STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Na vlnách Středozemního moře

Itálie, Poznávací zájezd Itálie

Recenze

Recenzi k hotelům mohou přidávat všichni zákazníci, kteří si u nás zakoupili zájezd. Po návratu z dovolené je jim zaslán odkaz na webovou stránku, kde mohou recenzi na hotel přidat.

Hodnocení hotelů probíhá formou 1 – 10, kdy 1 znamená nejmenší spokojenost a 10 naprostou spokojenost. Výsledné skóre je vypočítáno průměrem všech hodnocení. Recenze se zobrazují podle data přidání od nejnovější po nejstarší.

Hodnocení hotelů neověřujeme.

U textových recenzí upravujeme gramatické a pravopisné chyby, jejich sdělení a obsah ponecháváme beze změny.

V rámci zachování bezpečnosti na internetu nezobrazujeme recenze, které:

  • Obsahují osobní a citlivé údaje
  • Obsahují nadávky, sexuální, rasové, diskriminační a další amorální narážky
  • Obsahují nevhodný, propagační a podvodný obsah nebo spam
  • Obsahují informace, které nesouvisí s pobytem

Vzhledem k neustálé modernizaci hotelů a vylepšování služeb si vyhrazujeme právo nezobrazovat recenze starší 48 měsíců.

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Na vlnách Středozemního moře

Neoficiální popis ubytování

Neoficiální právně nezávazný popis ubytování má pouze informativní charakter. Popis ubytování a rozsah služeb se může u jednotlivých cestovních kanceláří lišit.
Program zájezdu
1. DEN: Řím (Itálie)
Přílet z Prahy na letiště v Římě. Ubytování v hotelu. 

2. DEN: Řím (Itálie)
Hned první a druhý den budete mít možnost navštívit bohaté kulturní centrum a hlavní město Itálie – Řím. Město má bohatou historii a opravdu mnoho míst a památek, které můžete navštívit. Mezi nejznámější patří určitě proslulé Koloseum, ve kterém dříve probíhaly například gladiátorské zápasy. Dále můžete vidět pamětihodnosti jako jsou: Pantheon, Forum Romanum, fontána di Trevi, Andělský hrad, Lateránská bazilika, Španělské schody, bazilika Panny Marie Sněžné, náměstí Piazza Navona a mnoho dalších.
Transfer z hotelu do přístavu ve městě Civitavecchia. Nalodění na loď COSTA SMERALDA. Povinná bezpečnostní schůzka.

3. DEN: Janov (Itálie)
Třetí den zakotví loď v Janově, který je nejdůležitějších přístavem Itálie a jedním z největších přístavů ve Středozemním moři. Loď kotví velice blízko historického centra Janova, proto můžete jít pěšky a nemusíte shánět jinou dopravu. V historickém centru můžete navštívit Katedrálu svatého Vavřince (San Lorenzo), náměstí Piazza De Ferrari s krásnými fontánami, městskou bránu Porta Soprana a spoustu dalších kostelů a klášterů, kterých je v Janově opravdu mnoho. Pokud budete mít čas, můžete si udělat procházku na vrch Monte Galletto, kde se tyčí novogotický hrádek Castello d'Albertis a je dominantou Janova. Výlet si však můžete zpestřit i v podobě výletu do janovského akvária, které se nachází hned v přístavu a je největším akváriem v Evropě.

4. DEN: Marseille (Francie)
Město Marseille ve Francii vás čeká čtvrtý den. Je druhým největším městem Francie hned po Paříži a hlavním městem Provence. Historické a kulturní centrum se však nachází poměrně daleko od přístavu, proto doporučujeme využít převozných autobusů. Hlavní centrum Marseille se rozkládá v malé zátoce známé jako „Vieux-Port“ (Starý přístav), který je obklopený restauracemi a stánky se suvenýry. Vstup do starého přístavu tvoří dvě pevnosti, kterými jsou St. Jean a St. Nichola. Avšak největší dominanta Marseille je tyčící se nad městem bazilika Notre-Dame de la Garde, která je vystavěna v románsko-byzantském stylu a je odtud nádherný výhled na celé město. Dále stojí za to vidět římskokatolickou katedrálu La Major nebo si zajít do Muzea avropských a středomořských civilizací. Pokud budete chtít, můžete se také dojít vykoupat na pláž Catalans (Plage des Catalans), která se nachází blízko starému přístavu a je odtud krásný výhled na zátoku Castillo.

