STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Barcelona se vstupy v ceně a pobytem u moře

Španělsko, Pevnina

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Barcelona se vstupy v ceně a pobytem u moře

Neoficiální popis ubytování

1. den
Odlet z Prahy, přílet do Španělska a transfer do hotelu na pobřeží Costa Brava/Maresme, ubytování v hotelu *** nedaleko pláže.
2. den
Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře.
3. den
Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře.
4. den
Snídaně, odjezd na celodenní výlet do Barcelony. Bezesporu vrcholem a životním dílem stavitele Gaudího je jeho chrám Sagrada Familia (vstup v ceně). Vrcholné dílo světové secese (v Katalánsku modernismus), vás ohromí svým prostorem, mnohostí tvarů, kamennou a barevnou bohatostí fasád, sochařskou výzdobou, ve kterých můžete číst jako v knize knih vše, co nám chtěl Antoni Gaudí říci. Jeho záměr vše sdělit světu kamennou nádherou zde došel naplnění, i když dílo zůstalo nedokončeno, a podle odkazu stavitele jeho výstavba stále pokračuje. Prohlédnete si exteriéry východního a západního průčelí, a pak i bohaté interiéry chrámu, budete se moci přesvědčit, jak stavitel i přes monumentalitu stavby promlouvá detaily ke každému z nás. Součástí prohlídky je i muzeum stavby a prohlídka jedné ze dvou hlavních věží chrámu. Přesuneme se k další významné památce na Passeig de Gracia, nejvýstavnější ulice města, překypující pestrým městským ruchem, nad nímž se vzpínají ty nejkrásnější památky modernismu, jedinečného vzepětí katalánské secese, která si získala to nejvyšší světové ocenění zejména v tvorbě geniálního architekta Antoni Gaudího i Cornet, jeho jedinečný dům La Pedrera - Casa Milá (vstup v ceně) navštívíte a budete obdivovat jeho exteriéry i interiéry, v tomto domě je i stálá expozice ostatních Gaudího děl, která nás vhodně uvede do historie jeho tvorby, dále budeme v procházce pokračovat po Passeig de Gracia k dalším významným stavbám modernismu, a to nejen ke Gaudího důležité stavbě domu Casa Batlló, ale i k domům jeho generačních souputníků Casa Lleó Morera významného architekta Lluise Domenecha i Montaner a Casa Amatller neméně významného Josepa Puig i Cadafalch. Přes srdce Barcelony náměstí Plaza Catalunya dojdeme až k další Gaudího stavbě, úžasnému Palau de La Música, chrámu hudby. Odjezd z Barcelony a navečer návrat do hotelu, večeře.
5. den
Snídaně, odjezd na celodenní výlet do Barcelony. Prohlídku začneme dalším nepřekonatelným dílem barcelonského velikána, návštěvou a prohlídku Parc Güell (vstup v ceně), projdeme se nečekanými parkovými úpravami tak, jak je pojal slavný architekt, budeme obdivovat zblízka jeho jedinečné umění detailu, práci s různými materiály, od neopracovaných kamenů, ze kterých vystavěl cesty, galérie, terasy a vyhlídky, girlandy a balustrády, po úžasnou práci s keramickými i skleněnými bílými či barevnými úlomky, ze kterých nám sestavil kaleidoskop, který nás bude na každém kroku překvapovat. Uvidíme jeho terasu s mozaikovými lavicemi, sloupový sál s bohatou mozaikovou výzdobou, schodiště se sochami barevných draků, domy jako z pohádky připomínající slona či houbu. Z Parku Guell, rozkládajícím se na horním okraji města, se přesuneme do centra Barcelony k zajímavé čtvrti El Born, kde si budeme moci připomenout tu nejstarší historii města prohlídkou archeologických vykopávek. Volný čas pak využijeme třeba k návštěvě blízkého Muzea Pabla Picassa, který v Barceloně působil mnoho let, či k návštěvě osvěžujícího parku La Ciutadella, který vznikl postupně v 19. století a byl obohacen v průběhu barcelonské světové výstavy jezírky, sochami a pavilóny i za účasti ještě mladého Gaudího. Odjezd z Barcelony a navečer návrat do hotelu, večeře.
6. den
