STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Advent V Pobaltí aneb Riga a Tallinn v předvánočním hávu

Estonsko, Estonsko

Recenze

Recenzi k hotelům mohou přidávat všichni zákazníci, kteří si u nás zakoupili zájezd. Po návratu z dovolené je jim zaslán odkaz na webovou stránku, kde mohou recenzi na hotel přidat.

Hodnocení hotelů probíhá formou 1 – 10, kdy 1 znamená nejmenší spokojenost a 10 naprostou spokojenost. Výsledné skóre je vypočítáno průměrem všech hodnocení. Recenze se zobrazují podle data přidání od nejnovější po nejstarší.

Hodnocení hotelů neověřujeme.

U textových recenzí upravujeme gramatické a pravopisné chyby, jejich sdělení a obsah ponecháváme beze změny.

V rámci zachování bezpečnosti na internetu nezobrazujeme recenze, které:

  • Obsahují osobní a citlivé údaje
  • Obsahují nadávky, sexuální, rasové, diskriminační a další amorální narážky
  • Obsahují nevhodný, propagační a podvodný obsah nebo spam
  • Obsahují informace, které nesouvisí s pobytem

Vzhledem k neustálé modernizaci hotelů a vylepšování služeb si vyhrazujeme právo nezobrazovat recenze starší 48 měsíců.

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Advent V Pobaltí aneb Riga a Tallinn v předvánočním hávu

Neoficiální popis ubytování

Neoficiální právně nezávazný popis ubytování má pouze informativní charakter. Popis ubytování a rozsah služeb se může u jednotlivých cestovních kanceláří lišit.
Popis

NOVINKA. KRÁSNÉ KULISY VÁNOČNÍCH TRHŮ. 4 NOCI V KVALITNÍCH HOTELECH. MOŽNOSTI SAUNOVÁNÍ.

S Periscopem jste se mohli v uplynulých letech vydat do mnoha netradičních "adventních" destinací - například do Petrohradu, Izraele, Norska nebo na Madeiru. Věrni své specializaci na země Skandinávie a Pobaltí pro vás máme nový zimní eurovíkend, a to dokonce 5denní. Společně s jedním ze znalců pobaltských zemí a Finska se můžete letos vydat do krásných středověkých měst Riga a Tallinn. Obě jsou na seznamu UNESCO, v Rize byl vůbec poprvé na světě vztyčen vánoční stromeček a v Tallinnu jsou jedny z nejkrásnějších vánočních trhů v Evropě.

A samozřejmě, jak je u nás zvykem, nevynecháme ani pobyt v přírodě - projdeme se národním parkem Gauja u stejnojmenné řeky. Cestu Pobaltím doplníme návštěvou univerzitního města Tartu.

Bonusem zájezdu jsou možnosti saunování téměř ve všech hotelech. Ranní sauna je většinou v ceně ubytování, večerní saunování je objednané na 2 hodiny - rezervujte si jej při přihlášení na zájezd v příplatku.

Program

1. den: Odpoledne odlet z Prahy do Rigy. Transfer na ubytování, 2 noci v Rize. Krátká večerní procházka městem.

2. den: Prohlídka centra lotyšské metropole s goticko-renesančními památkami (UNESCO). Dům Černohlavců, Radniční náměstí, kde byl roku 1510 vztyčen první vánoční stromeček na světě, kostel sv. Petra a rižský dóm s přilehlými vánočními trhy. Vycházka ulicemi lemovanými domy ve stylu proslulé rižské secese, návštěva unikátní obří tržnice v původních hangárech zepelínů. Večerní sauna pro naši skupinu - viz příplatek, prosíme objednávejte při rezervaci zájezdu.

3. den: Dnes zavítáme do romantické zimní přírody v národním parku Gauja. Nad stejnojmennou řekou vévodí zalesněnému údolí zřícenina rytířského hradu Sigulda a biskupský hrad Turaida se sochařským parkem a malebným skanzenem. Možnost překonání údolí kabinovou lanovkou. Přesun na ubytování do estonského Tartu. Večeře v ceně. Večerní sauna pro naši skupinu - viz příplatek, prosíme objednávejte při rezervaci zájezdu.

4. den: Dopoledne prohlídka centra Tartu s nejstarší estonskou univerzitou, řadou klasicistních staveb a návrším Toomemägi se zříceninou středověkého dómu. Přejezd do estonského hlavního města Tallinnu. V podvečer návštěva jedněch z nejkrásnějších vánočních trhů v Evropě na tallinnském Radničním náměstí.

5. den: Prohlídka historického centra Tallinnu se zachovalým středověkým opevněním a spoustou malebných uliček. Prohlédneme si historickou budovu radnice, nahlédneme do radniční lékárny, do nejstaršího estonského kostela Toomkirik i do pravoslavné katedrály Alexandra Něvského. Z návrší Toompea se nám naskytne pohled na celé město s přístavem. V poledne odjezd na letiště a odlet do Prahy s přestupem.

Minimální počet účastníků
10