STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená Maledivy 2022

Zažijte romantickou dovolenou na ostrůvcích se spoustou sluníčka, průzračným oceánem a zářivě bílými plážemi obklopenými palmami. Takovou nádheru, jakou nabízí Maledivy, snad jinde na světě nenajdete.

Kouzelné ostrovy jsou cílem mnoha svatebních cest, ale také oblíbenou lokalitou potápěčů, ti tu najdou neuvěřitelný svět, který ve svých hlubinách skrývá Indický oceán. Slunce, jemný písek, stín kokosových palem, pestře kvetoucí a krásně vonící keře i podmořský svět překypující životem, to jsou ty správné ingredience k prožití nezapomenutelné dovolené na Maledivách.

A co je na tom nejlepší? Že i dovolenou v tomto tropickém ráji můžete sehnat velmi výhodně. Perfektní dovolenou na Maledivách můžete totiž pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na Maledivy

  Jedinečné místo obdařené stovkami úchvatných korálových ostrůvků, které jsou omývány tyrkysovým mořem, to jsou nádherné Maledivy. Díky poloze v rovníkovém pásmu a stálému počasí jsou Maledivy perfektní destinací pro vaši zaslouženou dovolenou téměř po celý rok.

  Pokud si vyberete termín mimo hlavní sezónu, která trvá zhruba od prosince do dubna, může vás dovolená vyjít opravdu levně. Vyplatí se také volit výhodné last minute zájezdy na Maledivy.

  Ostrovy Malediv jsou omývány příjemně teplými vodami Indického oceánu, ve kterých si užijete plavání, lenošení na lehátku i potápění nebo šnorchlování.

  Pokud vás kromě opalování na pláži láká i poznávání významných míst, jistě vás zaujmou zdejší mešity a minarety.

  V hlavním městě Malé můžete navštívit také Národní muzeum, kde najdete kamenné předměty z dávného před-islámského období, královské starožitnosti, kostýmy, zbraně nebo sochy. Aktivnější turisté se tak rozhodně nemusí bát, zajímavých výletů a procházek si tu užijí dostatek.

  Už samotný přílet na Maledivy je nepředstavitelným zážitkem. Při pohledu z letadla během přistávání v hlavním městě Malé jsou vidět ostatní ostrůvky, které jsou jako hrst perel rozhozené v blankytně modrém moři. Po transferu z hlavního města Malé na cílový ostrov bývá doprava většinou zajištěna hydroplánem nebo lodí.

  Pak už nastane ten správný čas začít dokonale relaxovat. Můžete jen odpočívat ve stínu palem, zaplavat si v průzračném moři, šnorchlovat nebo se potápět a objevovat jedinečný svět v hlubinách. Podmořská fauna na Maledivy každoročně láká potápěče z celého světa, kteří tu unešeně pozorují hejna pestrobarevných ryb, korálové útesy, želvy a další podmořské živočichy.

  Ať už zamíříte na ostrov Thoddoo, Severní Malé Atol, Kaafu Atol nebo zvolíte jinou oblast, snad v každém rezortu naleznete vybavené potápěčské centrum s kvalifikovanými a zkušenými instruktory.

  Turisté bývají na Maledivách okouzleni nejenom nádhernou přírodou, plážemi a korálovými útesy, ale také službami na vysoké úrovni. Ubytování bývá zajištěno ve vodních či zahradních bungalovech s doškovými střechami, ve kterých najdete veškeré pohodlí, luxus, soukromí i all inclusive služby.

  Pro Maledivany a Indy, kteří zde pracují, je charakteristická vřelost, vlídnost a pohostinnost. Bude tu o vás skvěle postaráno, abyste mohli nalézt klid pro dokonalou relaxaci vašeho těla i mysli.

  Dovolená Maledivy | STUDENT AGENCY

  Počasí a podnebí na Maledivách

  Maledivy se nacházejí na rovníku, proto je pro ně typické slunečné tropické podnebí s mírným větrem a vydatnými krátkými srážkami.

  Během roku se na Maledivách střídají dvě monzunová období – severovýchodní a jihozápadní.

