STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Safari v Ugandě - Cesta za gorilami s českým průvodcem

Uganda, Uganda

Recenze

Recenzi k hotelům mohou přidávat všichni zákazníci, kteří si u nás zakoupili zájezd. Po návratu z dovolené je jim zaslán odkaz na webovou stránku, kde mohou recenzi na hotel přidat.

Hodnocení hotelů probíhá formou 1 – 10, kdy 1 znamená nejmenší spokojenost a 10 naprostou spokojenost. Výsledné skóre je vypočítáno průměrem všech hodnocení. Recenze se zobrazují podle data přidání od nejnovější po nejstarší.

Hodnocení hotelů neověřujeme.

U textových recenzí upravujeme gramatické a pravopisné chyby, jejich sdělení a obsah ponecháváme beze změny.

V rámci zachování bezpečnosti na internetu nezobrazujeme recenze, které:

  • Obsahují osobní a citlivé údaje
  • Obsahují nadávky, sexuální, rasové, diskriminační a další amorální narážky
  • Obsahují nevhodný, propagační a podvodný obsah nebo spam
  • Obsahují informace, které nesouvisí s pobytem

Vzhledem k neustálé modernizaci hotelů a vylepšování služeb si vyhrazujeme právo nezobrazovat recenze starší 48 měsíců.

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Safari v Ugandě - Cesta za gorilami s českým průvodcem

Neoficiální popis ubytování

Neoficiální právně nezávazný popis ubytování má pouze informativní charakter. Popis ubytování a rozsah služeb se může u jednotlivých cestovních kanceláří lišit.
Proč jet na tento zájezd
Poznávací zájezd "Cesta za gorilami" je zájezd pro milovníky Afriky, kteří nemají příliš času a přesto chtějí vidět safari v Ugandě a dopřát si jedinečný zážitek ze setkání s gorilami. Krom samotných goril zažijete ale unikátní safari ve věhlasném parku Queen Elizabeth, výlet lodí po kanálu Kazinga, budete mít šanci vidět ,,stromové lvy,, či relaxovat u jezera Bunyonyi.

Nově jsme do zájezdu zařadili také stopování šimpanzů, kteří k Ugandě také neodmyslitelně patří. V Kibale Forest žije nejvyšší počet šimpanzů v Ugandě, kde je můžete spatřit ve volné přírodě.D1 Stručný přehled programu
1. den - Odlet z Prahy do Ugandy
Cesta z Prahy v brzkých ranních hodinách. Přílet do Entebbe v noci téhož dne. Transfer do ubytování.
D2
2. den - Čajová plantáž, kráterová jezera a přesun do Kibale Forest
Ráno posnídáme a pak vyrazíme na cestu do národního parku Kibale Forest, kam přijedeme na oběd. Cestou se zastavíme na čajových plantážích a v oblasti kráterových jezer. Později odpoledne příjezd do lodge, odpočinek a večeře.
D3
3.den - Stopování šimpanzů v NP Kibale Forest
Brzy ráno se nasnídáme a vyrazíme do Kibale Forest. V 8:00 začíná nezbytný briefing, kdy nás místní ochránci seznámí s pravidly a jak bude trek probíhat. Poté nám bude přidělen průvodce, který nás bude doprovázet uvnitř parku při putování za šimpanzi. Tito lidoopi mají z 98% shodné DNA s lidmi, dojde tedy k setkání velmi podobných druhů.

Odpoledne odjezd do Queen Elizabeth, cesta vede přes místní vesnice a projíždí se i odlehlejšími oblastmi, kde uvidíte jak se v Ugandě pěstuje matooke neboli banány na vaření. K večeru příjezd do Queen Elizabeth.
D4
4. den - NP Queen Elizabeth
Ráno se vydáme na cestu do národního parku Queen Elizabeth a zažijeme safari v sektoru. Je to savana plná antilop, které přitahují velké kočky. V Kasenyi Sector můžete potkat až 200 druhů ptáků. Po ranním safari pojedeme do oblasti kráterových jezer, která jsou pozůstatkem sopečné činnosti v oblasti, Odpoledne si užijeme vyjížďku po kanálu Kazinga.
D5
5. den - Ishasha a přesun do Bwindi
Velmi brzká snídaně a odjezd na safari do oblasti Ishasha, jižní části národního parku Queen Elizabeth NP. Tentokrát se budeme pohybovat v jiné části parku a pozorovat jinou komunitu zvířat. Oproti severní části uvidíme buvolce Topi a pokud se zadaří, i stromové lvy. Následně vyrazíme blíže k hlavnímu cíli naší cesty, k území horských goril.
D6
6. den - Setkání s gorilami
Setkání s gorilami je pro každého velký svátek. A dnes ten sváteční den čeká na vás. Ráno po snídani popojedete do Bwindi Inpedetrable National Park. V 08:00 tu budete mít briefing, během kterého vás rangeři seznámí se vším podstatným, co potřebujete vědět k tomu, abyste se mohli za gorilami vydat. Pak za gorilami vyrazíte. Rangeři mají přesné zprávy, kde gorily jsou (musí je 24 hodin denně hlídat před pytláky).

