STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Leonardo Royal Warsaw

Recenze

Recenzi k hotelům mohou přidávat všichni zákazníci, kteří si u nás zakoupili zájezd. Po návratu z dovolené je jim zaslán odkaz na webovou stránku, kde mohou recenzi na hotel přidat.

Hodnocení hotelů probíhá formou 1 – 10, kdy 1 znamená nejmenší spokojenost a 10 naprostou spokojenost. Výsledné skóre je vypočítáno průměrem všech hodnocení. Recenze se zobrazují podle data přidání od nejnovější po nejstarší.

Hodnocení hotelů neověřujeme.

U textových recenzí upravujeme gramatické a pravopisné chyby, jejich sdělení a obsah ponecháváme beze změny.

V rámci zachování bezpečnosti na internetu nezobrazujeme recenze, které:

  • Obsahují osobní a citlivé údaje
  • Obsahují nadávky, sexuální, rasové, diskriminační a další amorální narážky
  • Obsahují nevhodný, propagační a podvodný obsah nebo spam
  • Obsahují informace, které nesouvisí s pobytem

Vzhledem k neustálé modernizaci hotelů a vylepšování služeb si vyhrazujeme právo nezobrazovat recenze starší 48 měsíců.

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Leonardo Royal Warsaw

Neoficiální popis ubytování

Neoficiální právně nezávazný popis ubytování má pouze informativní charakter. Popis ubytování a rozsah služeb se může u jednotlivých cestovních kanceláří lišit.
KDE BUDETE SPÁT
Hotel Leonardo Royal Warsaw
2 - lůžkové pokoje STANDARD Spr.+WC, SAT/TV, fén, Wi-Fi, minibar, telefon, rádio, klimatizace
1 a 3 - lůžkové pokoje na dotaz.
VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ
recepce, restaurace Vitruv, lobby bar Aromatic Coffee, Wi-Fi, půjčovna kol (za poplatek), soukromé podzemní parkoviště
FORMA STRAVY
Snídaně
TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY
Co by jste měli vidět:

Palác kultury a vědy (prohlídka na 1 hodinu), pl. Průvod 1
Je to jedna z nejvyšších a nejznámějších budov ve Varšavě. Je vidět téměř odkudkoli v hlavním městě. odkud se to vzalo? Byl to dar sovětského lidu Polákům.
Při její návštěvě určitě zajděte na vyhlídkovou terasu ve 30. patře a podívejte se na nádherné panorama města z výšky 114 metrů. V paláci jsou také divadla, kino, muzea, módní hospody a hlavní turistický informační bod.

Aquapark SUNTAGO, Wręcza
vodní park najdete 30 km jihozápadně od Varšavy v Mazovském vojvodství. Vodní svět se nachází na rozloze 20 hektarů a je rozdělen na 3 zóny: Jamango (300 skutečných palem, 4000 lehátek, dětské hřiště, dětské bazény, vlnový bazén, línou řeku, vířivky, 32 tobogánů a skluzavek. Je zde i nejdelší tobogán ve střední Evropě, který měří 316 stop), saunaria (8 saun s maximální teplotou 100 °C a 4 ochlazovací bazénky. Tato zóna je určena hlavně pro odpočinek a rekreaci, proto je tam vstup od 16 let) a relax (400 skutečných palem, zahrada a řada termálních bazénů. Tato zóna je určena hlavně pro odpočinek a relaxaci, proto je vstup pouze od 16 let).
Do aquaparku Suntago můžete přijet autobusem: z Varšavy (autobusová zastávka Al. Jerozolimskie 56) a ze Żyrardówa (autobusová zastávka u vlakového nádraží, al. Partyzantow 3/1). Aktuální jízdní řád autobusů naleznete ZDE

Královské muzeum Łazienki (prohlídka na 2 hodiny), Sv. Agricola 1
Tato krásná rozlehlá zahrada je oblíbeným místem Varšovců na dlouhé procházky. V jeho srdci se ukrývá letní sídlo posledního polského krále Stanisława Augusta Poniatowského. V Łazienki jsou zimní zahrady, amfiteátr a dokonce i čínská zahrada. Za návštěvu stojí klasicistní Palác na Isle, jehož interiéry potěší krásnou výzdobou a ukrývají galerii obrazů. Lákadlem zahrady jsou také veverky a pávi. Zahrada je známá také Chopinovými koncerty, které se konají každou neděli od 15. května do 25. září ve 12.00 a 16.00. Přijďte k Chopinovu památníku, sedněte si do trávy a užívejte si hudbu.

