STUDENT AGENCY Dovolená

Do srdce Jizerských hor

Česká republika

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Do srdce Jizerských hor

Neoficiální popis ubytování

Cena zahrnuje
dopravu klimatizovaným autobusem, 3x ubytování v hotelu/penzionu ve dvoulůžkových pokojích, 3x polopenzi, služby průvodce, pojištění CK.
Povinné příplatky
jednolůžkový pokoj (1 990 Kč), cestovní pojištění Uniqa.
Poznámka
Předpokládaný odjezd z Brna - 06:00, plánovaný příjezd do Brna 21:00. Uvedené údaje jsou předpokládané. Závazná trasa a časy budou uvedeny v pokynech na zájezd, které zašleme zákazníkovi před odjezdem.

Odkaz na video ze zájezdu 2021 - https://www.youtube.com/watch?v=T5ooGcoaGtk&t=309s
Trasa
MUZEUM AUTO ŠKODA MLADÁ BOLESLAV - HARRACHOV - MUMLAVSKÝ VODOPÁD - KOŘENOV - ŠTĚPÁNKA - VODOPÁDY JEDLOVÉ - TANVALDSKÝ ŠPIČÁK - JOSEFŮV DŮL - LÁZNĚ LIBVERDA - FRÝDLANT - JIZERSKOHORSKÉ BUČINY - OLDŘICHOV V HÁJÍCH - SOUŠ - JIZERKA - SAFÍROVÝ POTOK - PROTRŽENÁ PŘEHRADA - BENÁTKY NAD JIZEROU
Svozové trasy
A, E, E1
1. den
Odjezd z Brna v ranních hodinách. Po cestě se zastavíme na prohlídku muzea značky ŠKODY AUTO V MLADÉ BOLESLAVI. Závod Škoda Auto se pyšní více než stoletou tradicí. Čeká nás prohlídka muzea, kde uslyšíme odborný výklad a ponoříme se do příběhu slavné automobilky od jejích počátků, kdy s výrobou začali pánové Laurin a Klement. Poté nahlédneme do depozitáře prototypů a k dispozici nám také budou interaktivní stanice, kde lze procházet svět Škoda až do budoucnosti mobility. Následně přejedeme do západních Krkonoš, kde si prohlédneme zdejší centrum, HARRACHOV. Navštívíme Harrachovskou sklárnu a po krátké procházce městem proslaveným skokanskými můstky si vyjdeme k MUMLAVSKÝM VODOPÁDŮM. Dravá řeka Mumlava vytváří v Mumlavském dole vodopád tvořený stupňovitými žulovými bloky. Zajímavostí jsou obří hrnce a kotle, zvané čertova oka, které dravý proud Mumlavy vymlel v žulových stupních. Ve večerních hodinách přijedeme na ubytování.
2. den
Po snídani začneme program dnešního dne objevováním obce KOŘENOV, největší horské obce u nás. Rozkládá se po obou březích Kořenovského potoka a v centru obce stojí zdaleka viditelný symbol této oblasti - osmiboká tesařovská kaple s bělostnými zdmi. Technickou raritou je jediná ozubnicová železnice v Čechách vedoucí z Kořenova do Dolního Polubného. Následně navštívíme novogotickou rozhlednu ŠTĚPÁNKA, která je nejstarší rozhlednou Jizerských hor a stojí na vrcholu Hvězda. Výhled z rozhledny je opravdu krásný - za pěkného počasí můžeme spatřit Krkonoše, Jizerské hory, ale i Zvičinu, Mužský, Bezděz, Ralsko a Lužické hory. Následně podnikneme z JOSEFOVA DOLU pěší okruh kolem Červených vodopádů na Skalní vyhlídku a přes vodopády Jedlové a Pekelný vodopád zpět do Josefova dolu. VODOPÁDY JEDLOVÉ patří mezi nejatraktivnější turistické cíle Jizerských hor. Nejvyšší stupeň vodopádů je vysoký 5 m a při průtoku 200 l za sekundu nabízí skutečně atraktivní podívanou. Kouzlo vodopádu umocňuje téměř dokonale svislý profil. Na závěr dnešního dne si vyjedeme lanovkou z obce Jiřetín pod Bukovkou k rozhledně na vrcholu Špičáku. Rozhledna TANVALDSKÝ ŠPIČÁK byla otevřena v roce 1909. Samotná věž je vysoká 18 m s vyhlídkovou plošinou ve výšce 14 m. K výhledu je nutné vystoupat 69 schodů, odměnou je však nádherný kruhový výhled po celých Jizerských horách, přes Krkonoše a Černou studnici až po Ještědský hřeben. Ve večerních hodinách se vrátíme na ubytování.
