STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Ve Stínu Řeckých Bohů

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Ve Stínu Řeckých Bohů

Neoficiální popis ubytování

Program zájezdu
1.DEN: KAVALA - THESALONIKI 
Sraz účastníků na letišti. Přímý let do Kavaly. Ubytování. Volný čas. Večeře a nocleh.

2. DEN: THESSANOLIKI - KALAMBAKA / TRIKALA
Snídaně. Check-out. Přejezd do Thessaloniki. Thessaloniki, hlavní město řeckého regionu Makedonie, které se pyšní nádhernými památkami z římské, raně křesťanské a turecké doby. Středisko je známé svými neocenitelnými mozaikami v kostelech, atraktivními muzei a orientálními bazary na trhu Modiano. Právě zde se nachází druhý největší přístav, který spojuje Evropu se zeměmi Východu. Město bylo založeno v roce 316 před naším letopočtem. králem Kasandrosem a pojmenované po jeho manželce Thessaloniki. Prohlídka: archeologické nebo byzantské muzeum, bazilika sv. Demetria. Večeře a nocleh v hotelu

3. DEN: METEORA - DELPHI
Snídaně. Check-out.. Návštěva pravoslavných klášterů na skalách METEORA, zapsaných na seznamu dědictví UNESCO. Skály dosahující výšky 540 m.n. p. m jsou druhé po hoře Athos, centrum mnišství a pravoslavné církve v Řecku. První náboženské osady se na skalách usadily na konci 10. století, nejstarší klášter pochází z počátku 14. století. V klášterech můžete pocítit atmosféru tajemství a blaženého klidu a obdivovat úžasné výhledy z vrcholků skal. Návštěva ateliéru byzantských ikon, kde se seznámíte se zajímavým procesem „psaní“ ikon. Pokračování do Delphi na večeři a nocleh v hotelu.

4. DEN: DELPHI - ARACHOVA - OSSIOS LOUKAS - ATÉNY
Snídaně. Check-out. Návštěva muzea v DELPHI ARCH MUSEUM s neobvyklými exponáty, jednoho z nejznámějších v Řecku. Poté prohlídka archeologického naleziště, zapsaného na seznamu UNESCO, kde se nacházelo slavné antické orákulum: Apollónův chrám a oltář, Sybilina skála, římská agora, poklady, omphalos - kámen měřící střed země, divadlo, stadion - v dobách velkoleposti pojme 6500 . diváků. Poté objevte tradiční charakter vesnice Arachova procházkami úzkými dlážděnými uličkami s obchůdky s kávou a suvenýry.   Přejezd do Athén s krátkou zastávkou v klášteře Ossios Loukas. Návštěva kláštera blahoslaveného Lukáše, zapsaného na seznam UNESCO, postaveného v desátém století a vyznačujícího se jedinečným interiérem. Večeře a nocleh v hotelu v Aténách

5. DEN: ATÉNY - LAMIA/KAMMENA VOURLA
Snídaně. Check-out. Návštěva Akropole tyčící se nad městem, zapsané na seznamu UNESCO. Na vápencovém kopci jsou zbytky komplexu starověkých chrámů. Slavný Parthenon zasvěcený bohyni Atenie je považován za nejdokonalejší příklad dórské architektury. Návštěva Muzea Akropole: v nové velkolepé budově, sochách, částech budov a artefaktech, nalezených mimo jiné na Akropoli, je prezentováno 5 ze 6 soch karyatidů, které podpírají střechu Erechthea. Panoramatická prohlídka Atén. Odjezd do hotelu. Večeře a nocleh v hotelu.

6. DEN: VOLNÝ ČAS / SKIATHOS
Snídaně. Volno nebo fakultativně (za příplatek na místě): plavba na SKIATHOS. Tento malý ostrov je mezi turisty známý jako ráj na zemi díky bujné vegetaci a charakteristickým řeckým bílým domům, které dokonale zapadají do jeho krajiny. Restaurace zde podávají opravdové lahůdky, ale největším lákadlem je pláž Koukounaries, která potěší jemným zlatavým pískem a azurově teplou vodou. Z pláže můžete vidět slavný hotel Skiathos Palace, kde Diana Princess často trávila dovolenou. Jedinečnost ostrova lze obdivovat na plátně, protože se zde natáčely scény k muzikálu „Mama Mia“ s Meryl Streep v hlavní roli. Volný čas na opalování na ostrově. Návrat do hotelu. Večeře a nocleh.

7. DEN: LAMIA/KAMMENA VOURLA - PIERIA - KAVALA
Snídaně. Check-out. Odjezd do Kavaly. Zastávka v Pieria na koupání. Existují malebná města postavená podle tradiční architektury Makedonie a variace bujné vegetace, která ji obklopuje, umocňují estetickou harmonii oblasti. Jedná se o dobře strukturované turistické středisko s kvalitním hotelovým zázemím a službami a oblíbeným výchozím bodem pro horolezecké výlety do sídla olympských bohů. Přejezd do Kavaly. Ubytování a večeře.

8. DEN: KAVALA
Snídaně. Volný čas (v závislosti na čase odjezdu). Transfer na letiště a přímý let do Prahy. Pro klienty, jež mají zakoupený navazujicí pobyt u moře: snídaně, check-out, transfer na letiště, transfer do vybraného hotelu.
Fakultativní služby
Fakultativní poplatky: plavba na Skiathos: cca 45 EUR.
Informace
Povinné poplatky na místě: vstupenky do navštívených objektů, místní průvodce, průvodce: cca 160 EUR.

Povinná pobytová taxa (platí se na místě v hotelu): 0,5-4 EUR/den/pokoj/v závislosti na kategorizaci hotelu.
Při návštěvě Meteory je vyžadováno vhodné oblečení: zakrytá ramena a kolena.
Cena zahrnuje
7 nocí v hotelech**/***2-lůžkové pokoje se sociálním zařízením.
Stravování: 7 snídaní, 7 večeří.
Česky mluvícího průvodce.
Transfery letiště - hotel - letiště.
Leteckou přepravu v turistické třídě včetně tax a příplatků.
Pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.