STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Residence Resort Borgo Magliano

Itálie, Toskánské pobřeží, Elba

Recenze

Recenzi k hotelům mohou přidávat všichni zákazníci, kteří si u nás zakoupili zájezd. Po návratu z dovolené je jim zaslán odkaz na webovou stránku, kde mohou recenzi na hotel přidat.

Hodnocení hotelů probíhá formou 1 – 10, kdy 1 znamená nejmenší spokojenost a 10 naprostou spokojenost. Výsledné skóre je vypočítáno průměrem všech hodnocení. Recenze se zobrazují podle data přidání od nejnovější po nejstarší.

Hodnocení hotelů neověřujeme.

U textových recenzí upravujeme gramatické a pravopisné chyby, jejich sdělení a obsah ponecháváme beze změny.

V rámci zachování bezpečnosti na internetu nezobrazujeme recenze, které:

 • Obsahují osobní a citlivé údaje
 • Obsahují nadávky, sexuální, rasové, diskriminační a další amorální narážky
 • Obsahují nevhodný, propagační a podvodný obsah nebo spam
 • Obsahují informace, které nesouvisí s pobytem

Vzhledem k neustálé modernizaci hotelů a vylepšování služeb si vyhrazujeme právo nezobrazovat recenze starší 48 měsíců.

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Residence Resort Borgo Magliano

Neoficiální popis ubytování

Neoficiální právně nezávazný popis ubytování má pouze informativní charakter. Popis ubytování a rozsah služeb se může u jednotlivých cestovních kanceláří lišit.
upřesnění
komplex složený z hotelových pokojů a apartmánů rozmístěných v řadových jednopatrových vilkách
Poloha
Magliano in Toscana / centrum - 2,5 km
vybavenost a služby
recepce / lobby, restaurace, bar, konferenční sál, miniklub a animační programy (cca 15.06. - 06.09.), vyhrazené parkoviště, wi-fi připojení k internetu
sport a relaxace
venkovní bazén se slunečníky a lehátky, dětský bazén, vířivka (vše v provozu zhruba od poloviny května do konce září), tenisový kurt
popis apartmánů
mono 2: 34² - obývací pokoj s kuchyňským koutem a manželskou postelí, sociální zařízení se sprchou, balkon nebo veranda
, bilo 4: 45 m² - 1 ložnice s manželskou postelí, obývací pokoj s kuchyňským koutem a rozkládacím gaučem pro 2 osoby, sociální zařízení se sprchou, balkon nebo veranda
, trilo 6: 65 m² - 1 ložnice s manželskou postelí, 1 ložnice se 2 samostatnými lůžky, obývací pokoj s kuchyňským koutem a rozkládacím gaučem pro 2 osoby, 2x sociální zařízení se sprchou, balkon nebo veranda
vybavenost apartmánů
klimatizace, TV, trezor, fén, mikrovlnka
Upozornění
dětská postýlka: (pouze na vyžádání 10 € / den; max. 1 nad rámec plného obsazení apartmánu; pro dítě do nedovršených 2 let; platba na místě)
dítě do nedovršených 2 let nad rámec plného obsazení apartmánu pouze na vyžádání, povinný poplatek za postýlku
délka pobytu
libovolně dlouhé pobyty od 2 nocí v období od 24.04. do 08.06. a od 07.09. do 05.10.
libovolně dlouhé pobyty od 3 nocí v období od 08.06. do 03.08. a od 24.08. do 07.09.
libovolně dlouhé pobyty od 7 nocí v období od 03.08. do 24.08.
Výhody a nevýhody
prázdninový komplex zasazený do typické toskánské krajiny s panoramatickým výhledem na historické městečko Magliano , na pláži autem za 15 minut, lázně Saturnia necelou hodinku jízdy, vhodné místo pro klidnou relaxační dovolenou, výhodné slevy za včasný nákup, speciální slevy na pobyty od něděle do pátku, mezi jednotlivými budovami schody, nevhodné pro osoby se sníženou pohyblivostí (-)
Popis střediska
BENEFITY
 • Toskánsko jako harmonický kraj vína, moře a uměleckých skvostů
 • mnohotvárné pláže Tyrhénského moře na celém pobřeží Toskánska
 • neopakovatelná krajina toskánského vnitrozemí, kde se zastavil čas
 • středověké venkovské statky s nedozírnými zvlněnými vinicemi
 • historická města s množstvím památek světového významu
 • Florencie, kolébka italské renesance lákající statisíce turistů
 • světoznámá šikmá věž na Campo dei Miracoli (náměstí Zázraků) v Pise
 • legendární Siena s náměstím Piazza del Campo ve tvaru lastury
 • unikátní středověká městečka, jako Boccacciovo Certaldo či San Gimignano
 • nesčetné rodinné farmy s chutnými víny, sýry a dalšími lokálními produkty ve vnitrozemí, na pobřeží naopak vynikající ryby a další dary moře
Toscana - harmonický kraj vína, moře a uměleckých skvostů

