STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Magické Poklady Číny

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Magické Poklady Číny

Neoficiální popis ubytování

abstract

Peking | Velká čínská zeď | Qufu | Kaifeng | Šaolin |  Luoyang | Longmen caves | Xian | Terakotová armáda | Šanghaj | Suzhou

Program zájezdu
1. den: Odlet z Prahy (nebo z Vídně) s přestupem do Pekingu - hlavního města Číny, má 21 milionů obyvatel a jedná se o 2. největší čínské město, hned po Šanghaji.
2. den: Přílet do metropole Číny - Pekingu. Chrám nebes – vrcholné dílo dynastie Ming dokončené roku 1420 – místo setkávání nebe a země. Za návštěvu stojí např. Síň modliteb, Zeď ozvěn nebo Oltář Nebes. Večeře, transfer do hotelu, ubytování, nocleh.
3. den: Snídaně. Celodenní prohlídka města zahrnující náměstí Nebeského klidu, ze kterého volně projdeme do Zakázaného města – tradičního sídla čínských panovníků. Procházka do Beihai Parku - bývalé císařské zahrady vystavěné v 11.st., rozloha 69 hektarů s jezerem a ostrovem Jade Flower Island, v jehož středu se tyčí 32 metrů vysoká bílá stúpa. Odpoledne návštěva Jingshan parku - zelený pahorek s výhledem na historické centrum města, Letní palác sloužící jako letní sídlo císařské rodiny, velkou plochu tvoří vodní plochy. Během své vlády zde císaři odpočívali v rozlehlých zahradách na břehu jezera. Prohlédnete si známou Loď čistoty a klidu - Mramorovou loď císařovny Cch´si z roku 1880 a projdete se nejdelším dřevěným koridorem na světě. Večeře, návrat do hotelu, nocleh. 
4. den: Snídaně, poté se vydáme k jedinečnému dílu - Velké čínské zdi, která se rozpíná v neuvěřitelné délce více než 6.000 km. Následuje prohlídka hrobek Mingů (UNESCO)– podzemní krypty, kde je pohřbeno 13 ze 16 panovníků z dynastie Ming. K hrobkám vede 7 km dlouhá Cesta duchů, kterou zakončuje hrobka Chang Ling – hrobka Youngleho a zároveň první hrobka v údolí. Při cestě zpět do Pekingu navštívíme olympijský park s dominantou Ptačího hnízda. Návrat do hotelu, nocleh. Fakultativně možno navštívit Kungfu show.
5. den: Brzká snídaně, odjezd vlakem do Qufu (cesta cca 2 hod.) - východočínské město je rodištěm významného čínského filozofa. Většina památek ve města je věnována právě tomuto filozofovi (říkalo se mu Mistr Kong) a jeho rodině. Nejvýznamnější památkou je Konfuciův chrám Kongmaio - jde o rozlehlý komplex chrámů, pavilonů a svatyní zapsaný na seznamu UNESCO. Dnešní podoba chrámu je z 18. st., je zde přes 500 komnat a místností a řadí se k největším dochovaným chrámům na světě. Večeře, nocleh ve městě. 
6. den: Po brzké snídani přejezd vlakem (cesta cca 2,5 hod.) do Zhengzhou, transfer do starobylého opevněného města Kaifeng. Dominantou města je třinácti patrová Železná pagoda, která byla postavena roku 1049 z cihel, nikoliv ze železa, jak by napovídal její název. Kovový vzhled navozují hnědé glazované dlaždice, tak vznikl její název. Dále navštívíme chrám Xiangguo ležící v samém centru města, je jedním z největších buddhistických chrámů v Číně. Vystavěn byl již roku 555, žilo zde i tisíc mnichů, hlavní atrakcí chrámu je socha Avalókitéšvy s tisícovkou rukou a očí. Socha byla údajně vyřezávaná z kmene stromu gingko starého tisíc let, dokončení trvalo téměř 60 let. Večeře, nocleh ve městě. 
7. den: Po snídani návštěva Šaolinského kláštera vystavěného roku 495 a žilo zde i 500 bojujících mnichů. Z šaolinského boxu dnes čerpají významná čínská bojová umění. Ačkoliv je chrám dnes spíše turistickou atrakcí, tradice a tajemno je tu cítit na každém kroku. Kung-fu se zde stále vyučuje, během našeho zájezdu shlédneme i krátkou show, kde místní předvedou šaolinské umění. Klášter ukrývá i mnoho historických objektů mj. Shanmen brána chrámu, síň nebeských králů, sál Mahavira, zvonice, bubnová věž a nedaleký les věží. Jedná se o hrobky významných mnichů, je jich zde přes 230 vystavěných za dynastie Tang (618-907) až po dynastii Čching (1644-1911). Odjezd do starobylého města Luoyang chráněného horami. Pro svou strategickou polohu a úrodnou zemědělskou půdu zde 105 císařů ze 13 dynastií usadilo svá hlavní města. Byly zde vytvořeny 3 ze 4 velkých čínských vynálezů - střelný prach, tisk a výroba papíru. Prohlídka města mj. - Wenfeng tower, Chrám literatury, palác Tuoling, Čtyřoká studna. Během prohlídky narazíme na místní obyvatele v tradičním čínském oděvu hanfu. Večeře, krátký večerní výlet k Nebeské bráně osvícené neonovými světly. Nocleh v hotelu. 
8. den: Snídaně, následuje prohlídka nedalekých jeskyní Longmen caves. V roce 494 n. l. dynastie severní Wei přesunula svoje hlavní město z Datongu do Luoyangu a v novém působišti se se rozhodli zopakovat vybudování monumentálních jeskyní, tak jako již vytvořili jeskyně Yungang v Datongu. Na novém místě se okamžitě pustili do nového díla a v následujících 200 letech bylo v útesu nad řekou Yi vytesánno více jak 100 tisíc soch a reliéfů Buddhy (nejvyšší má přes 17 metrů). Komplex jeskyní tak tvoří vrchol sochařského buddhistického umění. Následuje přejezd vlakem do Xi´anu. prohlídka provinční metropole Xi´anu zahrnující Velkou pagodu divoké husy, opevnění města včetně městské brány a muslimský trh. Večeře, nocleh. 
9. den: Po snídani návštěva Terakotové armády - jedné z nejvýznamnějších památek historické Číny - tvořené hliněnými sochami v životní velikosti určenými k rituální ochraně čínského císaře. Více než 6.000 ozbrojených bojovníků v životní velikosti je rozestavěno v bojovém šiku. Oběd, odjezd vlakem do Šanghaje, transfer na hotel, nocleh. 
10. den: Po snídani prohlídka Šanghaje - staré město, Juanské zahrady – oáza zeleně přímo v centru města, kde poznáme nenapodobitelnou podobu čínských zahrad, čtvrť Tianzifang s labyrintovými uličkami je plná řemeslných obchodů, kaváren, módních studií a galerií, pokračujeme po rušných třídách Nanjing s přilehlým nábřežím Bund. Fakultativně možnost návštěvy Pearl TV Tower - věže skládající se z 11 koulí různých velikostí a svého času nejvyšší budova v Číně. Večeře, nocleh. 
11. den: Snídaně v hotelu, uvolnění pokojů, individuální volno po návštěvu Šanghaje nebo fakultativní celodenní výlet do Suzhou – čínských Benátek s možností projížďky člunem po Velkém kanálu a návštěvy zahrad. Fakultativně možnost zažít jízdu vznášejícím se vlakem Maglev train. Ve večerních hodinách transfer na letiště, odlet z Šanghaje s přestupem do Prahy (do Vídně).
12. den: Přílet do Prahy (do Vídně).
Fakultativní služby
• příplatek za jednolůžkový pokoj 7.990,- Kč
• Maglev train 299,- Kč
• vstupenka na Pearl Tower v Šanghaji 799,- Kč
• výlet do Suzhou 2.990,- Kč
• 9 obědů 3.590,- Kč

