STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Ekvádor - Amazonie a Galapágy s šamanem

Ekvádor, Ekvádor, Galapágy, poznávací zájezd ekvádor

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Ekvádor - Amazonie a Galapágy s šamanem

Neoficiální popis ubytování

Středisko
QUITO - BAŇOS - PUYO - KOMUNITA WAYURI - AMAZONIE & REZERVACE CUYABENO - RIOBAMBA - GUAYAQUIL - GALAPÁGY
Poloha
Ostrovy, které se zrodily z ohně a lávy, místo, kde vás přivítají ještěři, obrovské želvy, modronozí terejové nebo vyhřívající se lachtani. Galapágy jsou jednoznačně unikátním místem, takovým, kterých již na naší planetě mnoho není.

Španělsky Islas Galápagos, je název ekvádorského souostroví 19 sopečných ostrovů ve východní části Tichého oceánu asi 1 000 km západně od pobřeží. Galapágy se nacházejí po obou stranách rovníku. Ten přetíná severní část největšího ostrova Isabela. Souostroví má rozlohu 7 844 km², žije zde asi 15 000 obyvatel. Nejznámější jsou ostrovy Isabela, San Cristóbal, San Salvador, Santa María a Santa Cruz.
Ubytování
2 noci v hotelu Ikala 4* se snídaní v Quitu
3 noci s plnou penzí v Delfin Lodge v ekvádorské Amazonii
2 noci ubytování v hoteluJardín  se snídaní v Puyo
1 noc v chatkách u indiánské komunity Wayuri
1 noc ubytování v hotelu Unipark 4* se snídaní v Guayaquil
2 noci se snídaní v hotelu Chatham na ostrově San Cristobal (Galapágy)
3 noci se snídaní v hotelu Coral Blanco and La Laguna na ostrově Isabela (Galapágy)
2 noci se snídaní v hotelu Las Brisas del Pacífico na ostrově Santa Cruz (Galapágy)
1 noc ubytování v hotelu Unipark 4* se snídaní v Guayaquil
Stravování
dle programu
Nabídka programů
1. DEN QUITO

Přílet do hlavního města Ekvádoru QUITO. Přivítání českým průvodcem na letišti a transfer do centra města do komfortního hotelu Ikala 4* (2 noci, snídaně)

2. DEN QUITO

Po snídani prohlídka historického centra QUITA (UNESCO), nejvýše položeného hl. města na světě (2.850m) a výjezd na posvátný vrcholek Panecillo s 45 m vysokou sochou Panny Marie, od které je nádherný výhled na město a okolní sopky. Poté prohlídka náměstí Plaza Grande s vládním palácem, katedrály, kostela La Compañia de Jesús a náměstí San Francisco s klášterem. Pokračování do museo ,,Intiňan” a procházka po rovníku. Zbytek osobní volno k toulkám po městě.

3. DEN QUITO - COCA - PŘÍRODNÍ REZERVACE CUYABENO (AMAZONIE)

Ranní transfer na letiště a přelet (09:53 - 10:32) do amazonského městečka COCA, odkud transfer (155 km / 3h) k malému říčnímu přístavu, kde si dáme menší oběd a odkud dále poplujeme ve člunu do přírodní rezervace ,,CUYABENO WILDLIFE RESERVE”, která je považována za jednu z nejkrásnějších rezervací v Amazonii v Ekvádoru. NP Cuyabeno má neuvěřitelnou biodiverzitu! Ubytování v přírodním resortu Delfín Lodge (3 noci, plná penze). Pro zájemce o setkání se šamanem a ayahuaskou bude v 18:00 hodin připraven člun, plavba do komunity (ca 1 hod) a po 19:00 hodině obřad. Nocleh v hamace anebo na matraci v maloce, návrat do lodge na druhý den ráno


4. a 5. DEN PŘÍRODNÍ REZERVACE CUYABENO (AMAZONIE)

Dnešní dva dny nás čeká celá řada dobrodružství! Zažijeme probouzení džungle, budeme se prodírat mezi hustými porosty a sledovat amazonskou faunu a floru, místní průvodci nás zasvětí do tajemna léčivých rostlin. Ti odvážnější budou mít možnost se vykoupat v kalných amazonských vodách. Za setmění se budeme vydávat vstříc kajmanům a dalším nočním tvorům.

