STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Černá Hora bez spěchu

Černá Hora

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Černá Hora bez spěchu

Neoficiální popis ubytování

Popis hotelu

Umístění

Hotel se nachází ve městě Bar. Starý Bar je starobylé město, které je považováno za jedno z architektonicky nejzajímavějších míst v Černé Hoře. Nacházejí se zde starobylé budovy, které zbyly z města zničeného během zemětřesení, nejstarší olivovník na světě, kamenný biskupský palác nebo turecké lázně ze 17. století. Hotel Pharos je obklopen malým půvabným olivovým hájem. V okolí hotelu se nachází řada kaváren, restaurací a barů. Autobusová zastávka se nachází 800 m od hotelu. Transfer z letiště trvá přibližně 1 hodinu.

Pláž

Místní pláž je vzdálená 600 metrů. Plážový servis je za příplatek.

K dispozici pro hosty

Recepce je otevřená 24 hodin, úschovna zavazadel, terasa, restaurace, bar, bazén (lehátka, slunečníky - zdarma), za poplatek: vodní sporty na pláži, půjčovna kol a aut v blízkosti hotelu. Ve volném čase mohou hosté relaxovat v zahradě ve stínu citronovníků a pomerančovníků.

.

Internet

V celém objektu je k dispozici bezplatné Wi-Fi.

Catering

Snídaně se podává formou bufetu. Večeře (polévka, hlavní jídlo, salát a dezert) se podává na stůl nebo také formou bufetu - v závislosti na počtu hostů. K večeři číšníci podávají neomezené množství nealkoholických nápojů (nesycené nápoje, např. džusy, voda) a místních alkoholických nápojů - pivo, víno, rakija.

Sportovní a animační program

Hotel neorganizuje další sportovní ani zábavní aktivity. Vodní sporty lze provozovat na pláži za poplatek a v okolí hotelu se nachází řada barů s večerní zábavou.

Místní kategorie

***

Podle našeho názoru

V tomto známém a oblíbeném letovisku si každý najde něco pro sebe a možnost vodních sportů osloví turisty, kteří dávají přednost aktivní dovolené. Milovníkům objevování nových míst doporučujeme prohlídku města, kde památky a zajímavosti najdete na každém kroku. Vřele doporučujeme!


Program

Kotor a slavné kotorské zavírací špendlíky - nejkrásnější fjordy na Balkáně • Cetinje a Žabljak - bývalé hlavní město a hlavní město hor • od kaňonu Tara ke kaňonu Morača • pláž Zanjic a Modrá jeskyně • Škodra - největší jezero • Krujë - Albánie kulturně • pro zájemce možnost prodloužení pobytu v jednom z černohorských letovisek

Den 1
Sraz u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Odlet do Podgorice charterovým letadlem. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu transfer do hotelu, ubytování, čas na odpočinek, večeře a přenocování.

Den 2
Po snídani návštěva města Budva. V současné době je nejatraktivnějším turistickým letoviskem v Černé Hoře. Uvidíme staré město Budva s obrannými hradbami z 15. století, které tvoří seskupení bran, opevnění a věží. Staré město, to jsou úzké kamenné uličky, náměstí a mnoho památek. Následně přejedeme k Boce Kotorské. Jedná se o oblast výjimečné přírodní krásy, která se společně s městem Kotor malebně rozprostírá na úpatí masivu Lovćen, kde strmé svahy hor sestupují do moře a okolí připomíná fjordy severu. Byla zapsána na seznamu Přírodního a kulturního dědictví UNESCO. Prohlídka Kotoru. Program zahrnuje mimo jiné návštěvu katedrály sv. Tripuna a symbol města - Hodinovou věž ze 17. století. Uvidíme také Perast, barokní perlu Boky Kotorské. Krásné malé městečko ležící u svahu fjordu, které je známé díky svému bohatství, architektuře a obyvatelům - vynikajícím námořníkům. Přeplujeme na ostrov Panny Marie ve skalách, místo jako z pohlednic. Zájemci mohou navštívit kostel na ostrově, hmatatelný důkaz síly malého Perastu. Návrat do hotelu.

Den 3
Dnes přejedeme slavnými serpentinami - nazývanými kotorskými zavíracími špendlíky - do Njeguši, do malé vesnice ležící na úpatí masivu Lovćen. Je rodištěm zástupců dynastie Petrovićů, dnes je místo známé díky výrobě sýrů a sušené šunky, kterou můžeme ochutnat během degustace. Poté se vydáme do Cetinje, historického hlavního města Černé Hory. Nejpůsobivější stavbou města je Národní muzeum krále Nikoly I., kdysi palác posledního krále Nikola I. Petroviće. Poté přejedeme ke Skadarskému jezeru - jednomu z národních parků Černé Hory. Je to největší jezero na Balkáně, kterým prochází hranice mezi Černou Horou a Albánií a které se nachází mezi horskými pásmy Prokletije, Rumija, Lovćen. Jezero je známé díky množství ryb (včetně úhořů, kaprů) a ptáků, z nichž nejznámější jsou pelikáni, kormoráni a volavky. Z vesnice Virpazar se vydáme na vyhlídkovou plavbu po jezeře. Pro zájemce možnost koupání (za poplatek cca 45 EUR/os.). Návrat do hotelu.

