STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Rezidence Riviera K1

Itálie, Jaderské pobřeží (Adriatická a Palmová riviéra), Caorle

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Rezidence Riviera K1

Neoficiální popis ubytování

Rezidence RIVIERA K1

V oblasti Veneto (Benátsko) se mezi Terstem a Benátkami, na pobřeží Jaderského moře, byla většina měst vybudována až v období 20. století. Vzácnou vyjjímou je však Caorle. Přímořské městečko Caorle je bezesporu jedním z nejvyhledávanějších a nejstarších letních turistických letovisek na Benátské riviéře. Letovisko Caorle se rozprostírá mezi řekami Livenza a Lemene a bývá často také označováno jako "malé Benátky". Existence města sahá až do daleké historie, přesněji do antických dob, což dokládají i zdejší historické památky. Městečko rozhodně není letoviskem, jako například Bibione, které ožívá pouze během hlavní turistické sezóny, právě naopak. V Caorle je živo i mimo letní sezónu, nicméně od května do zaří zde život doslova pulzuje. Úrovní a kvalitou turistické infrastruktury a čistotou pláží se může směle rovnat již zmíněnému letovisku Bibione. Historické městečko Caorle, s 11 600 obytvateli, je rozděleno do několika čtvrtí, nicméně srdcem celého letoviska je právě historické centrum s mnoha malebnými uličkami, pestrými benátskými domy a hlavním uměleckým skvostem, bazilikou San Stefano z roku 1038 s typickou románskou věží 48 m vysokou, ležícím na náměstí Piazza Vescovado. V části Caorle, která se nazýva Levante, mezi historickým centrem a řekou Nicesolo, se nachází Rezidence Riviera K1. Rezidence nabízí moderní ubytování až pro 4 osoby, na dosah pláže Levante s privátním bazénem pro děti i dospělé. Prostorný apartmán je vybaven vším pro Váš komfort a příjemně strávenou dovolenou. Ve spojení se zlatavým pískem, příznivou cenou a vzdáleností od hranic naší republiky je Caorle ideálním místem pro letní rekreaci. Centrum letoviska je vzdáleno 1 km, kde najdete množství restaurací, kaváren, barů a rozmanitých obchůdků. Pomyslnou hlavní ulicí je v Caorle Rio Terrà delle Botteghe.

Dvoupokojový apartmán s terasou (+2):

prostorný moderní dvoupokojový apartmán s oddělnou ložnicí a obývací částí s kuchyňským koutem a terasou s možností přistýlky pro 2 osoby. V oddělené ložnici se nachází manželská postel, šatní skříň a psací stůl. V obývací části s kuchyní je možnost přistýlky pro další dvě osoby (formou rozkládacího gauče). Vlastní sociální zařízení - WC, sprchový kout, bidet, pračka. Kuchyně standardně vybavena - základní nádobí na vaření a stolování pro příslušný počet osob, mikrovlnná trouba, lednice lednice, jídelní kout. TV/SAT, klimatizace v ceně, velká terasa s posezením (formou zahradního nábytku). Parkování na vyhlazeném zastřešeném místě (1 parkovací místo/apartmán). Součástí rezidence je také bazén a zahrada.

Ručníky, ložní prádlo a kuchyňské utěrky nejsou součástí vybavení apartmánu. Ložní prádlo a ručníky je možno vyžádat při rezervaci za poplatek:

- povlečení jednolůžko 10EUR

- povlečení dvoujlůžko 15EUR

- sada ručníků (1 osuška/1 ručník) 10EUR

Pronájem wi-fi routeru 25EUR/týden (nutno vyžádat při rezervaci - omezená dostupnost)

Stravování:

bez stravy - vaření z vlastních zásob nebo můžete navštívit některou z nedalekých restaurací. Obchod je vzdálen 80 m.

Pláž:

pláže v Caorle se můžou pyšnit prosluněným zlatým pískem a pozvolným vstupem do moře, které činí město jedním z nejvyhledávanějších letních útočišť. 18 km dlouhé pláže s šířkou od 80 - 300 m, které se táhnou od východu k západu jsou oceňovány tzv. Modrou vlajkou za svou čistotu a jelikož je Caorle letním pobytovým místem zejména pro rodiny s dětmi, získaly zdější pláže ocenění i tzv. Zelenou vlajkou, jako pláže vhodné pro děti. Přibližně 4 km pláží se nachází u historického centra a dělí se na pláž Levante na východě a Ponente na západě, které od sebe odděluje kostelík Panny Marie andělské. Pláž Levante se nachází pouhých 100 m od rezidence a je skoro 3 km dlouhá, vhodná zejména pro rodiny s dětmi, seniory a neplavce, a to díky pozvolnému vstupu do moře a mělkému písečnému dnu. Před letním sluncem se můžete ukrýt do stínu palem a zeleně, které se nacházejí na pláži též. Levante má veškeré potřební zázemí jako jsou WC a sprchy, o zábavu zde také není nouze. Návštěvníkům pláže je k dispozici množství aktivit jako jsou volejbalové hřiště, hřiště pro děti, půjčovny vybavení pro vodní sporty, aj. Podél celé pláže se táhne promenáda s množstvím barů, kaváren, restaurací a obchůdků. Nezapomeňte také navštívit nedalekou pláž Ponente, která je od pláže Levnate oddělená tisíciletou hrází. Pláž Ponente je sice o něco menží, než pláž Levante, nicméně na rozdíl od ní disponuje plovoucí plošiny na moři. Směrem k přístavu najdete také vyhrazenou část pláže pro Vaše čtyřnohé miláčky.