6. DEN CUYABENO - PUYO
Celodenní přejezd do Puyo. Ubytování v přírodním hotýlku El Jardín Hotel & Restaurante (2 noci, snídaně)


7. DEN PAILÓN DEL DIABLO - BAŇOS

Po snídani se vydáme k impozantnímu vodopádu PAILÓN DEL DIABLO, kde podnikneme kratší trek. V oblasti se nachází spoustu atraktivních míst, odpoledne můžeme využít různými způsoby, pronajmout si kolo a projet se po okolí, zajít si na masáž do jednoho z mnoha salónů, využít termálních bazénů, anebo korzovat po turistické promenádě. Po setmění pro zájemce ,,chiva rumbera” hudební autobus & drink. Večerní návrat do hotelu

8. DEN ŘEKA PASTAZA & KOMUNITA WAYURI & ŠAMAN

Po snídani se vydáme k řece PASTAZA, kde za doprovodu náčelníka podnikneme krátkou plavbu v indiánských kánoích. Pak se přesuneme k posvátnému vodopádu, kde místní komunita před svítáním podniká posvátné rituální koupele. Na místě se nachází velká kamenná stéla s božskými maskami. Po osvěžující koupeli se přesuneme na místo, kde žije komunita WAYURI a kde nám slečny předvedou své tance v listových sukních. Odpolední přesun do komunity Kichwa a večerní obřad se šamanem s ayahuaskou. Nocleh v chatkách.

9. DEN PUYO - RÍOBAMBA - GUAYAQUIL

Po snídani nás čeká delší panoramatický přejezd ze svahů And až do nížin, kde se pěstuje kakao, cukrová třtina, banány a další exotické plodiny. Nejkvalitnější kakao na světě se pěstuje právě tady, v povodí řeky Guayas a Ekvádor patří mezi největší vývozce kakaa na světě! Nejlepší čokoláda ,,Pacari” se vyrábí právě v Ekvádoru! Po cestě zastávka na typické tržnici v koloniálním městě RÍOBAMBA, kde ochutnáte koktejl z ledu z Chimboraza a typické ,,horneado” pečené vepřové maso! Pokračování do největšího města Ekvádoru a perly Pacifiku, GUAYAQUIL. Ubytování v hotelu Unipark 4* (1 noc, snídaně)

10. DEN GUAYAQUIL - SAN CRISTOBAL (GALAPÁGY)

Po snídani transfer na letiště a přelet na ostrov SAN CRISTOBAL do přístavu Puerto Baquerizo Moreno. Transfer do hotýlku Chatham (2 noci, snídaně). Odpoledne osobní volno ke koupání. Můžete navštívit pláž ,,Playa Mann”, tato pláž bývá zpravidla hodně zaplněná turisty, jelikož se nachází v blízkosti centra a přístavu. Hned opodál se nachází maják obklopen černými lávovými kameny posetými spoustou různobarevných krabů! Pokud se rádi projdete, doporučuji navštívit pláž ,,Punta Carola” a vyhlídku ,,Mirador Cerro Tijeretas”. Pod vyhlídkou vede stezka k ,,Muelle Tijeretas”, kde se také můžete vykoupat. Další možností je využít místní taxi dopravit se na pláž ,,Playa Lobería”. Tuto pláž Vám vřele doporučujeme, jak už sám název napovídá, je obzvlášť oblíbená lachtany, kteří Vám zde po celou dobu budou dělat společnost. Vyčkejte na kouzelný západ slunce! Další možnost navštívit želví farmu a vulkán ,,El Junco” (taxíkem)


11. DEN OSTROV SAN CRISTOBAL (GALAPÁGY)

Po snídani se můžete buď věnovat relaxu a procházkám po ostrově, anebo si můžete zakoupit některou z nabízených fakultativních aktivit. Pro milovníky jízdy ve člunu a šnorchlování se nabízí celodenní výlet TOUR 360 / 190 USD (objedete ve člunu celý ostrov, zastavíte se na 2 místech, kde budete šnorchlovat a pokud budete mít štěstí, u útesu ,,León Dormido” si zaplavete se žraloky kladivouny. Na pláži ,,Playa Sardinas” si vychutnáte překrásné přírodní scenérie a na špičce ostrova ,,Punta Pitt” spatříte tereje modronohé! Minimální účast 1 osoba, která bude přiřazena ke skupince s AJ průvodcem. Velikost skupinky 10-12 lidí ve člunu.
UPOZORNĚNÍ: NA OSTROVECH JE ZAKÁZÁN POHYB VÍCE NEŽ 8-MI LIDÍ SPOLEČNĚ BEZ PRŮVODCE!!