Italský region Toscana (Toskánsko) je kraj proslulý uměleckými skvosty, unikátní historií, lahodným vínem, vysokou gastronomií a nesmírně působivými krajinnými scenériemi. Města plná renesančních pokladů byla často založena již v dobách etruských či římských, překrásné paláce svědčí o nesmírném bohatství tohoto kraje, středověké radnice pak ukazují na zdejší pradávnou tradici demokracie a samosprávy. Renesance jako kulturní a historický směr vznikla na konci 14. století právě v Toskánsku, jmenovitě ve Florencii, v duchu návratu k antickým uměleckým a humanistickým tradicím, čímž předznamenala konec období středověku a nástup novověku.

Florencie - v kolébce italské renesance

Nikdo z těch, kteří zavítají do tohoto kraje, by neměl vynechat místo zrodu renesance jako historického fenoménu a milníku, a navštívit proto metropoli Toskánska Florencii (Firenze), dodnes lákající statisíce turistů svou galerií Uffizi s největší kolekcí italského renesančního umění, půvabným mostem Ponte Vecchio přes řeku Arno s krámky zlatníků, dómem s baptisteriem, gotickým kostelem Santa Croce, sochami Michelangela či Celliniho a dalšími památkami světového významu.

Na toskánském venkově - návrat proti proudu staletí

Ochutnejte však i malebný toskánský venkov se středověkými statky s nedozírnými vinicemi (nejznámější jsou červená vína Chianti a Brunello di Montalcino, z bílých pak Vernaccia di San Gimignano) a snažte se procítit atmosféru unikátních malých středověkých městeček, jako je třeba Boccacciovo Certaldo či San Gimignano, ježící se do daleka hranatými věžemi tamních středověkých paláců. Málokde v Evropě je agroturistika tak atraktivní jako právě v Toskánsku - ocitnete-li se na některém z mnoha zdejších statků, odkud není na obzoru možno spatřit žádný výdobytek naší civilizace, snadno propadnete iluzi cestování zpět časem.

Toskánsko je zároveň krajem nesmírně geograficky členitým, vždyť pod vrcholky Apenin nedaleko od Florencie se až do dubna lyžuje, zatímco na pouhou hodinu jízdy vzdáleném pobřeží Tyrhénského moře se dá již ve stejnou dobu oddávat slunění v teplých slunečních paprscích pod palmami.

Nezklame Vás žádné z toskánských měst

Pokud Vás návštěva Toskánska naladí k jeho hlubšímu prozkoumávání, pak vězte, že celý kraj je jedinečnou pokladnicí architektonických a uměleckých skvostů, ať už navštívíte město Lucca s historickým centrem ohraničeným starověkými hradbami, Pisu, jež dokázala ve středověku využít cest do zámoří k obohacení jak městské pokladnice, tak i architektury, čehož dokladem jsou stavby v centru města, z nichž nejznámější je určitě Šikmá věž na Campo dei Miracoli (náměstí Zázraků), Arezzo, patřící k nejbohatším toskánským městům, Sienu s náměstím Piazza del Campo ve tvaru lastury, řadící se k nejkrásnějším renesančním náměstím v Evropě, Pistoiu, Volterru, Montecatini či nespočet dalších. U toskánských měst platí, že každé znamená zároveň světový pojem. Toskánsko je oživlá historie a zároveň reklama na krásu a harmonii, jež je zde však všudypřítomnou realitou každého všedního dne.

Dějiny plné zvratů a dramat

Ve starověku bylo území dnešního Toskánska osídleno umělecky založenými Etrusky (latinsky Tusci), kteří vytvořili vyspělou civilizaci, a nazývalo se Etrurií. Etrurie však nebyl sjednocený stát, ale pouze konfederace měst. Vrcholu moci dosáhla v 6. století př. n. l., kdy ovládala velkou část severní a střední Itálie (včetně Říma) a také Kampánii s centrem Neapolis. Soupeřili s Řeky a Kartaginci, nakonec byli ovládnuti Římem, který sami založili, po vpádech Keltů v 5. - 6. století př. n. l. Následně se toto území dostalo pod vládu říší Ostrogótské, Byzantské a Langobardské. Za jejich vlády se Toskánsko rozpadlo na několik vévodství a domén. Po pádu Langobardského království roku 774 zde Karel Veliký vytvořil markrabství Toskána s centrem v Lucce, která byla součástí Italského království.