Snídaně, odjezd do Barcelony. Ve volném programu se můžete ponořit do uliček Barrio Gótico - "Gotické čtvrťi" a obdivovat v zajímavém kontrapunktu nejzajímavější památky gotického věku - katedrálu Svaté Eulálie, kostel Santa María del Mar, Plaza Reial a další památky středověkého období města jehož součástí jsou známé ulice Las Ramblas vedoucí okolo gotické čtvrti přes tržnice La Boquería až k památníku Kryštofa Kolumba a přístavu. Barcelona nejsou jen monumentální památky gotické, úchvatné stavby ikon modernistické architektury, tržnice a restaurace lákající k navštívení. Tato světová metropole nám nabízí i pestrou paletu muzeí s cennými exponáty nedozírných hodnot historických či uměleckých. Milovníci výtvarných umění jistě ocení možnost návštěvy muzeí Pabla Picassa, Joana Miró či Národní muzeum Katalánského umění. Sbírkami lodí a námořních map je zcela unikátní Námořní muzeum (Museu Marítim). Doporučujeme nenechat si ujít možnost návštěvy úžasného L´Aquárium - jednoho z nejvýznamnějších mořských akvárií v Evropě, s 21 samostatnými vodními nádržemi reprezentujícími ukázky podmořského života snad všech vodstev světa. Hlavním lákadlem je 80 metrů dlouhý prosklený tunel, kde můžete pozorovat bohatý podmořský život Středozemního moře. V poslední době je velmi populární Cosmocaixa, muzeum vědy otevřené v roce 2005, které se od svých konkurentů liší tím, že podstatná část jeho stálé expozice je interaktivní a exponátů se doporučuje dotýkat. Spolu s prostory přesahujícími 30.000 m² jde o vůbec největší muzeum v Barceloně, ale také ve Španělsku. Za muzeum můžeme snad i považovat "Poble Espanyol - španělskou vesnici", pozoruhodný skanzen na úpatí vrchu Montjuic, kde jsou představeny jednotlivé regiony Španělska od bílých a něžných andaluských uliček po vznosnou gotiku bohaté Kastilie, to vše s bodegami, kde se připravují tradiční pokrmy té které lokality či je představena typická řemeslná výroba daného regionu. Kdo by si chtěl město užít jinak, než návštěvou některých z muzeí, tak bude moci volný čas věnovat dalším procházkám po tomto krásném městě u Středozemního moře či třeba zajímavé projížďce lodí přístavem, atp. Navečer návrat do hotelu, večeře.
7. den
Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře.
8. den
Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře.
9. den
Snídaně, dle letového řádu transfer na letiště a odlet do Prahy.
Cena zahrnuje - program A
 • 8 ubytování v hotelu ***,
 • 8 polopenzí,
 • leteckou přepravu - Praha/Španělsko/Praha,
 • letištní taxy a poplatky,
 • transfer do/z hotelu,
 • dopravu klimatizovaným vlakem či autokarem během programu,
 • vstup do La Pedrera - Casa Milá,
 • vstup do Parc Guell,
 • vstup do Sagrada Familia,
 • služby českého průvodce, delegáta,
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
Cena nezahrnuje - program A
 • cestovní pojištění včetně storna zájezdu,

 • předpokládaná částka na další vstupy cca 40 EUR,
 • fakultativní služby, pobytová taxa, místní doprava,
 • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
Obecný popis
Sagrada Familia, Parc Guell, La Pedrera - Casa Milá, skvosty katalánského modernismu, památky UNESCO

SAGRADA FAMILIA (vstup v ceně)LA PEDRERA - CASA MILÁ (vstup v ceně) • CASA BATLLÓ • CASA LLEÓ MORERA • CASA AMATLLER • PALAU DE LA MÚSICA • PLAZA CATALUNYA • PARC GUELL (vstup v ceně) • čtvrť EL BORN • PARC DE LA CIUTADELLA • BARRIO GÓTICO - gotické město • LAS RAMBLAS • tržnice LA BOQUERÍA • L´ AQUARIUM
Ubytovaní
Ubytování je zajištěno na pobřeží Costa Brava/Maresme v hotelu *** nedaleko pláže ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce.
Stravování
Polopenze - snídaně a večeře formou švédských stolů
Povinné poplatky na místě
pobytová taxa

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.