STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Galapágy 2023/24

Galapágy jsou nádherným místem, které by si neměl nechat ujít žádný cestovatel. Tento ostrovní národní park se nachází v Tichomoří a je domovem mnoha unikátních druhů zvířat, rostlin a mořských živočichů.

Pro mnoho turistů jsou Galapágy synonymem pro nejlepší dovolenou vůbec. Zájezdy na Galapágy jsou zpravidla organizovány tak, aby pokryly co nejvíce zajímavých míst a přitom poskytly dostatek volného času na individuální průzkum.

Při plánování cesty na Galapágy se rozhodně vyplatí zvolit poznávací zájezd. Tento typ zájezdu je zaměřen na poznání fauny a flóry Galapág v doprovodu průvodce. Zažijte želvy z Galapág, mořské leguány, tuleně, plameňáky a mnoho dalších zvířat, která nejsou k nalezení nikde jinde na světě.

Pokud máte rádi spontánní dobrodružství, Galapágy last minute jsou tou správnou volbou. Ale ujistěte se, že máte dostatek času na organizaci cesty a plánování, abyste si mohli užít to nejlepší z vaší dovolené na Galapágách.

  Pro koho je vhodná dovolená na Galapágách?

  Pro milovníky fauny a flóry

  Galapágy jsou domovem mnoha endemických druhů zvířat, jako jsou želvy Galapágy, mořští leguáni a plameňáci.

  Pro nadšené potápěče

  Galapágy jsou obklopeny krásnými korálovými útesy a podmořským životem. Potápění a šnorchlování je zde úchvatné.

  Pro ty, co chtějí odpočinek

  Turisté si mohou užívat si krásné pláže a vychutnat si klidnou atmosféru na ostrovech, které jsou stále poměrně nedotčené turismem.

  Zájezdy na Galapágy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na Galapágy?

  Galapágy jsou jedinečným přírodním zázemím, které nabízí neuvěřitelné příležitosti pro pozorování zvířat. Na vlastní oči uvidíte velryby, albatrosy, želvy a neobyčejné druhy plazů jako jsou iguany a želvy sloní. Na ostrovech žijí zvířata bez strachu z lidí, což umožňuje návštěvníkům získat nevšední zážitek jejich pozorování v přirozeném prostředí.

  Kromě pozorování zvířat můžete také prozkoumat ostrovy pěšky, na koni nebo na lodi. Při těchto aktivitách si můžete vychutnat krásu nádherných pláží a zajímavých krajinných útvarů, jako jsou lávová pole a krátery.

  Galapágy nabízejí vynikající možnosti pro potápění a šnorchlování. Tyto aktivity vám umožní zažít ohromující podvodní svět a pestrý mořský život.

  Na Galapágách najdete také mnoho kulturních a historických památek, včetně muzeí, kde můžete získat znalosti o historii a kultuře ostrovů.

  Zájezdy na Galapágy na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety na Galapágách

  Galapágy jsou souostroví tvořené 21 ostrovy a jsou známé svým jedinečným ekosystémem, který nabízí zážitky, které nelze nalézt nikde jinde na světě. Zde jsou některá z nejhezčích míst, která stojí za návštěvu.

  Jedním z nejpopulárnějších míst na Galapágách je Bartolomé Island, což je malý ostrov s jedním z nejikoničtějších pohledů na souostroví. Z vrcholu sopky Bartolomé, který se dá vystoupat po schodech, lze vidět neuvěřitelný výhled na zátoky a ostrovy kolem.

  Pro milovníky zvířat je tím pravým místem k návštěvě ostrov Seymour Island.

  Ostrov Seymour Island je domovem velké kolonie mořských leguánů a galapážských fregatek, což je velký pták s charakteristickým červeným zobákem a modrým krkem. Návštěvníci se mohou projít mezi leguány a pozorovat je při běžné denní činnosti.

  Pro ty, kteří hledají klidnou plážovou atmosféru, nabízí Galapágy mnoho možností. Jedním z nejlepších míst je Playa de la Estacion na San Cristobal Island. Pláž je pokryta jemným bílým pískem a je obklopena křišťálově čistou vodou. Můžete se tu vydat na procházku podél pobřeží nebo si jen užívat odpočinku a relaxaci na pláži.

  Zájezdy na Galapágy na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Počasí a podnebí na Galapágách

  Galapágy jsou skupinou ostrovů v Tichomoří, které jsou součástí Ekvádoru. Klima na Galapágách je subtropické a ovlivněné studeným Humboldtovým proudem a teplým El Niña. Období mezi červnem a listopadem je chladnější a sušší, od prosince do května teplejší a vlhčí. Během suchého období se teploty pohybují od 20 - 27 °C, během deštivého období jsou teploty kolem 30 °C.

  Množství srážek se liší podle jednotlivých ostrovů. Ostrovy na východě mají v průměru větší množství srážek než ostrovy na západě. Vyšší nadmořská výška také znamená vyšší množství srážek.

  Během pobytu na Galapágách je důležité mít na paměti, že počasí může být velmi proměnlivé a rychle se měnit. Proto je dobré být připraven na různé podmínky a mít s sebou vhodné oblečení a obuv pro různé aktivity a prostředí.