Podle lokace může trvat putování i různě dlouhou dobu, než se s gorilami setkáte. Ale to setkání vám zůstane v duši a v srdci celý život. Budete s nimi jednu hodinu. Odpoledne se vrátíte zpět do lodge a užijete si klidný zbytek dne.
D7
7. den - Lake Bunyonyi
Ráno odjedete k jezeru Bunyonyi (cca 2 hodiny jízdy). "Jezero malých ptáčků", jak zní překlad jeho jména, patří k nejkrásnějším jezerům rovníkové Afriky. Je v nadmořské výšce bezmála 2 000 m.n.m. a je bez obav vhodné i ke koupání. V jeho okolí žije silná zemědělská komunita, která velmi poctivě obdělává půdu. Tady nikdo nečeká na pomoc zvenčí. Čeká Vás projížďka na lodi a odpočinek.
D8
8. den - Mburo NP
Vydáte se k jezeru Mburo. Po obědě v lodgi si odpočinete a odjedete na odpolední safari. V parku můžete vidět odlišná zvířata než v Queen Elizabeth, a to konkrétně zebry, žirafy, antilopy Impala, dále pak již známé buvoly a na 200 druhů ptáků.
D9
9. den - Návrat do Entebbe
Čeká Vás ranní pěší safari na cca 2 hodiny, během kterého se za doprovodu rangera podíváte za zvířata z jiné perspektivy a poslechnete si spoustu zajímavostí o nich od člověka, který v parku tráví každý den. Následně vyrazíte směr Entebbe, oběd si dáte v restauraci cestou u rovníku a odpoledne strávíte na břehu Viktoriina jezera. Kde si můžete dát kávu a jídlo. Následně Vás odvezou na letiště. V nočních hodinách odlet z Entebbe.
D10
10. den - Přílet do Prahy
Cena zahrnuje
Letenku na trase Praha - Entebbe - Praha v nejnižší knihovací třída v ceně max. 19 000,- vč. tax a odbaveného zavazadla
1x ubytování v Entebbe po příletu - Papyrus Guest House nebo lodge stejné kvality
1x ubytování u národního parku Kibale - Turaco Treetops (4*plus) nebo lodge stejné kvality
2x ubytování v národním parku Queen Elizabeth - Elephant Hab Lodge (4*plus) nebo lodge stejné kvality
2x ubytování v oblasti Bwindi - Ichumbi Gorilla Lodge (4* plus) nebo lodge stejné kvality
1x ubytování u jezera Bunyonyi - Bird Nest Resort (4*plus) nebo lodge stejné kvality
1x ubytování u jezera Mburo - Mpogo Lodge (4* plus) nebo lodge stejné kvality
Doprava terénním safari vozem 4x4 jen pro vás
Vstupy do národních parků dle programu
Český průvodce
Safari v oblasti jezera Mburo, v Queen Elizabeth, Ishasha (část parku Queen Elizabeth)
Permit k návštěvě šimpanzů
Plná penze během pobytu (začíná snídaní první den, končí obědem poslední den)
Anglicky mluvící řidič-průvodce s licencí
Zdravotní pojištění
Zákonné pojištění CK pro případ úpadku
Zákonný odvod do Garančního fondu
Cena nezahrnuje
Permit k návštěvě goril (700 USD/osoba)
Vízum (vyřizuje se elektronicky, v případě zájmu vyřídíme - cena na vyžádání)
Připojištění
Nápoje v ubytovacích zařízeních
Osobní výdaje
Spropitné pro průvodce