STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Bungalovy Marina

Itálie, Jaderské pobřeží (Adriatická a Palmová riviéra), Caorle

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Bungalovy Marina

Neoficiální popis ubytování

upřesnění
jedna z dependancí (vedlejších budov) hotelu Marina Palace ve formě řadových vil
poloha / pláž
Caorle / Levante, centrum - 500 m, pláž - 0 m
vybavenost a služby
recepce, restaurace, vnitřní a venkovní bar, výtah, dětské hřiště, vyhrazené parkoviště* (počet míst omezen), wi-fi připojení k internetu

* služby za příplatek
sport a relaxace
venkovní bazén 130 m² s dětským bazénkem, lehátka, fitness / wellness centrum* o rozloze 200 m² s malým krytým bazénem, saunou, tureckými lázněmi, Kneippovým chodníkem a relaxační místností (pro osoby starší 16 let), půjčovna jízdních kol

* služby za příplatek
Stravování
snídaně: mezinárodní bufet včetně nápojů
#večeře: tříchodové menu s výběrem ze 2 variant, bohatý salátový a zeleninový bufet, dezerty; nápoje za poplatek
#poznámka: snídaně i večeře za příplatek; stravování je podáváno v restauraci v rámci hotelu Marina Palace ****S
popis apartmánů
bilo 4: 35 m² - obývací pokoj s kuchyňským koutem a rozkládacím gaučem pro 2 osoby, terasa a venkovní jacuzzi; 1 ložnice s manželskou postelí, sociální zařízení se sprchovým koutem
#trilo 6: 55 m² - 1. patro: obývací pokoj s kuchyňským koutem a rozkládacím gaučem pro 2 osoby, 1 ložnice se 2 oddělenými lůžky, sociální zařízení se sprchovým boxem, 2.patro: 1 ložnice s manželskou postelí či 2 samostatnými lůžky a sociálním zařízením se sprchovým boxem; vnitřní privátní finská sauna, terasa s venkovní jacuzzi
vybavenost apartmánů
klimatizace, TV sat., wi-fi připojení k internetu, trezor, myčka, jacuzzi, typ trilo 6 i s vnitřní finskou saunu
Upozornění
dětská postýlka: 10 € / den (pouze na vyžádání v CK; pro dítě do nedovršených 3 let)
domácí mazlíčci: do 10 kg / 10 € / den; do 20 kg / 20 € / den
parkovací stání: 10 € / den
plážový servis: 10 € / den
délka pobytu
libovolně dlouhé pobyty od 4 nocí
speciální nabídka k ceníku
Sleva 5 % do 31.03.
Vzdalenost od moře
10
Výhody a nevýhody
nově vybudované luxusní ubytování #nadstandardní vybavení včetně privátní jacuzzi, apartmány typu trilo i s privátní finskou saunou#klimatizace, wi-fi připojení k internetu a myčka samozřejmostí#rozlehlá zahrada s nově vybudovaným bazénem pro děti i dospělé #krásné cyklostezky vhodné pro malé i velké cyklisty i bruslaře přímo "pod okny" (kolo k dispozici zdarma)#aquapark Aquafollie 1 km - možno využít místní dopravy - autobusová zastávka "za rohem"#domácí mazlíčci vítáni
Popis střediska
Caorle - kde se snoubí tisíciletá historie s budoucností turismu

Caorle leží na severním pobřeží Jadranu, 70 kilometrů severovýchodně od Benátek. Z pohledu našince se tedy jedná o jedno z absolutně nejbližších přímořských letovisek k našim hranicím. V mnoha ohledech je Caorle naprosto unikátní. Na celém severovýchodním pobřeží Benátska je to jediné místo, kde se harmonicky snoubí skutečně cenná historická architektura s moderní výstavbou, plně respektující nejnovější urbanisticko-rekreační trendy současnosti. Řečeno jinými slovy, lze zde bydlet v novotou vonících nejmodernějších komplexech u dlouhých písčitých pláží a zároveň jen pár minut od 2000 let starého historického centra, které je díky obdobné poloze na laguně často nazýváno "malými Benátkami".

Nejmarkantnější otisk v podobě typické architektury celého starého města zde zanechala staletí benátské nadvlády (jako město pod vlivem Benátek roku 1380 Caorle vyplenili konkurenční Janované). Nad červenými střechami domů tak ční štíhlé zvonice a dokonce i místní názvosloví kopíruje to benátské, když třeba ulice se nazývají "calle" a náměstíčka "campiello". Nejvýznamnější středověkou památkou je bazilika (dóm) Santo Stefano z roku 1038 (už v té době to byla katedrála a sídlo biskupa, a to až do roku 1807) s 48 m vysokou románskou válcovitou kampanilou ukončenou kuželovitou špičkou. V katedrále se nachází "Pala d'oro"(zlatý oltářní obraz), který byl udajně věnován městu Caorle královnou Kypru Kateřinou Cornaro roku 1489. Dále je to "Poslední večeře" připisovaná Gregoriu Lazzarinimu a též dřevěná pozlacená "Pietà". K chrámu je přidruženo farní muzeum, které krom šesti deskových obrazů ze 14. století, vytvořených tvůrci benátské školy a představujících apoštoly, relikviáře s lebkou Svatého Štěpána, patrona města, skrývá též Relikviář nejdražší krve, obsahující údajně hlínu, po níž kráčel krvácející Kristus.

Na pobřeží stojí svatyně Santuario della Madonna dell'Angelo, přestavěná v 17. století na základech původního kostela, která je odedávna cílem poutníků. Klenba svatyně je ozdobena freskami. V interiéru se nachází i dřevěná socha Panny Marie s dítětem, barokní oltář a reliéf Archanděla Michaela, dílo sochaře Andrey dell'Aquila.

