STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Řím - Neapol - Capri - Ischia

6,6/10
6,6/10

Recenze

David, pobyt s rodinouduben 2023

6/10
Ivanaduben 2022

Zájezd byl, co se týká poznávání nových míst díky průvodkyni perfektní. Dozvěděli jsme se plno nového o památkách i životě v Itálii. Co se týká organizace, přípravy a plánování cesty, očekávala jsem od cestovní kanceláře Čedok daleko víc. Pro klienty, kteří druhý den cesty plánovali navštívit jen Pompeje, je dobré vědět, že budou čekat 3 hodiny na benzínce na dálnici (ca 1 km od parkoviště pod Pompejemi), odkud se nedá bezpečně odejít, na ostatní, kteří odjeli na Vesuv. Aby potom za 2 hodiny doslova proběhli Pompeje a pokračovali dál. Dokoupit výlet na Vesuv na místě nebylo vzhledem k plně obsazené kapacitě objednaných mikrobusů možné. Dále je potřeba zvážit termín, v jakém se na tento zájezd vydáváte. Pokud je to v období italských svátků, je možné, že se na výlet na Capri nebo Ischii ani nedostanete, i když jste ho zaplatili předem v cestovní kanceláři. Lístky na trajekt nakupovala průvodkyně pro všechny až na místě. A tak se stalo, že se výlet na Ischii nekonal, protože byl trajekt na Velikonoce vyprodaný.

7,2/10

O hotelu

Řím - Neapol - Capri - Ischia

Neoficiální popis ubytování

abstract

Řím | Neapol | Vesuv | Pompeje | Sorrento | Capri | Ischia

Program zájezdu
1. den: Odjezd z ČR v ranních hodinách přes Rakousko do Itálie.
2. den: V ranních hodinách příjezd do Říma, hlavního města Itálie, který byl dle pověsti založen již v roce 753 př. Kr. Řím byl celkem půldruhého tisíciletí středem Evropy a dějištěm klíčových historických událostí, metropolí Římské říše a světské moci papežů, byl prvním skutečným velkoměstem. Po příjezdu do Říma polodenní pěší prohlídka s průvodcem např. Vatikán, Andělský hrad, Piazza Navona, Fontána di Trevi, Pantheon, Forum Romanum, Koloseum… Ve večerních hodinách odjezd do hotelu v okolí Říma, nocleh, fakultativně večeře.
3. den:
 Po snídani odjezd do oblasti Neapole, jihoitalského přístavního města, které je tradičně pokládáno za jedno z nejkrásnějších na světě. Jeho krása spočívá v nádherné poloze při rozlehlém zálivu a v citlivém souladu architektury s přírodou. Výjezd na Vesuv a výstup ke kráteru, této dominanty Neapole. Poté  fakultativně prohlídka archeologického areálu v Pompejích, včetně prohlídky s místním průvodcem. Odjezd na ubytování v oblasti, fakultativně večeře.
4. den: Po snídani odjezd do přístavu v Sorrentu nebo Neapoli volno nebo fakultativně výlet na ostrov Capri, jeden z nejkrásnějších ostrovů v Tyrhénském moři, který byl oblíbeným místem již starověkých císařů. Individuální prohlídka ostrova – Modrá jeskyně, Anacapri…, volno s možností koupání v moři. V podvečerních hodinách odjezd na ubytování, fakultativně večeře.
5. den: 
Po snídani odjezd do přístavu v Neapoli, volno nebo fakultativně výlet lodí na ostrov Ischia, největší ostrov v okolí Neapole, vyhledávaný pro léčebné účinky slabě radioaktivních pramenů. Návštěva hlavního města Ischia i dalších neméně atraktivních městeček – Ischia Porto (přístav v kráteru sopky), Ponte (Aragonský hrad, muzeum moře), individuálně busem MHD, nebo využití místního taxi, nebo při větším počtu klientů je možné zajistit minibus na projížďku do Casamicciola (vyhlášené lázeňské středisko),  případně možnost odpočinku v termálních lázních Castiglione nebo možnost koupání v moři. Po návratu z ostrova prohlídka Neapole s průvodcem, odjezd zpět do ČR ve večerních hodinách.
6. den:
 Příjezd do ČR v dopoledních hodinách.
Fakultativní služby
• příplatek na jednolůžkový pokoj 2600,- Kč
• výlet na ostrov Capri 1.350,- Kč
• výlet na ostrov Ischia 1.350,- Kč
• výlet do Pompejí - dospělí 690,- Kč
                           - osoby 18-24,99 let 390,- Kč 
                           - osoby do 17,99 let 190,- Kč
V pompejích je limitovaný počet účastníků na jednoho místního průvodce  30 osob
• 3 večeře 1.890,- Kč
• příplatek za 2. řadu v autokaru 299,- Kč
• příplatek za 3.-5. řadu v autokaru 249,- Kč

Minimální počet účastníků k fakultativím výletům je 15 osob.

Doporučujeme zakoupit si veškeré fakultativní služby ve Vaší cestovní kanceláři. Bohužel není vždy možné požadovat zajištění a finanční vyrovnání těchto služeb na místě u průvodce zájezdu. V případě, že k nákupu dojde, požadujte vždy doklad o zaplacení).
Informace
Změna programu vyhrazena.
Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 30 osob.

Trasa 1: Plzeň – Praha Hl. nádraží – Benešov – České Budějovice - doprava je realizována společností Dataexpress
Trasa 2: Pardubice – Hradec Králové – Praha Hl. nádraží – Písek – České Budějovice - doprava je realizována společností AD Dejmek
Trasa 3: Ostrava – Olomouc – Brno - doprava je realizována společností Transdev

* Doprava do centrálního místa odjezdu může být realizována svozem nebo jiným dopravním prostředkem.

Bližší informace o dopravcích naleznete na našich webových stránkách v kategorii ,,S kým jezdíme autobusem".

CENA NEZAHRNUJE:
• vstupy do památkových objektů
• místní pobytovou taxa (cca 4-7,5 €/os./noc)
• přepravu MHD, navetty do přístavů

V Římě jsou veškeré prohlídky objektů pouze z venku, při pěší prohlídce s průvodcem. Pokud si chcete objednat sami vstupy do Vatikánských muzeí a Sixtinské kaple nebo do Kolosea, je třeba si rezervaci objednat individuálně s předstihem přes webové stránky. V době konání zájezdu již pravděpodobně vstupenky do těchto objektů nebudou k dispozici. Upozorňujeme ale klienty, že se tím pádem budou muset od skupiny oddělit a chodit si po muzeích individuálně.

ORIENTAČNÍ CENY NĚKTERÝCH VSTUPŮ (V EUR):
Řím:
Koloseum - cca 19 € (vstupenka platí i na Palatin a Forum Romanum)
Andělský hrad - cca 14,50 €
Bazilika sv. Petra zdarma nebo kupole pěšky cca 6 €
MHD - jednosměrná 1,50 €

Capri:
Villa Jovis - cca 2 €
klášter San Giacomo - zdarma
Augustova zahrada - cca 1 €
Aragonský hrad v Ischii - cca 10 €

Prohlídky jednotlivých pamětihodností probíhají individuálně, bez přímého průvodcovského výkladu.

Zájezd je fyzicky náročný.
Cena zahrnuje
• 3 noclehy v hotelu ***, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím
• 3x rozšířená kontinentální snídaně
• Vývoz a výstup ke kráteru sopky Vesuv včetně vstupenky
• dopravu autokarem
• služby průvodce
• pojištění dle zák. č. 159/1999 Sb.

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.