STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Residence Caorle

Itálie, Jaderské pobřeží (Adriatická a Palmová riviéra), Caorle

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Residence Caorle

Neoficiální popis ubytování

poloha / pláž
Caorle / Ponente, centrum - 400 m, pláž - 150 m
vybavenost a služby
výtah, 1 vyhrazené kryté či venkovní parkovací stání / apartmán, wi-fi připojení k internetu*

* služby za příplatek
sport a relaxace
bazén s dětským bazénkem, sluneční terasa; na pláži plážový servis (1 slunečník a 2 lehátka / apartmán) v ceně
Stravování
poznámka: stravování za příplatek; v nedaleké italské restauraci; lze dokoupit polopenzi či pouze snídaně nebo večeře; večeře - výběr z menu, obsahuje vždy zeleninový salát, hlavní jídlo a vodu (cca 150 m od residence)
popis apartmánů
trilo 6/7: 65 m² - 1 ložnice s manželskou postelí a zpravidla 1 samostatným lůžkem, 1 ložnice s palandou, obývací pokoj s kuchyňským koutem a rozkládacím gaučem pro 2 osoby, sociální zařízení se sprchovým boxem, balkon či terasa
vybavenost apartmánů
klimatizace / topení, TV, myčka, pračka, trezor, trouba
Upozornění
bazén i plážový servis (1slunečník a 2 lehátka) k dispozici cca od půlky května do půlky září
dětská postýlka: 600 Kč / týden (pouze na vyžádaní v CK; max. 1 nad rámec plného obsazení apartmánu; pro děti do nedovršených 2 let)
délka pobytu
pevně dané týdenní pobyty od / do soboty
Vzdalenost od moře
150
Výhody a nevýhody
nově postavená moderní residence s bazénem #jen pár kroků od pláže, obklopená restauracemi, obchody, tenisovými kurty i minigolfem#po všech směrech velmi kvalitní apartmány včetně klimatizace, myčky a pračky#plážový servis v ceně#bezbariérový přístup#aquapark Aquafoliie 2,5 km dostupný i místním busem (zastávka 20 m)#vyšší, přesto však zcela odpovídající cena (-)
Popis střediska
Caorle - kde se snoubí tisíciletá historie s budoucností turismu

Caorle leží na severním pobřeží Jadranu, 70 kilometrů severovýchodně od Benátek. Z pohledu našince se tedy jedná o jedno z absolutně nejbližších přímořských letovisek k našim hranicím. V mnoha ohledech je Caorle naprosto unikátní. Na celém severovýchodním pobřeží Benátska je to jediné místo, kde se harmonicky snoubí skutečně cenná historická architektura s moderní výstavbou, plně respektující nejnovější urbanisticko-rekreační trendy současnosti. Řečeno jinými slovy, lze zde bydlet v novotou vonících nejmodernějších komplexech u dlouhých písčitých pláží a zároveň jen pár minut od 2000 let starého historického centra, které je díky obdobné poloze na laguně často nazýváno "malými Benátkami".

Nejmarkantnější otisk v podobě typické architektury celého starého města zde zanechala staletí benátské nadvlády (jako město pod vlivem Benátek roku 1380 Caorle vyplenili konkurenční Janované). Nad červenými střechami domů tak ční štíhlé zvonice a dokonce i místní názvosloví kopíruje to benátské, když třeba ulice se nazývají "calle" a náměstíčka "campiello". Nejvýznamnější středověkou památkou je bazilika (dóm) Santo Stefano z roku 1038 (už v té době to byla katedrála a sídlo biskupa, a to až do roku 1807) s 48 m vysokou románskou válcovitou kampanilou ukončenou kuželovitou špičkou. V katedrále se nachází "Pala d'oro"(zlatý oltářní obraz), který byl udajně věnován městu Caorle královnou Kypru Kateřinou Cornaro roku 1489. Dále je to "Poslední večeře" připisovaná Gregoriu Lazzarinimu a též dřevěná pozlacená "Pietà". K chrámu je přidruženo farní muzeum, které krom šesti deskových obrazů ze 14. století, vytvořených tvůrci benátské školy a představujících apoštoly, relikviáře s lebkou Svatého Štěpána, patrona města, skrývá též Relikviář nejdražší krve, obsahující údajně hlínu, po níž kráčel krvácející Kristus.

Na pobřeží stojí svatyně Santuario della Madonna dell'Angelo, přestavěná v 17. století na základech původního kostela, která je odedávna cílem poutníků. Klenba svatyně je ozdobena freskami. V interiéru se nachází i dřevěná socha Panny Marie s dítětem, barokní oltář a reliéf Archanděla Michaela, dílo sochaře Andrey dell'Aquila.

Caorle je též vyhlášeným rybářským centrem se staletou a dodnes živoucí tradicí. K zajímavým turistickým atrakcím se zde proto řadí i každodenní návraty rybářských loděk z moře a vykládání jejich úlovku, který je určen zejména typickým místním restauracím garantujícím tak absolutní čerstvost nejlahodnějších rybích pokrmů. Jedná se i o místo, jež natolik okouzlilo Ernesta Hemingwaye (držitele Nobelovy ceny za literaturu z roku 1954), že zde od roku 1948 často pobýval a napsal v roce 1950 román, inspirovaný pobytem v Caorle, s názvem Přes řeku do stínu stromů (v originále Across the River and into the Trees).