12. DEN OSTROV SAN CRISTOBAL - OSTROV SANTA CRUZ - OSTROV ISABELA (GALAPÁGY)

Po snídani brzy ráno přejdeme do přístavu, kde bude připravený člun, který nás dopraví na ostrov SANTA CRUZ. Po zhruba dvouhodinové plavbě doplujeme do přístavu Puerto Ayora. Menším člunem doplujeme na pláž ,,Playa Alemán”, odkud s místním průvodcem podnikneme kratší trek kaktusovými stezkami až k soutěsce, kterou protéká osvěžující mořská voda vhodná ke koupání. Zastávka na vyhlídce a návrat do přístavu. Přestup na další člun a pokračování na ostrov ISABELA do přístavu Villamil. Ubytování v hotelu Coral Blanco & La Laguna (3 noci, snídaně). Zbytek odpoledne osobní volno, které můžete využít koupáním, anebo procházkami po pláži. V přístavu lze také zapůjčit kolo a projet se po okolí.


13. DEN OSTROV ISABELA - VULKÁN SIERRA NEGRA (GALAPÁGY)

Po snídani půldenní výlet s místním průvodcem na sopku SIERRA NEGRA, druhý nejvyšší a jeden z nejaktivnějších vulkánů celého souostroví. Jeho severní strana bývá zpravidla zahalena do oblaků a mlhy, což způsobuje bujný růst vegetace. V této oblasti se usadili jedni z prvních obyvatel souostroví! Část v přístavu Villamil a druhá část v Santo Tomás, zhruba 20 km směrem do hor do vnitrozemí. Sopka má navíc jednu z největších calder na světě! Můžete pozorovat různé druhy lávy, dle stáří. Spatřit tu můžete např. volavky bílé. Po obědě návrat do přístavu Villamil a zbytek odpoledne osobní volno, můžete navštívit želví farmu ,,La Galapaguera” a vyznačenou stezkou pak dojít na místo, kde loví růžoví plameňáci. Po cestě budete míjet spoustu mořských leguánů, kteří jsou charakterističtí svým prehistorickým vzhledem


14. DEN OSTROV ISABELA

Relax na ostrově Isabela, možnost fakultativního výletu šnorchlování v lávových tunelech.

15. DEN OSTROV ISABELA - TINTORERAS - OSTROV SANTA CRUZ (GALAPÁGY)

Po snídani nás čeká půldenní výlet na ostrůvek TINTORERAS, ve člunu s místním průvodcem doplujeme na místa, kde spatříme galapážské tučňáky, tereje modronohé, mořské želvy, žraloky, spoustu mořských leguánů s prehistorickým vzhledem, zašnorchlujeme si s korálovými rybičkami a projdeme se po lávových kamenech! Odpolední plavba na ostrov SANTA CRUZ. Ubytování v hotelu Las Brisas del Pacífico (2 noci, snídaně)

16. DEN OSTROV SANTA CRUZ

Ostrov Santa Cruz je výchozím bodem pro spoustu výletů do okolí. Cenová nabídka se řídí podle počtu osob a dostupnosti. Ceny výletů se pohybují od 150 USD - 350 USD. Další možnost je stávit den na ostrově a navštívit krásnou pláž Tortuga Bay (pěšky ca 45 minut) a také stojí za zmínku návštěva Darwinova muzea. Pokud rádi nakupujete, tento ostrov nabízí spoustu obchůdků s krásným oblečením a šperky, ale také spustu kvalitních luxusních restaurací se specializací na ryby a mořské plody


17. DEN OSTROV SANTA CRUZ - BALTRA - GUAYAQUIL

Brzy ráno transfer na ostrov BALTRA a odlet do GUAYAQUILU. Ubytování v hotelu Unipark 4* (1 noc, snídaně)

18. DEN GUAYAQUIL
Transfer na letiště a ,,Hasta pronto en Ecuador
Cena zahrnuje
letenku Praha - Quito a Guayaquil - Praha
vnitrostátní let Quito - Coca
přelet na Galapágy
veškeré transfery v rámci programu
17 x ubytování se snídaní
3 x plnou penzi v Amazonii
českého průvodce
výlety na Galapágách a vstupy dle programu, kde je uvedeno

Cena nezahrnuje:
spropitné řidiči v Ekvádoru 3 - 5 USD/os/den
spropitné v Amazonii na podporu komunity 15 USD/os
Jinak neuvedenou stravu a šamanské obřady s ayahuaskou (cena ca 100 USD
fakultativní výlety na ostrovech (ceny uvedeny v programu)
Povinný poplatek za vstup na Galapágy 120 USD na osobu

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.