Královská cesta (prohlídka na 1,5 hodiny)
Jedná se o nejreprezentativnější trasu města, spojující bývalá královská sídla. Začíná na Plac Zamkowy a vede přes Krakowskie Przedmieście do Łazienki Królewskie a poté do Wilanówa. Cestou uvidíte mnoho historických kostelů, parků a zámečků.
Podél ulic Krakowskie Przedmieście a Nowy Świat jsou mj. Prezidentský palác, historický kampus Varšavské univerzity, krásné kostely a nájemní domy. Dále se táhne elegantní a zelená třída Ujazdowskie, kde uvidíte budovy ambasád a ministerstev. Historická trasa končí u paláce Wilanów. V zimě se silnice blýská světly Velkého osvětlení

Staré město a královský hrad (prohlídka na 3 hodiny)
Varšavské Staré město je skutečnou perlou hlavního města! Potěší svými barevnými činžáky a jedinečnou atmosférou úzkých uliček. Není divu, že byl zapsán na seznam světového dědictví UNESCO!
Na Staroměstském náměstí se setkáte s Varšavskou mořskou pannou - oficiálním symbolem města. Prohlédněte si barbakan, zvon na ulici Kanonia a projděte se po hradbách, určitě navštivte Královský hrad. V bývalém sídle polských panovníků kromě apartmánů uvidíte obrazy slavného Rembrandta a plátna Bernarda Bellotta, známého jako Canaletto.

Muzeum varšavského povstání (prohlídka na 2 hodiny), Sv. Grzybowská 79
Jedinečné místo, které vám pomůže porozumět Varšavě. Toto interaktivní muzeum připomíná událost, která změnila tvář hlavního města - Varšavské povstání v roce 1944. Nachází se v bývalé tramvajové elektrárně.
Poslechněte si příběhy povstalců, podívejte se, jak se cítili vojáci procházející stokami, a sledujte hlavní město srovnané se zemí z ptačí perspektivy ve filmu "City of Ruins". Nezapomeňte také věnovat pozornost nástěnným malbám povstalců od slavných polských umělců na "Murze Sztuki".

Praha (prohlídka na 2 hodiny)
Čtvrť, která přežila druhou světovou válku, je dnes považována za nejautentičtější a nejatmosféričtější část města. Toto je jedno z oblíbených míst mladých, kreativních Varšovců. Najdete zde zajímavou architekturu kombinující industriální památky s modernou, ale i módní hospody, umělecké galerie a za zmínku stojí i Muzeum varšavské Pragy .

Národní muzeum (prohlídka na 2 hodiny), Al. Jeruzalém 3
Muzeum ukrývá nádhernou sbírku více než 830 000 exponátů ze všech epoch, od starověku až po současnost. Najdete zde díla polského i světového umění, včetně skvostů jako "Oranžová dívka" od Aleksandera Gierymského nebo gigantická "Bitva u Grunwaldu" od Jana Matejky. Prohlédněte si jedinečné sochy v galerii středověkého umění a největší sbírku núbijského umění a kultury v Evropě. Nenechte si ujít ani dočasné výstavy.

Varšavská Visla
Takovou řeku v jiných evropských metropolích nenajdete! Boulevardy plné života sousedí s přírodním pobřežím plným divokého ptactva. V létě na levém břehu Visly lákají módní bary a kluby, hospody a venkovní akce. Milují je jak místní, tak turisté. Vyplatí se také zajít na některou z městských pláží nebo se vydat na plavbu po řece Visle.
Bulváry Visly jsou skvělým místem pro procházky nebo výlet na kole. Vyhlídka, kavárny a bary, stinné pergoly, lucerny ve tvaru plachet, minipláž a trampolíny... Bulváry si zamilují dospělí i děti! Promenáda je přizpůsobena potřebám osob se zdravotním postižením a rodinám s dětmi.

POLIN Muzeum dějin polských Židů (prohlídka na 3 hodiny), Sv. Anielewicza 6
Je to fascinující místo, které vrací vzpomínku na bohatou tisíciletou historii dvou národů: polského a židovského. Interaktivní výstava vás zavede na cestu věky, například do ulic předválečného židovského města, kde se prolínaly dvě kultury. Samotná budova muzea zaujme svou architekturou a je skutečnou přehlídkou moderní Varšavy.

Muzeum paláce krále Jana III. ve Wilanówě (prohlídka na 2,5 hodiny), Sv. Kostki Potockiego 10/16
Palác Wilanów je barokní perlou Varšavy. Zde se budete cítit jako král Jan III. Sobieski - dobyvatel Turků z Vídně, který v paláci žil společně se svou milovanou Marysieńkou. Projděte se parkem a uvnitř paláce, prohlédněte si galerii portrétů a poslouchejte příběhy o velkých láskách. Pomník spolu se zahradou zůstal beze změny i přes předěly, války a okupaci. V zimě se zahrada mihne tisíci lampami a promění se v Královskou zahradu světla.
DALŠÍ SLUŽBY
dětská postýlka zdarma
POBYT S DĚTMI
Jedno dítě do 11,99 let bez nároku na lůžko se snídaní ZDARMA.
Dítě zdarma povoleno v doprovodu 2 plně platících osob.
MOŽNOST KOUPÁNÍ
Vodního park Moczydło (4 km) - Sportovní bazén 50 x 20 m, nepravidelný bazén 2 833 m², brouzdaliště s atrakcemi, vodní hřiště, dětské hřiště, skluzavky (Kamikaze, Anakonda, tříkolová Multislide, hřiště na plážový volejbal a fotbal. V zimě kryté kluziště