S rozvojem turismu se ve 2. polovině 20. století stalo i Caorle, stejně jako řada dalších měst v okolí (Bibione, Lignano, Eraclea, Jesolo) díky dlouhé písečné pláži vyhlášeným turistickým centrem.

Rozsáhlé pláže pro romantiky i vyznavače aktivního trávení dovolené

Ale pojďme již k tomu pro většinu z Vás podstatnějšímu, tedy k plážím, infrastruktuře a ubytování. Místní neobyčejně krásná pláž je tvořena jemným zlatavým pískem, pozvolna se sklání k mořské hladině a ve večerních hodinách neodolatelně láká k pozorování romantických západů slunce. Zcela uchvacující je ale i rušné "lungomare", pobřežní promenáda zdobená sochami umělců z mnoha zemí, kterou si prostě nemůže nechat ujít žádný z místních rekreantů. Nadmíru pestrá je ale i předkládaná paleta zábavy a sportu, ze které zmiňme alespoň opravdu vydařený vodní park Aquafollie. Přibližně 10 kilometrů dlouhé letovisko se rozděluje do několika, místní autobusovou dopravou vzájemně propojených částí - Ponente, Levante (centrum Caorle), Porto S. Margherita, nově vybudovaná část Altanea a Duna Verde.

Altanea - nejmodernější rekreační komplex severního Jadranu

A právě moderní místní část Lido Altanea ležící od centra Caorle 5 km jihozápadním směrem si zaslouží pár řádek navíc. Altanea se začala stavět před několika lety pod sloganem "rodí se klenot severního Jadranu" a toto označení, byť by se tak mohlo zdát, rozhodně nelze považovat za přehnané. Přímo u moře se "na zelené louce" zrodilo skutečné město budoucnosti, rekreační areál snů o úctyhodné ploše na 100 hektarů, v zeleni zasazený residenční komplex s komfortními pěšími zónami, cyklostezkami, sportovním areálem zaměřeným na míčové sporty a mnoha bazény umně zakomponovaný do pobřežních dun. Zdejší stavby sice neohromují výškou, ale naopak expandují výhradně horizontálně a dokonale se tak propojují s přirozeným pobřežním lesem. Široká nabídka předkládaných aktivit tak již jen podtrhuje zcela unikátní a dozajista i výhradně příznivý dojem, jenž toto místo, otevřené veřejnosti v roce 2004, nutně zanechává v každém svém návštěvníkovi (naposledy například přibyla nabídka wi-fi připojení zdarma ve všech villaggiích). A my Vám ho můžeme jen vřele doporučit.

Ubytovací kapacity námi nabízené však nepřibývají jen v Altanee, ale i v místní části Porto Santa Margherita a jinde v zóně Caorle, abychom i pro tuto letní sezónu vyšli vstříc stále se zvyšujícímu zájmu klientů o tuto oblast.

Lodí do Benátek či za rybařením

Nesporně zajímavá je i nabídka výletů z Caorle, když magnetem číslo jedna, ale zdaleka ne jediným, jsou pochopitelně Benátky. A při cestě do tohoto v celosvětovém měřítku zcela ojedinělého "drahokamu na laguně" ani není třeba sedat do autobusu. Vždyť dopravit se tam lze z Caorle i lodí. Lodí však lze podniknout třeba i výlet zaměřený na rybaření.

Moře a pláže

Místní moře je čisté, u břehu však může být zkaleno zvířeným pískem. Po převážnou většinu roku je i zcela klidné, není však vhodné pro potápění a nežijí v něm nebezpeční živočichové. Pláž je tvořena výhradně velmi jemným pískem, je dlouhá téměř 18 kilometrů a v průměru široká více než 50 metrů. Vyhlášená je zejména díky pozvolnému a bezpečnému vstupu do moře, absolutně ideální je především pro malé děti, zdravotně postižené a neplavce. Toto však neplatí v plném rozsahu pro část Lido Altanea, kde je vstup do vody místy poměrně stupňovitý.

Pláž je jak veřejná, tak i soukromá, z převážné části i každodenně udržovaná. Kromě neplacených volných pláží v okrajových částech jednotlivých středisek a několika úseků mezi plážemi soukromými je veřejný i pás ležící těsně u vody, kde je zpravidla možno používat i vlastní slunečníky. V části Lido Altanea však při přílivu tento pás takřka zcela zmizí, i kvůli neustále se rozšiřující soukromé části je zde tak obtížnější najít blízkou volnou pláž. Doporučujeme proto si v části Lido Altanea pronajmout plážový servis.

Na soukromých plážích si lze zaplatit slunečníky a lehátka, k dispozici jsou zde bary, sociální zařízení, sprchy a u některých i restaurace, sportovní zázemí (hřiště na míčové sporty, lodičky, šlapadla atd.), dětská hřiště, animační programy, plavčíci apod. Stabilita některých pláží a klidná hladina moře je zabezpečena také betonovými moly vybíhajícími několik desítek metrů do moře.

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.