STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Maledivy 2024

Zažijte romantickou dovolenou na Maledivách, malebných atolech zalitých sluncem, omývaných průzračným oceánem a lemovaných zářivě bílými plážemi. Poznejte skutečný ráj na zemi a vydejte se na zájezd na Maledivy. Kouzelné ostrovy ocení romatici, novomanželé, nadšení šnorchlaři a potápěči. Čeká je dechberoucí pestrý podmořský svět, který ukrývá Indický oceán.

Slunce, jemný písek, stín kokosových palem, omamně vonící kvetoucí zahrady a podmořský svět překypující barevným životem, to jsou ty správné ingredience k prožití nezapomenutelné dovolené na Maledivách.

Dovolenou na Maledivách lze pořídit i za přívětivé ceny. V rámci akčních first minute nabídek. A pokud chcete najít skutečně nejvýhodnější zájezdy na Maledivy a navštívit tento jedinečný exotický ráj, Maledivy last minute nabídky jsou tou nejlepší volbou. Pro maximální komfort je pak ideální dovolená na Maledivách all inclusive.

Vybírejte z nejširší nábídky zájezdů českých a německých CK na trhu. A vydejte se do ráje za nezapomenutelnými zážitky.

Na dovolena.cz si každý vybere.

  Pro koho je vhodná dovolená na Maledivách?

  Pro ty, kteří na Maledivách nikdy nebyli

  Vidět Maledivy na vlastní oči, to je zážitek, který nelze nijak věrně zprostředkovat. Musí se zažít. Dlouhé bílé pláže, tisíce palem a naprosto průzračné moře s úžasným podmořským světem, to je skutečný balzám na duši.

  Pro ty, kteří chtějí jen relaxovat

  Maledivy jsou mimo šnorchlování a potápění známé tím, že vás nebude nic rozptylovat. Kouzelné atoly odtržené od každodenního života s nádhernými plážemi, malebnými resorty a úchvatným mořem jsou tu pro váš odpočinek.

  Pro nadšené šnorchlaře a potápěče

  Šnorchlování a potápění a objevování pestrobarevného podmořského světa je to, za čím na Maledivy každoročně vyrážejí stovky tisíc turistů z celého světa. Zažít jedinečný život pod hladinou na Maledivách, na to už nikdy nezapomenete.

  Nejlepší lokality Malediv

  Malé, hlavní město Malediv patří k nejmenším metropolím světa. Nachází se na ostrůvku o rozloze pouhých 2,5 km2. Narozdíl od dalších měst, v Malé najdete mnoho výškových budov. K nejzajímavějším místům patří proslulý rybí trh, Velká páteční mešita, která je zapsaná na seznamu UNESCO, sultánův palác Muleeaage nebo Sultan park, kde si krásně odpočinete v přírodě.

  Malebný ostrůvek Thoddoo s panenskou přírodou a bílou pláží leží asi 60 kilometrů od Malé, odkud se sem dostanete trajektem. Ostrov je proslulý spoustou ovoce, které se tu pěstuje, i nádhernými lokalitami pro potápěče.

  Oblast Kaafu, ostatně jako celé Maledivy, nabízí krásné bělostné pláže, příjemný stín pod palmami a především možnost poznávat krásu mimořádně pestrého podmořského života. Na turisty tu čeká ubytování v luxusních resortech, kde samozřejmě nechybí ani možnost bohatého all inclusive.

  Severní Malé atol nacházející se v západní části Malediv, je tropickým rájem s bělostnými plážemi a průzračným oceánem. Nádherný pohled doplňuje zeleň a palmy lemující pobřeží. Nejoblíbenější turistická oblast Malediv nabízí veškeré typy ubytování, od tříhvězdičkových rezortů po luxusní pětihvězdičkové komplexy s vodními bungalovy. Barevný svět pod hladinou oceánu nadchne všechny potápěče, za parádními vlnami sem míří také mnoho surfařů. Večery tu strávíte romantickými procházkami i objevováním místních barů nebo restaurací.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Ultra all inclusive zájezdy na Maledivy

  Stahuji data

  Nejaktraktivnější zájezdy na Maledivy

  Stahuji data

  Nejlevnější zájezdy na Maledivy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na Maledivy

  Už samotný přílet na Maledivy je nepředstavitelným zážitkem. Při pohledu z letadla během přistávání v hlavním městě Malé jsou vidět ostrůvky, které jsou jako hrst perel rozsetých v blankytně modrém moři. Čarokrásné Maledivy jsou jedinečným místem, obdařeným stovkami úchvatných korálových atolů.

  Díky své poloze v rovníkovém pásmu a stálému počasí jsou Maledivy perfektní destinací pro vaši zaslouženou dovolenou téměř po celý rok. Pokud si vyberete termín mimo hlavní sezónu, která trvá zhruba od prosince do dubna, může vás dovolená vyjít opravdu levně.

  Ostrovy Malediv jsou omývány příjemně teplými vodami Indického oceánu, ve kterých si užijete plavání, lenošení na lehátku i potápění nebo šnorchlování. Pokud vás kromě opalování na pláži láká i poznávání významných míst, jistě vás zaujmou zdejší mešity a minarety. V hlavním městě Malé můžete navštívit také Národní muzeum, kde najdete kamenné předměty z dávného před-islámského období, královské starožitnosti, kostýmy, zbraně nebo sochy. Aktivnější turisté se tak rozhodně nemusí bát, zajímavých výletů a procházek si tu užijí dostatek.

