKOV
Svozové trasy
A, B1, D
1. den
Odjezd z Brna v brzkých ranních hodinách. Nejprve zavítáme do rodného města papeže Jana Pavla II. - města WADOWICE. Právě sem míří řada věřících s prosbami a děkováním za pomoc. Neopomeneme navštívit KALWARIA ZEBRZYDOWSKA (UNESCO), rozsáhlý benediktinský klášterní komplex s hlubokým duchovním posláním, kde spatříme desítky kaplí rozprostřených v okolí hlavního kostela. Jde o druhé nejvýznamnější poutní místo Polska. Dnes ještě spatříme FORT 2 KOSCUSZKO, unikátní historické opevnění Krakova - uměle vytvořenou mohylu obklopenou pevností. Ve večerních hodinách přijedeme na ubytování.
2. den
Po snídani navštívíme SOLNÝ DŮL BOCHNIA (UNESCO), úchvatný historický 10. patrový solný důl z roku 1248, který patří k nejstarším na světě. Čeká nás atraktivní jízda vláčkem v podzemí. Poté přejedeme do TARNOV, perly polské renesance. Město bylo zařazeno mezi 15 nejkrásnějších v Evropě. Na závěr dne se vydáme do malované vesničky ZALIPIE, nejkrásnější vesnice v Polsku plné pestře květinově pomalovaných domků. Ve večerních hodinách přijedeme na ubytování.
3. den
Po snídani budeme objevovat samotný KRAKOV (UNESCO). Navštívíme katedrálu královského hradu Wawel, který je symbolem polské státnosti a velikosti. Wawel je dominantou a turistickým magnetem Krakova, jde o nevysoký vrch na levém břehu Visly, kde se tyčí impozantní Královský hrad. V královské katedrále je zavěšen král polských zvonů - zvon Zikmund, který byl odlitý v roce 1520 a podle pověsti, kdo pohladí jeho srdce, splní se mu přání. Dále shlédneme druhou nejstarší univerzitu ve střední Evropě (po Karlově Univerzitě), věž bývalé radnice ze 14. století, kostel Nanebevzetí Panny Marie (ukrývající jedno z vrcholných děl polského gotického umění, oltář z dílny Wita Stwosza) a především mohutnou budovu Sukiennice, místo, kde se dříve prodávaly látky, hlavně sukno. Neopomeneme projít židovskou čtvrť Kazimierz, kolem mnoha atraktivních historických domů, paláců a náměstí s kostely. Následovat bude odjezd do ČR, příjezd do Brna v nočních hodinách.
Cena nezahrnuje
pobytové taxy, vstupné do dalších navštívených objektů cca 350 PLN.