Caorle je též vyhlášeným rybářským centrem se staletou a dodnes živoucí tradicí. K zajímavým turistickým atrakcím se zde proto řadí i každodenní návraty rybářských loděk z moře a vykládání jejich úlovku, který je určen zejména typickým místním restauracím garantujícím tak absolutní čerstvost nejlahodnějších rybích pokrmů. Jedná se i o místo, jež natolik okouzlilo Ernesta Hemingwaye (držitele Nobelovy ceny za literaturu z roku 1954), že zde od roku 1948 často pobýval a napsal v roce 1950 román, inspirovaný pobytem v Caorle, s názvem Přes řeku do stínu stromů (v originále Across the River and into the Trees).

S rozvojem turismu se ve 2. polovině 20. století stalo i Caorle, stejně jako řada dalších měst v okolí (Bibione, Lignano, Eraclea, Jesolo) díky dlouhé písečné pláži vyhlášeným turistickým centrem.

Rozsáhlé pláže pro romantiky i vyznavače aktivního trávení dovolené

Ale pojďme již k tomu pro většinu z Vás podstatnějšímu, tedy k plážím, infrastruktuře a ubytování. Místní neobyčejně krásná pláž je tvořena jemným zlatavým pískem, pozvolna se sklání k mořské hladině a ve večerních hodinách neodolatelně láká k pozorování romantických západů slunce. Zcela uchvacující je ale i rušné "lungomare", pobřežní promenáda zdobená sochami umělců z mnoha zemí, kterou si prostě nemůže nechat ujít žádný z místních rekreantů. Nadmíru pestrá je ale i předkládaná paleta zábavy a sportu, ze které zmiňme alespoň opravdu vydařený vodní park Aquafollie. Přibližně 10 kilometrů dlouhé letovisko se rozděluje do několika, místní autobusovou dopravou vzájemně propojených částí - Ponente, Levante (centrum Caorle), Porto S. Margherita, nově vybudovaná část Altanea a Duna Verde.

Altanea - nejmodernější rekreační komplex severního Jadranu

A právě moderní místní část Lido Altanea ležící od centra Caorle 5 km jihozápadním směrem si zaslouží pár řádek navíc. Altanea se začala stavět před několika lety pod sloganem "rodí se klenot severního Jadranu" a toto označení, byť by se tak mohlo zdát, rozhodně nelze považovat za přehnané. Přímo u moře se "na zelené louce" zrodilo skutečné město budoucnosti, rekreační areál snů o úctyhodné ploše na 100 hektarů, v zeleni zasazený residenční komplex s komfortními pěšími zónami, cyklostezkami, sportovním areálem zaměřeným na míčové sporty a mnoha bazény umně zakomponovaný do pobřežních dun. Zdejší stavby sice neohromují výškou, ale naopak expandují výhradně horizontálně a dokonale se tak propojují s přirozeným pobřežním lesem. Široká nabídka předkládaných aktivit tak již jen podtrhuje zcela unikátní a dozajista i výhradně příznivý dojem, jenž toto místo, otevřené veřejnosti v roce 2004, nutně zanechává v každém svém návštěvníkovi (naposledy například přibyla nabídka wi-fi připojení zdarma ve všech villaggiích). A my Vám ho můžeme jen vřele doporučit.

Ubytovací kapacity námi nabízené však nepřibývají jen v Altanee, ale i v místní části Porto Santa Margherita a jinde v zóně Caorle, abychom i pro tuto letní sezónu vyšli vstříc stále se zvyšujícímu zájmu klientů o tuto oblast.

Lodí do Benátek či za rybařením

Nesporně zajímavá je i nabídka výletů z Caorle, když magnetem číslo jedna, ale zdaleka ne jediným, jsou pochopitelně Benátky. A při cestě do tohoto v celosvětovém měřítku zcela ojedinělého "drahokamu na laguně" ani není třeba sedat do autobusu. Vždyť dopravit se tam lze z Caorle i lodí. Lodí však lze podniknout třeba i výlet zaměřený na rybaření.

Moře a pláže

Místní moře je čisté, u břehu však může být zkaleno zvířeným pískem. Po převážnou většinu roku je i zcela klidné, není však vhodné pro potápění a nežijí v něm nebezpeční živočichové. Pláž je tvořena výhradně velmi jemným pískem, je dlouhá téměř 18 kilometrů a v průměru široká více než 50 metrů. Vyhlášená je zejména díky pozvolnému a bezpečnému vstupu do moře, absolutně ideální je především pro malé děti, zdravotně postižené a neplavce. Toto však neplatí v plném rozsahu pro část Lido Altanea, kde je vstup do vody místy poměrně stupňovitý.

Pláž je jak veřejná, tak i soukromá, z převážné části i každodenně udržovaná. Kromě neplacených volných pláží v okrajových částech jednotlivých středisek a několika úseků mezi plážemi soukromými je veřejný i pás ležící těsně u vody, kde je zpravidla možno používat i vlastní slunečníky. V části Lido Altanea však při přílivu tento pás takřka zcela zmizí, i kvůli neustále se rozšiřující soukromé části je zde tak obtížnější najít blízkou volnou pláž. Doporučujeme proto si v části Lido Altanea pronajmout plážový servis.

Na soukromých plážích si lze zaplatit slunečníky a lehátka, k dispozici jsou zde bary, sociální zařízení, sprchy a u některých i restaurace, sportovní zázemí (hřiště na míčové sporty, lodičky, šlapadla atd.), dětská hřiště, animační programy, plavčíci apod. Stabilita některých pláží a klidná hladina moře je zabezpečena také betonovými moly vybíhajícími několik desítek metrů do moře.

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.