Doporučujeme zakoupit si veškeré fakultativní služby ve Vaší cestovní kanceláři. Bohužel není vždy možné požadovat zajištění a finanční vyrovnání těchto služeb na místě u průvodce zájezdu. V případě, že k nákupu dojde, požadujte vždy doklad o zaplacení.
Informace
K rezervaci nutno dodat: datum narození, státní příslušnost, číslo pasu a platnost pasu do + sken (foto) pasu každého účastníka.

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 10 osob.
Změna programu vyhrazena. 

VSTUPNÍ FORMALITY:
Pro občany ČR je pro vstup do Číny vyžadováno vízum.
Informace k jejich vyřízení obdržíte u prodejců. Dokumenty k jejich vyřízení dostanete cca 1,5 měsíce před odletem. Je podmíněno dodáním cestovního pasu.

CENA NEZAHRNUJE:
• vstupy nezahrnuté v programu
• spropitné (místní personál, průvodce, řidič)

DALŠÍ DOPORUČENÍ:
• Obligátní spropitné je v Číně při 10i cestujících je 10 EUR (USD)/os./den
• Oficiální měnou je čínský juan (CNY).
  1 Kč = cca 3,50 CNY
• Doporučená měna na cestu do Číny je USD nebo EUR.
• Výměnu peněz uskutečněte na letišti nebo v hotelu a to vždy v oficiální směnárně, pro případ zpětné výměny je vhodné mít potvrzení o směně. Při převzetí si bankovky zkontrolujte, zda nechybí např. jen růžek - tato bankovka nebude přijata ani v bance. V případě směny mimo oficiální místa riskujete, že můžete dostat i padělky, či jinou měnu. • Do Číny není žádné povinné očkování, nicméně jsou zde některá doporučená (nutno konzultovat se svým lékařem s ohledem na věk a zdravotní stav či s hygienickou stanicí) - tetanus, břišní tyfus, virová hepatitida A + B.
Cena zahrnuje
• leteckou přepravu Praha-Peking/Šanghaj-Praha (nebo Vídeň-Peking/Šanghaj-Vídeň) v turistické třídě včetně tax a příplatků
• 9 noclehů se snídaní v hotelech ***/****
• transfery dle programu 
• vstupy dle programu
• stravování dle programu
• služby průvodce + místní průvodce
• pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.