STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Kitzbühlské Alpy pohodlně lanovkami

Recenze

Recenzi k hotelům mohou přidávat všichni zákazníci, kteří si u nás zakoupili zájezd. Po návratu z dovolené je jim zaslán odkaz na webovou stránku, kde mohou recenzi na hotel přidat.

Hodnocení hotelů probíhá formou 1 – 10, kdy 1 znamená nejmenší spokojenost a 10 naprostou spokojenost. Výsledné skóre je vypočítáno průměrem všech hodnocení. Recenze se zobrazují podle data přidání od nejnovější po nejstarší.

Hodnocení hotelů neověřujeme.

U textových recenzí upravujeme gramatické a pravopisné chyby, jejich sdělení a obsah ponecháváme beze změny.

V rámci zachování bezpečnosti na internetu nezobrazujeme recenze, které:

  • Obsahují osobní a citlivé údaje
  • Obsahují nadávky, sexuální, rasové, diskriminační a další amorální narážky
  • Obsahují nevhodný, propagační a podvodný obsah nebo spam
  • Obsahují informace, které nesouvisí s pobytem

Vzhledem k neustálé modernizaci hotelů a vylepšování služeb si vyhrazujeme právo nezobrazovat recenze starší 48 měsíců.

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Kitzbühlské Alpy pohodlně lanovkami

Neoficiální popis ubytování

Neoficiální právně nezávazný popis ubytování má pouze informativní charakter. Popis ubytování a rozsah služeb se může u jednotlivých cestovních kanceláří lišit.
Cena zahrnuje
dopravu luxusním autobusem, 3x ubytování v hotelu/penzionu ve dvoulůžkových pokojích, 3x polopenzi, služby průvodce, pojištění CK.
Příplatky
jednolůžkový pokoj (2 990 Kč), cestovní pojištění Uniqa.
Trasa
WAIDRING - TRIASSIC PARK - PILLERSEE - OFERER STEINBERGE - HOHE SALVE - WILDER KAISER - WESTENDORFU - TALKASER - GUGGENKÖGEL - ALPINOLINO - KIRCHBERG IN TIROL - KIRCHBERG IN TIROL - HAHNENKAMM - KITZBÜHEL - AUFFACH - SCHATZBERG - WILDSCHÖNAU - BRIXEN IM THALE - FILZALMSEE - ST. JAKOB IN HAUS - BUCHENSTEINWAND - KITZBÜHEL - KITZBÜHELER HORN - ELLMAU - HARTKAISER
Svozové trasy
A, A1, B, D, E2
1. den
Odjezd z Brna v ranních hodinách. Nejprve se kabinovou lanovkou z WAIDRINGU ve výšce 778 m dostaneme na WAIDRING STEINPLATTE 1700 m. Až vystoupíme z lanovky, zamíříme ze všeho nejdříve do komplexu muzea a naučného centra zážitkového světa. TRIASSIC PARK je magickou zemí nekonečného objevování, kde prožijeme velké prehistorické dobrodružství. Za obrovské množství zkamenělin nalezených v této oblasti vděčí Steinplatte skutečnosti, že vrchol, který se dnes tyčí do nadmořské výšky 1869 metrů, byl kdysi pod hladinou pravěkého oceánu Tethys. Z vrcholu si navíc užijeme nádherný výhled nejen na jezero PILLERSEE a vápencový masiv s překrásnými štíty LOFERER STEINBERGE. Ve večerních hodinách přijedeme na ubytování.
2. den
Po snídani se kabinkovou lanovkou vyvezeme na horu HOHE SALVE ve výšce 1827 m. V mezistanici jsou atrakce věnované kouzlu vody a vodním hrám. Na samotném vrcholu se nachází nejvýše položený kostel v Rakousku. Hohe Salve je vyhlídkový vrchol ve středu Kitzbülských Alp, odkud budeme mít překrásné výhledy na skalnaté pohoří WILDER KAISER, atraktivní pohoří s rozeklaným vápencovým hřebenem. Z WESTENDORFU poté vyjedeme opět kabinkovou lanovkou na vrchol TALKASER ve výšce 1770 m. Čeká nás lehká vyhlídková túra na vedlejší vrchol GUGGENKÖGEL (1886 m). Od vrcholového kříže se nám naskytne velkolepý výhled. Užijeme si také zážitkový svět ALPINOLINO, který nám přiblíží tyrolské hory a místní floru a faunu. Poté sjedeme zpět lanovkou do údolí. Z KIRCHBERG IN TIROL se kabinkovou lanovkou přepravíme na EHRENBACHHÖHE (1800 m) a nemine nás pěší túra k horní stanici lanovky u vrcholu HAHNENKAMM. Je to nejen název vrcholu, ale i jednoho z nejnáročnějších sjezdů alpského lyžování. Postavíme se na místo startu sjezdu a uvidíme nejstrmější místo sjezdu se sklonem 85 %. Před odjezdem na ubytování ještě navštívíme nejstarší tyrolské sportovní středisko s malebným historickým jádrem KITZBÜHEL.
3. den
Dnes se vydáme z AUFFACHU kabinkovou lanovkou na vrchol SCHATZBERG (1898 m), kde podnikneme lehkou túru. Jde o romantický vrchol s pěknými výhledy na Kitzbülské a Zillertálské Alpy a vrcholy Vysokých Taur. Zavítáme také do WILDSCHÖNAU, jednoho z nejkrásnějších tyrolských údolí s malebnými horskými loukami a rázovitými vesnicemi. Z BRIXEN IM THALE se dostaneme kabinovou lanovkou k horskému jezeru FILZALMSEE. U jezera nás čeká zážitkový svět věnovaný obru. Budeme moci zkusit Kneippovu vodoléčbu, užít si procházku a obklady rašelinou a stezku pro bosé nohy. Ze ST. JAKOB IN HAUS se tentokráte sedačkovou lanovkou podíváme na vrchol BUCHENSTEINWAND (1456 m). Na vrcholu stojí architektonicky zajímavá rozhledna Jakubský kříž s rozhledem ze všech čtyř ramen kříže. Je o originální a jedinečnou stavbu, která stojí za vidění. Ve večerních hodinách se vrátíme na ubytování.
4. den
Po snídani se z KITZBÜHELU vydáme kabinkovou lanovkou na vrchol KITZBÜHELER HORN (1996 m). Vrchol patří s typickou 102 m vysokou stavbou vysílače k nejvýznamnějším vyhlídkovým vrcholům pohoří Kitzbüheler Alpen. Spatříme výhled na sjezdovku Hahnenkamm a skalnaté pohoří Wilder Kaiser. Budeme moci podniknout několik lehkých túr po vrcholu nabízejícím krásné panoramatické výhledy. Při sestupu na Alpenhaus (1670 m) navštívíme botanickou zahradu Alpenblumengarten, považovanou za "nejkrásnější zahrádku Evropy" s kolekcí asi 120 druhů alpských rostlin. Z ELLMAU (seriál Doktor z hor) se kabinovou lanovkou přepravíme na vrchol HARTKAISER (1555 m). Zde nás čeká čeká zážitkový svět žabáka "Ellmiho" s botanickou a zoologickou zahradou. Lehká procházka nás povede přes muzeum kamene v přírodě, dřevěný hrad s rozhlednou a okolo různých dřevěných výtvorů. V odpoledních hodinách se vydáme zpět na cestu do ČR, příjezd do Brna v nočních hodinách.
Cena nezahrnuje
pobytovou taxu, vstupné do navštívených objektů cca 100 €.