STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Spa Suite Dobrna

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Spa Suite Dobrna

Neoficiální popis ubytování

SPA Suite Dobrna

SPA SUITE DOBRNA **** • Dokonalý lázeňský zážitek pro hýčkání těla i mysli • Vrcholem pohodlí a elegance každého apartmánu je soukromé wellness, které zahrnuje tureckou saunu, termální sprchu a venkovní dřevěnou káď s přírodní termální vodou.

Díky své poloze jsou Terme Dobrna výborným výchozím bodem pro výlety a toulky po okolí: knížecí město Celje, Velenje, Žalec a pivní fontána Zelené zlato, Centrum kosmických technologií Nordung, Rogla a Stezka korunami stromů atd. Okolí Terme Dobrna nabízí mnoho příležitostí k pobytu v přírodě. K dispozici je lesní okružní stezka a tenisový kurt, stejně jako četné turistické a cyklistické trasy, zatímco nejmenší hosté se mohou těšit na dobře vybavené dětské hřiště v parku.
Apartmány Spa Suite Dobrna ****, navržené s velkou péčí a inovací, představují vrchol komfortu, prestiže a elegance bydlení. Každý apartmán má vlastní wellness centrum s tureckou saunou, termální dešťovou sprchou a venkovní dřevěnou vanou s přírodní termální vodou vytékající přímo z termálního pramene.

Termální voda je vzácným prvkem, který prostupuje celou atmosférou a dává apartmánům Spa Suite Dobrna jejich podstatu. Kontakt těla s přírodní termální vodou nastoluje rovnováhu mezi tělem a myslí.

Ubytování: Šest inovativně zařízených apartmánů o rozloze 72 m2 zahrnuje:

obývací pokoj, dvě ložnice s manželskými postelemi (180x200, 160x200) a koupelnu, soukromé wellness centrum s terasou, tureckou saunou, termální sprchou a venkovní dřevěnou vanou s přírodní termální vodou vytékající přímo z termálního pramene, chytrá TV, bluetooth reproduktorový systém, bezdrátová nabíjecí stanice pro telefony, japonská chytrá toaleta, minibar a vitrínu na víno.

Každý apartmán má v přízemí obývací pokoj s minibarem a vinotékou, rychlovarnou konvicí na horké nápoje, toaletu s inteligentním WC a vlastní SPA včetně turecké sauny, termálního deště a venkovní kryté terasy s dřevěnou vanou s přírodní termální vodou vytékající přímo z termálního pramene (35 °C). V podkroví jsou dvě dvoulůžkové ložnice a koupelna se sprchou. Každý pokoj je vybaven televizí, telefonem, nabíjecí stanicí pro chytré telefony a USB připojením. Apartmány jsou klimatizované a hosté mají k dispozici bezplatné parkování a Wi-Fi připojení.

Veškeré další zázemí je k dispozici v hotelu Vita, kde se nachází recepce, vnitřní a venkovní termální bazény, Arbora SPA (sauna, vířivka, relaxační zóna), masážní a kosmetické centrum LaVita, a la carte restaurace Kamin, kavárna Vita Café, samoobslužná restaurace Vita, lékařské centrum Dobrna, fitness centrum a hotelový obchod LaVita.

Stravování: bohatá snídaně, večeře za příplatek. Hosté ubytovaní v apartmánech Spa Suite Dobrna si mohou vychutnat snídani v sousedním Boutique Hotelu Dobrna (10 metrů).

Wellness, bazény: mimo vlastní wellness vybavení je dále v ceně:

- vstup do lázní Arbora v hotelu Vita,
- vstup do termálních bazénů v hotelu Vita (i v den odjezdu),
- použití županu, lázeňské tašky po dobu pobytu

Na místě se platí pobytová taxa ve výši 2,50 Eur/os./den a jednorázové přihlášení ve výši 2 Eur/os.

Možnost malého psa za 25 Eur/den - platba na místě, nutno rezervovat.

Destinace

Lázně Dobrna (Terme Dobrna) jsou nejstarší slovinské termální lázně s více než 600letou tradicí. Mírné podnebí bez mlhy a mrazivých větrů již v pravěku přilákalo první obyvatele ke stavbě sídliště na blízkém kopci Gradišči. O jejich přítomnosti svědčí nález pokladu ve formě 500 keltských mincí. Další nálezy dokazují, že Dobrnu znali také Římani. Již tenkrát pravděpodobně užívali místní teplou vodu. Také první slovinští obyvatelé věděli o výskytu teplé vody, horní sídliště pojmenovali Toplice (pozn. překl. »toplice« znamenají lázně). Spodní sídliště dostalo název odvozený od dubu Dobrna (pozn. překl. »dob« znamená dub).

První písemná zmínka o lázních a termálním prameni pochází z roku 1403. Od roku 1542 je termální voda v Dobrně uznána jako ideální prostředek při léčbě gynekologických a urologických nemocí, revmatizmu a jemu podobných onemocnění, při nemocech a zranění pohybového aparátu. Má léčivé účinky také na pacietny s periferním onemocněním žilního systému, pacienty s neurologickými problémy, s cukrovkou, zvýšeným krevním tlakem, lehčími nemocemi srdce a dýchacích orgánů.

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.