STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Prodloužený Víkend V Grazu - Vlakem Po Semmeringské Dráze Z Bratislavy

Recenze

Recenzi k hotelům mohou přidávat všichni zákazníci, kteří si u nás zakoupili zájezd. Po návratu z dovolené je jim zaslán odkaz na webovou stránku, kde mohou recenzi na hotel přidat.

Hodnocení hotelů probíhá formou 1 – 10, kdy 1 znamená nejmenší spokojenost a 10 naprostou spokojenost. Výsledné skóre je vypočítáno průměrem všech hodnocení. Recenze se zobrazují podle data přidání od nejnovější po nejstarší.

Hodnocení hotelů neověřujeme.

U textových recenzí upravujeme gramatické a pravopisné chyby, jejich sdělení a obsah ponecháváme beze změny.

V rámci zachování bezpečnosti na internetu nezobrazujeme recenze, které:

  • Obsahují osobní a citlivé údaje
  • Obsahují nadávky, sexuální, rasové, diskriminační a další amorální narážky
  • Obsahují nevhodný, propagační a podvodný obsah nebo spam
  • Obsahují informace, které nesouvisí s pobytem

Vzhledem k neustálé modernizaci hotelů a vylepšování služeb si vyhrazujeme právo nezobrazovat recenze starší 48 měsíců.

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Prodloužený Víkend V Grazu - Vlakem Po Semmeringské Dráze Z Bratislavy

Neoficiální popis ubytování

Neoficiální právně nezávazný popis ubytování má pouze informativní charakter. Popis ubytování a rozsah služeb se může u jednotlivých cestovních kanceláří lišit.
Program zájezdu
1.den
Odjezd v cca. 9:15 vlakem do Vídně, přestup na nejmodernější vlak dopravce ÖBB/ČD do Grazu s odjezdem v cca. 10:58. Cesta unikátní horskou semmeringskou železnicí (součást dědictví UNESCO). Příjezd na hlavní nádraží v Grazu, setkání s místním česky či slovensky mluvícím průvodcem a odchod na hotel. Poté následuje prohlídka města s místním průvodcem. Graz (Štýrský Hradec) je po Vídni druhým největším městem Rakouska, historické centrum města je tvořeno úzkými uličkami, které propojují stará nádvoří a stalo se tak součástí dědictví UNESCO. 
Centrem Grazu protéká řeka MUR, ke které jistě zavítáme. Projdeme si historickou část města - náměstí Hauptplatz, bohatě zdobenou radnici, Landhaus (jedna z nejvýznamnějších renezančních staveb ve střední Evropě s krásnými renezančními arkádami), zvonkohru s orlojem Glokenspiel. 
Dále projdeme okolo Mauzolea Císaří Ferdinanda II. a prohlídku zakončíme výstupem na vrch Schloßberg s nádherným výhledem na Graz a a zavítáme také k hodinové věži Uhrturm, která je jedním ze symbolů Grazu.  

TIP! U Schlosbergu se nachází největší podzemní skluzavka na světě, se svými 170 metry délky, po ní pojede až 30 km/hod. rychlostí. 

2.den
Snídaně v hotelu. Individuální program, který můžete věnovat nákupům v kombinaci s návštěvou památek a muzeí. Pro nákupy můžete zvolit např. obchodní řetězec Kastner & Öhler (první společnost, která zavedla ve střední Evropě pevné ceny a vybudovali první obchodní dům v Rakousko-Uhersku). 
Dále doporučujeme využít jízdenku Freizeit-Ticket Styria (která je v ceně zájezdu a je platná v sobotu, neděli a ve svátky na celé Štýrsko) a vyrazit například na zámek Eggenberg (listopad-březen uzavřen), který je nejcenější barokní stavbou Grazu, uměleckou galerii Kunsthaus Graz, změlý ostrov na Muru - Grazer Murinsel nebo si zajet regionálním vlakem do největšího rakouského skanzenu Stübing (listopad-březen uzavřen).
Dále je možné navštívit klášte Rein (nejstarší fungující cisterciácký klášter) nebo jeskyni Lurgrotte Peggau, která má nejdelší prohlídkovou trasu v Rakousku (2km). 
S jízdenkou Freizeit-Ticket Styria můžete vyrazit do nedalekého města Leoben a užít si dne v termálních lázních Asia & Hotel Spa Leoben.
Pro milovníky farmářských trhů doporučujeme trh Lendplatz Market, který najdete na pravém břehu řeky nebo zavítat na největší trh v Grazu na Kaiser-Josef platz. Trhy jsou otevřeny pondělí-sobota 6:00-13:00. Na trzích jistě narazíte na vybrané štýrské speciality. 


3. den
Snídaně v hotelu. Možnost vlastního poznávání města, v teplejších měsících doporučujeme strávit volné dopoledne piknikem na oblíbených piknikových místech jako je Augartenpark, Stadtpark a na dalších. V cca. 14:25 odjezd zpět do Bratislavy.
Fakultativní služby
Příplatek za jednolůžkový pokoj od 1100 Kč/42 EUR
Informace
Cena nezahrnuje: 
Vstupy do muzeí a jiných objektů
Ostatní jízdenky na MHD v Grazu
Cena zahrnuje
Zpáteční jízdenku na vlak SK - Graz a zpět včetně rezervace místa
Služby místního česky/slovensky mluvícího průvodce
1 denní jízdenku Freizeit-Ticket Styria na regionální dopravu v celém Štýrsku včetně MHD
2 noclehy v kvalitním hotelu se snídaní
Pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.