STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Itálie 2024

Dovolená v Itálii je ta pravá volba pro odpočinek i aktivní vyžití u moře. Itálie je domovem olivového oleje, těstovin, výborného vína, římských ruin a renesančních paláců. Zájezd do Itálie opravdu stojí za to. Která jiná země nabízí zároveň zasněžené vrcholky hor, krásné rozlehlé pláže a tak bohatou historii?

Ať už pro milovníky zimních sportů, lenošení na pláži, toulek napříč historií či výborné domácí kuchyně a vína, je Itálie tím pravým místem. Pokud vás očarovaly antické památky, jeďte na poznávací zájezd do Itálie a objevte dávnou slávu. A co takhle zkusit Itálii all inclusive a ubytovat se přímo v historickém centru města?

Pokud vyrazíte na dovolenou do Itálie autem, jste asi za 10 hodin u moře. Autobusem trvá cesta asi 12 hodin, letecky do Itálie dorazíte za necelé dvě hodiny. Ať už cestujete za opalováním a koupáním, nebo vás to naopak táhne na zasněžené svahy, ubytování v hotelech, apartmánech, kempech i mobilních domcích, zájezdy do Itálie můžeme vřele srdcem doporučit.

Vybírejte z nejširší nabídky zájezdů českých a německých CK na trhu. A nejvýhodněji v nabídkách first minute a last minute.

  Pro koho je vhodná dovolená v Itálii?

  Pro ty, kteří prostě chtějí k moři

  Italské pláže jsou stovky let vyhledávanou lokalitou k odpočinku u moře. Pokud se tedy nemůžete rozhodnout, kam jet na dovolenou, vsaďte na jistotu.

  Pro milovníky zimy a vášnivé lyžaře

  Upravené sjezdovky po celou sezónu, výhodné skipasy, kvalitní hotely a spousta slunečných dní. To je ta nejlepší zimní lyžařská dovolená v italských Alpách.

  Pro milovníky dobrého jídla a vína

  Pizzu dnes najdete na každém rohu, ale tu pravou italskou pizzu si vychutnáte kde jinde, než právě v Itálii. K tomu pověstná lokální kuchyně a vyhlášené italské víno. Buon appetito!

  Nejlepší lokality Itálie

  Itálie se dělí na 20 regionů, z nich každý má co nabídnout, záleží pouze na vašich preferencích. Oblasti jako Lombardie nebo Trentino jsou cílem milovníků hor, protože právě tady můžou obdivovat krásy Alp, a to v zimě i v létě.

  Procestovat všechna významná italská místa by vám zabralo dlouho, pokud ale uvažujete o poznávacím zájezdu na Apeninský poloostrov, doporučujeme navštívit antický Řím, romantické Benátky a Veronu, renesanční Florencii, Pisu a historickou Neapol.

  Při putování Itálií určitě nevynechejte ani Vatikán a skutečně impozantní San Marino, samostatné státy uvnitř Itálie. Lago di Garda je ideální pro ty, kteří chtějí skloubit aktivní dovolenou na horách i relax u vody. V okolí najdete velké množství cyklostezek, které jsou vhodné i pro jízdu na in-linech, a turistické trasy všech náročností. Máte-li rádi krásnou přírodu a chcete prožít dovolenou aktivně, pak vyrazte do italských Alp. Horské masivy jsou cílem turistů nejen v zimě.

  Toskánsko proslulo historií, nádhernou přírodou a uměním, leží zde totiž Florencie. A na Jaderském pobřeží Itálie zažijete perfektní dovolenou při koupání v dokonale čistém moři.

  Itálie ale neznamená pouze hory nebo moře, aktivní dovolenou strávíte u italských jezer. Nejznámější Lago di Garda je ideální pro ty, kteří chtějí skloubit aktivní dovolenou na horách i relax u vody. V okolí najdete velké množství cyklostezek, které jsou vhodné i pro jízdu na in-linech, a turistické trasy všech náročností.

