STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Autentické krásy Kostariky

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Autentické krásy Kostariky

Neoficiální popis ubytování

Středisko
SAN JOSÉ - SOPKA A NP POÁS - ARENAL - MONTEVERDE - COFFEE TOUR - GUANACASTE - RINCÓN DE LA VIEJA - RÍO CELESTE - MANUEL ANTONIO - NP MARINO BALLENA & VELRYBY - SIERPE - BAHÍA DRAKE - NP CORCOVADO - TORTUGUERO - LIMÓN - PUERTO VIEJO - NP CAHUITA - BOCAS DEL TORO PANAMA
Poloha
Příroda, její barvy, odstíny a zvuky – to je Kostarika. Budeme kráčet džunglí i se proplétat krkolomnými silničkami v horách. Kostarika, rozkládající se mezi dvěma oceány uprostřed Středoamerické šíje, v hustém tropickém pásu, je jedním z biologicky nejrozmanitějších míst na planetě. Deštné pralesy, aktivní vulkány nebo mangrovové mokřady umožňují existenci celé plejády fascinujících živočichů. To vše je možné díky progresivnímu systému ochrany přírody, který je považován za jeden z nejlepších na světě.
Ubytování
Hotely 3* (mohou být nahrazeny jinou alternativou v případě obsazenosti).
2 noci v San José - hotel Villa Tournon 4*
2 noci v Tortuguero- Turtle Beach Lodge 4*
2 noci v Puerto Viejo - Lizard King Hotel & Suites 3*
2 noci na Bocas del Toro - hotel Divers Paradise Boutique 3*
2 nocí v Arenalu - hotel Los Lagos Resort & Spa 4*
1 noc v Monteverde - hotel Los Cipreses 3*
2 noci v Rincon de la Vieja - hotel Buena Vista Rincon 3*
1 noc v parku Manuel Antonio - hotel San Bada 4*
2 noci v Bahía Drake - hotel Jacamar
Stravování
dle programu
Nabídka programů
01.den: SAN JOSÉ
Přílet do SAN JOSÉ. Přivítání na letišti českým průvodcem a cesta do hotelu Villa Tournon 4* (1 noc, snídaně) v klidnější části města 15 min pěšky od hist. jádra. 


02.den: CESTA DO PAVONY A PLAVBA DO TORTUGUERA
Po snídani cesta do říčního přístavu PAVONA (3,5 h) a plavba po řece Río Suerte do Národního parku TORTUGUERO. Po cestě zastávka ve vesnici Tortuguero a seznámení se s místní kulturou. Pokračování ve člunu mezi říčními kanály, kde připlujeme do přírodního resortu Turtle Beach Lodge 4* (2 noci, plná penze). Odpolední relax v hamakách anebo procházka po pláži. Doporučujeme využít kajaky a projet se mezi kanály, zvlášť před západem slunce, kdy džungle usíná a ozývají se z ní divoké zvuky, večer pak žabí tour okolo resortu.

03.den: AKTIVITY V TORTUGUERU
Těsně před svítáním vyrazíme na plavbu mezi kanály NP TORTUGUERO a za křiku vřešťanů a papoušků budeme sledovat probouzející se přírodu. Po zhruba dvouhodinové plavbě se vrátíme do resortu, kde bude připravena bufetová snídaně. Po snídani malý odpočinek a příprava na kratší trek v džungli. Místní průvodce nás povede vyšlapanou stezkou a blíže nás seznámí s místní typickou faunou a flórou. Uvidíme tukany, opice, barevné žáby, lenochody, mývaly, agutí, kajmany, papoušky a spoustu dalších zvířat. Návrat do hotelu a zbytek odpoledne relax u bazénu, anebo procházka po pláži.

