STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Až na střechu Salzburska!

Recenze

Recenzi k hotelům mohou přidávat všichni zákazníci, kteří si u nás zakoupili zájezd. Po návratu z dovolené je jim zaslán odkaz na webovou stránku, kde mohou recenzi na hotel přidat.

Hodnocení hotelů probíhá formou 1 – 10, kdy 1 znamená nejmenší spokojenost a 10 naprostou spokojenost. Výsledné skóre je vypočítáno průměrem všech hodnocení. Recenze se zobrazují podle data přidání od nejnovější po nejstarší.

Hodnocení hotelů neověřujeme.

U textových recenzí upravujeme gramatické a pravopisné chyby, jejich sdělení a obsah ponecháváme beze změny.

V rámci zachování bezpečnosti na internetu nezobrazujeme recenze, které:

  • Obsahují osobní a citlivé údaje
  • Obsahují nadávky, sexuální, rasové, diskriminační a další amorální narážky
  • Obsahují nevhodný, propagační a podvodný obsah nebo spam
  • Obsahují informace, které nesouvisí s pobytem

Vzhledem k neustálé modernizaci hotelů a vylepšování služeb si vyhrazujeme právo nezobrazovat recenze starší 48 měsíců.

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Až na střechu Salzburska!

Neoficiální popis ubytování

Neoficiální právně nezávazný popis ubytování má pouze informativní charakter. Popis ubytování a rozsah služeb se může u jednotlivých cestovních kanceláří lišit.
Cena zahrnuje
dopravu lux. autobusem, 2× ubytování v hotelu ve dvoulůžkových pokojích, 2× polopenzi, služby průvodce, pojištění CK.
Příplatky
1lůžkový pokoj - 1 990 Kč, cestovní pojištění Uniqa.
Poznámka
Předpokládaný odjezd z Brna - 06:30, plánovaný příjezd do Brna 22:00. Uvedené údaje jsou předpokládané. Závazná trasa a časy budou uvedeny v pokynech na zájezd, které zašleme zákazníkovi před odjezdem.
Svozové trasy
A, A1
1. den
Odjezd z Brna v ranních hodinách. Nejprve zavítáme do zážitkového hradu HOHENWERFEN. Tato 900 let stará nedobytná pevnost - impozantní obranný hrad, jehož původním účelem bylo chránit salcburské knížecí arcibiskupy, si trůní vysoko nad údolím, kudy protéká řeka Salzach. Kromě prohlídky hradu s výstavou historických zbraní a hladomornou, stylového hradního hostince a obchodu s "rytířskými potřebami" jsou absolutním magnetem pro malé i velké návštěvníky také každodenní přehlídky letů dravých ptáků, které pořádá Salcburský zemský svaz sokolníků. Poté zavítáme do WERFENU. Zde je k vidění největší ledová jeskyně světa - EISRIESENWELT. V rámci km dlouhé prohlídky jeskynního systému Eisriesenwelt prozkoumáme 30 000 m krychlových ledu, s tloušťkou až 20 m. Na závěr dne se zastavíme v BISCHOFSHOFENU. Spatříme stadion se skokanskými můstky na úpatí Hochkönigu. Největší pozornost upoutá dominující velký můstek Paul Ausserleitner schanze s konstrukčním bodem K 120 m. Je známý v celém skokanském světě, jelikož je zařazen do Turné čtyř můstků. Následně se ubytujeme v hotelu.
2. den
Po snídani vyjedeme lanovkou na nejkrásnější vyhlídkové místo SCHMITTENHÖHE (1 965 m). Podnikneme procházku, kde si budeme moci užívat dech beroucích výhledů na třicet třítisícových vrcholů vč. dominanty oblasti - ledovce Kitzsteinhorn a také jezera Zeller See, které budeme mít po celou cestu jako na dlani. Také si prohlédneme proslulé lázeňské městečko ZELL AM SEE. Projdeme se romantickou promenádou podél břehu jezera Zeller See a čeká nás projížďka lodí po kouzelném jezeře Zeller See. Odpoledne budeme obdivovat impozantní Krimmelské vodopády - KRIMMLER WASSERFÄLLE členěné do tří částí, jejichž celková výše dosahuje 380 m, což je řadí k největším v Evropě. Před návratem na ubytování se projdeme úchvatnou soutěskou SIGMUND THUN KLAMM, kde se divoká voda dere mezi skalami. Budeme se procházet pár metrů nad vodou po dřevěných lávkách a dostaneme se až k umělému jezeru Klamm-See.
3. den
Ráno podnikneme výjezd lanovkou do výšky 3 000 m pod vrchol mystického ledovce KITZSTEINHORNU. Ledovec je opravdovou živoucí legendou, vyhlídková plošina nám nabídne pohled nejen na Grossglockner, ale i Taury. Odpoledne navštívíme vysokohorské vodní elektrárny v KAPRUNU, které nejsou jen ztělesněním technického pokroku, ale také turistickou atrakcí. Nejvýše položenou přehradní nádrží je Mooserboden, jezero ležící 2 036 m n.m., napájené tajícím ledem z ledovce Pasterze. Umělá jezera, jezy a přehrady mezi skalnatými vápencovými štíty Vysokých Taur vytvářejí unikátní prostředí s četnými stezkami a jedinečnou scenérií. Následně odjedeme do ČR, příjezd do Brna v nočních hodinách.
Cena nezahrnuje
vstupy do navštívených objektů, doporučená částka cca 120 €, pobytovou taxu.
Anotace
třpytivá jezera, sněhobílé ledovce a sytě zelené louky