STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Poznávací zájezd - Brazílie

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Poznávací zájezd - Brazílie

Neoficiální popis ubytování

Poznávací zájezd - Brazílie
Informace Příplatek za jednolůžkový pokoj 7000 Kč / osoba / pobyt Min. počet účastníků 6 osob Max. počet účastníků 12 osob
Hotely a penziony

Zájezd je cestou Brazílií po známých i méně známých místech. Poznávání této nádherné země začneme ve městě Salvador de Bahía, které je centrem afro-brazilské kultury. Následně se vydáme do hlavního města brazilské Amazonie Manausu a vyrazíme na dobrodružství do pralesa, kde se seznámíme s místní flórou a faunou. Projdeme se moderním hlavním městem Brasília, které založil prezident českého původu Kubitschek. Uvidíme mohutné vodopády Iguacu z brazilské i argentinské strany. Dále nás čeká město Belo Horizonte a následně Ouro Preto, které je barokním klenotem. Poslední zastávkou bude město karnevalu Rio de Janeiro se slavnou sochou Ježíše Krista na hoře Corcovado. Zbyde čas i na relaxaci na plážích Copacabana a Ipanema.

Program 1. - 3. den

Odlet do Salvadoru de Bahía - první hlavní město Brazílie, perla koloniálního baroka, centrum afro-brazilské kultury (hudba, gastronomie, bojový tanec capoeira, náboženství), historická čtvrť Pelourinho, katedrála, kostel San Francisco, možnost koupání v Atlantiku.

4. den

Přelet do Manausu, centra brazilské Amazonie - proslulá opera Teatro Amazonas, kde v dobách kaučukové slávy zpívaly největší světové hvězdy, katedrála, městská tržnice Mercado Municipal postavená jako malá kopie pařížské tržnice Les Halles, nábřeží řeky Rio Negro s plovoucím přístaven a palác Rio Negro.

5. - 7. den

Výlet do Amazonie - soutok řek Rio Negro a Rio Solimões - masy hnědé a žluté vody vedle sebe. Plavba lodí po přítocích Amazonky, lov piraní, pozorování západu a východu slunce, procházka primárním pralesem s místním průvodcem, pro zájemce nocleh v džungli. Poznávání místní flóry a fauny - kajmani, delfíni, ptáci, případně lenochodi, návštěva obydlí místních domorodců a seznámení se s jejich způsobem života, návrat do Manausu.

8. - 9. den

Odlet do hlavního města Brasília založeného prezidentem Kubitschkem se specifickou architekturou Oscara Niemeyera. Prohlídka města - moderní katedrála Metropolitana, Národní divadlo, Kongres, Memorial JK s hrobkou prezidenta Kubitscheka, kostel Dom Bosco s modrým interiérem, nádherný výhled na město z ptačí perspektivy z televizní věže.

10. - 11. den

Vodopády Iguacu - nejmohutnější a nejkrásnější vodopády na světě z argentinské i brazilské strany, stovky kaskád, možnost plavby loďkou pod vodopády až k Ďáblovu chřtánu, přehrada Itaipú s druhou nejvýkonnější vodní elektrárnou na světě, dle času návštěva města Ciudad del Este v Paraguayi.

12. - 15. den

Odlet do Belo Horizonte - hlavního města státu Minas Gerais, přejezd do Ouro Preto - historický barokní klenot na Královské cestě (Estrada Real), těžící z období zlaté horečky v 18.-19. stol., náměstí Praca Tiradentes, kostel sv. Františka z Assisi, nádherný výhled na město od kostela San Francisco de Paula, hornická škola s muzeem drahokamů, Mariana - malebné městečko s řadou kostelů, prohlídka starého hlubinného zlatého dolu, přejezd do Congonhas - bazilika Bom Jesus de Matosinhos, křížová cesta obsahující unikátní polychromované sochy, návrat do Belo Horizonte, výlet do čtvrti Pampulha - obří stadiony, umělé jezero a stavby O. Niemayera (kostel Sao Francisco de Assis, Casa Kubitscheck, dle času prohlídka centra města.

16. - 18. den

Odlet do Rio de Janeira a prohlídka tohoto města samby a karnevalu. Vrchol Corcovado, na kterém se tyčí slavná socha Ježíše Krista s nádherným výhledem na celé město, výjezd lanovkou na Pao de Azúcar (Cukrová homole), Metropolitní katedrála, Selarónovo schodiště, jízda historickou tramvají do čtvrti St. Teresa, stadion Maracaná, ochutnávka kávy v secesní kavárně Confeitaría Colombo, historické centrum města - kostel Candelária, náměstí Praça XV de Novembro, na němž se nachází Místokrálovský palác "Paço Imperial, návštěva protilehlého města Niteroi se zajímavou budovou Muzea současného umění ve tvaru létajícího talíře od slavného architekta Oscara Niemeyera. Dle času možnost navštívit s místním průvodcem jednu z mnoha chudinských čtvrtí města tzv. favelas.

19. - 20. den

Relaxace na plážích Copacabana a Ipanema. Odlet a návrat do ČR.

Destinace

Poznávání této nádherné země začneme ve městě Salvador de Bahía, následně se vydáme do hlavního města brazilské Amazonie Manausu a vyrazíme na dobrodružství do pralesa. Projdeme se moderním hlavním městem Brasília, uvidíme mohutné vodopády Iguacu z brazilské i argentinské strany. Dále nás čeká město Belo Horizonte a následně Ouro Preto, které je barokním klenotem. Poslední zastávkou bude město karnevalu Rio de Janeiro se slavnou sochou Ježíše Krista na hoře Corcovado. Zbyde čas i na relaxaci na plážích Copacabana a Ipanema.

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.