04.den: TORTUGUERO - MOIN - LIMÓN - PUERTO VIEJO
Po snídani plavba ve člunu mezi kanály (3 h) do malého přístavu v Moin a pokračování (20 min) do nejdůležitějšího kostarického přístavu LIMÓN. Procházka tímto zajímavým multikulturním městečkem, kde se dozvíme, jak to bylo s objevením Kostariky, pěstěním kakaa a banánů a v neposlední řadě černošské populaci, která je zde velmi početná. Pokračování (1 h) do nedalekého městečka PUERTO VIEJO a ubytování v příjemném přírodním hotelu Lizard King Hotel & Suites 3* (1 noc, snídaně). Večerní procházka tímto místem nasáklým hipie kulturou a stylem PURA VIDA. V noci je zde velice pravděpodobné spatřit lenochody šplhající po střechách domů, anebo zavěšené na plotech.

05.den: PANAMA - BOCAS DEL TORO
08:00 / Transfer do Panamy na ostrov Colón. Ubytování v hotýlku Divers Paradise Boutique (2 noci). Odpoledne koupání

06.den: ISLA DEL PÁJARO - BOCA DEL DRAGO - PLAYA ESTRELLA
Celodenní výlet ve člunu mezi ostrůvky Isla del Pájaro (Ptačí ostrov), Boca del Drago (Dračí tlama) a Playa Estrella (Pláž hvězdic). Po cestě můžeme natrefit třeba na delfíny, lenochody a spoustu exotických ptáků. Zastávka na rybí oběd (není v ceně). 

07.den: ISLA COLÓN - PUERTO VIEJO
Dopolední relax v resortu a transfer do PUERTO VIEJO. Ubytování v přírodním hotýlku Lizard King Hotel & Suites 3*

08.den: PUERTO VIEJO - SAN JOSÉ
Dopolední relax na pláži anebo u hotelového bazénu, čas k obědu a odpolední přesun do San José. Ubytování v hotelu Villa Tournon 4* (1 noc, snídaně).


09.den: SAN JOSÉ - VULKÁN POÁS - ARENAL
Po snídani odjezd do národního park Volcán Poás (1,5 h), po cestě nahoru budeme pozorovat nádhernou vlnící se krajinu centrálního údolí. Majestátní NP VOLCÁN POÁS je nejvíce navštěvovaný park na Kostarice. Budeme obdivovat hlavní kráter, ze kterého permanentně vycházejí fumaroly a dozvíme se spoustu zajímavostí týkající se různých ekosystémů v parku. Po krátké procházce cesta do oblasti ARENALU (2,5 h) a ubytování v Los Lagos Resort & Spa 4* (2 noci, snídaně). Večerní relax v termálech.

10.den: TREK PO SVAZÍCH ARENALU
Po snídani se vydáme s místním průvodcem biologem, který nás zasvětí do zdejší fauny a flory, po svazích sopky ARENALU tyčící se do výšky 1670 metrů. Nejoblíbenější je stezka 1968, která získala tento název po náhlém zničujícím výbuchu, kdy přišlo o život 87 lidí a byly zcela zničeny vesnice Tabacón a Pueblo Nuevo. Do té doby se mluvilo o vyhaslé sopce. Návrat do resortu a relax u bazénu. Zájemci o canopy mohou využít skvělé místní nabídky přímo v resortu.


11.den: ARENAL - MONTEVERDE - COFFEE TOUR
Po snídani panoramatická cesta okolo přehrady Arenal (3,5 h) do oblasti MONTEVERDE, horského kraje kávovníkových plantáží, kde navštívíme jednu z četných haciend a dozvíme se více k pěstění kávy, kakaa a cukrové třtiny. Odpolední příjezd na hotel Los Cipreses 3* (1 noc, snídaně). Večer doporučujeme navštívit restauraci ,,Tree House”, která je zapsaná ne seznamu TOP TEN nejpodivnějších restaurací ve světě. Nachází se zde také ,,ranario” (žábárna), ,,mariposario” (motýlí farma) a ,,orchid garden” (zahrada orchidejí)