Den 4
Po snídani přejedeme do středověkého města Stari Bar, města-bratra italského Bari. Bylo zničeno při zemětřesení v roce 1979, nyní je jedním z největších archeologických nalezišť pod otevřenou oblohou. Procházka ruinami města obklopeného masivními obrannými zdmi je skvělým zážitkem každého průzkumníka. Uvidíme také nejstarší olivovník na Balkáně, který plodí ovoce již více než 2300 let, dnes je chráněn jako přírodní památka. Přejedeme dále na jih do města Ulcinj. Město má mnoho výhod: malebné staré město, kaskádovitě umístěné na kopci, které obklopuje okouzlující Mala Plaža; nejdelší pláž v této části Jadranu - Velika Plaža 13 km - která láká ke koupání a dlouhým procházkám. Návrat do hotelu.

Den 5
Ráno po snídani přejezd do Škodry, hlavního města severní Albánie, kde v samém středu Evropy lze cítit nádech Orientu. Návštěva tohoto města umožňuje lépe porozumět bouřlivé a poněkud temné historii této tajemné země. Zde se vydáme na hrad Rozafa, odkud je krásný výhled na Skadarské jezero - největší jezero na Balkáně. Následně nás čeká přejezd do Krujë, hlavního města albánské tradice. Zastavíme u starého bazaru a u historické pevnosti, v jejíž blízkosti se nachází muzeum, které navštívíme. Albánskou kulturu poznáme také ze strany kuchyně - možnost vyzkoušet tradiční albánskou kuchyni během polední přestávky (oběd za poplatek). Tento výlet je skvělou příležitostí, jak zažít Albánii takovou, jakou byla kdysi, a která pomalu přechází do zapomnění a zkracuje vzdálenost, která ji odděluje od Evropy. Návrat do hotelu.

Den 6
Odpočinek u moře nebo pro zájemce fakultativní výlet k černohorským kaňonům. Skutečná "divoká nádhera" - jak hlásí reklamní slogan Černé Hory. Začneme přejezdem od malebné náhorní plošiny nedaleko města Nikšić, abychom se dostali do hlavního města hor - Žabljak. Tam budeme odpočívat u Černého jezera - skvělá příležitost vychutnat si kouzlo horského klimatu. Následně přejezd na téměř 400metrový most na řece Tara, který se rozprostírá mezi břehy největšího kaňonu v Evropě. Procházka po mostě a chvíle odpočinku umožní plně zažít dojmy a emoce spojené s tímto magickým místem. Z mostu se vydáme podél kaňonu Tara, nejhlubšího v Evropě, ke kaňonu řeky Morače, kterým sjedeme k pobřeží. Během cesty zastavíme u kláštera Morača. Během přejezdů přes kaňony zastávky na vyhlídkových terasách a přestávka na oběd (za poplatek). Cena výletu cca 50 EUR.

Den 7
Odpočinek u moře nebo pro zájemce fakultativní výlet - plavba po jedné z nejkrásnějších zátok jižní části Evropy (UNESCO). Vyplujeme z přístavu ve městě Tivat a budeme obdivovat luxusní marinu Porto Montenegro. Během plavby po impozantních kotorských fjordech dojedeme k pláži Žanjica, která je považována za nejmalebnější z celé riviéry. Opalování a koupání v křišťálově čistém Jaderském moři. Naše loď navštíví také Herceg Novi, "město květin", které se liší od ostatních pobřežních měst středomořskou vegetací, mimo jiné citrusovými stromy, cypřiši a palmami. Charakteristická je také směsice architektonických stylů. Město má 3 náměstí, včetně náměstí Belavista, ze kterého se rozprostírá nádherný výhled na Boku Kotorskou. Nad městem se tyčí pevnosti. Po prohlídce města poplujeme směrem k přístavu v Tivatu, kde zakončíme naše námořní dobrodružství (za poplatek cca 50 EUR). V ceně plavby oběd. Večeře a přenocování.

Den 8
Snídaně, vystěhování z hotelu, transfer:
- pro klienty zůstávající na druhý týden pobytu - přejezd do vybraného hotelu, pobyt a 15. den odlet do Polska.
- pro klienty, kteří se vracejí do Polska - transfer na letiště, odlet charterovým letadlem.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem do Podgorice, letištní taxy, ubytování (7 nocí), všechny přejezdy klimatizovaným autokarem nebo autobusem, stravování: snídaně a večeře, služby průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, služby místních průvodců, další jídla, fakultativní výlety a jiné osobní výdaje. Orientační náklady na účast v celém programu (včetně systému Tour Guide, bez pobytové taxy) - cca 90 EUR/os. (povinný poplatek placený průvodci na místě). Další poplatek - pobytová taxa - cca 1,5 EUR/den/os. (v závislosti na poloze hotelu).

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Czarnogóra bez pośpiechu
Kód zájezdu: CZM

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.