V letech 1027-1031 přičlenil Toskánsko ke svým územím nejmocnější muž tehdejší Itálie, markrabě Bonifác II. Italský, hrabě z Modeny, Reggia, Mantovy a Ferrary, z rodu hrabat z Canossy. Po smrti markraběnky Matildy roku 1115 si nárokoval území Církevní stát, což vedlo k soupeření příznivců císaře a papeže. Avšak během 12. století dosáhly nezávislosti velké městské obce (Florencie, Lucca, Arezzo, Pisa, Siena, Pistoia aj.) a celé území si rozdělily.

Postupně získala největší moc Florencie, ve které vládnul rod Medici, který během 14. a 15. století opanoval většinu území Toskánska. Městská republika se za vlády rodu Medicejských přeměnila na toskánské vévodství (1531), které se později stalo velkovévodstvím (1569). V dobách republiky a především za Medicejských došlo k velkému kulturnímu rozkvětu města. V 15. století se Florencie stala kolébkou renesance a významným kulturním centrem severní části Itálie. Medicejští vládli v toskánském velkovévodství až do vymření rodu po meči roku 1737.

Roku 1865 se Florencie stala hlavním městem Itálie (a toskánský dialekt se stal spisovnou formou italštiny, jazyka nově vzniklého Italského království), ovšem roku 1871 byla metropole přesunuta do Říma.

Na konci II. světové války roku 1944 zničila ustupující německá vojska všechny florentské mosty s výjimkou Ponte Vecchio. V roce 1966 Florencii postihly ničivé záplavy. Od roku 1982 je historické centrum Florencie zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Moře a pláže

Pláže na pobřeží Tyrhénského moře v regionu Toskánsko jsou velmi mnohotvárné.

V oblastech Calambrone, Donoratico, Marina di Castagnetto či Albinia jsou pláže tvořené jemným světlým pískem. Voda bývá občas díky jemným částečkám písku zdánlivě zakalená, biologicky i chemicky je však čistá. Vstup do moře je pozvolný, vhodný pro děti i neplavce, absentují zde jakákoli rizika, v moři se nevyskytují nebezpeční živočichové. Disponují jak plážemi placenými, jež poskytují celou řadu služeb, tak i plážemi volnými, bezplatnými, bez jakéhokoliv servisu.

Milovníci skalnatých útesů budou spokojenější na členitém poloostrově Monte Argentario.


trip-detail:TripDetail.ShareTripByEmailForm.title

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.

Cookie předvolby

Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

Vlastní preference

Funkční soubory cookie

Tyto soubory cookie umožňují základní funkce webu, jako je například přihlášení a dokončení objednávky. Tyto soubory cookie neshromažďují osobní údaje pro marketingové účely a nelze je zakázat.

Soubory cookie pro zvýšení výkonu

Pomáhají sledovat počet návštěvníků a také z jakého zdroje provoz pochází, což nám umožňuje zlepšovat výkon stránky. Můžeme s nimi určovat, které stránky jsou nejoblíbenější a které nejsou oblíbené, a také sledovat, jakým způsobem se návštěvníci na webu pohybují. Všechny informace, které soubory cookie shromažďují, jsou souhrnné a anonymní. Pokud soubory cookie nepovolíte, nebudeme vědět, kdy jste navštívili naši stránku.

Cílené soubory cookie

Tyto soubory cookie mohou být využívány k uchovávání záznamů o určitém uživatelském chování nebo vašich preferencích, aby nabízený obsah lépe odpovídal vašim zájmům a aby se vám na ostatních webech zobrazovaly relevantní reklamy. Tyto soubory cookie mohou být nastaveny prostřednictvím našeho webu námi nebo našimi reklamními partnery. Neukládají přímo osobní údaje, ale využívají jedinečnou identifikaci vašeho prohlížeče a zařízení použitého pro přístup k internetu. Jestliže tyto soubory cookie zakážete, nabízené reklamy nebudou přizpůsobeny vašim zájmům.

Požadované soubory cookie

Tyto soubory cookie zajišťují pokročilejší funkce stránek. Tyto soubory cookie neshromažďují údaje, pomocí nichž by bylo možné určit identitu jednotlivých uživatelů.

Poskytnutí uživatelských dat za účelem reklam

Tato data napomáhají společnostem třetích stran, aby cílila relevantní reklamu a nezobrazovala obsah, který vás nezajímá.

Poskytnutí dat pro personalizovanou reklamu

Tímto souhlasíte, že se vám čas od času zobrazí reklamy na naše služby poté, co jste byli na našem webu.