STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Prvomájová Paříž a pohádkové zámky na Loiře

Recenze

Recenzi k hotelům mohou přidávat všichni zákazníci, kteří si u nás zakoupili zájezd. Po návratu z dovolené je jim zaslán odkaz na webovou stránku, kde mohou recenzi na hotel přidat.

Hodnocení hotelů probíhá formou 1 – 10, kdy 1 znamená nejmenší spokojenost a 10 naprostou spokojenost. Výsledné skóre je vypočítáno průměrem všech hodnocení. Recenze se zobrazují podle data přidání od nejnovější po nejstarší.

Hodnocení hotelů neověřujeme.

U textových recenzí upravujeme gramatické a pravopisné chyby, jejich sdělení a obsah ponecháváme beze změny.

V rámci zachování bezpečnosti na internetu nezobrazujeme recenze, které:

  • Obsahují osobní a citlivé údaje
  • Obsahují nadávky, sexuální, rasové, diskriminační a další amorální narážky
  • Obsahují nevhodný, propagační a podvodný obsah nebo spam
  • Obsahují informace, které nesouvisí s pobytem

Vzhledem k neustálé modernizaci hotelů a vylepšování služeb si vyhrazujeme právo nezobrazovat recenze starší 48 měsíců.

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Prvomájová Paříž a pohádkové zámky na Loiře

Neoficiální popis ubytování

Neoficiální právně nezávazný popis ubytování má pouze informativní charakter. Popis ubytování a rozsah služeb se může u jednotlivých cestovních kanceláří lišit.
Cena zahrnuje
dopravu luxusním autobusem, 3× ubytování v hotelích ve dvoulůžkových pokojích, 3× snídani, služby průvodce, pojištění CK.
Příplatky
jednolůžkový pokoj (2990 Kč), cestovní pojištění Uniqa.
Poznámka
Předpokládaný odjezd z Brna - 15:00, plánovaný příjezd do Brna 16:00. Uvedené údaje jsou předpokládané. Závazná trasa a časy budou uvedeny v pokynech na zájezd, které zašleme zákazníkovi před odjezdem.
Trasa
PAŘÍŽ - FONTAINEBLEAU - ORLÉANS - BLOIS - CHENONCEAUX - AMBOISE - CLOS LUCÉ - CHAUMONT - VILLANDRY - TOURS
Svozové trasy
A, B, D, E
1. den
Odjezd z Brna v odpoledních hodinách.
2. den
Návštěvu města lásky PAŘÍŽE (UNESCO) zahájíme okružní jízdou nejznámějšími náměstími - Bastille, République, Opéra, Vendome, Concorde. Následovat bude celodenní pěší prohlídka přes Champs Elysées na Place Etoile (Vítězný oblouk), odtud na Trocadéro a jeho zahrady, Jenský most k Eiffelově věži, přes Martova pole až k Invalidovně. Budeme mít dostatek času na individuální návštěvu památek v dané oblasti - Eiffelova věž, Muzeum armády, hrobka císaře Napoleona, Rodinovo muzeum, Musée d´Orsay a další. Zúčastníme se hodinové panoramatické plavby po Seině. Vyjedeme na podvečerní Montmartre, kde se vydáme k bazilice Sacré-Coeur, náměstí malířů Place du Tertre s malebnými uličkami čtvrti Pigalle s kabaretem Moulin Rouge. Příjezd na hotel v pozdních večerních hodinách.
3. den
Po snídani přejedeme na zámek FONTAINEBLEAU (UNESCO), který je jedním z nejrozlehlejších zámků Francie, má 1530 místností. Byl domovem mnoha králů a sídlem Napoleona, který zde podepsal svou abdikaci v roce 1814 před odchodem do exilu na ostrov Elba. Pokračovat budeme do ORLÉANS, kde spatříme katedrálu svatého Kříže s vitrážemi života Jany z Arku, historické centrum města a dům Jany z Arku. Zavítáme na zámek BLOIS, který se tyčí na kopci nad řekou Loirou v podivné směsici stylů v rozmezí 13. až 19. století. Své oficiální sídlo zde mělo sedm francouzských králů a deset královen. Roku 1458 se tu mimo jiné pořádala soutěž v poezii, jíž se zúčastnil i Francois Villon se slavnou básní Balada. Ve večerních hodinách odjedeme na ubytování.
4. den
Dnešní den zahájíme návštěvou úchvatného zámku CHENONCEAUX, zámek šesti dam, jež se vznáší nad vodou. Spatříme špičková květinová aranžmá, jde o jeden z nejznámějších zámků Francie postavený na základech starého mlýna a budeme mít možnost návštěvy místního vyhlášeného vinařství. Poté se vydáme na klenot renesance zámek AMBOISE. Historie zámku Amboise není příliš veselá. V 17. století se navíc zámek proměnil I ve vězení. Zemřel zde slavný malíř Leonardo da Vinciho, jeho hrobku budeme moci navštívit. Také budeme mít možnost procházky na zámek CLOS LUCÉ, kde Leonardo žil a spatříme expozici jeho vynálezů. Kolem zámku CHAUMONT přejedeme na ubytování.
5. den
Po snídani zavítáme do zámku a zahrad VILLANDRY. Jde o zámek ve francouzském renesančním stylu ze 16. století s úchvatnými terasovitými zahradami. Nejvyhledávanější z nich je zahrada zeleninová, kde je zelenina vysázená do různých geometrických tvarů. Zbytek dne strávíme v TOURS, v městě s noblesní atmosférou. Za vlády Ludvíka XI. bylo dokonce hlavním městem Francie. V dnešní době je nejkouzelnějším městem na Loiře a oplývá uhlazenou atmosférou. Při prohlídce města spatříme mimo jiné katedrálu St. Gatien, která je nepřehlédnutelnou dominantou města. V nočních hodinách se vydáme zpět do ČR.
6. den
Příjezd do Brna v odpoledních hodinách.
Cena nezahrnuje
pobytové taxy, vstupy do navštívených objektů - doporučená částka cca 80 €.