STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Ekvádor v aleji sopek s českým průvodcem

Ekvádor, Ekvádor

Recenze

Recenzi k hotelům mohou přidávat všichni zákazníci, kteří si u nás zakoupili zájezd. Po návratu z dovolené je jim zaslán odkaz na webovou stránku, kde mohou recenzi na hotel přidat.

Hodnocení hotelů probíhá formou 1 – 10, kdy 1 znamená nejmenší spokojenost a 10 naprostou spokojenost. Výsledné skóre je vypočítáno průměrem všech hodnocení. Recenze se zobrazují podle data přidání od nejnovější po nejstarší.

Hodnocení hotelů neověřujeme.

U textových recenzí upravujeme gramatické a pravopisné chyby, jejich sdělení a obsah ponecháváme beze změny.

V rámci zachování bezpečnosti na internetu nezobrazujeme recenze, které:

  • Obsahují osobní a citlivé údaje
  • Obsahují nadávky, sexuální, rasové, diskriminační a další amorální narážky
  • Obsahují nevhodný, propagační a podvodný obsah nebo spam
  • Obsahují informace, které nesouvisí s pobytem

Vzhledem k neustálé modernizaci hotelů a vylepšování služeb si vyhrazujeme právo nezobrazovat recenze starší 48 měsíců.

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Ekvádor v aleji sopek s českým průvodcem

Neoficiální popis ubytování

Neoficiální právně nezávazný popis ubytování má pouze informativní charakter. Popis ubytování a rozsah služeb se může u jednotlivých cestovních kanceláří lišit.
Proč jet na tento zájezd
Malá skupinka maximálně 8 lidí s česky hovořícím zkušeným průvodcem.

Ekvádor je pro mnohé jen vzdálená země v Jižní Americe. Ale proč se do této země nevydat a nepropadnout jejímu kouzlu? Nádherná koloniální města s půvabnými koloniálními domky s pavlačemi a dvorky, tržiště hrají pestrými barvami a to nejen kvůli vystavenému zboží, ale i díky tradičním krojům místních obyvatel. Lidí, kteří znají těžkou práci a mnohdy žijí ve složitých podmínkách, přesto v jejich vráskami pokrytých tvářích zahlédnete šťastný úsměv a z jejích očí září vyrovnaný klid a moudrost předků.

I zde najdete plno archeologických památek dávných civilizací včetně těch z tajemné říše Inků.

A ani milovníci přírody nepřijdou zkrátka. Tropické pralesy, sytě zelené mlžné lesy, horští velikáni se sněhovými čepicemi, nevyzpytatelné sopky, ledovce, jejichž tání dává vznik nádherným řekám a šumícím vodopádům. A co teprve Galapágy. Ostrovy, kde žijí potomci prehistorických zvířat a kde jsou fantastická místa pro šnorchlování a potápění.

Teď máte možnost vychutnat si pár delikates z úžasné nabídky jménem Ekvádor.

Možnost prodloužení o Galapágy nebo vám zájezd připravíme individuálně na míru dle vašich požadavků.
D1 Stručný přehled programu

1. den: Odlet z Vídně

Přílet do hlavního města Ekvádoru, do Quita. Transfer do hotelu, nocleh v Quitu.
D2

2. den: Quito (snídaně, oběd)

Quito známé jako "Světlo Ameriky", je hlavním městem Ekvádoru, leží v nadmořské výšce 2 800 m n. m., a na relativně malém prostou nabízí mnoho nádherných historických památek. V roce 1978 bylo vyhlášeno organizací Unesco "Kulturním dědictvím lidstva".

Po snídani Vás čeká prohlídka historického centra, které zdobí architektonické a koloniální skvosty - kostel El Sagrario, baziliku "La Basilica del Voto Nacional"", kostel San Francisco s malbami a sochami ze 16. - 20. století na jehož výzdobu a na výzdobu kostela La Compaňía bylo použito neskutečné množství zlata. Nevynecháte ani Plaza de la Independencia s prezidentským a arcibiskupským palácem nebo katedrálu s hrobkou ekvádorského hrdiny generála Sucre.

Na závěr procházky si z vrchu "El Panecillo" užijete nádherný pohled na celé město, které obklopují vulkány se sněhem pocukrovanými vrcholky.

Necelých 50 km od Quita je v místě, kudy prochází rovník, postaven monument, kterému se říká Mitad del Mundo neboli "Střed světa." Kromě slunečních hodin Quitsato je tu i velice zajímavé Etnografické muzeum.

Po obědě vás čeká poslední zastávka v malém pivovaru spojená s ochutnávkou.

Nocleh v Quitu.
D3

3. den: Cayambe - Otavalo - Quito (snídaně, oběd)

První zastávkou dnešního dne je Cayambe, kde ochutnáte vynikající sušenky a místní sýr.

Půvabné městečko Otavalo je proslulé svými trhy, které se zde odehrávaly už dávno před kulturou Inků. Hlavní trhy jsou především na Poncho Plaza a v přilehlých uličkách. Najdete tu rukodělné výrobky z různých provincií Ekvádoru, třeba i z daleké Amazonie. Jako suvenýry můžete pořídit nepřeberné množství dek, pletených čepic, rukavic, šál, svetrů, tkané tašky, nezbytná ponča, klobouky nebo třeba náušnice a hudební nástroje z rákosu. A samozřejmě můžete také ochutnat plno delikates místní kuchyně.