12.den: MONTEVERDE - VISUTÉ MOSTY - BUENA VISTA
Po snídani krátký přesun do parku SELVATURA, kde se nachází 8 visutých mostů o různých délkách a výškách a my tak budeme mít možnost se projít přímo v korunách stromů tohoto mlžného lesa Trek ca 2 hodiny. Pokračování (3 h) do oblasti NP RINCÓN DE LA VIEJA (chráněný národní park o rozloze 14.300 ha byl zapsán na seznam UNESCO v roce 1999). Nad parkem se tyčí aktivní stratovulkán vysoký 1.895 metrů. Podnikneme krátký trek ca 2 hodiny bujnou přírodou, který zakončíme v nejnavštěvovanější části parku ,,LAS PAILAS”. Na tomto místě se nachází vulkanická složka se svými fumarolami, lagunami a bahenními pánvemi v kombinaci s velkou rozmanitostí ekosystémů a působivé krajiny, kde je možné pozorovat regenerační oblasti, pastviny zralejších lesů, vodopády a část aktivního kráteru sopky. Kromě toho existuje velká šance vidět hlavně ptáky, savce a spoustu plazů. Ubytování v přírodním resortu Buena Vista Rincon 3* (2 noci, snídaně)


13.den: BUENA VISTA - VOLCÁN TENORIO - RÍO CELESTE - GUACHIPELÍN
Po snídani nás čeká další zážitek. Po dvouhodinové cestě autobusem absolvujeme ca 4 hodinový nenáročný trek. Překvapí nás velkolepá krajina v národním parku VOLCÁN TENORIO. Vydáme se po visutých mostech a stezkách deštných pralesů, abychom viděli ohromující vodopády šumivé tyrkysové řeky a mlhavý vrchol vulkánu Tenorio. Trek povede podél břehu řeky RÍO CELESTE (tyrkysová řeka), abychom viděli ,,Los Teñideros”, kde vody dramaticky mění barvu díky chemickým látkám v zemi. Koupání v tyrkysové řece je možné pouze mimo národní park. Zastávka na oběd a návrat do resortu.

14.den: BUENA VISTA - MANUEL ANTONIO
Po snídani sjezd panoramatickou krajinou k Pacifiku a pokračování do oblasti NP Manuel Antonio (4,5 h). Odpoledne koupání a relax na pláži. Ubytování v hotelu San Bada 4* (1 noc, snídaně). Pozn. Kousek od hotelu se nachází vstup do NP Manuel Antonio, pokud nebude časová prodleva, zájemci mohou park navštívit mezi 13:00 - 15:00 hod (otevírací hodiny parku od středy do pondělí od 07:00 - 15:00 hodin a v úterý zavřeno).


15.den: NP MARINO BALLENA & POZOROVÁNÍ VELRYB - SIERPE - BAHÍA DRAKE
Den plný dobrodružství! Z hotelu přejedeme do nedalekého NP MARINO BALLENA (1 h), který už sám o sobě má výběžek ve tvaru velrybího ocasu. Ten je ovšem možno vidět pouze při odlivu. Možnost treků a koupání na pláži, pokud budeme mít štěstí, uvidíme velryby, které se zde vyskytují také v tomto ročním období. Jižní keporkaci, kteří sem začínají připlouvat od srpna do října, pocházejí až z Antarktidy, mluvíme o jedné z nejdelších migrací zvířat na planetě. V tropech tyto velryby keporkaků nejí a přežívají zcela na tukových zásobách, které nahromadily. Keporkaci dorůstají až do délky 17 metrů a mohou vážit až 43 500 kg. Vyskytují se v oceánech po celém světě, půl roku se pasou ve studených vodách bohatých na živiny, poté migrují do teplých tropických vod, aby se spojily s keporkaky na severní a jižní polokouli. Keporkaci severní, kteří sem připlouvají mezi lednem a březnem, pocházejí až z Kalifornie a na ty právě teď můžeme natrefit. Národní park Marino Ballena vděčí za návštěvu keporkaků dvakrát ročně, kteří sem připlouvají, aby porodili svá mláďata a k reprodukci. Kromě keporkaků je možné vidět delfíny skákavé, delfíny skvrnité, želvy, žraloky velrybí, rejnoky a širokou škálu korálových ryb. Je také dobrým místem k pozorování ptáků, kteří elegantně sedí na břehu pláže. V blízkosti ostrůvků můžete vidět ibis, kolihy, pelikány, hnědé kozy, fregaty a ústřice.