  Tak jako neexistuje špatné místo, kam v Itálii vyrazit, neexistuje ani špatná doba. V létě si spousta turistů přijíždí užívat moře a slunce na italské pobřeží. Podzim a jaro zase přejí především poznávacím zájezdům do Itálie, kdy počasí nahrává toulkám po městech a objevování památek. V zimě je pak Itálie zemí zaslíbenou všem lyžařům.

  Nejlépe hodnocené zájezdy do Itálie

  Stahuji data

  Do Itálie autem

  Stahuji data

  Do Itálie letecky

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Itálie?

  V Itálii neexistuje špatné místo, kam vyrazit. V létě si spousta turistů přijíždí užívat moře a slunce na italské pobřeží. Podzim a jaro zase přeje především poznávacím zájezdům do Itálie, kdy počasí nahrává toulkám po městech a objevování památek. V zimě je pak Itálie zemí zaslíbenou všem lyžařům.

  Procestovat všechna významná italská místa by vám zabralo dlouho, pokud ale uvažujete o poznávacím zájezdu na Apeninský poloostrov, doporučujeme antický Řím, romantické Benátky a Veronu, renesanční Florenci, Pisu a historickou Neapol. Při putování Itálií určitě nevynechejte ani Vatikán a skutečně impozantní San Marino, samostatný stát uvnitř Itálie.

  A Itálie v zimě? To je pořádná lyžovačka! Upravené sjezdovky po celou sezónu, výhodné skipasy, kvalitní hotely a spousta slunečných dní. To je zimní lyžařská dovolená v italských Alpách. Lanovky patří k těm nejmodernějším a najdete tu i širokou nabídku ubytování, a to jak v blízkosti sjezdovek, tak i v soukromí. Alpy jsou také velmi oblíbené pro jejich finanční dostupnost, především rodiny s dětmi ocení zvýhodněné ceny za skipasy pro děti. Zimní dovolená v italských Alpách, tak mnohdy vyjde levněji než na českých horách, a navíc je zde záruka dobrých lyžařských podmínek a kvalitně upravených sjezdovek všech náročností, které patří často mezi světovou špičku.

  Základní informace

  Stát: Itálie
  Hlavní město: Řím
  Jazyk: italština
  Orientační délka letu z ČR: 1,5 hodiny
  Používané jazyky: angličtina, němčina, franouzština
  Mezinárodní předvolba: + 39
  Měna: EUR
  Napětí el. proudu: 230 V, dvoukolíkové zásuvky typu C, tzv. eurozástrčky
  Časové pásmo: UTC+1 (Stejné časová zóna)
  Dovolená Itálie | STUDENT AGENCY

  Počasí a podnebí v Itálii

  Obecně je v Itálii v létě převážně suché a horké počasí, v jednotlivých částech země se ale může i značně lišit. Na severu, v blízkosti Alp a pádské nížiny je klima horské a průměrné letní teploty se pohybují kolem 24 °C. Italské Alpy a italská alpská jezera jsou oblíbeným cílem pro mnoho turistů, kteří hledají spojení aktivní dovolené s odpočinkem u vody.

  Střední část Itálie má charakter mírného středomořského podnebí, na jihu se pak setkáváme se subtropickým středomořským podnebím a průměrné teploty v létě zde rostou až na 38 °C. Extrémních teplot se můžeme dočkat na Sicílii, kde ani teploty kolem 40 °C nejsou výjimkou.

  Hlavní letní sezóna Itálie je od května do října, ale není jediným obdobím vhodným pro dovolenou v Itálii. Pro zimní lyžařskou dovolenou je vhodný sever Itálie, kde jsou zimy velmi mrazivé s vydatnými sněhovými srážkami. Zimní lyžařská sezóna zde začíná již v listopadu a končí až koncem dubna. Ve střední Itálii bývá zima mírná a teploty se pohybují kolem 4 °C a na jihu, zejména na Sicílii se setkáváme s typicky středomořskou zimou a teplotami kolem 10 – 12 °C.

  leden

  11 °C

  únor

  8 °C

  březen

  12 °C

  duben

  17 °C

  květen

  21 °C

  červen

  25 °C

  červenec

  27 °C

  srpen

  27 °C

  září

  24 °C

  říjen

  19 °C

  listopad

  12 °C

  prosinec

  8 °C

  Informace o destinaci Itálie

  Itálie, celým názvem Italská republika, se rozkládá v jižní Evropě na Apeninském poloostrově, patří k ní také dva velké ostrovy ve Středozemním moři, Sardinie a Sicílie. Na severu hraničí Itálie s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Přímo uvnitř Itálie pak leží dva samostatné městské státy – Vatikán a San Marino. Itálii omývá Jaderské, Jónské, Tyrhénské a Ligurské moře.