3. den
Po snídani vyrazíme do LÁZNÍ LIBVERDA, které se nacházejí v malebné kotlině v podhůří severního úpatí Jizerských hor mezi Hejnicemi a Novým Městem pod Smrkem. Místní minerální pramen s léčivými účinky je známý již od středověku. V lázních si prohlédneme kolonádu i klasicistní a empírové lázeňské pavilony, ale skutečným symbolem Lázní Libverda je unikátní výletní restaurace Obří sud, budova ve tvaru ležícího sudu. Je 11 m vysoká, 14 m dlouhá a 10 m široká a návštěvníky lázní vítá od roku 1931. Po prohlídce města zavítáme na jedinečný hrad a zámek FRÝDLANT. Jde o středověký hrad a renesanční zámek, který se tyčí na čedičové skále nad řekou Smědou. Tento rozlehlý a architektonicky pestrý komplex patří k nejvýznamnějším památkám v Česku. Hrad byl vybudován kolem poloviny 13. století. Po prohlídce Frýdlantu zamíříme k JIZERSKOHORSKÝM BUČINÁM, které se staly první přírodní památkou v Česku zapsanou na seznam světového dědictví UNESCO. K ozdobám Jizerskohorských bučin patří žulová skaliska vymodelovaná přírodními silami do roztodivných tvarů. V okolí OLDŘICHOVA V HÁJÍCH započneme naši trasu a půjdeme po naučné stezce až k nakupenině balvanů zvané Skalní hrad. Stával tu prý strážní hrádek, později zde přebývali loupežníci přepadávající pocestné směřující k Frýdlantu. Z vrcholu skály se otevírá pěkný výhled na Frýdlantský zámek a přilehlou část Jizerských hor. Od rozcestí Hřebenový buk s kovovým křížem vystoupáme na vrchol Oldřichovského Špičáku. Při výstupu ve skalních průrvách nám budou napomáhat železná stupadla a kovové žebříky s úchytnými řetězy. Po této úchvatné podívané se krátce zastavíme u vodní nádrže SOUŠ a poté přijedeme na ubytování. Soušská přehrada byla postavená v letech 1911-1915 na Černé Desné leží nad městem Desná v Jizerských horách. V roce 1974 tu byla vybudována úpravna vody a nádrž nyní slouží jako zásobárna pitné vody pro Jablonecko a Tanvaldsko. Koupání a rybolov jsou tu proto zakázány a okolí je přísně chráněno.
4. den
Dnes budeme objevovat sklářskou osadu JIZERKA, která se rozprostírá v malebném údolí říčky Jizerky, nad nímž se vypíná kopec Bukovec. Tato malebná osada Jizerka se choulí na malé náhorní plošině v srdci Jizerských hor a je nejvýše položenou obcí v ČR. Osadou protéká stejnojmenný potok a také SAFÍROVÝ POTOK, na němž bývalo vyhlášené naleziště drahokamů. Je zde státní přírodní rezervace a prochází tudy jakož i celou Jizerkou naučná stezka. Přímo v osadě se nachází přísně chráněná upolínová louka a rašeliniště Jizery a my se budeme dopoledne touto překrásnou krajinou toulat. Po cestě zpět domů navštívíme zámek v BENÁTKÁCH NAD JIZEROU. Tento renesanční skvost vévodí celému městečku. Na zámku pracoval slavný dánský hvězdář Tycho Brahe a žil zde i např. Bedřich Smetana. Tycho de Brahe zde prováděl různá měření a pozorování, začal zde budovat observatoř, a také se tu setkal s Janem Keplerem, spolupracovníkem i rivalem v oblasti astronomických věd. I my se projdeme místy, kde tvořil svá slavná díla a teorie, a najdeme zde Tychonem vyměřený Benátecký poledník. Příjezd do Brna ve večerních hodinách.
Cena nezahrnuje
vstupy do navštívených objektů, pobytové taxy.

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.