Aquapark (6 km, ul. Merliniego 4) - olympijský bazén, rekreační bazén ( rekreační a plavecké s maximální hloubkou 1,40 m, brouzdaliště pro děti se skluzavkou ve tvaru slona, jacuzzi s ohřátou vodou, umělá řeka s rychlým proudem připomínající horský potok, tubusové skluzavky dlouhé 45 a 72 metrů, venkovní skluzavka uvnitř haly bazénu dlouhá 15 metrů, celoroční venkovní vyhřívaný bazén spojený s hlavní halou, vodopády, podvodní masáž, vodní kaskády), SPA & Wellness (masáže, ošetření těla a pod.), Squash
PARKOVÁNÍ (informativní údaj)
70 PLN/noc (nelze rezervovat dopředu)
POBYT SE ZVÍŘETEM (informativní údaj)
na dotaz
POLOHA UBYTOVÁNÍ
Moderní Leonardo Royal Hotel Warsaw v obchodní čtvrti Wola, poblíž centra Varšavy. Hotel se nachází v horních patrech JM Tower, jedné z nejvyšších budov ve Varšavě. Díky centrální poloze hotelu a nedaleké stanici metra Rondo ONZ se snadno dostanete k důležitým cílům a zajímavým místům jako Palác kultury a vědy (druhá nejvyšší budova v Evropě), Muzeum Varšavského povstání nebo impozantní nákupní centrum Złote Tarasy.
Nepřehlédněte
Pobyt začíná nástupem od 15.00 hod v den příjezdu a snídaní druhý den ráno. Pobyt končí snídaní a uvolněním pokoje do 12.00 hod v den odjezdu.
PŘÍJEZD AUTOBUSEM
Autobusem do Varšavy dw.Zachodni PKS (přímý spoj Praha - Hradec Králové - Varšava), autobusové nádraží cca 3 km od hotelu, odtud metrem, tramvají nebo busem do hotelu

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz.
PŘÍJEZD VLAKEM
Vlakem do Varšavy Centralna (přímý spoj Praha - Ostrava - Varšava), vlakové nádraží cca 1,5 km od hotelu, odtud tramvají nebo busem do hotelu

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz.
PROGRAMOVÝ POBYT č.1
PRODLOUŽENÝ VÍKEND VE VARŠAVĚ
28.09.- 01.10.2023
- 3x ubytování s bufetovou snídaní
- Wi-Fi

Za příplatek v CK nebo na místě: Vstupenka do 30. patra Paláce kultury a vědy nebo Vstupenka do vodního parku SUNTAGO
CELKOVÁ KAPACITA
178 pokojů z toho 2 bezbariérové pokoje
DÁLE PRO VÁS
DOPORUČUJEME DOPRAVU AUTOBUSEM
čtvrtek 28.9.2023,
Ostrava → Varšava
Flixbus: 4:55 hod Ostrava-ÚAN → 10:00 hod Warszawa,,dw.Zachodni PKS (délka 5 h 5 min)
Praha → Varšava
Flixbus: 7:35 hod Praha,,ÚAN Florenc → 17:00 hod Warszawa,,dw.Zachodni PKS (délka 9 h 25 min)

neděle 01.10.2023
Varšava → Ostrava
Flixbus: 8:45 hod Warszawa,,dw.Zachodni PKS → 14:50 hod Ostrava-ÚAN (délka 6 hod 5 min)
Varšava → Praha
Flixbus: 10:20 hod Warszawa,,dw.Zachodni PKS → 19:55 hod Praha,,ÚAN Florenc (délka 9 h 35 min)

Více informací a možnost zakoupení jízdenek ZDE.

nebo VLAKEM
čtvrtek 28.9.2023,
Ostrava → Varšava
9:08 hod EC 106 Sobieski Ostrava hl.n.→ 13:28 hod Warszawa Centralna (délka 4 h 20 min)
Praha → Varšava
10:15 hod EC 115 Cracovia /130 → 19:34 hod Warszawa Centralna (délka 9 h 19 min)

neděle 01.10.2023
Varšava → Ostrava
13:44 hod IC 112 Silesia Warszawa Centralna → 18:14 hod Ostrava hl.n. (délka 4 h 29 min)
Varšava → Praha
8:44 hod IC 131 Báthory /114 Warszawa Centralna → 17:55 hod Praha hl.n. (délka 8 h 2 min)
Více informací a možnost zakoupení jízdenek ZDE
REKREAČNÍ POPLATEK (informativní údaj)
na dotaz
AKČNÍ NABÍDKA
● VLAKEM NEBO BUSEM NA PRODLOUŽENÝ VÍKEND DO VARŠAVY 28.9.- 1.10.2023
● OBJEVTE VARŠAVU ZA 4 DNY
URČITĚ OCENÍTE
Proč prodloužený víkend ve Varšavě:
- krásný výhled z Paláce kultury a vědy na město
- zajímavá muzea
- Staré město a královský hrad
- město Fryderyka Chopina
- vodní park Suntago jen cca hodinu busem od Varšavy