STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Poznávací zájezd Madeira na Silvestra

Portugalsko, Madeira, Funchal

Recenze

Recenzi k hotelům mohou přidávat všichni zákazníci, kteří si u nás zakoupili zájezd. Po návratu z dovolené je jim zaslán odkaz na webovou stránku, kde mohou recenzi na hotel přidat.

Hodnocení hotelů probíhá formou 1 – 10, kdy 1 znamená nejmenší spokojenost a 10 naprostou spokojenost. Výsledné skóre je vypočítáno průměrem všech hodnocení. Recenze se zobrazují podle data přidání od nejnovější po nejstarší.

Hodnocení hotelů neověřujeme.

U textových recenzí upravujeme gramatické a pravopisné chyby, jejich sdělení a obsah ponecháváme beze změny.

V rámci zachování bezpečnosti na internetu nezobrazujeme recenze, které:

  • Obsahují osobní a citlivé údaje
  • Obsahují nadávky, sexuální, rasové, diskriminační a další amorální narážky
  • Obsahují nevhodný, propagační a podvodný obsah nebo spam
  • Obsahují informace, které nesouvisí s pobytem

Vzhledem k neustálé modernizaci hotelů a vylepšování služeb si vyhrazujeme právo nezobrazovat recenze starší 48 měsíců.

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Poznávací zájezd Madeira na Silvestra

Neoficiální popis ubytování

Neoficiální právně nezávazný popis ubytování má pouze informativní charakter. Popis ubytování a rozsah služeb se může u jednotlivých cestovních kanceláří lišit.
Poznávací zájezd Madeira na Silvestra

Nechce se vám vymýšlet, kam se vydat na Silvestra? Chcete něco jiného než klasické chlebíčky a šampaňské? Prostě cítíte, že letos by to chtělo změnu? Tak právě pro vás jsme připravili vánoční a silvestrovský pobyt na Madeiře. Zastihnete atmosféru Vánoc, nakoupíte na trzích, projdete se podél levád, poznáte historii ostrova, ochutnáte typické madeirské pokrmy, připravené na otevřeném ohni, připijete si tradičními nápoji, zdoláte jeden z nejkrásnějších vrcholů v Atlantiku a nakonec si užijete slavné madeirské ohňostroje. Přivítejte nový rok stylově na Madeiře.

Základní informace
  • Velkolepý silvestrovský ohňostroj ve Funchalu
  • Nezapomenutelná turistika doplněná o poznání
  • Ubytování u moře v hl. městě Funchal s možností wellness
  • Tradiční gastronomie Madeiry
  • Pouze tři dny dovolené
O hotelu 

Po celou dobu pobytu budeme ubytovaní na jednom místě. Zázemím nám bude komplex hotelového řetězce Dorisol (3*) - hotely Mimosa nebo Buganvilla, které využívají stejné zázemí (pokoje jsou vybaveny stejným příslušenstvím). Po návratu na hotel se vždy budeme moci osvěžit v hotelovém bazénu, na výběr budeme mít vnitřní i venkovní bazén nebo saunu a vířivku. K dispozici je také posilovna.

Poloha a popis 

Hotel se nachází v přímořské části města Funchal, hlavního města Madeiry, a v jeho okolí najdete mnoho restaurací, barů i obchodů. Místními i turisty oblíbený mořský komplex Lido s pohodlným přístupem na pláž, bazény se slanou vodou atd., je od našeho hotelu vzdálen necelý kilometr. Cesta do centra města trvá městskou dopravou přibližně 15 minut.

Pokoje

Všechny pokoje jsou vybaveny vlastní koupelnou s WC. Nechybí TV, telefon, fén, malá plně vybavená kuchyňka a bezplatná Wi-Fi. K dispozici jsou dvoulůžková studia s možností přistýlky. Ke každému studiu náleží balkon s výhledem do zahrady a na bazén.

Stravování

V ceně zájezdu jsou zahrnuty bohaté hotelové snídaně podávané formou bufetu. Oběd probíhá většinou "v terénu". Večeře vám v případě zájmu zajistíme přímo v hotelu. Toužíte-li ochutnat lokální kuchyni, můžete vyrazit do jedné z okolních restaurací. Na Nový rok je možné si přiobjednat galavečeři v hotelu (cena bude upřesněna).