  Zájezdy na Galapágy na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Galapágy
  Hlavní město: Puerto Baquerizo Moreno
  Jazyk: španělština
  Orientační délka letu z ČR: cca 13 hodin
  Používané jazyky: kečujština, šuárština
  Mezinárodní předvolba: + 593
  Měna: USD
  Napětí el. proudu: 120 V, typ A - dvojice plochých kolíků, typ B - dvojice plochých kolíků plus zemnící kolík
  Časové pásmo: UTC-6 (-7h oproti ČR)
  Zájezdy na Galapágy na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Informace o destinaci Galapágy

  Galapágy jsou izolovaný ostrovní řetězec nacházející se na západě Jižní Ameriky, přibližně 1000 km od pobřeží Ekvádoru v Tichomoří. Ostrovy jsou známé svým unikátním a bohatým ekosystémem, kde žijí mnohé endemické druhy rostlin a zvířat. Galapágy jsou také proslulé tím, že inspirovaly Charlese Darwina k jeho pochopení evoluce.

  Galapágy jsou tvořeny 13 velkými ostrovy a mnoha menšími ostrůvky. Ostrovy mají vulkanický původ a jsou geologicky velmi mladé, vznikly zhruba před 5 miliony lety. Klima na Galapágách je velmi suché a většina ostrovů je pokryta pouští a křovinami. Nicméně, v oblasti se vyskytuje i vlhké a deštné podnebí.

  Galapágy jsou známé pro svou bohatou faunu, včetně mnoha endemických druhů želv, leguánů, hadů, ryb, mořských ptáků a savců. Také se zde vyskytují různé specifické druhy rostlin, včetně kaktusů a stromů. Galapágy jsou jedním z nejvýznamnějších míst na světě pro výzkum evoluce a ekologie.

  Dnes jsou Galapágy chráněny jako národní park a UNESCO světové dědictví. Vzhledem k tomu, že ekosystém ostrovů je velmi křehký, návštěvníci musí dodržovat přísná pravidla a omezení, aby minimalizovali negativní dopad na přírodu.

  Kuchyně Galapág

  Galapážská kuchyně není tak výrazná jako kuchyně jiných regionů světa, na druhou stranu je velmi specifická a unikátní. Na Galapágách se nachází řada restaurací a stánků s občerstvením s nejrůznějším jídlem, od tradičních dobrot po klasiky světové kuchyně.

  Jelikož se Galapážské ostrovy nacházejí daleko od pevninského pobřeží, jsou zde dostupné převážně ty potraviny, které se zde dokážou vypěstovat nebo ulovit. Mezi místní speciality patří čerstvý rybí pokrm ceviche, grilovaný tuňák, chobotnice a humr. Kromě toho se zde také často podávají různé druhy masa, jako například kuřecí, vepřové nebo hovězí maso.

  Mezi další oblíbené jídla patří plátové kaše, různé druhy zeleniny a salátů, tropické ovoce a tradiční kukuřičné placky zvané llapingachos.

  Ceny na Galapágách

  Náklady na cestu na Galapágy jsou vysoké kvůli odlehlé poloze souostroví. Na Galapágách se nachází různé typy ubytování od levných hostelů po luxusní hotely. Průměrná cena za noc v základním ubytování může být kolem 30-50 USD na osobu, zatímco v luxusním ubytování se cena může pohybovat kolem 500-1000 USD na osobu za noc.

  Doprava na Galapágy je omezena a často zahrnuje letadlo a loď. Cena letenek se může pohybovat od 400 do 1000 USD na osobu za zpáteční letenku, zatímco cena plavby na lodích se může pohybovat od 1000 do 6000 USD na osobu, v závislosti na typu plavby, délce trvání a úrovni luxusu.

  Vstupné do národního parku jsou dalším nákladem, který musí být zaplacen. Národní park Galapágy má vysoké poplatky, které jsou vyšší pro zahraniční turisty než pro domácí návštěvníky. Například pro zahraniční turisty je poplatek za vstup 100 USD na osobu. Celkově lze očekávat, že návštěva Galapág bude poměrně drahá.

  Víza na Galapágy

  Pro pobyty do 90 dnů není vízum potřeba. Více informací o vstupních formalitách na Galapágy naleznete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR

  Zdravotní informace/očkování

  Doporučuje se očkování proti žluté zimnici a žloutence typu A. Na celém území Galapág hrozí nakažení malárií.

  Důležitá telefonní čísla:

  911 - jednotný záchranný systém

  Státní svátky na Galapágách:

  • Nový rok (1. ledna)
  • Den občanského hnutí (5. února)
  • Velký pátek (pohyblivé datum)
  • Velikonoční pondělí (pohyblivé datum)
  • Den práce (1. května)
  • Bitva u Pichinchy (24. května)
  • Svátek Neposkvrněného početí Panny Marie (8. září)
  • Nezávislost Ekvádoru (9. října)
  • Dušičky (2. listopadu)
  • Vánoce (25. prosince)