STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Peking - Šanghaj - Taipei - Hong Kong - Makao

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Peking - Šanghaj - Taipei - Hong Kong - Makao

Neoficiální popis ubytování

Program zájezdu
1. den: Odlet v odpoledních hodinách z Prahy (s přestupem) do císařské metropole Číny – Pekingu.
2. den: Přílet do Pekingu v odpoledních hodinách, odjezd k malebnému jezeru Kunming s nádherným Letním palácem I-che-jüan. Areál byl založen ve 12. st. a nachází se zde mnoho unikátních staveb – např. Zahrada Ctnosti a harmonie, Palác radosti a dlouhého života, Most sedmnácti oblouků či na břehu se tyčící mramorová loď císařovny Cch´Si… Transfer do hotelu, večeře, nocleh.   
3. den: Po snídani celodenní prohlídka města – návštěva největšího náměstí světa Tian An Men Náměstí Nebeského klidu, z něhož volně projdeme do Zakázaného města – tradičního sídla čínských panovníků s 9000 pokoji. Procházka parkem Beihai s návštěvou pagody vybudované na ostrově uprostřed jezírka. Návrat na hotel, večeře, nocleh.
4. den: Po snídani prohlídka Chrámu Nebes z roku 1420, kde se odehrávaly tradiční císařské obřady. Přejezd na největší stavbu světa – Velkou čínskou zeď vystavěnou v 5. st. př. n. l. Během dne oběd, večer odjezd vlakem do Šanghaje, nocleh ve vlaku.
5. den: V ranních hodinách příjezd do nejlidnatějšího a nejbohatšího města Číny – Šanghaje. Prohlídka města – mj. hlavní nákupní třída Nanjing Road vybudovaná před více než 100 lety a délkou přes 5 kilometrů. Procházku ukončíme na historickém nábřeží Bund. Transfer do hotelu, večeře, nocleh.
6. den: Po snídani dokončení prohlídky města. Chrám Jade – jeden z mála stále fungujících buddhistických klášterů se sochami nebeských králů, staré město se Zahradou Štěstí Yu Garden z 16. st. Odpoledne transfer na letiště a přelet do Taipei na ostrov Taiwan. Transfer na hotel, nocleh.
7. den: Po snídani odjezd do domorodé vesnice Wulai, během dne oběd, návrat do Taipei, návštěva chrámu Long Shan vystavěného roku 1738 osadníky na počest Guanyin. Přejezd k mrakodrapu Taipei 101 – 2. nejvyšší budova světa, výška 509 metrů, 101 pater, ve tvaru bambusového stonku. Návrat na hotel, nocleh.
8. den: Po snídani odjezd na prohlídku starých autentických vesniček Ping Xi známé pro svůj lampionový festival a Shih Fen se 40 metrů vysokým vodopádem. Odpoledne návštěva Muzea zlata a přístavního městečka Keelung. Návrat na ubytování, nocleh.
9. den: Po snídani transfer na letiště a odlet do Hong Kongu, následuje prohlídka města – Victoria Peak s panoramatickým výhledem na celý hongkongský záliv, nejnavštěvovanější pláž města Repulse Bay, rušná krytá tržnice Stanley Market či rybářská vesnice Aberdeen. Večeře, nocleh v hotelu.
10. den: Po snídani individuální volno nebo fakultativně celodenní výlet na poloostrov Macao, prohlídka města – mj. hradby starého města, chrám Na Tcha vystavěný v roce 1888, ruiny Chrámu sv. Pavla s orientálními a jezuitskými prvky, zábavní park Fisherman´s Wharf s mnoha obchody, chrám A-MA, kasina lemující historické centrum či věž Macao Tower. Návrat na hotel v Hong Kongu, večeře, nocleh.
11. den: Po snídani individuální volno k prohlídce či nákupům, večer transfer na letiště.
12. den: V brzkých ranních hodinách odlet do Prahy. Přílet do Prahy v odpoledních hodinách.
Informace
K rezervaci nutno dodat: datum narození, státní příslušnost, číslo pasu, platnost pasu do od každého účastníka.

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 10 osob.
Změna programu vyhrazena.

CENA NEZAHRNUJE:
• spropitné povinně splatné na místě (personál, průvodce, řidič)
• další případné vstupné nezahrnuté v ceně zájezdu

FAKULTATIVNÍ SLUŽBY:
• vízum 3.500,- Kč (pas je nutno dodat měsíc před odletem prodejci spolu s vyplněnou žádostí a fotografií, následuje schůzka na vízovém centru kvůli otiskům prstů) 
• příplatek za jednolůžkový pokoj 11.190,- Kč
• celodenní výlet do Makaa 4.990,- Kč

Doporučujeme zakoupit si veškeré fakultativní služby ve vaší cestovní kanceláři. Bohužel není vždy možné požadovat zajištění a finanční vyrovnání těchto služeb na místě u průvodce zájezdu. V případě, že k nákupu dojde, požadujte vždy doklad o zaplacení.

DALŠÍ DOPORUČENÍ:
• Obligátní spropitné je v Číně při 10i cestujících - 2 EUR/os./den pro průvodce a 1 EUR/os./den pro řidiče. 
• Oficiální měnou je čínský juan (CNY).
  1 CNY = cca 3,50 CZK
• Oficiální měnou v Hong Kongu je hongkongský dolar (HKD).
  10 Kč = cca 3 HKD
• Doporučená měna na cestu do Číny je USD nebo EUR.
• Výměnu peněz uskutečněte na letišti nebo v hotelu a to vždy v oficiální směnárně, pro případ zpětné výměny je vhodné mít potvrzení o směně. Při převzetí si bankovky zkontrolujte, zda nechybí např. jen růžek - tato bankovka nebude přijata ani v bance. V případě směny mimo oficiální místa riskujete, že můžete dostat i padělky, či jinou měnu.
• Do Číny není žádné povinné očkování, nicméně jsou zde některá doporučená (nutno konzultovat se svým lékařem s ohledem na věk a zdravotní stav či s hygienickou stanicí) - tetanus, břišní tyfus, virová hepatitida A + B.
Cena zahrnuje
• leteckou přepravu Praha - Peking / Hong Kong - Praha v turistické třídě včetně tax a příplatků
• 8 noclehů v hotelech **** se snídaní a 1 nocleh v lůžkovém vlaku
• 5x večeře a 1x oběd
• transfery dle programu včetně vlaků a lodi
• místní přelety Šanghaj - Taipei / Taipei - Hong Kong
vstupy dle programu
• služby průvodce + místního průvodce
• pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.