STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

To Nejlepší Z Jižní Koreji

Jižní Korea, Jižní Korea

Recenze

Recenzi k hotelům mohou přidávat všichni zákazníci, kteří si u nás zakoupili zájezd. Po návratu z dovolené je jim zaslán odkaz na webovou stránku, kde mohou recenzi na hotel přidat.

Hodnocení hotelů probíhá formou 1 – 10, kdy 1 znamená nejmenší spokojenost a 10 naprostou spokojenost. Výsledné skóre je vypočítáno průměrem všech hodnocení. Recenze se zobrazují podle data přidání od nejnovější po nejstarší.

Hodnocení hotelů neověřujeme.

U textových recenzí upravujeme gramatické a pravopisné chyby, jejich sdělení a obsah ponecháváme beze změny.

V rámci zachování bezpečnosti na internetu nezobrazujeme recenze, které:

  • Obsahují osobní a citlivé údaje
  • Obsahují nadávky, sexuální, rasové, diskriminační a další amorální narážky
  • Obsahují nevhodný, propagační a podvodný obsah nebo spam
  • Obsahují informace, které nesouvisí s pobytem

Vzhledem k neustálé modernizaci hotelů a vylepšování služeb si vyhrazujeme právo nezobrazovat recenze starší 48 měsíců.

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

To Nejlepší Z Jižní Koreji

Neoficiální popis ubytování

Neoficiální právně nezávazný popis ubytování má pouze informativní charakter. Popis ubytování a rozsah služeb se může u jednotlivých cestovních kanceláří lišit.
abstract

Soul | Kosung | Whajinpo | Seoraksanu | Sinheungsa | Cholbundong | Kwongumsong | Kyongju | Songygul | Pohang | Kayasan | Soknisan

Program zájezdu
1. den: Odlet ve večerních hodinách z Prahy do Soulu.
2. den: Přílet na letiště Incheon v odpoledních hodinách, transfer do hotelu, ubytování. Večer možnost návštěvy Korejské věže s výhledem na Soul. Večeře, nocleh.
3. den: Po snídani celodenní prohlídka Soulu včetně paláce Kyongbokkung, sídla dynastie Čosons, v paláci se nachází vynikající folklórní muzeum s přehlídkou korejské kultury. Pokračování návštěvou uličky Insadong a buddhistického chrámu Čogyesa a svatyně Čongmyo – hlavní korejské svatyně předků založenou dynastií Čoson. Večeře, nocleh v Soulu.
4. den: Po snídani přejezd do Kosungu, který se nachází na demarkační linii s KLDR, krátká zastávka na vyhlídce sjednocení. Další zastávka následuje v přímořském městě Whajinpo – před korejskou válkou (1950-1953) toto území patřilo Severní Koreji. Návštěva letního sídla Kim Ir-sena, kde tento severokorejský diktátor se svou rodinou pobýval až do roku 1950. V sousedství se nachází sídlo prvního korejského prezidenta Ly Synmana (1919). Přesun do Seoraksanu – národní park o rozloze 360 km2, kde se nalézá bezpočet horských potůčků přecházejících do kaskád a vodopádů. Ubytování, večeře, nocleh.
5. den: Po snídani prohlídka chrámu Sinheungsa (7. st.), který je považován za nejstarší ženský buddhistický chrám na světě. Údolím Cholbundong se dostaneme k Pisondae plató, jedna z legend vypráví o nebeských nymfách hrajících si v jezírcích schovaných mezi soutěskami před lidským zrakem. Krátkou procházkou se dostaneme k vodopádům Piryong a Yuktam, výjezd lanovkou na horu Kwongumsong s nádherným výhledem po okolí národního parku. Návrat na hotel, večeře, nocleh.
6. den: Po snídani pojedeme scénickou přímořskou silnicí do Kyongju, cestou prohlídka jeskyně Songygul v Uljinu – jeskyně byla formována před 250 miliony lety, měří téměř 500 metrů a nalezneme zde množství krápníkových útvarů a jezírek s hloubkou až 30 metrů. Po prohlídce budeme pokračovat do Pohangu, kde navštívíme muzeum majáků, které vlastní více než 3500 předmětů, které byly v tomto oboru využívány. Blízko muzea nalezneme sousoší zdvižených rukou, symbolizující harmonii. Místní si toto místo oblíbili k vítání nového dne. Večeře, nocleh. 
7. den: Po snídani navštívíme dva chrámy na seznamu UNESCO. Sokuram grotto, kde se nachází poklidný kamenný Buddha a poté chrám Pulkuksa postavený během vlády slavného království Shilla. Sokuram grotto je z bílé žuly a patří mezi nejhezčí buddhistické svatyně v celé Asii. Nedaleko je Pulkuksa, jeden z nejznámějších chrámů v čele Koreji, připomínající úspěch starověkého Dálného východu. Odpoledne prohlídka muzea s mnoha poklady korejské historie, Anapji Pond z r. 674 n.l., krásná zahrada postavená jako vzpomínka na vítězství království Shilla a později používaná jako letní sídlo královské rodiny. Dále Chomsungdae známý jako světové nejstarší astronomická observatoř, altánek Posuk, tajné sídlo krále či hrobku Kim Yushina, generála sloužícího pod králem Muyolem, sjednotitelem země v 7. st. Na závěr se podíváme do chrámu Punwhangsa, s pagodou a studánkou, která pozdravila království. Večeře, nocleh. 
8. den: Po snídani následuje výlet do pohoří Kayasan scénickou krajinou, kde navštívíme slavný chrám Haeinsa, který byl postaven v 9. st. k propagaci filozofie Avatamsaka-sutry. Nalezneme zde 81 000 dřevěných kvádrů s vyrytými posvátnými korejskými texty Tripitaka že 13. st., které měly chránit zemi před nepřáteli. Cesta pokračuje k malebnému pohoří Soknisan, kde navštívíme buddhistický chrma Bopjusa z r. 553 n.l., který se pyšní národním dědictvím - vzácnou 5stupňovou pagodou ze 17.st. V Palsangjonu nalezneme 33 metrů vysokou a 160 tun těžkou sochu Buddhy. Gigantická železná nádoba s průměrem 2,7 metrů byla používána ve 12. st. k nasycení 30 000 zdejších mnichů, večeře, nocleh. 
9. den: Po snídani odjezd do Soulu, zastávka v Korean folk Village - skanzenu věnovanému historii a běžnému životu Korejců. Uvidíme zde místní řemeslníky v lidových krojích při výrobě tradičních výrobků. Také jsou zde k vidění typické korejské stavby ve kterých se zde žilo v minulých stoletích. Transfer na letiště a odlet do Prahy.
Fakultativní služby
• příplatek za jednolůžkový pokoj 12.990 Kč

Doporučujeme zakoupit si veškeré fakultativní služby ve Vaší cestovní kanceláři. Bohužel není vždy možné požadovat zajištění a finančení vyrovnání těchto služeb na místě u průvodce zájezdu. V případě, že k nákupu dojde, požadujte vždy doklad o zaplacení.

Informace
Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 12 osob. 
Změna programu a hotelů dle aktuální situace vyhrazena. 

CENA NEZAHRNUJE:
• vstupy mimo program
Cena zahrnuje
• leteckou přepravu včetně tax a příplatků Praha - Soul - Praha
• 7 noclehů v hotelech *** se snídaní 
• večeře dle programu 
• transfery dle programu 
• vstupy dle programu 
• služby průvodce a místního průvodce 
• pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.