STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Budapešť a její blízké okolí v době květu sakur

Maďarsko, Maďarsko

Recenze

Recenzi k hotelům mohou přidávat všichni zákazníci, kteří si u nás zakoupili zájezd. Po návratu z dovolené je jim zaslán odkaz na webovou stránku, kde mohou recenzi na hotel přidat.

Hodnocení hotelů probíhá formou 1 – 10, kdy 1 znamená nejmenší spokojenost a 10 naprostou spokojenost. Výsledné skóre je vypočítáno průměrem všech hodnocení. Recenze se zobrazují podle data přidání od nejnovější po nejstarší.

Hodnocení hotelů neověřujeme.

U textových recenzí upravujeme gramatické a pravopisné chyby, jejich sdělení a obsah ponecháváme beze změny.

V rámci zachování bezpečnosti na internetu nezobrazujeme recenze, které:

  • Obsahují osobní a citlivé údaje
  • Obsahují nadávky, sexuální, rasové, diskriminační a další amorální narážky
  • Obsahují nevhodný, propagační a podvodný obsah nebo spam
  • Obsahují informace, které nesouvisí s pobytem

Vzhledem k neustálé modernizaci hotelů a vylepšování služeb si vyhrazujeme právo nezobrazovat recenze starší 48 měsíců.

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Budapešť a její blízké okolí v době květu sakur

Neoficiální popis ubytování

Neoficiální právně nezávazný popis ubytování má pouze informativní charakter. Popis ubytování a rozsah služeb se může u jednotlivých cestovních kanceláří lišit.
Cena zahrnuje
dopravu klimatizovaným autobusem, 2× ubytování v hotelu ve dvoulůžkových pokojích, 2× snídani, služby průvodce, pojištění CK.
Příplatky
jednolůžkový pokoj (1 990 Kč), cestovní pojištění Uniqa.
Poznámka
Plánovaný odjezd z Brna - 7:00, předpokládaný příjezd do Brna 21:30. Uvedené údaje jsou předpokládané. Závazná trasa a časy budou uvedeny v pokynech na zájezd, které zašleme zákazníkovi před odjezdem.
Trasa
BUDAPEŠŤ - SZENTENDRE - NORMAFA - SZÉCHENYI - MEMENTO PARK - GÖDÖLLŐ
Svozové trasy
A, H
1. den
Odjezd z Brna v ranních hodinách do hlavního města Maďarska BUDAPEŠTI (UNESCO). Nejprve si vyšlápneme k Budínskému hradu, dále se vydáme přes noblesní promenádu s kvetoucími sakurami, které patří k hlavním lákadlům jarní Budapešti. Budeme mít krásné výhledy na historické centrum města, Parlament a řeku Dunaj. Projdeme se po těch nejkrásnějších místech historického města a budeme mít možnost nákupu tradičních maďarských pochoutek ve slavné místní tržnici. Ve večerních hodinách se nalodíme na palubu výletní lodi a úchvatnou maďarskou metropoli spatříme tak z jiné perspektivy. V nočních hodinách se ubytujeme.
2. den
Po snídani vyrazíme na sever proti proudu Dunaje. Naši první zastávkou bude malebné městečko SZENTENDRE, plné roztomilých středověkých uliček a pitoreskních zákoutí. Szentendre je oblíbeným místem výletníků nejen pro svou malebnost, ale také díky množství úžasných galerií a muzeí. Opravdovým zážitkem je zdejší retro muzeum, ve kterém se přeneseme zpátky do minulosti, do doby socialismu, kdy rodina Smolíkových dobývala vesmír a Balaton byl taky, tak trochu, mořem. Nepřeberné množství restaurací se pyšní nabídkou čerstvých sladkovodních ryb a vybraných vín. Ze Szentendre se vydáme na okraj Budapešti do horského parku NORMAFA, kde si dáme krásný výšlap po zdejších hřebenech až k působivé rozhledně císařovny Alžběty (Sissi), ze které budeme mít město i jeho široké okolí jako na dlani. Ve večerních hodinách se vrátíme na ubytování.
3. den
Dopoledne budeme mít možnost koupání a relaxace v lázních SZECHENYI. Kdo nebude chtít navštívit lázně, zavítá do MEMENTO PARKU. V Parku je možné shlédnout celkem 40 děl rudé propagancy, kdysi umístěných na veřejných prostranstvích. Uvidíte zde sochu Lenina, Marxe a Engelse, sovětské vojáky, monumentární pomníky komunistických hrdinů a alegorické sochy. V odpoledních hodinách opustíme Budapešť a vydáme se jen malý kousek za její hranice, abychom poznali královský palác v GÖDÖLLŐ. Oblíbená rezidence císařovny Alžběty (Sissi) nás okouzlí svým pompézním barokem a nádhernými zahradami. Gödöllő je největší barokní palácový komplex nejen v Maďarsku, ale po zámku ve Versailles zároveň druhý největší komplex v Evropě. V nočních hodinách přijedeme zpět do Brna.
Cena nezahrnuje
pobytové taxy, vstupy do lázní a navštívených objektů - doporučená částka cca 25 000 HUF.
Anotace
město kaváren, habsburské pompéznosti i úžasných termálů