Přehled praktických informací k zájezdu

1. ZÁKLADNÍ INFORMACE
Hlavní město: Funchal
Rozloha: 800 km² (hl. ostrov Madeira 740,7 km², Porto Santo 42,5 km², zbytek neobydlené ostrovy Ilhas Desertas a Ilhas Selvagens)
Nejvyšší bod: Pico Ruivo 1 862 m n. m.
Obyvatelstvo: 253 945 obyvatel (k 2019)
Jazyk: portugalština
Měna: euro
Časové pásmo: - 1 hod. oproti ČR
Státní zřízení: autonomní oblast Portugalska
Náboženství: přes 90% římsko-katolické

2. VSTUPNÍ FORMALITY
Doklady: Pro cesty na Madeiru Vám stačí občanský průkaz nebo platný cestovní pas.
Český zastupitelský úřad
Honorární konzul p. Pedro Miguel Dias Mendes GOMES
Avenida Arriaga No. 75, Marina Shopping No. 247, 9125-055, Funchal, Madeira
Tel.: +351 913 093 132 (mobilní telefon), +351 291 280 600 (pevná linka)
Upozorňujeme, že informace o vízech se mohou měnit. Před cestou doporučujeme kontaktovat příslušnou ambasádu.

3. PLATEBNÍ KARTY, MĚNA
Platí se eurem. Bankomaty jsou bez problémů široce dostupné ve větších městech. Platby kartou jsou obvykle bez problémů přijímány v restauracích i větších obchodech. V menších městech a vesnicích a také při nákupech na ulici nejsou platby kartou příliš běžné. Ceny v Portugalsku jsou všeobecně podobné nebo vyšší jako v Česku. Avšak záleží, co porovnáváte. Madeira jako ostrov mnoho větší dováží, proto je zde rozdíl větší. Pro úplný přehled o cenách doporučujeme navštívit tento odkaz, kde uvidíte přehled cen z Prahy a Funchalu.

4. CELNÍ PŘEDPISY
Povolené množství zboží dováženého do Portugalska ze zemí mimo EU v osobním zavazadle jsou4 l vína a 16 l piva. Detailní informace na odkaze MZV.

5. BEZPEČNOST
Madeira je obecně považována za velmi bezpečnou zemi, a to ze všech hledisek. Největší riziko číhá v přírodních nástrahách. V horách vás může zaskočit rychlá změna počasí. Mlha a déšť jsou nejsou výjimkou, proto je dobré mít pevnou obuv a vždy dávat při trekkingu dobrý pozor na to, kam šlapete.

6. DŮLEŽITÁ TELEFONNÍ ČÍSLA
Policie, hasiči, záchranná služba: 112

7. ZDRAVÍ
Lékařská péče na Madeiře je na velice dobré úrovni. Rozhodně doporučujeme sjednat si cestovní pojištění. Evropský průkaz zdravotního pojištění zajistí občanům EU bezplatné ošetření ve státních nemocnicích v případě nutnosti neodkladného zákroku. Zdravotnická péče v soukromých zařízeních je však velmi drahá.