  Jihozápadní monzun trvá od května do listopadu a v jeho průběhu na Maledivách vane silnější vítr a srážky jsou vydatnější. Severovýchodní monzun probíhá od prosince do března, kdy je převážně sucho.

  Průměrné teploty vzduchu se v průběhu roku téměř nemění, během dne se pohybují okolo 31 °C, v noci pak kolem 23 °C.

  Dovolená Maledivy | STUDENT AGENCY

  Vízum na Maledivy

  Ke vstupu na Maledivy není pro občany ČR zapotřebí vyřizovat vízum předem. Vízum na dobu 30 dnů je turistům uděleno zdarma při vstupu do země. Je však třeba, aby se prokázali pasem, který je platný alespoň 6 měsíců po návratu z dovolené, a také aby prokázali dostatek finančních prostředků na uhrazení nákladů při pobytu v zemi (150 USD/den) nebo potvrzení rezervace z hotelu či rezortu.

  Na Maledivách se hradí odletová taxa ve výši cca 25 USD, která je splatná při odletu z destinace. Vybírá se také letištní poplatek ASC (Airport Service Charge) ve výši 25 USD, od něhož jsou osvobozeni tranzitující cestující a děti do 2 let věku.

  Zdravotní informace / očkování

  Pro vstup na Maledivy není povinné žádné speciální očkování.

  Mezi doporučená očkování patří:

  • žlutá zimnice - očkování se provádí podáním 1 vakcíny nejpozději 10 dní před cestou
  • břišní tyfus - očkování 1 dávkou vakcíny nejpozději 14 dní před odjezdem
  • hepatitida - očkování jednou dávkou vakcíny nejpozději 7 dní před odjezdem

  Další informace o zdravotní péči na Mauriciu naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

  Dovolená Maledivy | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety na Maledivách

  Hlavní město Malé

  Hlavní město Malediv patří k nejmenším metropolím světa, nachází se na ostrůvku o rozloze pouhých 2,5 km2. Na rozdíl od dalších měst v Malé najdete mnoho výškových budov, je to také obchodní centrum země a sídlo vládních organizací. K nejzajímavějším místům patří proslulý rybí trh, Velká páteční mešita, která je dokonce zapsaná na seznam UNESCO, sultánův palác Muleeaage nebo Sultan park, kde si krásně odpočinete v přírodě. Za nákupy tradičních suvenýrů se vydejte na hlavní rušnou třídu, dokonale čerstvé ovoce pořídíte na velkém ovocném trhu.

  Ostrov Thoddoo

  Malebný ostrůvek s panenskou přírodou a bílou pláží leží asi 60 kilometrů od hlavního města Malediv Malé, odkud se sem dostanete trajektem. Ostrov je proslulý spoustou ovoce, které se tu pěstuje, i nádhernými lokalitami pro potápěče. Najdete tu dvě potápěčská centra, které kromě výletů za obdivování podmořského světa nabízí také vodní sporty, například parasailing nebo vodní lyže. Pokud nejvíce oceňujete zajímavé památky, najdete tu hned několik mešit.

  Severní Malé Atol

  Atol nacházející se v západní části Malediv je tropickým rájem s bělostnými plážemi a průzračným oceánem. Nádherný pohled doplňuje zeleň a palmy lemující pobřeží. Nejoblíbenější turistická oblast Malediv nabízí veškeré typy ubytování, od tříhvězdičkových rezortů po luxusní pětihvězdičkové komplexy s vodními bungalovy. Barevný svět pod hladinou oceánu nadchne všechny potápěče, za parádními vlnami sem míří také mnoho surfařů. Večery tu strávíte romantickými procházkami i objevováním místních barů nebo restaurací.

  Kaafu Atol

  Oblast Kaafu, ostatně jako celé Maledivy, nabízí krásné bělostné pláže, příjemný stín pod palmami a především možnost poznávat krásu mimořádně pestrého podmořského života. Všem profesionálním i amatérským potápěčům poskytuje nezapomenutelné zážitky, pro které se vyplatí na Maledivy cestovat. Na turisty tu čeká ubytování v luxusních rezortech, kde samozřejmě nechybí ani možnost bohatého all inclusive. Pokud ale upřednostňujete ochutnávání typických specialit, svým chutím vyhovíte v místních podnicích.