Projížďka ve člunu, abychom mohli tuto nádheru sledovat více z blízka. Pokračování do říčního přístavu SIERPE (1 h) kde nasedneme do člunu a poplavíme se do zátoky BAHÍA DRAKE, budeme tak svědky řeky vlévající se do oceánu. Ubytování v malém hotýlku Jacamar (2 noci, snídaně)


16.den: FAKULTATIVNÍ AKTIVITY V NP CORCOVADO NP CORCOVADO
Tento národní park je jedinečný co do výskytu fauny a flory. Narazit na tapíra na pláži, potkat stádo prasátek pekari po cestě, spatřit ploutev žraloka při jeho vplutí do řeky, šlápnout do velrybích kostí povalujících se na pláži, uvidět supy vykrádající želví hnízdo, vzácná ara aracanga, která vám najednou proletí nad hlavou, to vše vypadá jako scéna z dobrodružného filmu, ale může se stát součástí vaší reality. NP Corcovado se pyšní 2,5% veškeré světové biologické rozmanitosti. Takže pokud jste ochotni prožít divoký zážitek a pocítit přírodu v celé její síle, poloostrov Osa je to správné řešení. Je to zážitek pro ty, kteří se chtějí vydat na tento trek a jsou ochotni snést jistý stupeň obtížnosti, aby byli svědky divů přírody. Samozřejmě nemůžeme nikdy zaručit, že zažijete všechny možné zážitky, protože to bude záviset na mnoha faktorech, jako je počasí, vliv přílivu a odlivu, měsíce a ročního období. Ale bezpochyby vás čeká „divoké“ dobrodružství.
Pro milovníky šnorchlování máme v nabídce i plavbu na ostrov ISLA DEL CAŇO, vzdáleného od pobřeží 16 km, o rozloze 320 ha půdy a 5.800 mořských ha. Vyskytuje se zde jedna největších a nejlepších formací korálových útesů na tichomořském pobřeží Kostariky. Je zde pět korálových plošin, důležitá oblast pro výskyt keporkaků, a to jak ze severní tak jižní polokoule, také rezidentních druhů delfínů. V oblasti pevniny jsou pozůstatky kamenných koulí vytvořených předkolumbovskými civilizacemi. Ostrov Caño byl obsazen různými lidskými skupinami. Předpokládá se, že mezi 700 a 1500 př. byl ostrov využíván jako hřbitov etnika Chiriquis, nebo jako trvalé bydliště Queposů nebo Brunců

17.den: BAHÍA DRAKE - SIERPE - LETIŠTĚ SAN JOSÉ
Po snídani nástup do člunu a plavba zpět do říčního přístavu v SIERPE, kde bude přistaven vůz, který nás dopraví do SAN JOSÉ (5 h) na letiště.
Cena zahrnuje
* leteckou přepravu v turistické třídě včetně tax a příplatků
* Česky hovořící průvodce v Kostarice* Ubytování ve výše uvedených hotelích se snídaní
* Plnou penzi na Turtle Beach Lodge 4*
* Transfery a dopravu soukromým autobusem
* Člun Sierpe / Bahía Drake Člun Tortuguero / Moin
* Biologický kostarický průvodce v národním parku Arenal & Tortuguero
* Všechny povinné vstupy a ostatní čluny
* Výlet Bocas del Toro
* Výlet v Corcovado

Informace
Do Kostariky je povinné cestovní pojištění!!
Cena nezahrnuje spropitné místním průvodcům - cca. 5 USD na osobu
Cena nezahrnuje Canopy - cca. 60 USD na osobu

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.