STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Úžasná Sicílie

Itálie, Poznávací zájezd Itálie

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Úžasná Sicílie

Neoficiální popis ubytování

Program zájezdu
1. DEN: 
Sraz účastníků na letišti. Přílet na Sicílii. Transfer do hotelu, ubytování, volný čas, večeře, nocleh.

2. DEN: PALERMO – MONREALE
Snídaně. Návštěva města Palermo - hlavního města Sicílie. Nachází se na překrásném úpatí kopce Monte Pellegrino a nabízí exotické směsy evropské a orientální kultury. Architektura Palerma ukazuje arabské, normanské, barokní a secesní vlivy. Během prohlídky můžete mimo jiné vidět velkolepou katedrálu. Tato katedrála se vyznačuje nádhernou kombinací mnoha architektonických stylů, a to díky mnoha přestavbám a renovacím. Dále je možné navštíit nejznámější fontány Palerma s třípatrovou Fontánou hanby. Na prohlídkové trase je také náměstí Piazza Bellini se zajímavými normansko-saracénskými památkami. Přejezd do Monreale. Návštěva katedrály s nádhernými mozaikami - nejvýraznější dílo sicilsko-normanského umění. Návrat do hotelu, volný čas. Večeře, nocleh.

3. DEN: TRAPANI – MARSALA 
Snídaně. Přejezd do Trapani - města ležícího na soutoku Tyrhénského a Středozemního moře. Město bylo založeno v dávných dobách a potěší svým historickým centrem. Individuální volno - možnost koupání nebo procházky městem plných architektonických skvostů, jako je Palazzo Cavarretta. Přejezd do solných pánví, které jsou jedním ze symbolů ostrova. Ve zdejším procesu odpařování vody se stále získává mořská sůl. Dalé jsou zde charakteristické větrné mlýny s červenými střechami, které jsou často k vidění na pohlednicích. Přejezd do Marsali, procházka okouzlujícím městem známého svými vinicemi a krásnými plážemi. Volný čas. Transfer do hotelu, ubytování, večeře, nocleh.

4. DEN: AGRIGENTO - PIAZZA ARMERINA
Snídaně a odjezd z hotelu. Transfer do Agrigenta. Návštěva Údolí chrámů, jednoho z nejvýznamnějších archeologických nalezišť ve Středomoří. Údolí se rozkládá na ploše téměř 2 000 hektarů a je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO. Většina budov na tomto místě pochází z 5. století př. n. l. a můžete mezi nimi najít pozůstatky Hérinho, Héraklova chrámu a mnoho dalších míst k uctívání. Přejezd na Piazza Armerina návštěva slavné římské vily o rozloze cca. 3 500 m², kde se ve více než 40 pokojích nachází nádherné mozaikové podlahy. Nejznámější mozaiky jsou tzv. dívky v bikinách. Transfer do hotelu, ubytování, večeře, nocleh.

5. DEN: NOTO – SYRAKUSY: 
Snídaně. Prohlídka města Noto - město proslulé nádhernou barokní architekturou paláců a kostelů. Mezi nejznámější pamětihonosti patří Porta Reale, kostel San Francesco, náměstí dokonalých proporcí s Chiesa Madre a impozantními paláci. Přejezd do Syrakusy s návštěvou archeologického parku Neapolis s jeskyní zvanou Dionýsovo ucho. Přejezd do centra ostrova Ortigia prohlídka starého města s náměstím Piazza del Duomo a pramena Arethusa. Transfer do hotelu, ubytování, večeře, nocleh.

6 DEN: ETNA – TAORMINA
Snídaně. Přesun k sopce. Etna - dominanta východního pobřeží Sicílie a nejvyšší aktivní sopka v Evropě (3340 m n. m.). Přesun autokarem na parkoviště, které se nachází ve výšce kráterů Silvestri (cca 1800 m n. m.). Přejezd do Taorminy. Návštěva Teatro Greco - malebné ruiny antického divadla. Procházka po Corso Umberto na Piazza IX Aprile s vyhlídkovou terasou s výhledem na Etnu a záliv. Transfer do hotelu, ubytování, večeře, nocleh.

7. DEN: MESSINA – CEFALU
Snídaně. Odjezd do města Messina, které se nachází v malebném Messinském průlivu. V průběhu staletí bylo město třikrát znovu postaveno. Procházka po půvabném centru, při které si prohlédnete Katedrální náměstí z 12. století, katedrálu a zvonici zakončenou jedním z největších orlojů na světě. Za vidění stojí Orionova fontána, Piazza del Catalani a nedaleký kostel Santissima Annunziata dei Catalani. Volný čas k odpočinku v jedné z místních kaváren. Dále pak Neptunova fontána na náměstí Unita d'Italia, odkud můžete obdivovat panorama přístavu s Fort Di San Salvatore. Poté přejezd do Cefalu - perly Tyrhénského moře, ležící na úpatí mohutné skály La Rocca.
Volný čas - možnost koupání nebo procházky do centra města s jeho nejznámější památkou - monumentální katedrálou z 12. století, kterou postavil normanský král Roger. Transfer do hotelu, ubytování, večeře, nocleh.

8. DEN:
Snídaně. Odhlášení z hotelu. Transfer na letiště a odlet do ČR. Klienti, kteří si prodlužují pobyt: snídaně, check-out, transfer do vybraného hotelu.

Prosím zkotrolujte si také výši povinných poplatků splatných na místě.
Informace
Povinné poplatky na místě:
vstupenky, místní průvodci, taxy, poplatky splatné na místě průvodce: cca 210 EUR.
pobytová taxa: 1-3 EUR/os./noc
průvodce neprovádí po řeckých divadlech v Syrakusách a Taormině.
minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 20 osob
změna programu vyhrazena
Cena zahrnuje
* 7 nocí v hotelech***/****
* Dvoulůžkové pokoje se sociálním zařízením
* Stravování: 7 snídaní, 7 večeří
* Transfery
* Pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.