Plážový servis není zahrnut v ceně a je nutno ho vyžádat při rezervaci zájezdu. Plážový servis obsahuje 2 lehátka a jeden slunečník. Cena se pohybuje od 70EUR/týden (od 4. řady) a 85EUR/týden (1., 2. a 3. řada).

Sport a zábava:

V Caorle si přijdou na své prakticky všichni návštěvníci, od slunění na pláži až po nejrůznější pohybové aktivity. Město je také přezdíváno jako "město sportu". Kromě vodních sportů na pláži, můžete vyzkoušet paddleboarding, windsurfing, parasailing, jachting, půjčit si kánoe, kajaky a šlapadla nebo si zarybařit. Můžete si zahrát golf, plážový volejbal či tenis. Oblíbená je také cyklistika a jízda na kolečkových bruslích. Milovníci historie jistě neodolají historickému centru Caorle vzdálenému pouhých 1 km. Noční život také není tabu, v Caorle se nacházejí i noční kluby a diskotéky. Nejmenší jistě potěší návštěva Lunaparku (1 km) nebo aquaparku Aquafollie (1,2 km). Doporučujeme také navštívit podmořské akvárium Sea Life a nechat se pohltit krásami světa pod hladinou.

V Caorle se vybírá turistická daň, která není součástí ubytování. Paušální sazba 1,20EUR/den za první týden pobytu (z rozhodnutí magistrátu Caorle může v sezóně 2024 dojít ke změnám). Děti do 11 let jsou od turistické daně osvobozeny.

Při příjezdu je od klientů vyžadována vratná záloha 100EUR v hotovosti za každý apartmán. Kauce bude vrácena v den odjedzu, po prohlídce apartmánu, s vyjímkou případných škod vzniklých na majetku agentury.

Destinace
Proč právě dovolená v Caorle?

Oblíbené a vyhledávané letovisko Caorle se rozprostírá mezi řekami Livenza a Lemene. Caorle je sice o trošku klidnějším letoviskem než Bibione, ale pokud jde o služby, může mu směle konkurovat. Historické městečko Caorle s 11 600 obyvateli, je rozděleno do několika čtvrtí. Nicméně srdcem celého letoviska je právě historické centrum s mnoha malebnými uličkami, pestrými benátskými domy a hlavním uměleckým skvostem bazilikou San Stefano z roku 1038, ležícím na náměstí Piazza Vescovado. Letovisko Caorle je vyhlášeno zejména pro svou turistickou infrastrukturu a čistým písečným plážím. Příznivá je také vzdálenost od hranic naší republiky, velké množství ubytovacích kapacit a dobrým cenám.

Pláže

Pláže v Caorle se můžou pyšnit prosluněným zlatým pískem a pozvolným vstupem do moře, které činí město jedním z nejvyhledávanějších letních útočišť. 18 km dlouhé pláže se šířkou od 80 - 300 m, které se táhnou od východu k západu jsou opakovaně oceňovány tzv. Modrou vlajkou za svou čistotu. Jelikož je Caorle letním pobytovým místem zejména pro rodiny s dětmi, zíkaly zdejší pláže ocenění i tzv. Zelenou vlajkou, jako pláže vhodné pro děti. Přibližně 4 km pláží se nachází u historického centra a dělí se na pláž Levante na východě a Ponente na západě. Tyto dvě pláže od sebe odděluje symbol Caorle, a to kostelík Panny Marie andělské. Pláže jsou volně přístupné tzv. spiaggia libera, kde si můžete rozložit svá lehátka a slunečníky zcela libovolně a bez poplatku. Pláž Levante je skoro 3 km dlouhá, vhodná zejména pro rodiny s dětmi, seniory a neplavce, a to díky pozvolnému vstupu do moře a mělkému písečnému dnu. Před letním sluncem se můžete ukrýt do stínu palem a zeleně, které se nacházejí na pláži též. Levante má veškeré potřební zázemí jako jsou WC a sprchy, o zábavu zde také není nouze. Návštěvníkům pláže je k dispozici množství aktivit jako jsou volejbalové hřiště, hřiště pro děti, půjčovny vybavení pro vodní sporty, aj. Podél celé pláže se táhne promenáda s množstvím barů, kaváren, restaurací a obchůdků. Nezapomeňte také navštívit nedalekou pláž Ponente, která je od pláže Levnate oddělená tisíciletou hrází. Pláž Ponente je sice o něco menží, než pláž Levante, nicméně na rozdíl od ní disponuje plovoucí plošiny na moři. Podél celé pláže je taktéž promenáda, kde najdete množství kaváren, barů, restaurací a rozmanitých obchůdků. Směrem k přístavu najdete také vyhrazenou část pláže pro Vaše čtyřnohé miláčky.

Zábava a sport v Caorle

V Caorle si přijdou na své prakticky všichni návštěvníci. Od slunění na pláži až po nejrůznější pohybové aktivity. Městu se také přezdívá "město sportu". Kromě vodních sportů na pláži, můžete vyzkoušet paddleboarding, windsurfing, parasailing, jachtinh, půjčit si kanoe, kajaky a šlapadla nebo si zarybařit. Můžete si také zahrát golf, plážový volejbal či tenis. Oblíbená je cyklistika a jízda na kolečkových bruslích. Milovníci historie jistě neodolají historickému centru Caorle. Noční život také není tabu - v Caorle se nacházejí i noční kluby a diskotéky. Nejmenší jístě potěší návštěva Lunaparku nebo aquaparku Aquafollie. Doporučujeme také návštívit podmořské akvárium Sea Life a nechat se pohltit krásami světa pod hladinou.

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.