STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Výprava za vínem a italskou gastronomií

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Výprava za vínem a italskou gastronomií

Neoficiální popis ubytování

Výprava za vínem a italskou gastronomií

Říká se, že láska prochází žaludkem. A to platí i o lásce k Itálii, jejíž kuchyň je považována za jednu z nejlepších na světě. Lahodné chutě na talíři skvěle doplňují italská vína, která jsou další chloubou Itálie. Kvalitní suroviny, tradice, výrazné chutě, a hlavně láska k řemeslu, to vše spojuje náš nový gastronomický zájezd do severní Itálie s Češkou Ilonou, která zde žije dlouhá léta. Ochutnávky proběhnou většinou v menších rodinných podnicích s dlouholetou tradicí a je tak zajištěna takřka přátelská atmosféra. Nebudeme však obohacovat jen chuťové pohárky, ale vyrazíme také do přírody v podhůří Alp, k jezeru Lago di Garda a na procházky po horách. To vše s plným žaludkem. To se nedá popsat, to se musí ochutnat! Tak pojeďte s námi a zamilujte si Itálii. Bonusem je, že na celý tento románek budete potřebovat jen jeden den dovolené.

Základní informace
  • autentická italská gastronomie
  • široká škála tridentských vín
  • česká průvodkyně žijící v Trentu
  • rodinná atmosféra
  • jezero Lago di Garda, lehká turistika v přírodě
Ubytovaní

Po celou dobu budeme ubytovaní ve vesnici Calliano nedaleko Trenta. Dočasným domovem nám bude 3* Villaggio Hotel Aquila. Těšit se můžete na krásné výhledy na okolní hory, hotel disponuje venkovním bazénem a příjemnou zahradou.

Stravování

V ceně zájezdu je ubytování se snídaní a další stravování dle programu. Obecně je program naplánován tak, abychom vždy na oběd a večeři měli návštěvu farmy, restaurace či vinařství. Nelze to však brát jako 100% plnou penzi.

Přehled praktických informací k zájezdu

1. ZÁKLADNÍ INFORMACE
Hlavní město: Řím
Rozloha: 301 338 km²
Nejvyšší bod: Mont Blanc 4 808 m n.m.
Obyvatelstvo: 59 641 488 obyvatel
Jazyk: italština
Měna: EURO
Státní zřízení: parlamentní republika
Náboženství: 83% katolíci, 3,7% muslimové

2. VSTUPNÍ FORMALITY
Doklady: Pro cesty do Itálie Vám stačí občanský průkaz.

Český zastupitelský úřad
Zastupitelský úřad (ZÚ) České republiky v Itálii a na Maltě se nachází v Římě, v ulici Via dei Gracchi 322, Roma, 00 192
tel.: +39 063609571, e-mail: rome@embassy.mzv.cz, web: www.mzv.cz/rome

Informace se mohou měnit, doporučujeme si před cestou ověřit informace s příslušným zastupitelským úřadem.

3. PLATEBNÍ KARTY, MĚNA
Platí se eurem. Bankomaty jsou bez problémů široce dostupné ve větších městech, Platby kartou jsou obvykle bez problémů přijímány v restauracích i větších obchodech. V menších městech a vesnicích a také při nákupech na ulici nejsou platby kartou příliš běžné.

4. ELEKTRICKÝ PROUD
V Itálii se používá střídavé napětí 230 V a 400 V o frekvenci 50 Hz, stejně jako u nás. Zásuvky mají odlišný tvar než české, pro jistotu doporučujeme pořídit si redukci. Typicky se používají zásuvky bez kolíku; některé zásuvky ovšem mají tři zdířky.

5. CELNÍ PŘEDPISY
Dovoz alkoholu a tabákových výrobků je možný od 17 let. Za množství pro vlastní potřebu je považováno 200 ks cigaret nebo 50 ks doutníků nebo 250 g tabáku, 1 litr alkoholu, 2 litry vína nebo 1 litr vína s obsahem alkoholu nad 22 %. Dále je možno dovézt 50 ml parfému, 250 g toaletní vody, 500 g kávy a 100 g čaje. Hotovost nad 10 000 Eur je nutno na hranicích deklarovat.

6. BEZPEČNOST
Bezpečnostní situace je v Itálii v zásadě stejná jako v jiných jihoevropských zemích. Dejte si pozor na kapesní krádeže, krádeže v automobilech, v dopravních prostředcích a na pláži.

7. DŮLEŽITÁ TELEFONNÍ ČÍSLA
Policie - 112, 113
První pomoc - 118
Hasiči - 115

8. ZDRAVÍ
V Itálii je zdravotnictví všeobecně na dobré úrovni. Jedná se zejména o severoitalské zdravotnictví, situace na jihu Itálii je v tomto směru ale poněkud komplikovanější. Na základě Evropské karty zdravotního pojištění vám bude v naléhavých případech poskytnuta první pomoc, většinou bezplatně ale veškerá následná péče a doplatky vám budou účtovány ve stejné výši jako italským občanům.

9. CO SI ZABALIT S SEBOU
Vzhledem ke gastronomickému a lehce turistickému charakteru zájezdu si vezměte s sebou pohodlné oblečení vhodné na turistiku v teplotě okolo 25 °C. Pohodlná obuv je základ.

10. POČASÍ
Nejlepším obdobím pro návštěvu severní Itálie jsou měsíce od dubna do září, kdy vládne teplé počasí a jsou dlouhé dny. Na severu Itálie leží Alpy v mírném pásu s dostatkem srážek a nízkými teplotami. Italské Alpy později přecházejí v Pádskou nížinu, která má vnitrozemský charakter podnebí. Zbytek území leží v subtropickém středomořském pásu s typickým horkým suchým létem a mírnou zimou bohatou na srážky.

11. STRAVOVÁNÍ
Italská kuchyně se řadí k nejlépe hodnoceným kuchyním na světě. Vyvíjela se dlouhá staletí a ovlivňovaly ji vlivy arabské, židovské a řecké kuchyně. Když se řekne italská kuchyně, tak si většina z nás vybaví pizzu, špagety a další těstoviny. Italská kuchyně je ale mnohem více. Její kouzlo tkví v jednoduchosti, a přesto je rozmanitá. Region od regionu se typická italská kuchyně liší tak, jak se historicky vyvíjela. Vy máte možnost ochutnat poklady tridentské kuchyně, která se od té typické italské poměrně dost odlišuje. Je to dáno především horským reliéfem této oblasti. Logicky zde nedominují středomořské ingredience. Místní kuchyně je spíše horská, taková, aby kdysi zasytila i horaly v podhůří Dolomit. I zde možná však právě zde pak narazíte na výborná italská vína. ????

12. INTERNET, MEZINÁRODNÍ HOVORY
V rámci EU voláte a surfujete dle Vašeho tarifu

13. DOPORUČENÉ KAPESNÉ
V ceně máte stravování dle programu. Další výdaje jsou jen dle Vašeho uvážení, přesná částka se nám tak těžko určuje vzhledem k tomu, že každý utrácí rozdílně. Ale doporučujeme částku alespoň 100 EUR a pro jistotu si vezměte také platební kartu.

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.