Po obědě návrat do Quita, nocleh.
D4

4. den: Cotopaxi - růžové plantáže - Baños (snídaně, oběd)

70 kilometrů od Quita se ve stejnojmenném národním parku tyčí 5.987 metrů vysoká sopka Cotopaxi, jedna z nejvyšších aktivních sopek na světe. Nádherný vodopád na řece Pita a řeka Tambo jsou vytvořeny díky tání sopky. Odraz nebeské modři v laguně Limpiopungo vás ohromí svou úžasnou hrou barev. Je právě tak čas na vynikající oběd v Tambopaxi Lodge. Tambopaxi byla postavena na začátku nového tisíciletí jako útočiště pro horolezce, kteří se zde aklimatizují na nadmořskou výšku a připravovali se na pokus o zdolání vrcholu Cotopaxi. Stavba lodže byla navržena tak, aby minimalizovala dopad na životní prostředí použitím přírodních materiálů a tradičních technik.

Další zastávka bude zahalena do omamné květinové vůně, čeká vás návštěva farmy růží a seznámení se s pěstováním tak nádherného, tak vznešeného a tak dokonalého přírodního klenotu.

Den ukončíte v Baños, města, které je sice ještě v horách, ale je u vstupní branou do džungle a dalších měst, která se nacházejí v povodí Amazonky.

D5

5. den: Baños - Alausi - Riobamba (snídaně, večeře)

Po snídani se vydáte na procházku do mlžného pralesa, kde v nitru hučí vodopády Pailon del Diablo, Manto de la Novia a Tree Hause.

Přejezd do města Alausi s půvabnými domky, většina z nich je více jak sto let stará.

Den zakončíte v Riobambě, ve městě poblíž nejvyšší sopky Chimborazo, vysoké 6.310 metrů. Po večeři můžete ještě posedět na terase hotelu a pozorovat blížící se soumrak a hru barev nadcházejícího večera.
D6

6. den: Ingapirca - Cuenca (snídaně, oběd)

Z Riobamby zamíříte k pevnosti v Ingapirce. Dominantou objektu byl Chrám slunce, jehož oválný půdorys je značně unikátní - z někdejší incké říše se takové dochovaly jen dva - zde a v peruánském Cuzcu. Chrám slunce v Ingapirce byl postavený bezmaltovou technikou z dokonale sesazených hlazených kamenů. Z ostatních staveb se dochovaly zbytky původních kanálků, mlýn na drcení kukuřice, kamenné nádoby a pravděpodobně obětní kameny. V červnu se zde pravidelně koná incká slavnost uctívání slunce - Intiraymi.

Po prohlídce bude čas na oběd. Odpoledne přejedete do města Cuenca, kde zakončíte dnešní putování.
D7

7. den: Cuenca - Cajas National Park - Guayaquil (snídaně, oběd)

Malebná Cuenca, město ležící v Andách středního Ekvádoru, je opravdovou architektonickou perlou a zcela po právu patří mezi památky světového dědictví UNESCO.

Srdcem celého města je překrásné náměstí Parque Calderón (centrální náměstí) s majestátní novogotickou katedrálou, její modré kopule jsou nepřehlédnutelné. Nevynecháte ani malebnou čtvrť San Sebastian, katedrálu Sagrário (nazývanou také Stará katedrála), katedrálu Neskvrněného početí (Nová katedrála), která je považována za největší v Latinské Americe. Celé město je pak zahaleno do půvabné květinové vůně, Cuenca je totiž také proslavená svými květinovými trhy.

Po prohlídce města je správný čas na prohlídku Cajas National Park. V parku je velké množství jezer především ledovcového původu, mokřady a na západě mlžné lesy. Žije tu mnoho druhů zvěře a ptáků např. medvěd brýlatý, ocelot velký, puma americká nebo kondor andský. Přímo božský klid vás naláká na procházku po některé z nádherných stezek.

Po odpočinku a chutném obědě se vydáte do cíle cesty, do Guayaquilu.

D8

8. den: Guayaquil - odlet domů (snídaně)

Po snídani se vydáte na prohlídku města, můžete obdivovat exotické leguány v parku Simona Bolívara a poté přejdete k náměstí Plaza Administrativa a zhlédnete pompézní neoklasicistní radnici. Pokračovat budete k maurské Hodinové věži a na 3 km dlouhou příjemnou procházku po nábřeží řeky Guayas. U památníku La Roton na vás čeká krátká lekce z dějepisu o Simonu Bolívarovi a José de San Martinovi.

Pak už nastane čas rozloučit se s Ekvádorem, odjet na letiště a odbavit se na let do Evropy.
D9

9. den: Přílet do Vídně

Cena zahrnuje
- letenku z Vídně ve třídě Economy s příručním zavazadlem (velké zavazadlo lze doobjednat, cena na vyžádání v CK)
- letištní, bezpečnostní a palivové poplatky
- ubytování ve 3* hotelech
- prohlídky a vstupy dle programu
- služby česky hovořícího průvodce (minimálně 6 osob)
- zákonné pojištění pro případ úpadku

V ceně navíc: POLOPENZE (obědy nebo večeře viz itinerář)


Cena nezahrnuje
- cestovní pojištění a připojištění storna
- osobní výdaje a fakultativní služby
- spropitné