STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Za krásou Plitvických jezer

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Za krásou Plitvických jezer

Neoficiální popis ubytování

Za krásou Plitvických jezer

Mezi městy Zadar a Karlovac najdeme nejznámější národní park v Chorvatsku Plitvická jezera. V roce 1979 byla zařazena do Světového dědictví UNESCO. Není divu, v parku o rozloze přes 29 000 ha je 16 velkých jezer, menší jezera, vodopády a jeskyně s bohatou krápníkovou výzdobou. Celá soustava je 8 km dlouhá a tvoří ji 5 řek - Crna, Biela, Plitvica, Rječica a Korana. Ta vznikla pravděpodobně před osmi tisíci lety a vlivem erozí neustále mění svou podobu. Krasová jezera jsou terasovitě rozložena. Dělí se na oblast čtyř dolních a dvanácti horních jezer, které ze všech stran obklopují smíšené, téměř nedotčené lesy. Žijí zde vlci, medvědi, lišky a rysi, voda je pak domovem mnoha druhů ryb. Jezera jsou propojena vodopády, z nichž nejvyšší, 76 m vysoký, vytváří říčka Plitvica, největší hloubka byla naměřena na jezeře Kozjak, a to 46 m. Voda v jezerech má v různých obdobích rozdílnou barvu, od smaragdově zelené přes odstíny modré až k šedé. Místo nadchlo také tvůrce filmu Poklad na Stříbrném jezeře. Prohlídka je možná jak pěšky, tak lodí nebo vláčkem.
Vstupné na Plitvická jezera doporučujeme zakoupit v cestovní kanceláři při sjednání zájezdu.

(Cena vstupenky zahrnuje i jízdné panoramatickým vláčkem a výletní lodí na elektrický pohon)

Jak probíhá svoz:

Před odjezdem z ČR autobus sváží klienty téměř z celé Moravy. Naší snahou je vyjít vstříc Vám, našim klientům, a umožnit tak pohodlné cestování ze svého města. Upozorňujeme také na možnost přestupu do jiného autobusu na území ČR.

Program výletu:

Vyjíždíme z Hodonína v nočních hodinách. Přejezd přes Rakousko a Slovinsko (trasa může být pozměněna). V ranních hodinách příjezd na Plitvická jezera. Individuální prohlídka národního parku, možnost jet vláčkem i lodí. V pozdních odpoledních hodinách odjezd zpět do ČR. V brzkých ranních hodinách pak příjezd do ČR.

Kladné stránky

jednodenní výlet na Plitvická jezera
autobusový zájezd
krásná příroda

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.