5. DEN: Barcelona (Španělsko)
Pátý den budete mít možnost navštívit jedno z nejznámějších kulturních center současnosti – Barcelonu. Proslulá jsou zde hlavně architektonická díla Antonia Gaudího, mezi která patří světoznámý chrám Sagrada Família, domy Casa Batlló a Casa Milà a v neposlední řadě park Güell (do tohoto parku doporučujeme zakoupit online vstupenku předem, protože je možné, že již nebudou na místě k dispozici). Doporučujeme si udělat celodenní procházku po Barceloně, a kromě Gaudího staveb se projít také po náměstí Plaza Cataluňa, promenádě Las Ramblas, po které můžete dojít až k pomníku Kryštofa Kolumba. Další pamětihodností, která stojí za navštívení je katedrála svatého Kříže a svaté Eulálie, která se nachází v gotické čtvrti. Za zmínku jistě stojí i park Ciutadella, ve kterém se konají kulturní a zábavné akce, lidé zde hrají na hudební nástroje a tancují, ale toto místo může také sloužit k odpočinku a úkrytu před ruchem velkoměsta. Blízko od přístavu začíná svou trasu lanovka, která vás může odvést na horu Montjuïc, na které se nachází Katalánské národní umělecké muzeum a pod ním nádherná fontána.

6. DEN: Na moři
Šestý den vás čeká celý den na lodi, během kterého můžete objevovat, co loď COSTA SMERALDA nabízí. Můžete strávit den na lehátku u bazénu nebo se zúčastnit programu s animátory. Dále vás může nalákat k relaxaci Spa centrum nebo pro ty aktivnější je na lodi fitness centrum. Na lodi jsou také rozmístěny salónky s živou hudbou nebo divadlo, kam můžete večer zamířit na pěvecké a taneční představení.

7. DEN: Cagliari (Itálie)
Cagliari se rozkládá na jižním pobřeží Sardinie a je hlavním a zároveň největším městem tohoto ostrova. Severně od přístavu se nacházejí nejstarší městské čtvrti – čtvrť Marina a Casteddu. Významnou stavbou je katedrála Santa Maria Assunta, která je dominantou města. Mezi další místa, která doporučujeme navštívit patří věž Torre dell’Elefante, kostel sv. Michaela nebo Bastione di Saint Remy, odkud je krásný výhled na město a přístav a mnoho dalších památek. V teplých dnech však doporučujeme projít si město rychle a vydat se autobusem na nedalekou pláž. Autobusová zastávka se nachází u parku velice blízko přístavu a autobus vás doveze na nejkrásnější pláž Spiaggia del Poetto s průzračným mořem a jemnou písečnou pláží rozkládající se na 5 km dlouhém pobřeží. Na pláži je možnost půjčení si lehátek za poplatek a jsou zde i stánky s občerstvením. Zpět na loď se dostanete opět autobusem.

