STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Velikonoční Provence se slavností býků

Recenze

Recenzi k hotelům mohou přidávat všichni zákazníci, kteří si u nás zakoupili zájezd. Po návratu z dovolené je jim zaslán odkaz na webovou stránku, kde mohou recenzi na hotel přidat.

Hodnocení hotelů probíhá formou 1 – 10, kdy 1 znamená nejmenší spokojenost a 10 naprostou spokojenost. Výsledné skóre je vypočítáno průměrem všech hodnocení. Recenze se zobrazují podle data přidání od nejnovější po nejstarší.

Hodnocení hotelů neověřujeme.

U textových recenzí upravujeme gramatické a pravopisné chyby, jejich sdělení a obsah ponecháváme beze změny.

V rámci zachování bezpečnosti na internetu nezobrazujeme recenze, které:

  • Obsahují osobní a citlivé údaje
  • Obsahují nadávky, sexuální, rasové, diskriminační a další amorální narážky
  • Obsahují nevhodný, propagační a podvodný obsah nebo spam
  • Obsahují informace, které nesouvisí s pobytem

Vzhledem k neustálé modernizaci hotelů a vylepšování služeb si vyhrazujeme právo nezobrazovat recenze starší 48 měsíců.

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Velikonoční Provence se slavností býků

Neoficiální popis ubytování

Neoficiální právně nezávazný popis ubytování má pouze informativní charakter. Popis ubytování a rozsah služeb se může u jednotlivých cestovních kanceláří lišit.
Cena zahrnuje
dopravu luxusním autobusem, 2× ubytování v hotelích ve dvoulůžkových pokojích, 2× snídani, služby průvodce, pojištění CK.
Příplatky
jednolůžkový pokoj (3 390 Kč), cestovní pojištění Uniqa.
Poznámka
Předpokládaný odjezd z Brna - 13:00, plánovaný příjezd do Brna 15:00. Uvedené údaje jsou předpokládané. Závazná trasa a časy budou uvedeny v pokynech na zájezd, které zašleme zákazníkovi před odjezdem.
Trasa
ORANGE - AVIGNON - ARLES - CAMARGUE - SAINTES-MARIES-DE-LA-MER - VIENNE - LYON
Svozové trasy
A, B, D, E
1. den
Odjezd z Brna v odpoledních hodinách.
2. den
Nejprve navštívíme starověké město ORANGE (UNESCO), které opatruje jedny z nejvýznamnějších římských památek v zemi. Jde o historické město v úrodné vinařské oblasti Cotes du Rhone. Najdeme tu zachovalé divadlo z éry císaře Augusta, které se využívá dodnes a má skvělou akustiku, a vítězný oblouk přibližně z r. 20 n. l. Město je spjaté s dynastií vévodů oranžských založenou v době Karla Velikého, která získala později vládu v Holandsku a pocházel z ní též anglický král Vilém Oranžský (konec 17. století). Následně budeme poznávat město AVIGNON, kterému se přezdívá Vatikán severu. Navštívíme Papežský palác a projdeme se po slavném Avignonském mostě přes řeku Rhonu. Spatříme řadu opevnění, kostelů a kaplí, které městu dodávají jedinečnou atmosféru. Ve večerních hodinách přijedeme na ubytování.
3. den
Po snídani navštívíme antické město ARLES (UNESCO). Van Goghovo Arles láká na bohatou historii a je vstupní branou do krásné okolní přírody. Shlédneme mnohé antické památky, například Constantinův palác, oválnou arénu z 1. století nebo kostel Notre Dame de la Major ze 12. století. O velikonočních svátcích probíhá v Arles velkolepá slavnost býků Feria des Paques, která otvírá sezónu artézských corrid. Uvidíme průvod a také vypuštění býků do ulic, podobně jako ve španělských městech, nicméně místní varianta corridy je k býkům šetrná. Dnes také zavítáme do mimořádného přírodního parku CAMARGUE, který byl vyhlášen přírodní rezervací a díky své ohromné rozloze je největší říční deltou západní Evropy. Přírodní rezervace Camargue je domovem unikátní flóry a hlavně fauny. Zřejmě nikde v Evropě nejsou k vidění tak početná hejna plameňáků a stejnou vzácností jsou divocí koně a divocí býci, kteří v deltě Rhôny volně žijí. Navštívíme také poutní městečko SAINTES-MARIES-DE-LA-MER, které je opředeno mnoha legendami. Ve večerních hodinách se vrátíme na ubytování.
4. den
Po snídani odjedeme do VIENNE, příjemného města na jihovýchodě Francie, které leží na řece Rhoně. Je to významné turistické centrum s mnoha historickými památkami. Nejvýznamnějšími jsou: bazilika sv. Petra - raně románská stavba, katedrála sv. Mořice - trojlodní gotický chrám a temple d'Auguste et de Livie - antický chrám. Poté strávíme zbytek dne v LYONU (UNESCO) - v městě průkopníků filmu, rodném městě Saint-Exupéryho, kulinářské metropoli či kolébce výroby hedvábí. Lyon je třetí největší město Francie a hlavní město regionu Auvergne-Rhone-Alpe. Po prohlídce města se vydáme na cestu do ČR.
5. den
Příjezd do Brna v odpoledních hodinách.
Cena nezahrnuje
pobytové taxy, vstupy do navštívených objektů - doporučená částka cca 80 €.
PLUSY zájezdu
  • atraktivní program
Anotace
nefalšovaná zábava v kraji věhlasných umělců