STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Korutanský kaleidoskop s Korutanskou kartou a wellness

Recenze

Recenzi k hotelům mohou přidávat všichni zákazníci, kteří si u nás zakoupili zájezd. Po návratu z dovolené je jim zaslán odkaz na webovou stránku, kde mohou recenzi na hotel přidat.

Hodnocení hotelů probíhá formou 1 – 10, kdy 1 znamená nejmenší spokojenost a 10 naprostou spokojenost. Výsledné skóre je vypočítáno průměrem všech hodnocení. Recenze se zobrazují podle data přidání od nejnovější po nejstarší.

Hodnocení hotelů neověřujeme.

U textových recenzí upravujeme gramatické a pravopisné chyby, jejich sdělení a obsah ponecháváme beze změny.

V rámci zachování bezpečnosti na internetu nezobrazujeme recenze, které:

  • Obsahují osobní a citlivé údaje
  • Obsahují nadávky, sexuální, rasové, diskriminační a další amorální narážky
  • Obsahují nevhodný, propagační a podvodný obsah nebo spam
  • Obsahují informace, které nesouvisí s pobytem

Vzhledem k neustálé modernizaci hotelů a vylepšování služeb si vyhrazujeme právo nezobrazovat recenze starší 48 měsíců.

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Korutanský kaleidoskop s Korutanskou kartou a wellness

Neoficiální popis ubytování

Neoficiální právně nezávazný popis ubytování má pouze informativní charakter. Popis ubytování a rozsah služeb se může u jednotlivých cestovních kanceláří lišit.
Popis
GRAZ (UNESCO) • DREILÄNDERECK • TERRA MONTANA • VILLACH • OPIČÍ HORA • PORSCHE MUZEUM GMÜND • NOCKALMSTRASSE • PLAVBA PO OSIAŠSKÉM JEZEŘE • GERLITZEN
Cena zahrnuje
• dopravu autobusem • 3× ubytování ve 2lůžkových pokojích s příslušenstím v hotelovém komplexu s bazénem a saunou • 3× polopenzi formou švédských stolů • neomezený vstup do hotelového bazénu, sauny • 3 denní Korutanskou kartu (zahrnuje lanovku Dreiländereck, doly Terra Montana, vstup na Opičí horu, Porsche muzeum Gmünd, Nockalmstrasse, plavbu po Ossiašském jezeře, lanovku na Gerlitzen) • průvodcovské služby
Cena nezahrnuje
• jednolůžkový pokoj 1 800 Kč • komplexní pojištění ERV včetně léčebných výloh a storna 490 Kč • připojištění Extra k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa 290 Kč • připojištění Extra+ k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa včetně osobní karantény 540 Kč
1. den
Z Brna (cca 06:30), Mikulova vyjedeme v ranních hodinách, svoz z Prahy 400 Kč, další nástupní místa (viz. trasy 1, 2, 3A, 3B): Žďár nad Sázavou 300 Kč, Jihlava 300 Kč, Velké Meziříčí 300 Kč, Velká Bíteš 200 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 300 Kč, Strážnice 300 Kč, Hodonín 300 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 400 Kč, Kroměříž 400 Kč, Vyškov 200 Kč, Přerov 400 Kč, Olomouc 350 Kč, Prostějov 300 Kč. Naše poznávání zahájíme v univerzitním městě Graz (Štýrský Hradec). Symbolem města je Schlossberg - zámecký vrch na 120 m vysokém kopci zdvihajícím se přímo od břehu řeky Mur s hodinovou věží a pevností, jejíž základy pocházejí již z 9. století. Projdeme se historickým jádrem, které je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO, s bohatě zdobenou radnicí, velkolepou kašnou arcivévody Jana, prohlédneme si dóm a kostel sv. Kateřiny s Mauzoleem, a budeme moci obdivovat také dva klenoty hravé moderní architektury - Dům umění a Murinsel - umělý ostrov na řece Mur. Navečer se ubytujeme v hotelovém komplexu s wellness u břehu jezera Maltshacher See v krásné korutanské přírodě. Budeme mít možnost relaxovat v hotelu, využívat krytý bazén a saunu. Večeře v hotelu.
2. den
Dopoledne strávíme na hranici tří zemí - Rakouska, Slovinska a Itálie. Lanovka (v kartě) nás vyveze pod vrchol Dreiländereck, odkud podnikneme krátkou nenáročnou túru a budeme se kochat nádhernými výhledy jak na rakouské Alpy, tak na Karavanky nebo Julské Alpy. Poté odjedeme do Bad Bleibergu, kde navštívíme jeden z nejstarších dolů na železnou rudu v Rakousku - Terra Montana (v kartě). Po 68 m dlouhé skluzavce se dostaneme do důlních prostor (je možnost sejít také po schodech nebo použít výtah) a speciálním důlním vláčkem si projedeme celou expozici se 14 zastávkami. Den zakončíme ve Villachu a projdeme se jeho středověkými uličkami s příchutí středomořské atmosféry. V podvečer se vrátíme na večeři do našeho hotelu.
3. den
Po snídani nás odveze autobus na "Opičí horu" pod mohutným hradem Landskrone, kde je chováno 120 opic japonských makaků ve "volné" přírodě a během prohlídky (vstup v kartě, platí se pouze místní průvodce) můžeme pozorovat, jak se koupají, potápí i krmí svá mláďata. V městečku Gmünd, "rodiště" prvního exempláře vozu Porsche z roku 1944, si prohlédneme kolekci přes 40 vozů včetně loveckého vozu a závodních aut (v kartě). Poté se již vydáme na panoramatickou projížďku fantastickou krajinou Nockalmstrasse (v kartě). Tato přírodní oblast s mírně zvlněnými vrcholky kopců a nekonečnými alpskými pastvinami s pasoucími se koni a polehávajícími krávami je tak unikátní, že byla v roce 1987 vyhlášena "Nockbergským národním parkem". Tvar zdejších vršků připomínající kulaté nočky dal jméno celé oblasti. 34 km dlouhá cesta se vine skrze zelený ráj tvořený modřínovými a sosnovými lesy s horami dosahujícími výšky až 2 400 m. Idyla jako z prospektů a kalendářů. Pohoří Nockberge je součástí většího horského masívu Gurktalerských Alp. Po návratu do hotelu budeme mít možnost relaxovat v hotelovém wellness. Večeře v hotelu.
4. den
Po snídani nás bude očekávat panoramatická plavba lodí po Ossiašském jezeře (v kartě) a také my se budeme plavit z Benediktinského kláštera v Ossiachu právě tak, jako císař Karel V. před 450 lety. Cestou budeme míjet zajímavé turistické cíle a také majestátní středověký hrad Landskron. V Annenheimu vystoupíme a necháme se vyvézt soustavou lanovek (v kartě) na nejpopulárnější vrchol celých Korutan - Gerlitzen, často přezývaný"Sluneční hora". Z výšky 2 000 m budeme z ptačí perspektivy obdivovat krajinu měst, jezer a horských pásem, dohlédneme až do Julských Alp a Vysokých Taur. Tímto nádherným výhledem se s Korutany rozloučíme a po sjezdu lanovkou se vydáme na cestu domů. Do Brna přijedeme ve večerních hodinách (cca 21:30).