  Hlavním městem sjednocené Itálie je Řím, mluví se zde italsky, ale používané jazyky jsou také sardština, rétorománština, němčina nebo francouzština. Itálie je turisty vyhledávaná nejenom kvůli moři a plážím, ale také pro vysoké hory. Zasahují sem Západní a Východní Alpy s nejvyšší horou Mont Blanc, která se tyčí do výšky 4807 m n.m. Druhým významným pohořím jsou Apeniny, které dosahující téměř 3000 m n. m.

  Italská kuchyně

  Italskou kuchyni si zamiluje každý, kdo ji ochutná. Skvělé pokrmy z ryb a masa, rozmanité úpravy různých druhů zeleniny, vonící nádivky a v neposlední řadě samozřejmě také všelijaké druhy těstovin, to je ta pravá Itálie. Tradiční italský oběd se většinou skládá z předkrmu, poté následuje první chod, většinou polévka či těstoviny, druhý chod je nejvydatnější, zpravidla obsahuje maso nebo mořské plody. Na závěr samozřejmě nechybí sladký dezert, kterým může být vyhlášená italská zmrzlina nebo lahodné tiramisu.

  Nejznámější italským jídlem je bezpochyby pizza, což byl původně pokrm chudých, dnes je ale jídlem pro každého. Není na světě mnoho zemí, které mohou říct, že se jejich národní pokrm stal mezinárodním fenoménem.

  Pizza se dělí na dvě kategorie: pravá italská pizza a pizza zbytku světa. Může to znít hloupě, ale pokud ochutnáte pravou italskou pizzu, víte, o čem je řeč. Pizza je výsledkem vývoje po celá staletí a nese v sobě odraz italské kultury. Z nápojů je samozřejmě oblíbená káva a také kvalitní vína, například Chianti, Sangiovese nebo Barbera.

  Ceny v Itálii

  V Itálii jsou ceny o dost vyšší než v České republice, ať už jde o potraviny, služby nebo zábavu. Nejvíce to pocítíte v restauracích, kde za srovnatelné jídlo zaplatíte běžně třikrát více než u nás. Není divu, Italové si v kuchyni potrpí na dokonalost. V supermarketech najdete potraviny průměrně o polovinu dražší. Pokud už chcete nákupy spojit se zážitkem, poohlédněte se po malých lokálních bistrech, abyste ochutnali skutečné domácí speciality a získali tak ze svých peněz co nejvíce zážitků.

  Vízum do Itálie

  Občané České republiky nepotřebují pro vstup do Itálie víza. Od 1. 5.2004 platí možnost volného pohybu osob při cestě do Itálie. K vycestování do země postačí občanům ČR občanský průkaz vydaný po roce 2000.

  Více informací o vstupních formalitách do Itálie

  Zdravotní informace / očkování

  Pro cesty do Itálie není vyžadováno žádné speciální očkování. Další informace o zdravotní péči v Itálii naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí.

  Důležitá telefonní čísla:

  Předvolba: +39

  • Karabiníci: 112
  • Policie: 113
  • Hasiči: 115
  • Pomoc motoristům – autoklub: 116
  • První pomoc: 118

  Státní svátky v Itálii:

   1. leden – Nový rok
   1. leden – Tři králové
  • Velikonoce (pohyblivý svátek)
   1. duben – Den osvobození
   1. květen – Svátek práce
   1. červen – Založení Italské republiky
   1. srpen – Nanebevstoupení
   1. listopad – Svátek Všech svatých
   1. prosinec – Neposkvrněné početí Panny Marie
   1. a 26. prosinec – vánoční svátky