  Základní informace

  Stát: Maledivy
  Hlavní město: Malé
  Jazyk: maledivština
  Orientační délka letu z ČR: 11 hodin
  Používané jazyky: angličtina
  Mezinárodní předvolba: + 960
  Měna: MVR
  Napětí el. proudu: 220 - 240 V, zásuvky britského typu G
  Časové pásmo: UTC+5 (+4h oproti ČR)
  Dovolená Maledivy | STUDENT AGENCY

  Počasí a podnebí na Maledivách

  Maledivy se nacházejí na rovníku, proto je pro ně typické slunečné tropické podnebí s mírným větrem a vydatnými krátkými srážkami.

  Během roku se na Maledivách střídají dvě monzunová období – severovýchodní a jihozápadní. Jihozápadní monzun trvá od května do listopadu a v jeho průběhu na Maledivách vane silnější vítr a srážky jsou vydatnější. Severovýchodní monzun probíhá od prosince do března, kdy je převážně sucho. Průměrné teploty vzduchu se v průběhu roku téměř nemění, během dne se pohybují okolo 31 °C, v noci pak kolem 23 °C.

  leden

  30 °C

  únor

  31 °C

  březen

  32 °C

  duben

  33 °C

  květen

  33 °C

  červen

  31 °C

  červenec

  30 °C

  srpen

  30 °C

  září

  30 °C

  říjen

  30 °C

  listopad

  30 °C

  prosinec

  30 °C

  Informace o destinaci Maledivy

  Maledivy jsou tropickým rájem položeným v Indickém oceánu. Tvoří je řetěz 19 korálových ostrovů jihozápadně od Indie a Srí Lanky. Maledivy mají přibližně 280 tisíc obyvatel, zhruba 100 tisíc žije v hlavním městě Malé. Místní obyvatelé mluví maledivštinou, což je směs sinhálštiny, tamilštiny, arabštiny a hindštiny. Druhým úředním jazykem je angličtina, kterou se lze bez problémů všude domluvit.

  Největším bohatstvím Malediv je jedinečná příroda, na kterou jsou místní lidé náležitě pyšní a všichni se k ní chovají velmi ohleduplně, což je vyžadováno i od turistů. Také díky tomu jsou křišťálové laguny stále plné korálů a barevného podmořskho světa.

  Šnorchlování je zde velice pestré. Setkáte se s nepřeberným množstvímpestrobarevných rybek, malými žraloky, rejnoky a želvami. Obdivovat můžete i nádherné korály různých tvarů, barev a velikostí.

  Maledivy se kvůli globálnímu oteplování stávají ohroženou zemí. Se stoupající hladinou vody začínají některé z menších ostrůvků pomalu mizet. Se svojí dovolenou na krásných Maledivách proto neotálejte.

  Kuchyně na Maledivách

  Kuchyně na Maledivách je ovlivněna Indií, proto se tu setkáte s kořeněnými a pikantními pokrmy, v nichž se často vyskytuje kari. Jídla bývají většinou bezmasá nebo obsahují ryby, a to jak smažené, vařené, pečené nebo třeba grilované. Jako příloha je nejčastější servírovaná rýže nebo chleba. To nejtypičtější, co můžete na Maledivách ochutnat, je rybí kari nebo polévka z rybího masa.

  Oblíbenými dezerty jsou například rýžový pudink s kokosovým mlékem, šátečky z listového těsta i čerstvé ovoce, kterého je tu opravdu dostatek.

  Typickým nápojem je sladký černý čaj nebo Raa, lahodná míza z kokosové palmy. Alkohol je pro místní obyvatele zakázaný, turisté si ho ale v hotelových barech a restauracích můžou dopřát. Mimo turistické resorty je ale pití alkoholu nelegální.

  Ceny na Maledivách

  Maledivy mají vlastní měnu, místní rupie, ale doporučujeme si na ostrovy přivézt raději americké dolary, které tu mají obyvatelé mnohem raději a zaplatíte s nimi kdekoliv.

  Ceny na Maledivách se mění podle toho, co kde kupujete. V resortech a hotelech zaplatíte za stejné zboží vždy více, než na tržištích nebo v obchodech. Na plážích a ve městech najdete spoustu lokálního street foodu za dobré ceny, velkým restauracím však doporučujeme se vyhnout, pokud se do nich nechystáte na slavnostnější příležitost.

  Mimo sezónu je na ostrovech vše výrazně levnější. Připravte si také pár dolarů v jednodolarových bankovkách pro spropitné. To bude očekávané ve spojitosti s mnoha službami - usazení ke stolu, odnos zavazadel, obsluhu, odvoz a další.

  Víza na Maledivy

  Ke vstupu na Maledivy není pro občany ČR zapotřebí vyřizovat vízum předem. Vízum na dobu 30 dnů je turistům uděleno zdarma při vstupu do země. Je však třeba, aby se prokázali pasem, který je platný alespoň 6 měsíců po návratu z dovolené, a také aby prokázali dostatek finančních prostředků na uhrazení nákladů při pobytu v zemi (150 USD/den) nebo potvrzení rezervace z hotelu či rezortu.

  Na Maledivách se hradí odletová taxa ve výši cca 25 USD, která je splatná při odletu z destinace. Vybírá se také letištní poplatek ASC (Airport Service Charge) ve výši 25 USD, od něhož jsou osvobozeni tranzitující cestující a děti do 2 let věku.

  Důležitá telefonní čísla:

  Mezinárodní hovory zprostředkovává spojovatel na tel. čísle 190 (informace). Vzhledem k ostrovnímu charakteru země není potřebné znát telefonní čísla první pomoci, policie ani hasičů.

  Státní svátky na Maledivách:

   1. leden – Nový rok
   1. červenec – Den nezávislosti
   1. listopad – Den vítězství
  • 10 listopad – Rybářský den
   1. listopad – Den republiky