STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Beskydy aneb jak chutná Valašsko

Česká republika

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Beskydy aneb jak chutná Valašsko

Neoficiální popis ubytování

Cena zahrnuje
dopravu klimatizovaným autobusem, 3x ubytování v hotelu/penzionu ve 2lůžkových pokojích, 3x polopenzi, služby průvodce, pojištění CK.
Příplatky
jednolůžkový pokoj (1 790 Kč), cestovní pojištění Uniqa.
Trasa
LUHAČOVICE - VÍZOVICE - ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - PUSTEVNY - RADHOŠŤ - KOPŘIVNICE - ŠTRAMBERK - NOŠOVICE - SOLÁŇ - VELKÉ KARLOVICE - JAVORNÍKY
Svozové trasy
A, Vyškov, Kroměříž, Zlín
1. den
Odjezd z Brna v ranních hodinách do největších moravských lázní v krásném prostředí Vizovických kopců. Nejprve přijedeme do LUHAČOVIC, čeká nás procházka po lázeňské kolonádě s ochutnávkou ozdravných pramenů - Vincentka, Aloiska a Ottovka. Budeme moci obdivovat krásné stavby architekta Jurkoviče i posedět v příjemných kavárnách. Další naši zastávka bude ve VIZOVICÍCH, návštěva destilérky R. Jelínek s proslulou výrobou slivovice a ovocných likérů, degustace. Krátce se zastavíme v centru Vizovic a u zámku. K večeru odjedeme na ubytování do Moravsko-slezských Beskyd.
2. den
Po snídani se vydáme do KOPŘIVNICE, kde navštívíme Technické muzeum Tatra s modely od prvních vozidel ještě z období rakousko-habsburské monarchie až po nejmodernější limuzíny z 90. let minulého století. Pokračovat budeme do ŠTRAMBERKA, nazývaného pro svou malebnost "Moravským betlémem". Projdeme se městem s řadou zajímavých staveb, roubených domů, hradem a věží Trúba, odkud se otevírají nádherné vyhlídky do okolí. Odpoledne přejedeme do NOŠOVIC a navštívíme další ze symbolů Beskyd, pivovar RADEGAST. Zde se seznámíme s historií pivovaru, varním procesem a navštívíme i degustační věž nad pivovarem, z níž se nabízí krásný výhled na panorama Beskyd v čele s Lysou horou. Ve večerních hodinách se vrátíme na ubytování.
3. den
Po snídani vyjedeme na vrchol SOLÁŇ a čeká nás krátká procházka uměleckou galerií v otevřené přírodě s mnoha dřevěnými sochami s beskydskou tématikou. Poté odjedeme do VELKÝCH KARLOVIC, kde budeme moci navštívit některé původní dřevěné stavby, které se zde zachovaly, a to především dřevěný kostel postavený ve stylu pozdního baroka, fojtství z roku 1793 nebo kupecký dům sloužící jako Karlovské muzeum, které přibližuje návštěvníkům obraz života lidí v této části Valašska. Poté se dostaneme na hřeben JAVORNÍKŮ a pěší procházkou přejdeme po hřebeni z osady Kasárna až k hotelu Portáš. Během cesty budeme moci pozorovat nesčetné řady horských hřebenů na moravské i slovenské straně.
4. den
Dopoledne strávíme v ROŽNOVĚ POD RADHOŠTĚM. Městečko v údolí Rožnovské Bečvy na úpatí památné hory Radhošť se může pochlubit něčím, co jinde nenajdeme: domy vonící dřevem letitých jedlí, které kdysi obklopovaly rožnovské náměstí, se přesunuly o jen pár set metrů dál. Říká se jim Dřevěné městečko a představují srdce známého skanzenu, který navštívíme. Odpoledne vyjedeme autobusem na hlavní hřeben Moravskoslezských Beskyd na PUSTEVNY, kde najdeme příjemná posezení v nádherných dřevěnicích navrhovaných Jurkovičem i krásné výhledy. Poté se vydáme na pěší procházku po hřebeni až na vrchol RADHOŠŤ a zpět (cca 7 km). Cestou budeme moci obdivovat nejen krásnou přírodu, ale i sochu boha Radegasta nebo dřevěnou kapli a sochy sv. cyrila a Metoděje na samotném vrcholu. Ve večerních hodinách se přijedeme do Brna.
Cena nezahrnuje
vstupy do navštívených objektů - doporučená částka cca 800 Kč, pobytové taxy.

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.