8. POČASÍ
Madeira je nazývána ostrovem věčného jara, a proto její návštěvou neuděláte chybu v jakémkoli ročním období. Díky své geografické poloze a horským reliéfům panuje na ostrově mírná vlhkost s celoročně příjemnými teplotami (v létě 25 °C a v zimě 17 °C). Nejvíce deštivých dnů lze očekávat v období od listopadu do února. Teplota moře je také velmi mírná díky vlivu teplého golfského proudu a dosahuje teploty 22 °C v létě a 18 °C v zimě.
Nás v sezóně 2023 nejvíce zajímají následující měsíce:
Počasí v červnu
První z letních měsíců zastihne pořád ještě svěže zelenou Madeiru naplněnou vlhkostí, avšak prší už jen velmi zřídka, zejména na jihu. Uprostřed ostrova a na severní straně čas od času sprchne, ale nikdy se nejedná o déšť trvající déle než 2 hodiny. Teploty stoupají nad 23 °C.
Počasí v srpnu
Srpen je nejteplejší a nejméně deštivý měsíc na Madeiře s největším slunečním svitem. V jižní a východní části ostrova je déšť v tomto období opravdu výjimečný a na severu či v horách prší jen v krátkých přeháňkách. Teploty se šplhají až na 27 °C a občas, zejména na východě či jihu, vystoupí i nad 30 °C. I přes sušší počasí je Madeira stále hezky zelená, byť barvy nejsou tak svěží jako na jaře či v zimě.
Počasí v říjnu
Říjen je pro turistiku jeden z nejvhodnějších měsíců. Při troše štěstí se vám vyhnou srážky, které nabírají na síle a prší v říjnu o trochu více, než jsme zvyklí v ČR. Typicky jsou tyto srážky ale krátké a rychle jsou střídány sluncem. Naši průvodci však dokáží program upravit tak, aby vám počasí co nejméně zasahovalo do pohodové dovolené. Průměrné teploty jsou krásných letních 25 °C a voda Atlantického oceánu je stále poměrně teplá.
Počasí v prosinci
Jak píšeme v úvodu této kapitoly, Madeira je ostrov věčného jara, takže i v prosinci se průměrné teploty pohybují mezi 19 - 24°C. Je to ale průměr, takže se někdy teplota dostane přes krásných 25 °C, a někdy mohou spadnout k stále příjemným 15 °C. Užijete si i dostatek sluníčka, které v tuto roční dobu svítí cca 6 - 7 hodin denně. V tomto měsíci je take zvýšená pravděpodobnost srážek, většinou ale neprší na celém ostrově a je tak možné program upravit vždy podle počasí na různých částech ostrova. Zejména na jižním pobřeží jsou celé dny bez deště se sluncem zalitými zelenými svahy.

9. STRAVOVÁNÍ
Madeiru obklopuje Atlantický oceán, a tak není divu, že tu o mořské plody není nouze. Mezi největší speciality nabízené snad v každé restauraci patří ryba ESPADA - česky tkaničnice atlantská, kterou vám nabídnou na několik způsobů. Můžete si dát espadu na medu a pepři, na citronu nebo na bílém víně. Espada je poměrně velká černá ryba, které se po vynoření na vzduch vyvalí oči.
Další specialitou typickou zejména pro vesnice na západním pobřeží Madeiry, jako například Paúl de Mar, je LAPAS - česky kuželnatky. Kuželnatky se podávají přímo na pánvi, na které byly připraveny, dělají se většinou na másle a jedí se pokapané šťávou z limetky. Průměrná cena za jednu porci (čítající kolem dvacítky kuželnatek) je 5 euro.
Mezi vyhlášené místní alkoholické nápoje patří koktejl PONCHA, který si každý bar připravuje ručně sám. Do ponchy se dává místní pálenka z cukrové třtiny Aguardente de cana, med a šťáva z citronu. Žádná voda navíc, i proto je nápoj velmi silný a není vhodné ho míchat s dalšími alkoholickými nápoji. Na ponchu se dříve jezdilo do známých barů v Camara de Lobos, dnes je centrum poncha barů v dolním Funchalu, a pokud jste zrovna někde na cestě, stavte se v baru Taberna da poncha na cestě mezi Ribeira Bravou a Serra de Águou, kde si zároveň můžete prohlédnout sbírku vizitek, co tam zákazníci nechali.

10. INTERNET A VOLÁNÍ
V rámci EU voláte a surfujete dle Vašeho tarifu.

11. DOPORUČENÉ KAPESNÉ
V ceně máte snídaně a oběd bude většinou probíhat někde v "terénu", večere si můžete přikoupit na hotelu předem přes CK. Nebo si zajít ochutnat místní gastronomii, naši průvodci Vám rádi poradí. Cena fakultativního výletu je 50 euro. Přesná částka se těžko určuje vzhledem k tomu, že každý utrácí rozdílně. Ale doporučujeme částku alespoň 200 euro a pro jistotu si vezměte také platební kartu.

12. CO S SEBOU
Vzhledem k turistickému charakteru zájezdu si vezměte s sebou oblečení vhodné na turistiku v teplotě okolo 25 stupňů a také do deště. Pohodlná obuv je základ. Dále si vezměte čelovku nebo baterku, budeme procházet tunely v okolí levád. Adaptér na zásuvky není potřeba.