8. DEN: Neapol (Itálie)
Osmý den vás čeká jedno z nejkrásnějších měst Itálie – Neapol. Město se rozkládá v Neapolském zálivu a je odsud krásný výhled na sopku Vesuv, která tvoří nádherné panorama. Historické centrum je blízko přístavu, tudíž Neapol zvládnete procestovat i pěšky. Pár metrů od přístavu stojí hrad Castel Nuovo, ve kterém se nachází Městské muzeum. Důležitým místem Neapole je náměstí Piazza del Plebiscito, na kterém se rozkládá bazilika svatého Františka a Královský palác. Turisticky oblíbená je i nákupní galerie Galleria Umberto I. ve tvaru kříže, která je proslulá převážně díky skleněné kupoli a nachází se naproti opeře San Carlo. Na skalnatém pobřeží nedaleko centra leží středověký hrad Castel dell'Ovo, který je volně přístupný a je odsud krásný výhled na neapolské pobřeží. Nemusíte však strávit celý den v Neapoli, ale můžete si udělat výlet do nedalekých měst a na blízká zajímavá místa. Nedaleko se nachází například Pompeje, krásné městečko Sorrento, ostrov Capri nebo již zmíněná sopka Vesuv.

9. DEN: Řím (Itálie)
Vylodění v přístavním městě Civitavecchia. Transfer do Říma. Vlastní transfer na letiště v Římě. Odlet z Říma do Prahy.
Informace
Typy kajut:
- Vnitřní kajuta (kajuta bez oken) – cca 13 m2
- Kajuta s oknem – cca 18 m2
- Kajuta s balkónem – cca 15 m2, balkon cca 3 m2

Cestování s dětmi:

- Děti do 18 let mohou na lodích cestovat pouze za doprovodu dospělé osoby.
- Děti, které jsou v době nástupu na palubu mladší 6 měsíců, nemají vstup povolen.

Plavba během těhotenství:
- Těhotné ženy mohou plavbu podstoupit, ale pouze do 24. týdne těhotenství.
- Těhotné ženy musí mít potvrzení o svém zdravotním stavu a zdraví nenarozeného dítěte.

Informace o lodi COSTA SMERALDA
- 11 restaurací, 20 barů a kaváren
- Bazény, vířivky a tobogány
- 2 divadla – večerní představení, soutěže
- Velké množství duty free obchodů
- Posilovna
- Akce s animátory (soutěže, tanec, posilování)
- Kasino
- Salónky s živou hudbou
- Taneční parket
- Zóna pro děti
- Spa centrum (není zahrnuto v ceně)

Nápojové balíčky (není zahrnuto v ceně):
- My Soft Drinks (cca 161 € za osobu) - zahrnuje nealkoholické nápoje
- My Drinks (cca 245 € za osobu) - zahrnuje My soft Drinks + alkoholické nápoje
- My Drinks Premium (cca 329 € na osobu) - zahrnuje My Drinks + prémiové nápoje + minibar na pokoji
Bez nápojového balíčku má klient v ceně nápoj v rámci plné penze během snídaně, obědu a večeře.
Všichni členi rezervace musí mít zakoupený stejný nápojový balíček.

Automaticky zvolený čas večeře na lodi je cca v 19 hodin. Pokud máte zájem o pozdější čas večeře (cca ve 21 hodin) uveďte prosím tento požadavek do poznámky.

Před plavbou doporučujeme stažení Costa Cruises aplikace.
Cena zahrnuje
Ubytování 7 nocí na lodi COSTA SMERALDA.
Snídaně, obědy i večeře na lodi.
Přímá letecká přeprava Praha – Řím – Praha.
1 noc na hotelu v Římě se snídaní.
Transfer z centra Říma do přístavu Civitavecchia.
Přístavní poplatky.
Pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

V každé kajutě se nachází: vlastní koupelna se sprchovým koutem, dvojlůžková postel, nastavitelná klimatizace s termostatem, televize, fén, trezor, telefon, Wi-Fi připojení za poplatek, toaletní potřeby, povlečení, ručníky, osušky, zásuvky pro napájení.

Cena nezahrnuje:
- Česky mluvící průvodce.
- Pobytová taxa - cca 6 €.
- Hotelové servisní poplatky na lodi - cca 77 € za osobu (dítě poloviční poplatek).
- Nápojový balíček.
- Transfer z letiště do hotelu a poslední den z centra Říma na letiště. 
- Fakultativní výlety pořádané COSTA CUISES (není zde česky mluvící průvodce).
- Wi-Fi připojení na lodi.