  Dovolená Maledivy | STUDENT AGENCY

  Všeobecné informace o Maledivách

  Maledivy jsou tropickým rájem položeným v Indickém oceánu. Tvoří je řetěz 19 korálových ostrovů jihozápadně od Indie a Srí Lanky. Maledivy mají přibližně 280 tisíc obyvatel, zhruba 100 tisíc žije v hlavním městě Malé. Místní obyvatelé mluví maledivštinou, což je směs sinhálštiny, tamilštiny, arabštiny a hindštiny. Druhým úředním jazykem je angličtina, kterou se lze bez problémů všude domluvit.

  Největším bohatstvím Malediv je jedinečná příroda, na kterou jsou místní lidé náležitě pyšní a všichni se k ní chovají velice ohleduplně, což je vyžadováno i od turistů. Také díky tomu jsou křišťálové laguny stále plné korálů a barevných korálových rybek.

  Šnorchlování je zde velice pestré. Setkáte se s nepřeberným množstvím malých pestrobarevných rybiček, malými žraloky, rejnoky a želvami. Obdivovat můžete i nádherné korály různých tvarů, barev a velikostí.

  Maledivy se kvůli globálnímu oteplování stávají ohroženou zemí. Se stoupající hladinou vody začínají některé z menších ostrůvků pomalu mizet. Se svojí dovolenou na krásných Maledivách proto neotálejte.

  Místní kuchyně

  Kuchyně na Maledivách je ovlivněna Indií, proto se tu setkáte s kořeněnými a pikantními pokrmy, v nichž se často vyskytuje kari.

  Jídla bývají většinou bezmasá nebo obsahují ryby, a to jak smažené, vařené, pečené nebo třeba grilované. Jako příloha je nejčastější servírovaná rýže nebo chleba. To nejtypičtější, co můžete na Maledivách ochutnat, je rybí kari nebo polévka z rybího masa.

  Oblíbenými dezerty jsou například rýžový pudink s kokosovým mlékem, šátečky z listového těsta i čerstvé ovoce, kterého je tu opravdu dostatek.

  Typickým nápojem je sladký černý čaj nebo Raa, lahodná míza z kokosové palmy. Alkohol je pro místní obyvatele zakázaný, turisté si ho ale v hotelových barech a restauracích můžou dopřát. Mimo turistické resorty je ale pití alkoholu nelegální.

  Důležitá telefonní čísla:

  Mezinárodní hovory zprostředkovává spojovatel na tel. čísle 190 (informace). Vzhledem k ostrovnímu charakteru země není potřebné znát telefonní čísla první pomoci, policie ani hasičů.

  Státní svátky na Maledivách:

   1. leden – Nový rok
   1. červenec – Den nezávislosti
   1. listopad – Den vítězství
  • 10 listopad – Rybářský den
   1. listopad – Den republiky

  Základní informace

  Stát: Maledivy
  Hlavní město: Malé
  Jazyk: maledivština
  Orientační délka letu z ČR: 11 hodin
  Používané jazyky: angličtina
  Mezinárodní předvolba: + 960
  Měna: MVR
  Napětí el. proudu: 220 - 240 V, zásuvky britského typu G
  Časové pásmo: UTC+5 (+4h oproti ČR)
  Dovolená Maledivy | STUDENT AGENCY

  Souhlas s používáním cookies

  Za účelem usnadnění navigace na webu, analýzy výkonnosti webu, poskytování personalizovaného komerčního obsahu a zajišťování lepšího online uživatelského zážitku používáme vlastní soubory cookie i soubory cookie třetích stran. Chcete-li se dozvědět více informací, přečtěte si naše Zásady ochrany osobních údajů a Zásady používání souborů cookie. Všechny soubory cookie můžete přijmout tak, že kliknete na možnost “Přijmout vše” nebo nastavte své .